» »

s.p, d.o.o, društvo, zavod, ...ipd?

s.p, d.o.o, društvo, zavod, ...ipd?

Elemen_T ::

Dejte mi tisti, ki o tem malo več veste povedat kako z registracijo naštetih strani - kakšni so pogoji, kaj moraš postorit, kaj potrebuješ in kaj od tega je najbolje za enega posameznika, za manjšo zadevo in za eno dejavnost?

ps - oprostite, če sem načel že govorjeno temo - med iskanjem je ne najdem - zatorej, če obstaja mi recite link.

Hvala vsem.

Elemen_T ::

Res nihče nič?
Thomas ti zihr kej veš pa se ti ne da pisat.

Baja ::

mogoče ti bo to kaj pomagalo

S.P. nasveti

Elemen_T ::

Baja: Thank ya!

Po resnici povedano sem ta thread celo odprl - sam se mi je na moje površne oči zdelo da se noter debatira specifično o nekem problemu glede s.p.

MadMicka ::

Napisat bi vsaj moral, kaj približno misleš delat.

Če gre za profitno dejavnost, pol pride v poštev s.p. in d.o.o. (od naštetega).

Če boš delal kaj takega, kjer drugim strankam ne moreš povzročit ne vem kakšne škode in če gre za majhen posel, pol raje vzemi s.p., ker te pride bistveno ceneje, če pa gre za kaj bolj resnega pol pa d.o.o. . Bistvena razlika je, da kot s.p. odgovarjaš z vsem svojim premoženejem, pri d.o.o. pa le s svojim vložkom.

Če pa gre za neprofitno dejavnost, npr. kaka interesna zadeva (slupaj s kolegi, znanci), pol pa društvo... MIslm, da zavod v tvojem primeru ne pride v poštev...

Kadarkoli pa se lahko obrneš na odvetnika :)

Elemen_T ::

MadMicka:
Ja za zavod vem da ne pride v poštev - to sem samo informativno vprašal.

Kaj če si društvo naj bi to pomenilo, da si brez dohodkov oziroma celo moraš bit brez dohodkov?
Dvomim da je tako?

perci ::

Ne, ni potrebno, da si brez dohodkov, vendar dobička ne smeš deliti med člane, ampak ga moraš porabiti za namen za katerega je društvo ustanovljeno.
Vendar pa vedi, da je za društvo potrebno vsaj 10 ustanoviteljev, drugače ga ne moreš ustanoviti.
Mah kaj ti bom govoril, najboljš da si sam pogledaš ZDru
Za s.p. in gospodarske družbe si poglej pa ZGD - začni tam nekje pri 75. členu

Vse seveda najdeš na dz-rs.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Elemen_T ::

Thank ya tudi tebi!

Uporabnik ::

glede na to kar si naštel je s.p. pravi naslov. tud denar se da mal boljš vrtet pri sp. ko pa boš presegel določene prihodke (padeš v višji davčni razred) se ti pa zarad davka splača razmislit o d.o.o. ki ima fiksno 25% davka

pri s.p. maš še začetne ugodnosti,...

Ziga Dolhar ::

Nekaj značilnosti vseh pravnoorganizacijskih oblik najdeš tukaj

Ne, to niti pod razno ne velja kot pravni nasvet, le nekaj malega, kar sem se učil za maturo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do bogastva? (obdavčitev v slo) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11422136 (19087) NikolormousB
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619334 (16871) wind
»

popoldanski s.p.-problem

Oddelek: Loža
383580 (2565) BlaY0
»

dno ali doo

Oddelek: Loža
356415 (5634) djordjevic
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522990 (17622) K0K0

Več podobnih tem