» »

Ponavljanje testa

Ponavljanje testa

Cancer ::

Obiskujem 2. letnik SŠ, smer tehniška gimnazija in me zanima naslednje.
Pisali smo kontrolno nalogo iz nemščine. Pisalo nas je 21, bilo pa je 7 šusov. Ali je za ponavljanje testa iz nemščine dovolj tretjina batov, ali mora biti VEČ kot tretjina.

darkolord ::

Edit:

13. člen
(ponovno ocenjevanje)
(1) Če je ena tretjina ali več pisnih izdelkov ocenjena negativno, se negativne ocene ne
upoštevajo. Ocenjevanje se enkrat ponovi, razen za tiste dijake, ki so prvič pisali pozitivno
in tega ne želijo. Ocena se vpiše v predpisano šolsko dokumentacijo po drugem
ocenjevanju. Upošteva se boljša ocena.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Tretjina ali več...

Cancer ::

Tole sem našel:
(1) Če je ena tretjina ali več pisnih izdelkov ocenjena negativno, se negativne ocene ne upoštevajo. Ocenjevanje se enkrat ponovi, razen za tiste dijake, ki so prvič pisali pozitivno in tega ne želijo. Ocena se vpiše v predpisano šolsko dokumentacijo po drugem ocenjevanju. Upošteva se boljša ocena.

(2) Ravnatelj lahko v začetku šolskega leta, po predhodnem soglasju učiteljskega zbora in mnenju dijakov, določi za šolo oziroma izobraževalni program višjo mejo za ponavljanje, kot je določena v prejšnjem odstavku, vendar ta ne sme presegati polovice negativno ocenjenih pisnih izdelkov.


Aha, sem našel. Torej tretjina je dovolj. Samo še vedno ne vem ali je ravnatelj morda dvignil kriterij za ponavljanje.

Pa še nekaj. Danes nam je rekla prof za nemščino, da ponavljanje testa je njena dobra volja in moramo zaradi tega oddati do jutri urejen zvezek z rešenimi listi in snovjo. Zvezek bi si uredil, vendar, ker sem pisal dosedaj bolj malo, si zvezka do jutri pač ne morem urediti(da si moramo urediti zvezke je to povedala danes!). Torej če jaz jutri zvezka nimam sabo, ali mi lahko prof. prepove ponavljanje testa.

darkolord ::

Torej če jaz jutri zvezka nimam sabo, ali mi lahko prof. prepove ponavljanje testa.
Samo tebi ne.

M-XXXX ::

Torej če jaz jutri zvezka nimam sabo, ali mi lahko prof. prepove ponavljanje testa.

Ne!

Prav tako ne more zahtevat zvezka (ker ga ti niti ne rabiš imet...)

Third eye ::

Sem sošolec od Cancerja in imam enak problem.

Jaz sem se odločil, da jutri ne bom šel v šolo. Ali je možno, da prof. reče, da ne smem popravljati oz. ponavljati, ker naj bi le zaradi tega manjkal? (opravičilo bom seveda imel od staršev)
I once killed a bird by pushing it of a cliff.

M-XXXX ::

Lahko se naslikaš pred razred, ga počakaš da pride, rečeš adijo in greš, pa ti ne sme prepovedat:)

PINki ::

Pri nas so to spremenili in nas mora biti več kot 50% nms da ponavljamo :S

JayKay ::

Du needs deutsch besser lernen! :D Sicer pa v večini primerov velja 1/3.

st0jko ::

Danes ste dobili ocene, jutri pa že popravljate?
keks?

Third eye ::

Ne, ocene smo dobili že včeraj. Danes je povedala, da NE ponavljamo in da tisti, ki hočemo popravljati, moramo jutri prinesti zvezke popolnoma urejene ter popravo testa itd..
I once killed a bird by pushing it of a cliff.

M-XXXX ::

Pri nas so to spremenili in nas mora biti več kot 50% nms da ponavljamo :S

Potem je vaša šola v neposredni kršitvi pravil, kar lahko uporabite pri naslednji kontrolni. (seveda če je to kar si ti rekel res).

Danes ste dobili ocene, jutri pa že popravljate?

Kolikor sem jaz razumel se gre za preverjanje zvezka:D To so pa gimnazijci ja:) Naj ugibam: splošna gimnazija?>:D

Edit:
Danes je povedala, da NE ponavljamo

Ti ji pa jutri povej da MORATE pomagat in da naj kar določi datum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Cancer ::

Ne. Ocene smo dobili včeraj. Danes pa je rekla da moramo imeti do jutri urejene zvezke drugače ponavljati ne moremo. Zvezek bi si že uredil, če bi nam dala čas usaj za čez vikend. Zvezka nimam urejenega ker mi je zmanjkalo časa.
Drugače pa jutri sporočim kako smo se zmenili.

LP
EDIT: me je že tretje oko prehitelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cancer ()

Third eye ::

Tehnična gimnazija. Meni se zdi to bedarija (pregledovanje zvezkov). Kaj njo briga kaj imam jaz v zvezku? Ona naj raje bolje nauči ter omogoči ponavljanje ter popravljanje.

Komaj čakam faks (če se prebijem do njega :P ).
I once killed a bird by pushing it of a cliff.

Ice-Heki ::

A zvezki v srednji šoli so obvezni?
Pri nas je tako, da je popolnoma vseeno a si kdo dela zapiske ali ne, pomembno je samo to, da znamo. In da sodelujemo pri pouku.

Third eye ::

Lahko vprašam katero šolo obiskuješ? :)
I once killed a bird by pushing it of a cliff.

M-XXXX ::

Kaj njo briga kaj imam jaz v zvezku?

Čisto nič!

A zvezki v srednji šoli so obvezni?

Saj niso, sam večina jih je preveč presranih, da bi kaj glede tega ugovarjala.

Third eye ::

Saj niso, sam večina jih je preveč presranih, da bi kaj glede tega ugovarjala.


To itak vsi starejši govorijo. Brat, ki ravno končuje faks, mi tudi pravi, da moramo to vse ugovarjati itd., ko pa je bil on mojih let, pa takisto ni nič rekel.

Pa odvisno je tudi kako prof. to sprejme. Če to njej rečem, lahko to sprejme kot žalitev ali kaj podobnega, češ da ne opravlja svojega dela pravilno ali kaj podobnega. Potem pa itak ne bo nič bolje ;).
I once killed a bird by pushing it of a cliff.

Mavrik ::

A zvezki v srednji šoli so obvezni?
Pri nas je tako, da je popolnoma vseeno a si kdo dela zapiske ali ne, pomembno je samo to, da znamo. In da sodelujemo pri pouku.


Sam če pišejo tolk cvekov da je treba ponavljat, potem že ne znajo ;)

In seveda "ona ne nauči" ;) Eh srednješolčki.
The truth is rarely pure and never simple.

M-XXXX ::

Brat, ki ravno končuje faks, mi tudi pravi, da moramo to vse ugovarjati itd., ko pa je bil on mojih let, pa takisto ni nič rekel.

To je bila pa njegova krivda... No da ne boš naredil iste napake:)

šernk ::

Komaj čakam faks (če se prebijem do njega :P ).


če greš na pravi fax potem že...sam lahko rečem pa le to: uh kako pogrešam tiste čase ko smo na teden pisali le 3 teste, istočasno pa še jokali da ne moremo narediti domače naloge ker pišemo 3 teste :D

sedaj pa na faxu pišemo 2 kolokvija v enem tednu (pa nimaš za se naučiti tistih 5 strani...jih pride kar blizu 50 + kakšna knjiga), poleg tega si pa še cele dneve na faxu in imaš še 2 seminarski za naredit + 3 domače naloge...kje so zlati časi srednje šole :D

drugače pa mislim da so zakon nekaj spreminjali v lanskem letu in je obvezno ponavljanje res pri 50% negativnih. vsaj tako so nam profesorji govorili, da smo bili zadnja generacija kjer se ponavlja pri 30% negativnih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Sisko101 ::

Če čisto zanemarim misel, da bi bilo res fino, če bi se kak jamrav srednješolec kdaj za test tudi kaj učil, ima tale zgodba kar nekaj težav, ki jih je treba razčistiti.
Procent dijakov z negativno oceno, ki je potreben za ponavljanje testa je zdaj že drugo leto interna zadeva šole. Z VEČ kot tretjine v starem pravilniku, zdaj lahko šola dvigne potreben odstotek na 50% (tukaj pa ne VEČ kot!). S tem podatkom vas je dolžan seznaniti razrednik, prav tako pa je zapisan v publikaciji šole -- prvi razlog, da greš med knjige.
Katere obveznosti moraš izpolniti, da dosežeš pozitivno oceno je podatek, ki ga poda profesor pri svoji uvodni uri (posamezen profesor, aktivi in šole so pri tem precej neodvisni, zato podatki z drugih šol, drugih predmetov ali celo učiteljev istega predmeta niso merodajni). Poleg tega mora biti dostopen tudi pisno -- v publikaciji šole ali na spletni strani bi ga bilo dobro iskati. Če profesor tam zapiše, da moraš za popravljanje ocene pokazati urejen zvezek, je to pač tako (kakor lahko zahteva redno pisanje domačih nalog, govorne vaje in podobno). Če teh pogojev ne izpolnjuješ, več sreče ko jih boš.
Strinjam se, da je mogoče kakšno srednjo šolo narediti tudi s stalnim izmikanjem dolžnostim in z zatekanjem k pritožbam, ampak tudi tu je potrebno biti zelo vztrajen in pa seveda ne narediti nobene postopkovne napake, ki je potem (logično) zelo hitro kaznovana. Vso energijo, ki bi jo vložil v ta način, je precej koristneje porabiti za učenje, saj je to tisto, kar po šoli ostane (da o tem, da je učenje jezika, in kasneje znanje le-tega, jasno, gotovo koristnejše kot prerekanje s profesorji in tarnanje po forumih).
Zavedam se, da je marsikateri profesor manj kot slab zgled komunikatorja, ampak to ne bi smelo preprečiti dijakom, ki so dovolj inteligentni tega, da bi se jih lotili s strpnim dialogom, kulturno komunikacijo in pripravljenostjo na pouk in delo. Pri takem pristopu večina profesorjev podleže, medtem ko se pri trmarjenju, pritoževanju in nedelu tudi pri njih rado zgodi, da se poslužijo enakih mehanizmov.

Evo, toliko od mene.

Sisko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaključne ocene

Oddelek: Šola
255500 (4250) lebdim
»

Vpis ocene (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18239535 (34924) gimnazija123
»

kazenski test 13. junij, a ni da 2 tedna pred koncem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
779306 (7886) ERGY
»

Kako imeti rad šolo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
605675 (4347) Tear_DR0P
»

Nemogoče je mogoče!!

Oddelek: Šola
252187 (1441) DavidJ

Več podobnih tem