» »

Vpis ocene

Vpis ocene

1 2
3
4

marvin42 ::

Vsi se obnašate kot da so srednješolci neka odrasla in odgovorna bitja, ki točno vedo kaj je najboljše za njih in se bodo v vsakem primeru prav odločili. Oprostite, ampak če bi bilo to res, potem ti ljudje ne bi rabili hoditi v šolo.
Mostly Harmless

Smurf ::

marvin42 je izjavil:

Vsi se obnašate kot da so srednješolci neka odrasla in odgovorna bitja, ki točno vedo kaj je najboljše za njih in se bodo v vsakem primeru prav odločili. Oprostite, ampak če bi bilo to res, potem ti ljudje ne bi rabili hoditi v šolo.

Kdaj (pri keri starosti) bi pa po tvojem mnenju nekdo moral biti sposoben si sam organizirati ucenje?

zee ::

Dijaki z napovedanim sprasevanjem so sedaj nadpovprecno uspesni v sluzbah.


Vir?

Seveda predvsem zato, ker so bili ze v osnovi pametnejsi, sam ocitno jih tak nacin sprasevanja ni nic pokvaril.


Vir?

Kdaj (pri keri starosti) bi pa po tvojem mnenju nekdo moral biti sposoben si sam organizirati ucenje?


Na gimnaziji definitivno ne. Obstaja splosno sprejeti konsenz, kdaj je nekdo dovolj zrel, da lahko sam sprejema odlocitve, vendar je to konsenz (=povprecje), mnogi nikoli ne pridejo do tega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Pithlit ::

Smurf je izjavil:

Ok torej je tvoj cilj sole, da se naredi domaco nalogo. Vidis jaz pa mislim, da je najbolj pomembno, da se naucis stvari.

Jezus no... bralna pismenost na višku.

Ne, ni cilj da se naredi domačo nalogo. Mularija se mora naučit da je potrebno zadano delo opravit. Temu se reče odgovornost. Je pa to le eden od ciljev. Means to an end, if you will. En del tistega "da se naučiš stvari".
Life is as complicated as we make it...

marvin42 ::

Smurf je izjavil:


Kdaj (pri keri starosti) bi pa po tvojem mnenju nekdo moral biti sposoben si sam organizirati ucenje?


Veliko jih je, ki niso tega nikoli sposobni sami od sebe. V bistvu je malo takih, ki bi si v srednji šoli sami organizirali učenje, če ne bi bilo nobenih obveznosti.
Mostly Harmless

hawkwood ::

zee je izjavil:

Kdaj (pri keri starosti) bi pa po tvojem mnenju nekdo moral biti sposoben si sam organizirati ucenje?


Na gimnaziji definitivno ne. Obstaja splosno sprejeti konsenz, kdaj je nekdo dovolj zrel, da lahko sam sprejema odlocitve, vendar je to konsenz (=povprecje), mnogi nikoli ne pridejo do tega.

Am, What? Saj ni čudno da morajo mame pošiljati prošnje za zaposlitve:D

Če jim ni treba odrasti, potem je logično da nekateri ne odrastejo..

Zanimivo razmišljanje na to temo: http://www.casnik.si/index.php/2014/02/...

Pithlit ::

Fajn članek.
Life is as complicated as we make it...

driver_x ::

Pithlit je izjavil:

Fajn članek.


Tisti od Mazzinija, ki je vmes linkan, tudi.

Pithlit ::

Nimam trenutno časa (beri: se mi ne da).
Life is as complicated as we make it...

lambda ::

Pithlit je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ok torej je tvoj cilj sole, da se naredi domaco nalogo. Vidis jaz pa mislim, da je najbolj pomembno, da se naucis stvari.

Jezus no... bralna pismenost na višku.

Ne, ni cilj da se naredi domačo nalogo. Mularija se mora naučit da je potrebno zadano delo opravit. Temu se reče odgovornost. Je pa to le eden od ciljev. Means to an end, if you will. En del tistega "da se naučiš stvari".


Pithlit je izjavil:

Domača = delo ki ga je treba opraviti. Nobenega ne znanima kako (niti kdaj) bo mulc to napravil. Le da ga bo. Če ga ne... pa sledi ukrep. A na tvojem šihtu se nedela ne sankcionira?


Jaz bi tebe povprašal po bralni pismenosti. Poglej vendar svoje izjave. Enkrat trdiš, da je cilj naredit domačo nalogo, drugič pa, da ne.

Cilj je znanje. Domača naloga menda ni cilj. Je le sredstvo, s katerim večina pride do znanja. Če je nekdo sposoben priti do znanja brez domače naloge, pa mu nihče nima kaj utrujati. Lahko si mirno beležijo kdo opravlja domače naloge (kar se lahko uporabi kot vzvod za spremembe, če izostanejo rezultati). Na podlagi tega nekomu težit kako se uči, pa je IMO upravičeno šele takrat, ko znanje ne bo zadovoljivo.

Na mojem šihtu mora biti delo opravljeno. In to kvalitetno. Če pa neko znanje za doseči rezultat imam, pa me nihče ne sankcionira kar za brezveze, še preden morajo biti rezultati na mizi, le zaradi tega, ker recimo ne čutim potrebe prebrat O'reillyjeve knjige o neki zadevi, če zadevo znam iz drugega vira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

Pithlit ::

lambda je izjavil:

Poglej vendar svoje izjave. Enkrat trdiš, da je cilj naredit domačo nalogo, drugič pa, da ne.


Pithlit je izjavil:

Mularija se mora naučit da je potrebno zadano delo opravit. Temu se reče odgovornost.


Pithlit je izjavil:

Domača = delo ki ga je treba opraviti.

Jap. Res... popolnoma nasprotujoči si trditvi... za funkcionalno nepismene (mogoče... pa verjamem da tudi večina funkcionalno nepismenih razume, nekateri pa pač ne).
Life is as complicated as we make it...

lambda ::

Pithlit > Ne, ni cilj, da se naredi domačo nalogo.

Kaj je torej cilj? Domača naloga ali znanje?

Invictus ::

Kako boš pridobil znanje če pa se ne naučiš kako se znanje uporablja?

WTF? Kaj folku tukaj ni jasno ?

Kako boš znal matematiko, če ne boš delal vaj? Mislim da se tak genij še ni rodil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

lambda je izjavil:

Kaj je torej cilj? Domača naloga ali znanje?

AJA! Zdej si me pa uhvatil... domača naloga in znanje sta namreč medsebojno izključujoča.
Life is as complicated as we make it...

lambda ::

Nič ni narobe z domačo nalogo. Je v pretežnem deležu primerov zelo koristna. Sem jih pridno delal. En del njih pa je popolna izguba časa, ker lahko tisti čas počneš kaj bolj koristnega. Takih nisem nikdar delal. Ker nisem bil problematičen in sem na testih prikazal znanje, mi zaradi tega ni nihče vpisoval kolov kar tako, da bo izkazal svojo avtoriteto.

A je tako težko razumet, da ljudje nočejo spoštovat avtoritete, če si ta ne zasluži spoštovanja?

Jasno pa je, da če imaš slabe ocene, si težko privoščiš kršenje pravil.

Smurf ::

@Zee znanstvenega clanka ti seveda ne moram dati, ker tega noben ni raziskoval. Lahko si pa pogledas ostale kazatelje, recimo najbolj uspesne gim. na maturi, potem iz kerih gimnazij prihajajo ljudje, ki tekmujejo na svetovnih olimpijadah, ostali ti pa lahko povem samo iz mojih izkusenj. Od mojih sosolcev iz gim jih je 3/4 naredilo faks brez ponavljanja, 1-2 verjetno ne bosta nikoli diplomirala, noben izmed njih (tudi tisti brez diplome) niso nezaposleni, nekateri so ze asistentje na faksih, marsikdo dela doktorat (recimo tretjina), nekateri imajo ze svoje firme, drugi smo si nasli delo v perspektivnih firmah, seveda najde se tudi kaksen, ki ima povprecno sluzbo. Ampak mislim, da odstopamo od povprecja. Se enkrat ne trdim, da je ta uspesnost nastala samo zato, ker smo imeli napovedano sprasevanje, ampak skodilo nam pa definitivno ni.

@Invictus
Problem nastane, da ljudje rabimo razlicno kolicino nalog, da nekaj znamo razumemo. Nekdo rabi 1, nekdo 10, tretji pa ne bo nikoli razumel. Ce nekaj osvojis z 1 nalogo, zakaj bi jih delal se 9, ce lahko pocnes pametnejse stvari? Ce ti nek drug nacin bolj ustreza in si sposoben prikazati dovolj dobre rezultate ne vem zakaj bi se te omejevalo. Druga zadeva je, ce konstantno padas na kontrolnih nalogah, hkrati pa noces delati domace naloge. Pa se tukaj ne vem, ce bo siljenje pomagalo (pac bo prepisal naloge, ce bo "prokfs" tezil), jaz bi raje poskusal najti neko motivacijo za dijaka.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


@Invictus
Problem nastane, da ljudje rabimo razlicno kolicino nalog, da nekaj znamo razumemo. Nekdo rabi 1, nekdo 10, tretji pa ne bo nikoli razumel. Ce nekaj osvojis z 1 nalogo, zakaj bi jih delal se 9, ce lahko pocnes pametnejse stvari? Ce ti nek drug nacin bolj ustreza in si sposoben prikazati dovolj dobre rezultate ne vem zakaj bi se te omejevalo. Druga zadeva je, ce konstantno padas na kontrolnih nalogah, hkrati pa noces delati domace naloge. Pa se tukaj ne vem, ce bo siljenje pomagalo (pac bo prepisal naloge, ce bo "prokfs" tezil), jaz bi raje poskusal najti neko motivacijo za dijaka.

Saj se strinjam s tabo. različni ljudje rabijo različne količine nalog.

Problem je samo v povprečju. V povprečju je mularija ne preveč pametna, lena in išče bližnjice. Zato pač naloge.

Pomembne so tudi pri ustvarjanju delovnih navad. Kaj boš delodajalcu rekel da nekaj ne boš naredil ker je brez zveze?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Ja samo zakaj so leni in iscejo bliznjice, in ali bo res siljenje z nalogami to resilo? Jaz vem, da smo tam, kjer smo res potrebovali imeti narejeno nalogo pac prepisali med odmorom.
Pomoje bi bilo bolj koristno, ce bi se iskalo nacine kako jih z motivirati in v takih situacijah bolj verjamem v korencek kot palico.

Sej ce ne delas domacih nalog se ne pomeni, da avtomaticno lezis na kavcu in delas nic. V tem primeru je to problem ja. Ce pa pac naredis 1/10 domace, ker pac ostalo ze znas, potem pa gres na popoldanski krozek racunalnistva, pa je pomoje cisto ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

driver_x ::

Če ostalih 9/10 že znaš, jih tudi precej hitro rešiš, ali kako?

Smurf ::

Ne vem cisto kaj mislis, pogostokrat te ostalih 9/10 vzame se 9x toliko casa. Pac postopek znas, napisati ga moras 9x, kej dosti ne optimiziras, no verjetno z drilom dobis malce na hitrosti, ampak da bi pa za ostalih 90% potreboval npr. 10% casa je pa sila redko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Invictus ::

Če bom kdaj imel firmo v Slovenijo, ne bom zaposloval Slovencev. Mi bodo naredili samo 10%, ker bo ostali 90% zahtevalo 9x več časa.

Pa še zaposleni se bo odločal ali je to res potrebno ali ne ... In me skušal prepričati da on to že zna in da ni potrebno narediti. Stranka seveda si pa misli svoje.

99% dela v praksi je dolgočasnega. Ampak ga je vseeno treba narediti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

A se zmeraj primerjas domaco nalogo s sluzbo?

To tudi jaz znam.
"Slovenci" ti bodo nardili stvar v 10 urah, "tvoji" pa v 50 urah, ker bodo se 40 ur gledali manual, kljub temu, da ze znajo stvar s programirati. Izdelek bo pa isti.

Sozalje glede sluzbe, pri meni je bolj 10% (nezanimivega)-90%.

P.S sem vprasal se sodelovca iz Avstrije, ce bi naredil ostalih 90% domace pa je reku, da ne. Tako, da si dej na seznam se Avstrijce za vsak slucaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:


@Invictus
Problem nastane, da ljudje rabimo razlicno kolicino nalog, da nekaj znamo razumemo. Nekdo rabi 1, nekdo 10, tretji pa ne bo nikoli razumel. Ce nekaj osvojis z 1 nalogo, zakaj bi jih delal se 9, ce lahko pocnes pametnejse stvari? Ce ti nek drug nacin bolj ustreza in si sposoben prikazati dovolj dobre rezultate ne vem zakaj bi se te omejevalo. Druga zadeva je, ce konstantno padas na kontrolnih nalogah, hkrati pa noces delati domace naloge. Pa se tukaj ne vem, ce bo siljenje pomagalo (pac bo prepisal naloge, ce bo "prokfs" tezil), jaz bi raje poskusal najti neko motivacijo za dijaka.

Saj se strinjam s tabo. različni ljudje rabijo različne količine nalog.

Problem je samo v povprečju. V povprečju je mularija ne preveč pametna, lena in išče bližnjice. Zato pač naloge.

Pomembne so tudi pri ustvarjanju delovnih navad. Kaj boš delodajalcu rekel da nekaj ne boš naredil ker je brez zveze?


Ljudje smo po naravi lena bitja, ki iščemo bližnjice. Vsa tehnologija, ki obstaja je v resnici bližnjica (najprej so kopali na roke, potem so izumili lopato, potem pa bager).

Pithlit ::

Smurf je izjavil:

A se zmeraj primerjas domaco nalogo s sluzbo?

Za mularijo je šola == šiht. Prej ko se to navadijo, lažje jim bo. Tako v šoli kot v življenju po njej.
Life is as complicated as we make it...

Smurf ::

Tudi, ce bi veljalo sola==siht , potem je se zmeraj domaca naloga != siht, razen ce je domaca naloga == sola, kar pa smo ze rekli, da ni.

Pithlit ::

A se delamo norca? Šola == šiht. Domača naloga == delo (oz. del dela). Bo šlo?
Life is as complicated as we make it...

Smurf ::

Ok kul, torej domaca naloga == en tip dela == npr. gledanje navodil za nek api.

Ce pri svojem delu ne pogledam vsakic manuala za ne vem api, ne delam svojega dela dobro, neglede na ucinek?

Pithlit ::

Še kar se delamo norca a? Šef ti da nalogo (učitelj ti da nalogo). Če maš mal pameti boš nalogo opravil ali pa fasal sankcije. Očitno to za šolo ne velja.

Učinek naj bi bil... lej zdej ta umotvor... opravljena naloga.
Life is as complicated as we make it...

Smurf ::

Sefova naloga je cilj, domaca naloga je sredstvo za doseganje cilja. Torej ni ekvivalent.

Lahko pa das bolj specificen primer sefove naloge. Morda, bi ekvivalent lahko bil, "vsak mesec na roko sestej placo zaposlenih" (doloci ti sredstvo). Pomoje ne bi bil jezen, ce bi ti na to ta postopek z avtomatiziral z boljsim sredstvom, zanimal bi ga skolj koncni cilj.

Torej pomoje:
sestej placo zaposlenih != domaca naloga
sestej placo zaposlenih == nauci se polinome
sestej placo zaposlenih tako, da uporabis papir in pisalo == naredi domaco nalogo

Ce pa imas sefa, ki zahteva, da uporabis papir in pisalo, kljub bolj efektivni varianti, potem pa to ni dober sef/ucitelj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Pithlit ::

Smurf je izjavil:

Torej pomoje:
sestej placo zaposlenih != domaca naloga
sestej placo zaposlenih == nauci se polinome
sestej placo zaposlenih tako, da uporabis papir in pisalo == naredi domaco nalogo

Aha. Domača naloga je torej v vsakem primeru narejena. Ker tudi učitelja ne zanima ne kako, ne kdaj si ti delal domačo.

Pithlit je izjavil:

Domača = delo ki ga je treba opraviti. Nobenega ne znanima kako (niti kdaj) bo mulc to napravil. Le da ga bo. Če ga ne... pa sledi ukrep. A na tvojem šihtu se nedela ne sankcionira?

Ali pa je mogoče kalup to da dobijo vsi učenci enako nalogo? In jo morajo vsi opraviti (pa nobenega ne zanima a foter/mat pomaga, ali se po učbenikih brska... ali pa se prek forumov sprašuje)?
Life is as complicated as we make it...

Smurf ::

Iz tega spet sledita dva logicna kiksa
A) Torej, ce jo prepisem v soli je ok (ne zanima kdaj in kako jo naredim)
B) Spet mesas sredstvo (oz moznost) za doseganje cilja s ciljem. Lahko pa reces, da je domaca naloga cilj sole (samo si ravno ti rekla, da ni).

Da se ne bomo sedaj vrteli v krogu.

marvin42 ::

Že dolgo se vrtimo v krogu ;)
Mostly Harmless

M-XXXX ::

A) Torej, ce jo prepisem v soli je ok (ne zanima kdaj in kako jo naredim)

Nam so na faxu pri določenih predmetih (no in v srednji) rekli: imate lahko vso literaturo! Saj tudi v službi vas ne zaprejo v prazno sobo in rečejo naredi to in to.

Smurf ::

M-XXXX je izjavil:

A) Torej, ce jo prepisem v soli je ok (ne zanima kdaj in kako jo naredim)

Nam so na faxu pri določenih predmetih (no in v srednji) rekli: imate lahko vso literaturo! Saj tudi v službi vas ne zaprejo v prazno sobo in rečejo naredi to in to.

Nam tudi, in to se mi zdi bistveno bolj primerljivo z realnim delom, kot pa, naredi to tako.

Drugje pa so zapravljali raje cas z ucenjem adicijskih izrekov na pamet.

lebdim ::

ja, M-XXXX, samo potem so bili preizkusi mnogo težji kot bi bili sicer ...

Pithlit ::

marvin42 je izjavil:

Že dolgo se vrtimo v krogu ;)

Predvsem tisti ki se norce delajo.
Life is as complicated as we make it...

Smurf ::

@lebdim
Tocno tako, lahko si se posvetil mnogo tezjim primerom, ne pa da si izgubljal cas z ucenjem nekih formul na pamet (kar v realnem svetu ne bos potreboval).

@Pihlit
Ne delam se norca, ampak poskusam izpostaviti napacno primerjavo. Pa tudi, ce bi se delal, ne bi bilo relevantno, ce so le moji argumenti dovolj dobri.

Phantomeye ::

Pithlit je izjavil:

marvin42 je izjavil:

Že dolgo se vrtimo v krogu ;)

Predvsem tisti ki se norce delajo.


Ti si popoln primer produkta slovenskega šolstva. Razmišljanje "tako mora bit, ker tako mora bit. In nič drugače. Če kdo dela in razmišlja drugače mora bit kaznovan."

Eno je, če je domača naloga del obveznosti, v smislu, da se ocenjuje kot del končne ocene, tko kot na fakultetah. Drugo pa je, če je namen naloge ta, da učenec ponavlja snov. Prednost tovrstnega učenja naj bi bila v tem, da lahko učitelj in učenci skupaj identificirajo težave. Problem je v tem, da se to skoraj ne prakticira in se bolj kot ne preverja in kaznuje (z oceno) ali je naloga narejena. In ni drugega.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Phantomeye je izjavil:

Ti si popoln primer produkta slovenskega šolstva.

Mhm... še dobro da se večina mojih profesorjev s tabo niti približno ne strinja.

Phantomeye je izjavil:

Razmišljanje "tako mora bit, ker tako mora bit. In nič drugače. Če kdo dela in razmišlja drugače mora bit kaznovan."

A zato ker pravim da je neopravljanje nalog nesprejemljivo? Ja pol bom pa ponosna na to. Pa prosim da se me taki luftarji (ki mislijo da lahko izbirajo kaj od tega kar jim šef naloži za dnevni plan) izogibajo.
Life is as complicated as we make it...

Smurf ::

Sam tukaj pa res izvem vsakic nekaj novega. Se pravi, ce nisi bil priden in nisi naredil v gim. vsakic naloge, pomeni da si luftar v sluzbi. Pomoje bi morali na intervjujih najprej vprasati, ce je kandidat vsakic naredil domaco nalogo v soli. Genialno.

Yacked2 ::

zee je izjavil:


Obstaja splosno sprejeti konsenz, kdaj je nekdo dovolj zrel, da lahko sam sprejema odlocitve, vendar je to konsenz (=povprecje), mnogi nikoli ne pridejo do tega.


Kakšno povprečje je to če jih "mnogo" (več kot pol?) ne pride do tega povprečja. So zato nekateri toliko "več", da je povprečje tam kjer je?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

FlyingBee ::

Smurf je izjavil:

Sam tukaj pa res izvem vsakic nekaj novega. Se pravi, ce nisi bil priden in nisi naredil v gim. vsakic naloge, pomeni da si luftar v sluzbi. Pomoje bi morali na intervjujih najprej vprasati, ce je kandidat vsakic naredil domaco nalogo v soli. Genialno.

ni tako striktno, je pa vsekakor korelacija s tem, seveda pa najstnik drugače razmišlja kot zaposleni, že zaradi nezmožnosti psihe tako mladega človeka, da bi sam lahko odločil kaj mu bo res koristilo v nadaljnem življenju, večkrat pa imajo tudi starši slab vpliv, ker preveč crkljajo

Smurf ::

Ja ne vem kaj ste vi poceli, ko ste bili v soli, ampak meni so starsi popolnoma predali skrb za solo ze nekje v sredini osnovne sole. V srednji soli sem precej dobro vedel, da a) imam popolnoma proste roke, dokler imam dobre rezultate b) Vedel sem, da se mi izplaca nabrati dobro znanje (pazi ne ocene, ampak znanje! So pa seveda za dobrim znanjem bolj kot ne sledile dobre ocene). Zacuda tudi potem na faksu nisem imel problem z organiziranjem ucenja (za razliko od 80% studentov).

Ce pa najstnike drzite za rokice do faksa in jim govorite ves cas kaj morajo in kaj ne smejo, potem pa ja, verjamem, da niso samostojni. Sej kmalu bomo imeli roditeljske ure se na faksih...

Invictus ::

@Smurf

Izjeme samo potrjujejo pravila.

To da tebi domače naloge niso bile potrebne, velja mogoče za 5% populacije. Če ... Seveda je problem ker vsak misli da je del te populacije :P.

Za veliko večino pa so domače naloge preprosto potrebne za utrjevanje znanja in učenje orodij, kot npr. matematika ali slovnica ...

Tako kot pri programiranju. Če si naredil dovolj veliko vaj, ti je danes to malenkost. Ljudje ki tega niso naredili, pa obupujejo nad vsakim manjšim problemov ker jim manjka kilometrina ...

Še noben se ni pameten rodil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Smurf je izjavil:

Ce pa najstnike drzite za rokice do faksa in jim govorite ves cas kaj morajo in kaj ne smejo, potem pa ja, verjamem, da niso samostojni. Sej kmalu bomo imeli roditeljske ure se na faksih...

Ravno taki ki po forumih jokajo kako so fasal cvek ker niso opravili zadolžitev.... so pozneje nebogljenčki na faksu. Preprosto zato ker ne zmorejo prevzeti odgovornosti za svoja dejanja. In tukaj dobivajo še potuho v stilu 'učiteljica je kriva da si cvek fasal!'

Človek ki je sankcioniran zato ker ni opravil dela... si je pač čisto sam kriv. Naj nosi posledice.

Saj se lahko gremo upornike ( z razlogom ali brez) ampak ko jih dobimo po prstih je pa malo brezveze pizdit. Je pa fajn da imamo (kot uporniki) celo nekaj argumentov.
Life is as complicated as we make it...

Smurf ::

@Invictus
Seveda, vsi potrebujejo vsaj neki vaje, ampak kot smo ze omenili razlicni ljudje potrebujemo razlicno casa, da pridemo na neko stopnjo. Ce ima dijak pri nekem predmetu 5 (kar OP trdi, da ima, prevzemimo, da je to res), lahko predpostavljamo, da se uspesno spopada z ucnim nacrtom tega predmeta. Takega naj se recimo spodbudi, da hodi k dodatni uri pouka, kjer se lahko recimo pripravlja za kaksna tekmovanja in lahko osvoji dodatno znanje, ne pa da se ga sili k nalogami, ki ne predstavljajo izziv. Ne pa, da se ga sili v naloge, ki jih je ze osvojil. Ce pa mislis, da je zacel prevec popuscati, ga pa se zmeraj lahko ustno izprasas (napovedano ali nenapovedano). Da pa das enko samo zato, ker ni naredil naloge je pa neumnost. Se enkrat ocenjevalo naj bi se _znanje_ in ne _pridnost_. Jaz nocem imeti pridnih sodelovcev, ampak take, ki naredijo stvari.

@Pithlit
Ja sej smo ze ugotovili, kako mnenje imas ti. Realnost je pa drugacna, tisti, ki so znali dobiti znanje v gimnaziji, so ga znali dobiti tudi na faksu. Ne glede na "pridnost". V bistvu so ravno tisti, ki so delali zgolj po principu pridnosti (zanimivo je da je to bolj pogosto pri dekletih), ne pa, ker bi jih dejansko zanimalo in so hoteli to znati, imeli vec problemov na faksih.

P.S upornistvo, s pravimi argumenti, je zmeraj prava stvar, ker prinasa spremembe na boljse. Sej vcasih so tudi ucence tepli v soli zaradi boljse discpline, pa smo ugotovili, da morda to ni najbolje.

Smurf ::

Po eni strani hocete, da se vsi podredijo povprecju in delajo iste domace naloge zato, ker jih morajo vsi.

Po drugi strani bi pa radi imeli inovativne mlade ljudi, ki presegajo sami sebe in premikajo meje.

Oboje ne gre.

Invictus ::

Inovativni se bodo že sami znašli.

Kar družba potrebuje so pridni, dobro izurjeni povprečneži. Oni naredijo največ dela in plačajo največ davkov. Ker niso inovativni >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

redo ::

Na grozo nekaterih danes pridne dobro izurjene povprečneže outsurcamo. Pri nas so predragi, najdeš jih pa povsod.

Phantomeye ::

Pithlit je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ti si popoln primer produkta slovenskega šolstva.

Mhm... še dobro da se večina mojih profesorjev s tabo niti približno ne strinja.


Ne strinjajo se s tem, da si produkt slovenskega šolstva? Me veseli!


Pithlit je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Razmišljanje "tako mora bit, ker tako mora bit. In nič drugače. Če kdo dela in razmišlja drugače mora bit kaznovan."

A zato ker pravim da je neopravljanje nalog nesprejemljivo? Ja pol bom pa ponosna na to. Pa prosim da se me taki luftarji (ki mislijo da lahko izbirajo kaj od tega kar jim šef naloži za dnevni plan) izogibajo.


Ne, zato, ker si naučena, da je delanje nalog nekaj samoumevnega. In vse, kar odstopa od te norme je napačno in deviantno. Medtem ko si pa v neki drugi temi stala na drugi strani brega, ker se je šlo zate.

Pithlit je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ce pa najstnike drzite za rokice do faksa in jim govorite ves cas kaj morajo in kaj ne smejo, potem pa ja, verjamem, da niso samostojni. Sej kmalu bomo imeli roditeljske ure se na faksih...

Ravno taki ki po forumih jokajo kako so fasal cvek ker niso opravili zadolžitev.... so pozneje nebogljenčki na faksu. Preprosto zato ker ne zmorejo prevzeti odgovornosti za svoja dejanja. In tukaj dobivajo še potuho v stilu 'učiteljica je kriva da si cvek fasal!'

Človek ki je sankcioniran zato ker ni opravil dela... si je pač čisto sam kriv. Naj nosi posledice.

Saj se lahko gremo upornike ( z razlogom ali brez) ampak ko jih dobimo po prstih je pa malo brezveze pizdit. Je pa fajn da imamo (kot uporniki) celo nekaj argumentov.


Povej ti moji diplomi, da bi moral vsa ta leta šolanja delat domače naloge, ker jih nisem. Škoda časa. Ups.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilno resena naloga tockovana z 0 tockami (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7611526 (8436) prenasalec
»

Zaključevanje ocen (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6517718 (15382) DOOM_er
»

Ocenjevanje domačih nalog (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8317035 (15190) Invictus
»

Iz poklicne na splošno maturo

Oddelek: Šola
83304 (3225) kr1ženska
»

Spis

Oddelek: Šola
272537 (2152) black ice

Več podobnih tem