» »

Vpis ocene

Vpis ocene

1 2 3
4
»

Pithlit ::

Smurf je izjavil:

@Pithlit
Ja sej smo ze ugotovili, kako mnenje imas ti.

To si ugotovil ti. Ugotovitve so, seveda, napačne.

Smurf je izjavil:

Realnost je pa drugacna, tisti, ki so znali dobiti znanje v gimnaziji, so ga znali dobiti tudi na faksu.

Aha. Torej ti nekako misliš da so kar vsi taki? Takih je zelo malo.

Smurf je izjavil:

zanimivo je da je to bolj pogosto pri dekletih

Jap. Mizoginija pa je bolj pogosta pri moških. Zanimivo to, ane?

Smurf je izjavil:

ker bi jih dejansko zanimalo in so hoteli to znati, imeli vec problemov na faksih.

Genialna ugotovitev, res... 'kogar ne zanima se ne bo naučil'.

Smurf je izjavil:

Sej vcasih so tudi ucence tepli v soli zaradi boljse discpline, pa smo ugotovili, da morda to ni najbolje.

Res je. Ampak ne tako da smo šli učitelje tepst, ane?
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Phantomeye je izjavil:

Ne strinjajo se s tem, da si produkt slovenskega šolstva? Me veseli!

Ne tak produkt kot si ga ti imel v mislih.

Phantomeye je izjavil:

Ne, zato, ker si naučena, da je delanje nalog nekaj samoumevnega. In vse, kar odstopa od te norme je napačno in deviantno.

A res? Kdaj sem jaz kaj takega rekla? Rekla sem da je opravljanje dela ki ti ga šef (učitelj) naloži nekaj kar je treba narest če nočeš sankcij.

Če pa te sankcije ne motijo pa zaradi mene lahko delaš karkoli, sam ne mi jokat. Če hočes spremenit sistem se boš moral borit pa na malce drugačen način kot ta da zavračaš delo (sploh z razlogom 'mi ni treba').

Pithlit je izjavil:

Povej ti moji diplomi, da bi moral vsa ta leta šolanja delat domače naloge, ker jih nisem. Škoda časa. Ups.

Si bil sankcioniran? Si za vsak cvek jokal kolk so učitelji žleht? Ali si pač požrl gluposti in se premaknil naprej?

Meh... fail citiranja.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Phantomeye ::

Pithlit je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ne strinjajo se s tem, da si produkt slovenskega šolstva? Me veseli!

Ne tak produkt kot si ga ti imel v mislih.

Phantomeye je izjavil:

Ne, zato, ker si naučena, da je delanje nalog nekaj samoumevnega. In vse, kar odstopa od te norme je napačno in deviantno.

A res? Kdaj sem jaz kaj takega rekla? Rekla sem da je opravljanje dela ki ti ga šef (učitelj) naloži nekaj kar je treba narest če nočeš sankcij.

Če pa te sankcije ne motijo pa zaradi mene lahko delaš karkoli, sam ne mi jokat. Če hočes spremenit sistem se boš moral borit pa na malce drugačen način kot ta da zavračaš delo (sploh z razlogom 'mi ni treba').

Pithlit je izjavil:

Povej ti moji diplomi, da bi moral vsa ta leta šolanja delat domače naloge, ker jih nisem. Škoda časa. Ups.

Si bil sankcioniran? Si za vsak cvek jokal kolk so učitelji žleht? Ali si pač požrl gluposti in se premaknil naprej?

Meh... fail citiranja.



Ne bom se več ponavljal, zato bom napisal na kratko.

Dejstvo je, da talanje šutov učencem, ki ne delajo nalog, NE MORE pozitivno vplivat na nanje. Kdor pričakuje, da se bo tak učenec čudežno spremenil in začel delat domače naloge, se globoko moti. Če nekoga zabašeš s šuti, se ne bo zgodilo nič, razen tega, da bo postal popolnoma apatičen.
'Sankcije' morajo biti pozitivne. Sicer pa šola ni služba. Cilj službe ni vzgoja zaposlenih. Cilj šole pa je vzgojne narave (med drugim). Nekdo, ki ima slabe ocene, ga dodatni šuti ne bodo napolnili z optimizmom. Če talaš slabe ocene vsepovprek, kmalu nimajo več nobene avtoritete oz. pomena.

Men cvek ni nič pomenil ali katera koli druga ocena. Razen, če mi je določeni predmet bil zanimiv. Takrat sem pa poskrbel, da ocena ni bila slaba.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

redo je izjavil:

Na grozo nekaterih danes pridne dobro izurjene povprečneže outsurcamo. Pri nas so predragi, najdeš jih pa povsod.

Seveda so vsi Slovenci ful inovativni ... My Ass ...

Zato ima pa Slovenija 130.000 nezaposlenih. Do konca leta naj bi jih bilo še 20.000 več ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

@Invictus
Ok, posteno. Ce je nas cilj ucenje "povprecnezev", potem se strinjam, da je sistem super. Se pa hkrati bojim, da bo zmeraj manj sluzb za take "povprecneze".
(s "povprecnezi" mislim ljudi, ki ne k stremijo k izbolsanju svojega znanja in nimajo neki ambicij za naresti nekaj vec). Tudi Pithlit je ocitno najbolj pomembo, da so dijaki pridni, meni pa da znajo, vsakemu svoje.

Invictus ::

Phantomeye je izjavil:


Ne bom se več ponavljal, zato bom napisal na kratko.

Dejstvo je, da talanje šutov učencem, ki ne delajo nalog, NE MORE pozitivno vplivat na nanje. Kdor pričakuje, da se bo tak učenec čudežno spremenil in začel delat domače naloge, se globoko moti. Če nekoga zabašeš s šuti, se ne bo zgodilo nič, razen tega, da bo postal popolnoma apatičen.
'Sankcije' morajo biti pozitivne. Sicer pa šola ni služba. Cilj službe ni vzgoja zaposlenih. Cilj šole pa je vzgojne narave (med drugim). Nekdo, ki ima slabe ocene, ga dodatni šuti ne bodo napolnili z optimizmom. Če talaš slabe ocene vsepovprek, kmalu nimajo več nobene avtoritete oz. pomena.

Men cvek ni nič pomenil ali katera koli druga ocena. Razen, če mi je določeni predmet bil zanimiv. Takrat sem pa poskrbel, da ocena ni bila slaba.

Zakaj ne? Če so taka pravila šole, in je jih dijak ne drži, v tem ne vidim nobenega problema. Saj srednja šola ni obvezna. Če mu ni všeč, naj pač neha.

Apatičen? Kaj pa ko bodo problemi v službi? A bo šel k svoji mamici jokat koliko zahtevnega dela mu je šef naročil?

BTW. en slovenski šef je rekel, da če se ob prijavi kandidata zraven oglasi še mama, vrže ta CV v koš ...

Samo da ne bo potem jokal kako mora opravljati fizična dela za minimalno plačo.

Dejstvo pa je da se je šolstvo prilagodilo učencem. Nižji kriteriji, ki dolgoročno ne prinesejo nič dobrega. Srž problema je pa v financiranju šol glede na glavo, in pa pretirana zaščita otrok s strani staršev.

Moj otrok pa si že ni zaslužil šuta ... Če bi vedeli za kaka vprašanja do dobili šut, bi bilo lahko starše sram v kaj so vložili svoje gene, čas in denar. Malo je pa treba pustiti naravno selekcijo da se izluščijo najboljši.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Pithlit ::

Phantomeye je izjavil:

Dejstvo je, da talanje šutov učencem, ki ne delajo nalog, NE MORE pozitivno vplivat na nanje.

Saj jaz se s tem načeloma strinjam. Ampak če mulc ne dela domače naj bo pač pripravljen nosit posledice tega početja.

Phantomeye je izjavil:

Če nekoga zabašeš s šuti, se ne bo zgodilo nič, razen tega, da bo postal popolnoma apatičen.

Ej... mene je država dobesedno sesula. Pa sem se postavila na noge, zagrabila državo za 'jajca' in jo spravila na kolena. Dvakrat. Apatija?

Phantomeye je izjavil:

'Sankcije' morajo biti pozitivne. Sicer pa šola ni služba. Cilj službe ni vzgoja zaposlenih. Cilj šole pa je vzgojne narave (med drugim). Nekdo, ki ima slabe ocene, ga dodatni šuti ne bodo napolnili z optimizmom. Če talaš slabe ocene vsepovprek, kmalu nimajo več nobene avtoritete oz. pomena.

Res je, če jih tala kar takole. Ampak, če učitelj tala cveke zaradi nedelanja domačih... obstaja zelo preprosto zdravilo.

Seveda pa gre lahko mulc kadarkoli dokazovat da se mu godi krivica... pa zagrabi šolski sistem za 'jajca' in ga spravi na kolena. Ampak za to pač rabi konkretne argumente (ki v tej temi niso bili predstavljeni).

Phantomeye je izjavil:

Men cvek ni nič pomenil ali katera koli druga ocena. Razen, če mi je določeni predmet bil zanimiv. Takrat sem pa poskrbel, da ocena ni bila slaba.

Enako. In to je tisto kar te uspešno spravi skozi šolo. Ne pa jokanje po forumih zaradi enega cveka ki si si ga, konec koncev, sam zaslužil (tko kot OP to dela).
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Phantomeye je izjavil:


'Sankcije' morajo biti pozitivne. Sicer pa šola ni služba. Cilj službe ni vzgoja zaposlenih. Cilj šole pa je vzgojne narave (med drugim). Nekdo, ki ima slabe ocene, ga dodatni šuti ne bodo napolnili z optimizmom. Če talaš slabe ocene vsepovprek, kmalu nimajo več nobene avtoritete oz. pomena.

Men cvek ni nič pomenil ali katera koli druga ocena. Razen, če mi je določeni predmet bil zanimiv. Takrat sem pa poskrbel, da ocena ni bila slaba.

Kaj pa so pozitivne sankcije? Dobi 10 EUR ker ni naredil naloge? Sankcije so kazen. In tako bo tudi to ostalo.

Cilj šole je da vzgoji nove davkoplačevalce. Z uporabnimi znanji. In nič drugega. V srednji šoli si za vzgojo 10 let prepozen. Sankcije pa delujejo. Ampak to ni vzgoja. To je že preprosto dejstvo življenja da jih dobiš po p***i če bi rad hvatal krivine in zabušaval.

Zakaj pa bi ga šuti napolnili z optimizmom. Morali bi ga z zavistjo. Koristno seveda. Da se primerja s tistimi ki šutov nimajo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Da se primerja s tistimi ki šutov nimajo ...

Aaaa... sam tisti brez cvekov so navadni piflarji pa ritolizniki!
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Ali pa imajo starše z dobrimi in zoprnimi odvetniki ...

Naša mladina se ne zaveda da tekmuje danes s celim svetom. Azijci so zelo pridni in se divje šolajo. Američani prav tako. Kdor si lahko seveda privošči.

Tudi ostala Evropa noče zaostajat.

Pri nas pa se gremo otrokom prijazno šolo brez stresa. To je kot seks brez orgazma. Nekaj manjka ...

Bo pa Slovenija postala eko oaza z ZKF in ZKD, seveda pa bo vse v lasti tujcev. Ker Slovenci ne bomo znali poskrbeti za svoje premoženje.

Sicer zadeva ni tako črna, ampak tendence pa so proti temu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

In kako nas bo torej siljenje v povprecnost, naredilo bolj konkurencnega.

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


'Sankcije' morajo biti pozitivne. Sicer pa šola ni služba. Cilj službe ni vzgoja zaposlenih. Cilj šole pa je vzgojne narave (med drugim). Nekdo, ki ima slabe ocene, ga dodatni šuti ne bodo napolnili z optimizmom. Če talaš slabe ocene vsepovprek, kmalu nimajo več nobene avtoritete oz. pomena.

Men cvek ni nič pomenil ali katera koli druga ocena. Razen, če mi je določeni predmet bil zanimiv. Takrat sem pa poskrbel, da ocena ni bila slaba.

Kaj pa so pozitivne sankcije? Dobi 10 EUR ker ni naredil naloge? Sankcije so kazen. In tako bo tudi to ostalo.

Cilj šole je da vzgoji nove davkoplačevalce. Z uporabnimi znanji. In nič drugega. V srednji šoli si za vzgojo 10 let prepozen. Sankcije pa delujejo. Ampak to ni vzgoja. To je že preprosto dejstvo življenja da jih dobiš po p***i če bi rad hvatal krivine in zabušaval.

Zakaj pa bi ga šuti napolnili z optimizmom. Morali bi ga z zavistjo. Koristno seveda. Da se primerja s tistimi ki šutov nimajo ...


Rekel sem, da je otroka treba prepričat, da se mu nekaj splača počet. Kako tvoj umotvor, da se plačuje za početje nečesa, kar želimo preprečit? Če nimaš argumenta, ki ni obračanje besed, potem bodi raje tiho.

Ja, očitno talanje šutov kot obliko kazni ne deluje. Torej vztrajamo pri tem, dokler ne začne delovat?

Sicer pa zavist? Resno? Zavist NIKOLI ni pozitivna. Sicer pa, če nekomu nekaj tako abstraktnega kot je ocena nič ne pomeni, boš težko dosegel, da bi bil zavisten nekomu.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Smurf je izjavil:

In kako nas bo torej siljenje v povprecnost, naredilo bolj konkurencnega.

Zato ker so ljudje povprečni. Saj jih ne silimo v to. Taki so ...

Ni vsak mladi Slovenec novi Einstein. Daleč od tega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:

In kako nas bo torej siljenje v povprecnost, naredilo bolj konkurencnega.

Zato ker so ljudje povprečni. Saj jih ne silimo v to. Taki so ...

Ni vsak mladi Slovenec novi Einstein. Daleč od tega ...

Povprecnemu slovenec bo tudi delal v merkatorju in ne bo ravno tekmoval s celim svetom.

Invictus ::

Phantomeye je izjavil:


Otroka prepričat, da se mu nekaj splača počet. Kako tvoj umotvor, da se plačuje za početje nečesa, kar želimo preprečit? Če nimaš argumenta, ki ni obračanje besed, potem bodi raje tiho.

To je naloga staršev, ne šole.

Prepričevati otroka da se je dobro učiti? Če mu do srednje šole to ni jasno, potem je tako prepozno. Mora dobiti kako kruto življenjsko lekcijo da bo napredoval ...

Inovativni ljudje bodo vedno izstopali iz povprečja. Ob takem in drugačnem sistemu. Povprečneži bodo pa vedno povprečneži. Seveda imaš potem še drugo stran Gaussove krivulje. Nesposobneže ... Te je pa treba usmeriti tja kjer jim je mesto ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phantomeye ::

Pithlit je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Dejstvo je, da talanje šutov učencem, ki ne delajo nalog, NE MORE pozitivno vplivat na nanje.

Saj jaz se s tem načeloma strinjam. Ampak če mulc ne dela domače naj bo pač pripravljen nosit posledice tega početja.

Phantomeye je izjavil:

Če nekoga zabašeš s šuti, se ne bo zgodilo nič, razen tega, da bo postal popolnoma apatičen.

Ej... mene je država dobesedno sesula. Pa sem se postavila na noge, zagrabila državo za 'jajca' in jo spravila na kolena. Dvakrat. Apatija?

Phantomeye je izjavil:

'Sankcije' morajo biti pozitivne. Sicer pa šola ni služba. Cilj službe ni vzgoja zaposlenih. Cilj šole pa je vzgojne narave (med drugim). Nekdo, ki ima slabe ocene, ga dodatni šuti ne bodo napolnili z optimizmom. Če talaš slabe ocene vsepovprek, kmalu nimajo več nobene avtoritete oz. pomena.

Res je, če jih tala kar takole. Ampak, če učitelj tala cveke zaradi nedelanja domačih... obstaja zelo preprosto zdravilo.

Seveda pa gre lahko mulc kadarkoli dokazovat da se mu godi krivica... pa zagrabi šolski sistem za 'jajca' in ga spravi na kolena. Ampak za to pač rabi konkretne argumente (ki v tej temi niso bili predstavljeni).

Phantomeye je izjavil:

Men cvek ni nič pomenil ali katera koli druga ocena. Razen, če mi je določeni predmet bil zanimiv. Takrat sem pa poskrbel, da ocena ni bila slaba.

Enako. In to je tisto kar te uspešno spravi skozi šolo. Ne pa jokanje po forumih zaradi enega cveka ki si si ga, konec koncev, sam zaslužil (tko kot OP to dela).



Mogoče sem uporabil napačno besedo. Nekomu, ki je vseeno, če ma šute in mu je v končni fazi samo pomembno, da zdela... bo dodatno sankcioniranje ne bo pomagalo, da se bo čudežno spremenil v zglednega učenca, ali pač?

Sicer pa zdravilo za učitelja, ki tala šute? Da začneš delat domače naloge? Se podrediš sistemu. ja. to bi šlo...

redo ::

Invictus je izjavil:

redo je izjavil:

Na grozo nekaterih danes pridne dobro izurjene povprečneže outsurcamo. Pri nas so predragi, najdeš jih pa povsod.

Seveda so vsi Slovenci ful inovativni ... My Ass ...

Zato ima pa Slovenija 130.000 nezaposlenih. Do konca leta naj bi jih bilo še 20.000 več ...

Your point being?

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Otroka prepričat, da se mu nekaj splača počet. Kako tvoj umotvor, da se plačuje za početje nečesa, kar želimo preprečit? Če nimaš argumenta, ki ni obračanje besed, potem bodi raje tiho.

To je naloga staršev, ne šole.

Prepričevati otroka da se je dobro učiti? Če mu do srednje šole to ni jasno, potem je tako prepozno. Mora dobiti kako kruto življenjsko lekcijo da bo napredoval ...

Inovativni ljudje bodo vedno izstopali iz povprečja. Ob takem in drugačnem sistemu. Povprečneži bodo pa vedno povprečneži. Seveda imaš potem še drugo stran Gaussove krivulje. Nesposobneže ... Te je pa treba usmeriti tja kjer jim je mesto ...


Ne ni res. Vloga šole ni zgolj, da otroka uči slovenščine, matematike, zgodovine, itd. Sploh pa osnovna šola ne. Že sam pomen besede 'education' ti pove kaj šola predstavlja.

Seveda, inovativni ljudje bodo vedno izstopali, ampak jim sistem ne omogoča, da bi svojo inovativnost lahko izrazili v polnosti.

Pithlit ::

Phantomeye je izjavil:

Mogoče sem uporabil napačno besedo. Nekomu, ki je vseeno, če ma šute in mu je v končni fazi samo pomembno, da zdela... bo dodatno sankcioniranje ne bo pomagalo, da se bo čudežno spremenil v zglednega učenca, ali pač?

Tak gre lahko tud ceste pometat... ne rabi srednje šole delat.

Phantomeye je izjavil:

Sicer pa zdravilo za učitelja, ki tala šute? Da začneš delat domače naloge? Se podrediš sistemu. ja. to bi šlo...

Funkcionalna pismenost... Če dobivaš cveke zaradi nedelanja domačih... pač začneš delat domače, in cvekov (iz tega naslova) ne bo več. Iz kje si ti "zdravilo za učitelja" potegnil mi ni jasno.

Naj bo nekaj kristalno jasno: Ne branim učiteljev. Ampak tudi na kraj pameti mi ne pade da bi branila nekega kekca ki mu je pod čast domačo narest... in se poleg tega še cmeri ker mu je zlobni učitelj zaradi tega nalimal cvek.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Phantomeye je izjavil:


Seveda, inovativni ljudje bodo vedno izstopali, ampak jim sistem ne omogoča, da bi svojo inovativnost lahko izrazili v polnosti.

Če se moraš za svoj neuspeh izgovarjati na sistem, potem že nisi inovativen.

Si samo nakladač za šankom z veliko idejami, ki nikoli ne doživijo realizacije. Po domače bluzer ...

Inovativni ljudje najdejo rešitve ...

redo je izjavil:

Invictus je izjavil:

redo je izjavil:

Na grozo nekaterih danes pridne dobro izurjene povprečneže outsurcamo. Pri nas so predragi, najdeš jih pa povsod.

Seveda so vsi Slovenci ful inovativni ... My Ass ...

Zato ima pa Slovenija 130.000 nezaposlenih. Do konca leta naj bi jih bilo še 20.000 več ...

Your point being?

Da manjka v Sloveniji dobro izurjenih povprečnežev ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Phantomeye ::

Pithlit je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mogoče sem uporabil napačno besedo. Nekomu, ki je vseeno, če ma šute in mu je v končni fazi samo pomembno, da zdela... bo dodatno sankcioniranje ne bo pomagalo, da se bo čudežno spremenil v zglednega učenca, ali pač?

Tak gre lahko tud ceste pometat... ne rabi srednje šole delat.

Phantomeye je izjavil:

Sicer pa zdravilo za učitelja, ki tala šute? Da začneš delat domače naloge? Se podrediš sistemu. ja. to bi šlo...

Funkcionalna pismenost... Če dobivaš cveke zaradi nedelanja domačih... pač začneš delat domače, in cvekov (iz tega naslova) ne bo več. Iz kje si ti "zdravilo za učitelja" potegnil mi ni jasno.

Naj bo nekaj kristalno jasno: Ne branim učiteljev. Ampak tudi na kraj pameti mi ne pade da bi branila nekega kekca ki mu je pod čast domačo narest... in se poleg tega še cmeri ker mu je zlobni učitelj zaradi tega nalimal cvek.


Ja, a ni to zdravilo za učetelja, da neha talat cveke?

V vsakem primeru bi blo pametno slišat obe plati kovancev. Marsikdo se ne zaveda, da znajo bit profesorji hude podlasice. Iz čiste zlobe. Pa če se še tako zdi nemogoče.

Invictus ::

Phantomeye je izjavil:


V vsakem primeru bi blo pametno slišat obe plati kovancev. Marsikdo se ne zaveda, da znajo bit profesorji hude podlasice. Iz čiste zlobe. Pa če se še tako zdi nemogoče.

Ja, za lenobo učenca je kriv učitelj ker ga ne zna motivirat.

Prej ste pa govorili o odgovornosti učencev.

Odločite se že za metodo ...

Dejstvo je da je učitelj tudi omejen z učnim programom. In ker je pač prisotna uravnilovka v javnem sektorju, in ker se ne meri uspešnosti tako učiteljev, učencev in šol, je pač sistem tak kot je.

V ZDA učenci opravljajo polletne teste, ki se potem uporabijo za točkovanje kvalitete šol. tam je to nekaj normalnega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

redo ::

Invictus je izjavil:

Da manjka v Sloveniji dobro izurjenih povprečnežev ...

In kaj ti bodo, če so pa drugod cenejši? Za delanje domačih nalog?

Hayabusa ::

Ja, za lenobo učenca je kriv učitelj ker ga ne zna motivirat.

Kdaj si ti nazadnje pogledal , kakšne pravice ima po novem dijak ?
Bolj so zaščiteni kot kočevski medvedi, kot dijak lahko profesorja jebeš/mu mečeš kredo v glavo brez posledic.

In potem so učitelji krivci za vse tegobe današnjega dijaka.

ps
Ne delam v šolstvu.

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


V vsakem primeru bi blo pametno slišat obe plati kovancev. Marsikdo se ne zaveda, da znajo bit profesorji hude podlasice. Iz čiste zlobe. Pa če se še tako zdi nemogoče.

Ja, za lenobo učenca je kriv učitelj ker ga ne zna motivirat.

Prej ste pa govorili o odgovornosti učencev.

Odločite se že za metodo ...

Dejstvo je da je učitelj tudi omejen z učnim programom. In ker je pač prisotna uravnilovka v javnem sektorju, in ker se ne meri uspešnosti tako učiteljev, učencev in šol, je pač sistem tak kot je.

V ZDA učenci opravljajo polletne teste, ki se potem uporabijo za točkovanje kvalitete šol. tam je to nekaj normalnega.


Nisem tega rekel. Premalo se dela na tem, da bi se učence motiviralo. To je več ali manj moje osebno mnenje.

V svojem življenju sem imel čast spoznati par učiteljev, ki se niso pustili omejevat z učnim programom. Pri angleščini smo poleg učnega dela, izbranci (tisti, ki smo želeli več) počeli še druge stvari. Pisali bloge, snemali videe v angleščini itd. Vse se da, dokler je profesor pripravljen gledat na svoje delo kot nekaj več kot samo službo.

Pithlit ::

Phantomeye je izjavil:

Ja, a ni to zdravilo za učetelja, da neha talat cveke?

Ne... to je zdravilo ki povzroči da učenec neha dobivat cveke.

Hayabusa je izjavil:

Ja, za lenobo učenca je kriv učitelj ker ga ne zna motivirat.

Kdaj si ti nazadnje pogledal , kakšne pravice ima po novem dijak ?
Bolj so zaščiteni kot kočevski medvedi, kot dijak lahko profesorja jebeš/mu mečeš kredo v glavo brez posledic.

In potem so učitelji krivci za vse tegobe današnjega dijaka.

ps
Ne delam v šolstvu.

Invictus je uporabil sarkazem.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

redo je izjavil:

Invictus je izjavil:

Da manjka v Sloveniji dobro izurjenih povprečnežev ...

In kaj ti bodo, če so pa drugod cenejši? Za delanje domačih nalog?

To pomeni da denar ostane doma (davek), ljudje so zaposleni (ni socialnih problemov), zapravljajo doma (novo delo + davek).

Švicarji že vedo ...

Phantomeye je izjavil:


Nisem tega rekel. Premalo se dela na tem, da bi se učence motiviralo. To je več ali manj moje osebno mnenje.

V svojem življenju sem imel čast spoznati par učiteljev, ki se niso pustili omejevat z učnim programom. Pri angleščini smo poleg učnega dela, izbranci (tisti, ki smo želeli več) počeli še druge stvari. Pisali bloge, snemali videe v angleščini itd. Vse se da, dokler je profesor pripravljen gledat na svoje delo kot nekaj več kot samo službo.

Kot sem rekel, srednja šola ni obvezna. Če mulc ni dovolj motiviran da bi jo končal, zakaj je to problem učiteljev?

To je problem staršev ...

Hayabusa je izjavil:

Ja, za lenobo učenca je kriv učitelj ker ga ne zna motivirat.

Kdaj si ti nazadnje pogledal , kakšne pravice ima po novem dijak ?
Bolj so zaščiteni kot kočevski medvedi, kot dijak lahko profesorja jebeš/mu mečeš kredo v glavo brez posledic.

In potem so učitelji krivci za vse tegobe današnjega dijaka.

ps
Ne delam v šolstvu.

Kot ti je bilo povedano, sarkazem seka ...

Sam sem za precej bolj strogo šolo kot je zdaj.

Tudi na učiteljski ravni, ker nekateri preprosto preveč zabušavajo ...

Ampak to nima veze z dajanjem šuta dijakom, ki so leni in ne opravljajo obveznosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

redo ::

Invictus je izjavil:

redo je izjavil:

Invictus je izjavil:

Da manjka v Sloveniji dobro izurjenih povprečnežev ...

In kaj ti bodo, če so pa drugod cenejši? Za delanje domačih nalog?

To pomeni da denar ostane doma (davek), ljudje so zaposleni (ni socialnih problemov), zapravljajo doma (novo delo + davek).

Švicarji že vedo ...


Ojoj. Nobenega razloga ni, da bi zaposloval pridne povprečneže tu, če so drugod cenejši. Od česa bi torej ti pobiral davke? Domačih nalog? Žal, biti priden povprečnež ni več dovolj, moraš biti še poceni.

Švicarji vedo? Huh, ko sem bil nazadnje tam, so bili vsi bledi, zaradi EU obzorij. Toliko jim je že jasno.

Invictus ::

redo je izjavil:


Ojoj. Nobenega razloga ni, da bi zaposloval pridne povprečneže tu, če so drugod cenejši. Od česa bi torej ti pobiral davke? Domačih nalog? Žal, biti priden povprečnež ni več dovolj, moraš biti še poceni.

Švicarji vedo? Huh, ko sem bil nazadnje tam, so bili vsi bledi, zaradi EU obzorij. Toliko jim je že jasno.

Boli k***c Švicarje za EU. Zaenkrat jo sami izkoriščajo do konca.

Malo bi morala EU stisnit Švicarje da bi padel CHF proti EUR.

Drugače pa toliko ...

Če se na delovno mesto v Švici prijavi Švicar, seveda z ustreznimi kvalifikaciji, je vedno on izbran napram tujcu, čeprav je dražji ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

redo ::

Invictus je izjavil:


Boli k***c Švicarje za EU. Zaenkrat jo sami izkoriščajo do konca.

Malo bi morala EU stisnit Švicarje da bi padel CHF proti EUR.

Drugače pa toliko ...

Če se na delovno mesto v Švici prijavi Švicar, seveda z ustreznimi kvalifikaciji, je vedno on izbran napram tujcu, čeprav je dražji ...

To si ti nekaj pomešal. Za EU državljane Inländervorrang-a že nekaj let nimajo več.

gimnazija123 ::

Da ne odpiram nove teme, bom vprašal tu. Imam še en ustni del izpita, računski del imam že narejen, skupno oceno na koncu moram dobiti 8, računskega pa sem pisal 80% tako, da naslednji scenarij sicer bolj težko verjeten, ampak vseeno. Zanima me če v primeru, da dobim manj kot 8 in želim oceno zavrniti na licu mesta preden je kamorkoli vpisana, je to možno? Trenutno imam povprečje nad 8,5 ki ga rabim za obdržanje zoisove štipendije, če pa dobim recimo 7, pa jo bom izgubil, zato bi zavrnil oceno. Natančneje se pa gre za fakulteto za strojništvo v MB-ju, če ima kdo kake izkušnje oz. morda kaj ve... Sem šel vprašat v referat, pa mi je rekla, da ni možno, čeprav je brat na farmaciji v Lj isto stvar lahko naredil. Hvala za odgovor, lp
edit: Profesor je bolj težek karakter, tako, da na njega ne morem računati, da bi mi oceno recimo vpisal komaj drugo leto ali pa kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Pri nas na FE je imel enkrat nekdo na izpitu ravno zaradi Zoisove štipendije podobno dilemo. In ja, profesor mu je dal možnost padca izpita.

Možno, da se zadeve razlikujejo med posameznimi fakultetami ali celo nosilci predmetov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

gimnazija123 ::

bluefish je izjavil:

Pri nas na FE je imel enkrat nekdo na izpitu ravno zaradi Zoisove štipendije podobno dilemo. In ja, profesor mu je dal možnost padca izpita.

Možno, da se zadeve razlikujejo med posameznimi fakultetami ali celo nosilci predmetov.

Najlepša hvala za odgovor,upam da bo padla 8ka in nebo nobenih komplikacij. :D
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilno resena naloga tockovana z 0 tockami (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7611534 (8444) prenasalec
»

Zaključevanje ocen (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6517746 (15410) DOOM_er
»

Ocenjevanje domačih nalog (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8317053 (15208) Invictus
»

Iz poklicne na splošno maturo

Oddelek: Šola
83308 (3229) kr1ženska
»

Spis

Oddelek: Šola
272537 (2152) black ice

Več podobnih tem