» »

Popravilo digitalnega fotoaparata - se splača?

Popravilo digitalnega fotoaparata - se splača?

imagodei ::

V roke sem dobil pokvarjen Canon PowerShot A95. Zadevica v slabi svetlobi ne prilagaja pravilno odpiranja zaslonke, poleg tega so se na slikah začeli pojavljati čudni odtenki vijolične barve. Zadnji simptom je ta, da se občasno noče več prižgat, šele na vztrajne priprošnje in grožnje se le zbudi.

A se zadevo splača popravljat, al jo je boljše zagnat v smeti? A je kdo mogoče že sam kdaj odpiral in kaj menjal?
- Hoc est qui sumus -

Damiani ::

mislim da je investiranje v tak fotoaparat nesmiselno. Zdaj ti nagaja zaslonka, možno da ima malo zamaknjen objektiv (vijoličen odtenek)- poskusi ročno razmigat objektiv, poleg tega ga muči še vžig. Popravilo bi na koncu naneslo kr neki EUR, poleg tega pa bi bila vprašljiva nadalna uporaba. Za ta denar (+mogoče EUR) si omisli drug fotkič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Damiani ()

Pyr0Beast ::

Vlaga/padec ?

Poizkusi ga segreti s fenom in nato prižgati. Če se vžge takoj -> elektronika
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fosil ::

Odvisno koliko bi stalo popravilo. Tele "starine" pogosto delajo veliko boljše fotke koker novejši fotoaparati cenejšega razreda.

Neprecenljiv je bil izraz na obrazu kolega, ko smo primerjal fotke moje starine A80 (predhodnik A95) z 4 mio in njegovega novega nikona z 12 mio in ugotovil da dela "starina" precej lepše slike.
Tako je!

tlozej ::

Vijolične slike so po vsej verjetnosti posledica okvare CCD senzorja - napaka je pri teh fotoaparatih serijska in jo Canon brezplačno odpravi! Glej spodnji link. Pri A85 so mi ga brez problema zamenjali.

http://www.canon.com.au/support/custome...

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...

Glede ostalih težav pa ne znam pomagati...

Edit: link na Canon je sicer za Avstralijo, toda drugega mi trenutno ni uspelo dobiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tlozej ()

Azrael ::

Ob tem, da imajo te "starine" odlično optiko, delajo odlične slike in ker je:

1. Vijoličasta slika z 99.999...% verjetnostjo fuč CCD sentor;

3. Napačno prilagajanje svetlobe, je lahko posledica defektnega senzorja in;;

3. Tudi to, da na začetku ni slike, je ? senzor (če pregledovanje po posnetih slikah na kartici deluje);

bi rekel, da zadeva še ni za odpis.

Menjavo senzorja (upam še) časti Canon (pravzaprav Sony, ki je izdelal zanič senzorje) in bi na tvojem mestu kar poklical servis. Spomladi sem imel podoben problem in čez 3A servis, nisem imel nobenih pripomb. Bili korektni in hitri.

Še nekaj informacij.
Nekoč je bil Slo-tech.

Damiani ::

uhhh, glih včeri sem stran zabrisal a75 v odpadno škatlo, dons pa vidim za reklamacijo. Par let nedelujoči A75 bo romal sedaj na servis namesto v večne lovišča. Drugače se pa strinjam da je v svojih najlepših letih delal bolše fotke od sedanjih fotkičičev za 150eur. A potrebujem račun, da mi zamenjajo senzor?

Azrael ::

Jaz jim računa nisem poslal (sicer ga imam), saj ga niso zahtevali.

Dobili so (v originalni škatli samo fotoaparat, zavit v originalno antistatično vrečko (nisem iz Lj zato je šel po pošti), brez vsega drugega (brez CF kartice, akumulatorjev, papirjev, kablov, še vrvico za prenašanje sem vzel stran). Notranjost škatle dobro oblečena v mehurčke. Ker so na pošti znani po "nežnem" ravnanju s paketi, je bil dodatno v mehurčke zavit še aparat.

Zraven sem priložil dopis z opisom težav in kontaktnimi podatki, tri natisnjene slike (zelo slaba, vijoličasta in normalna), ter za vsak primer še print Canonovega obvestila, da priznavajo tovarniško napako.

Škatlo sem zavil v malo močnejši papir (IIRC od 10kg pakiranja sladkorja). Nazaj je prišla škatla spet lepo zavita in je niso poškodovali s kakšnim selotejpom. Enako tudi vsa vsebina.

Pokliči jih in se zmeni. Seveda pa te bodo opozorili, če gre za kakšno drugo okvaro, da to ne morejo dati v rubriko brezplačnih popravil.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Canon PowerShot A70 naredi vijolično sliko

Oddelek: Pomoč in nasveti
103219 (1757) lopov
»

Canon powershot A60

Oddelek: Zvok in slika
252334 (1411) Djuro
»

"Umiranje" digitalnih kamer/fotoaparatov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9414241 (6794) Dr_M
»

Katerega digitalca kupiti do 400evrov

Oddelek: Kaj kupiti
462299 (1814) leonius

Več podobnih tem