» »

Kje kupiti Windows 7 ?

Kje kupiti Windows 7 ?

«
1
2

car3 ::

Prebral sem že nekaj tem, a nisem našel odgovora. Kupit nameravam original Windows 7 Ultimate x64.
Nekdo je na forumu napisu da je racunalniskim stacunam dovoljeno prodajati DSP verzije, W7 Ultimate x64 ang pride okoli 190€ v DSP verziji.
DSP verzija me nebi motila, saj imam dokaj nov komp, hardwara pa ne menjam pogosto. Novega kompa nebi kupil, saj ga ne rabim.

Včeri sem bil v Big Bang v Citypark-u in za normalno verzijo, torej NE DSP. racunajo od 320 do 330€ (dobijo jih pa šele drug teden), to je W7 Ultimate 64bit ANG, uf to je pa nora cena.
Torej.
Kje lahko dobim DSP verzijo, brez da kupim nov komp;)?
Oz. kje dobim polno verzijo, pa da je ziher na ZALOGI?

Hvala vnaprej
LP

mtosev ::

amazon.co.uk npr.

ultimate je 180eur: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

car3 ::

Preko neta nebi kupoval (mnoge slabe izkušnje), v mislih sem imel Ljubljano, kako štacuno katerokoli, kje imajo na zalogi, da ju3 kar nabavim.
Polno verzijo ali DSP verzijo, če jo lahko kje dobim brez nakupa novega kompa...?
LP

mtosev ::

nikjer, ker ti jo tako ne smejo prodat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

car3 ::

No zdej so stacune dobile "dovoljenje" da lahko prodajajo DSP verzije brez racunalnikov :)


Tole je napisal Dr_M, torej je to neresnica:s

Ok kje v Ljubljani dobim pol polno verzijo Windows 7 Ultimate x64 ANG, jutri, torej Kje je na zalogi, če kdo ve, da ne iščem in klicarim naokoli kot zmešan:)
Hvala
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car3 ()

mtosev ::

ce das DSP v kosarico pri mimovrste dobis naslednje sporocilo: V košarici imaš artikel (OEM ali DSP programska oprema), katerega nakup je pogojen z nakupom drugih artiklov!
Nakup OEM oziroma DSP različice je možen le ob nakupu računalnika ki ga sestavljajo vsaj: procesor, osnovna plošča, disk, napajalnik in ohišje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

car3 ::

ce das DSP v kosarico pri mimovrste dobis naslednje sporocilo: V košarici imaš artikel (OEM ali DSP programska oprema), katerega nakup je pogojen z nakupom drugih artiklov!
Nakup OEM oziroma DSP različice je možen le ob nakupu računalnika ki ga sestavljajo vsaj: procesor, osnovna plošča, disk, napajalnik in ohišje.


Ja vem jaz to, in razumem:) Zavedel me je Dr_m in sem si mislil, mogoče je pa le res, nikoli ne veš!

Torej še vedno rabim info kje imajo nove Winse ŽE na zalogi, ker ju3 sem v LJ. in jih mislim nabavt.
ThX

LuGi ::

Ta slabe izkusnje prek neta si si pa sam kriv ker si bil verjetno naiven in kupoval robo od prodajalca brez feedbackov in super duper western union prednakazila :))

Kupi Amazon in nebo nikakrsnih problemov.

car3 ::

Torej še vedno rabim info kje imajo nove Winse ŽE na zalogi, ker ju3 sem v LJ. in jih mislim nabavt.
ThX

jerry2000 ::

Ne sitnari, polne verzije kot vem nimajo nikjer. Škoda da inšpektor tega ne bo verjel :-(
Jerry and Tom

#000000 ::

Kup zraven še plato, proc, disk in ohišje z napajalnikom, ta tret dan pa nazaj prneseš vse razen win 7 :LOL:

Dr_M ::

Zavedel me je Dr_m in sem si mislil, mogoče je pa le res, nikoli ne veš!


Jaz nisem nikogar zavedel, ker sem se na lastne oci preprical, da se da dobit DSP brez racunalnika. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sinalko ::

Jaz sem naročil DSP verzijo Windowsa preko enaa.com. Postopek naročila je šel lepo skozi, brez da bi mi postavljalo kakšne dodatne pogoje o nakupu računalnika. Zdaj bomo vidli če dobim paket :)

mtosev ::

Jaz sem naročil DSP verzijo Windowsa preko enaa.com. Postopek naročila je šel lepo skozi, brez da bi mi postavljalo kakšne dodatne pogoje o nakupu računalnika. Zdaj bomo vidli če dobim paket :)

na Enaa ti pise: Predmet ponudbe je DSP licenca. Licenca ni prenosljiva med računalniki. Uporablja se lahko le z računalnikom s katerim je bila kupljena oziroma z računalnikom na katerega je bila prvič naložena.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sinalko ::

"...oziroma z računalnikom na katerega je bila prvič naložena". To pomeni to, da bom windowse dobil ali?

opeter ::

Seveda. Samo mtosev komplicira.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

a res?

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
SAMO OB NAKUPU Z NOVIM RAČUNALNIKOM


http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...
Nakup OEM oziroma DSP različice je možen le ob nakupu računalnika ki ga sestavljajo vsaj: procesor, osnovna plošča, disk, napajalnik in ohišje.

zdaj ce me ti garantiras da bo dobil pa super. ve na koga se rabi obrnit ce ne dobi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

borchi ::

to pol pomeni, da windozov ne moreš več prenest na drugo kišto?
l'jga

mtosev ::

DSP, OEM ne. Retail pa lahko.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

car3 ::

Sam kera bedna fora je pa to, pripravljen sem odštet čez 300EUR za original winse, ampak polne verzije ni nikjer za dobit!
Nov komp sem kupil pred letom dni, in nimam potrebe po novem se vsaj 2-3 leti.
Se prav do DSP OEM nisem upravičen, RETAIL-a ni za kupit...

...Car3 premišljuje
...premišljevanje ne traja dolgo...
...Utorrent se zažene :=)
LP

Gost ::

Na tem forumu ima očitno vsak svoje informacije ali je DSP možno naložit na katerikoli komp ali ne brez nakupa le tega.

Avtor teme: vprašaj še v bigbang-e.

Dr_M ::

Po EULA, se DSP lahko proda samo skupaj z racunalnikom in dela LE na temu (oz moras ponovno aktivirat, ce zamenjas kaksno bolj pomembno komponento).
Ampak, ce tebi prodajo DSP brez racunalnika, lahko namestis na katerkoli racunalnik.
Nekatere stacune prodajajo DSP brez racunalnika, nekatere ne. Uradno se naj nebi, ampak MS ne bo nikogar preganjal, ce bo kupil samo DSP.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

car3 ::

ok poklical sem kar nekaj rač. štacun in DSP OEM ne dobiš brez nakupa novega kompa!
Dr_m: kar si videl..je bilo med prijatelji..žal! :)

V Bigbangu sem tudi že bil, dobijo jih enkrat drug teden (niso pa ziher, bhaa) cena mi je rekel prodajalec od 320 do 330€ za win 7 ultimate x64 ang retail.

dr_m: dej ne rajci in ne slepi folka z napačnimi informacijami, mene si že zajebu in sem se osmešil ko sem omenil da lahko prodajajo DSP brez novga kompa, hvala ti:> sej sm si bil sam kriv ko sm ti verjel haha...
Če veš kje prodajo DSP (brez da kupim komp) mi lepo prosim povej, se usedem u avto in kupim takoj, lahko poves tudi na PM, samo ne nateguj folka brez vazelina ker ni fer med forumaši!
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car3 ()

sinalko ::

Od enaA.com sem dobil na email potrdilo da je naročilo potrjeno. Odpravljeno naj bi bilo v dveh dneh. Se pravi, da tam gre naročit DSP verzijo oken.

car3 ::

Od enaA.com sem dobil na email potrdilo da je naročilo potrjeno. Odpravljeno naj bi bilo v dveh dneh. Se pravi, da tam gre naročit DSP verzijo oken.


No prva prava informacija:) sporoči še ko dobiš zadevo, da bo preverjeno! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car3 ()

bluefish ::

Pri Enaa je že dalj časa spodaj napisano, da je DPS licenca veljavna tudi posebej. Seveda ni v skladu z EULO.

Gost ::

Samo cena je pa tudi za retail verzijo izjemno ugodna (za windowse). Vista ultimate full je bila takrat skoraj 600 EUR. Je pa res, da bi lahko še bolj pocenili zadevo.

Dr_M ::

car3: no zdej mi pa povej, kaj bi jaz imel tega, da bi zavajal folk? Kaksno korist?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vander ::

Od enaA.com sem dobil na email potrdilo da je naročilo potrjeno. Odpravljeno naj bi bilo v dveh dneh. Se pravi, da tam gre naročit DSP verzijo oken.


No prva prava informacija:) sporoči še ko dobiš zadevo, da bo preverjeno! ;)


Preverjeno 100%

System ::

Jaz sem kar preko MSDN AA dobil, čudno mi je edino, ker je bila 23. uradno za v prodajo Windows 7, zakaj potem ni možno kupiti Retail verzije?

bluefish ::

Ker naši trgovci očitno spijo. Naroči iz tujine.

car3 ::

Dr_M: dolžan sem ti opravičilo! No danes sem bil v akciji da kupim Windows 7 x64 DSP ANG, v velikem BigBangu so mi lepo rekli NE ni možno samo z novim kompom...
Potem sem šel se v drugi BigBang nasproti koloseja in bi brez problema dobil DSP, žal samo niso imeli Ultimate verzije, samo professional pa še te samo 32bitne...dobijo te dni robo...
Je res tako nekje ti prodajo, nekje komplicirajo in trdijo da ni možno, tako da poiščite štacuno kjer pač dajo;)
Torej jaz imam svoje winse že naročene...DSP

Naj mi kdo še točno pove razliko med RETAIL IN DSP, je razlika SAMO v tem da DSP namestim na en komp, aktiviram in potem ko menjam hardware moram klicat na Microsoft za aktivacijo? Pri RETAIL je pa vseeno in dela vedno?

no tolk za 1x
LP

bluefish ::

Striktno gledano pri DSP ne kličeš na MS ampak kupiš nov izvod :) .

Dr_M ::

Za fizicne osebe nikoli ne bodo komplicirali z licencami. Ker oni dobro vedo, da je boljse nekaj dobit, kot pa nic.
Za firme je drugace.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

car3 ::

Striktno gledano pri DSP ne kličeš na MS ampak kupiš nov izvod :) .


Pred letom dni sem kupil nov komp in Visto DSP, ob ponovni inštalaciji, na istem kompu, se ni dal aktivirat, poklical Microsoft Avstrija, pa so mi poslali SMS z aktivacijsko kodo...tko da se da:)

bluefish ::

Saj pravim, da se, striktno gledano pa tega ne smeš.

bastadu ::

Striktno gledano pri DSP ne kličeš na MS ampak kupiš nov izvod :) .


Pred letom dni sem kupil nov komp in Visto DSP, ob ponovni inštalaciji, na istem kompu, se ni dal aktivirat, poklical Microsoft Avstrija, pa so mi poslali SMS z aktivacijsko kodo...tko da se da:)

Poslali so ti zato, ker je bil isti komp - na enoinisti računalnik lahko brez problema n-krat namestiš DSP Windowse, legalno da se razume. Če bi šou nameščat na drugi komp, ti sigurno aktivacijske kode ne bi poslali ...

Dr_M ::

Ves da bi. Ce se ti plata pokvari, moras ze na novo aktivirat, ce dobis drugo podobno.
A ti bo reku, da moras novo licenco kupit?:) To je pluvanje v lastno skledo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

opeter ::

Ves da bi. Ce se ti plata pokvari, moras ze na novo aktivirat, ce dobis drugo podobno.
A ti bo reku, da moras novo licenco kupit?:) To je pluvanje v lastno skledo.


Se popolnoma strinjam. To bi si sami jamo kopali. Ker še tisti, ki legalno kupijo DSP verzijo, ne bi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bastadu ::

Če se ti plata pokvari in daš notri isto novo ploščo imaš še vedno isti računalnik ... Če pa nameščaš DSP na računalnik, ki ima bistveno drugačne komponente (aktivacijski program to najbrž zazna) kot prvotna konfiguracija, pa to ni več nujno isti računalnik ... Verjetno se oseba na MS, s katero po telefonu aktiviraš potem odloči na podlagi kode ku mu jo poveš (in v kateri je nekako zapisano, kako drugačen je ta nov računalnik) ali ti bo aktiviral ali ne ... Drugače si ne znam predstavljati, da bi to funkcioniralo.

car3 ::

No pa smo vse razčistili, zanimivo je kako ljudje vsak po svoje si nekaj razlaga kaj je prav in kaj ne, se posebi sem bil danes presenečen nad prodajalci (Big Bang) nimajo pojma milo rečeno.
Jaz sem svoje DSP-je že naročil, ne povem pa kje, ker ni povsem "legalno" HAHA :)
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car3 ()

techfreak :) ::

Big Bang prodaja DSP brez PCja. Vsaj jaz sem tako Windows Visto kupil brez problema.

Glede aktivacije ... MS dela to čudno. Najprej sem OS uporabljal na Acer prenosniku potem sem pa menjal prenosnik za MacBook in mi je brez problema aktiviralo. In si komponente niso niti malo podobne.

nokaut240 ::

Mene pa zanima, če OEM verzija Windowsov dela tudi na drugih računalnikih, ne samo na tistem, zraven katerega si jih kupil ?

techfreak :) ::

Seveda deluje, vendar je v nasprotju z EULA. V tem primeru je tako brezveze uporabljati ta Windows, ker je to enako kot pa če bi bil pridobljen nelegalno (npr. torrent).

Dr_M ::

Ce ga lahko aktiviras, te ne bo nihce gnjavil.
Tezje je, ce je zadeva ze aktivirana bila na drugmu racunalniku. Moras poklicas MS slo za novo aktivacijo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pesimist ::

Brzeveze. Jaz sem se odloco da se pofcijem na Windowse, ce delajo tako.
Drago placam licenco, katera je se po vrhu v nasprotju z EULA. Pa daj pejd u pm MS.

Dr_M ::

Uporab linux pol.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Nikonja ::

Kaj je narobe s tem npr. ali pač imaš preveč denarja...

http://www.ebay.co.uk/itm/Windows-7-Ult...

Pesimist ::

Ali pac imam prevec denarja? V kaksnem smislu. Sem pripravlen dati 120€. A glej ga sej nebojo niti leglani windows ker DPS nesmejo rpodajat.

Nikonja ::

post je bil misljen za Car3 ampak vseen ne vem zakaj ste eni obsedeni kupit ta dvd prav v slo če se da na netu dobit v pol cene. Sej ni slovenski izdelek če ste mogoče nacional patrioti.

karkoli, orig. nimam in ga ne planiram uzet.... viva los piratos... dokler traja naj traja....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8216047 (7488) gslo
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
317901 (6390) s51as
»

Vista DSP licenca?

Oddelek: Operacijski sistemi
72735 (2472) Veron
»

Kako kupiti visto brez računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
152026 (1365) Dr_M
»

Je legalno naložiti Visto na drug računalnik??

Oddelek: Operacijski sistemi
363799 (2705) nonenone

Več podobnih tem