» »

Kako kupiti visto brez računalnika

Kako kupiti visto brez računalnika

nejko8 ::

Na os se ne spoznam preveč, zdaj imam xp, prosil bi za pomoč.
Torej nadgradil bom ram, tako da ga bom imel 6gb, hočem kupiti windows visto home premium 64 bitno, vendar se po ljubljanskih štacunah prodajajo le dsp verzije dobavljive le z novim računalnikom. Ker tega že imam, mi je prodajalec v agt-ju svetoval naj pokličem na microsoftov center uporabnikom, kjer sem prišel do informacije da bi me nakup box verzije viste home premium prišel 300 eu brez ddv?!?!?!?!

Kako za vraga naj pridem do viste za nek normalen denar, da bo bila tista "šifra" še neaktivirana, oziroma da bodo bili windowsi še novi?

jan01 ::

http://www.enaa.com/oddelki/microsoft/izd_696_704488_Microsoft_Windows_Vista_Business_64-bit_ENG
Na dnu piše:
Predmet ponudbe je DSP licenca. Licenca ni prenosljiva med računalniki. Uporablja se lahko le z računalnikom s katerim je bila kupljena oziroma z računalnikom na katerega je bila prvič naložena.

Pri njih prek neta naroči pa boš videl, če dobiš...

GrimReaper ::

Če že dobiš DSP brez nakupa računalnika, lahko potem v računalniku kej menjaš? Recimo en ko menja plato na pol leta, ne bo zdej še vsake pol leta dajal 120€ za Visto.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

nejko8 ::

GrimReaper
Tudi glede tega sem spraševal prodajalca pri agt-ju pa mi je rekel, da je treba potem vsakič dokazovat microsoftu da si kupil windowse, z računom da ti dovolijo uporabo ali nekaj takega če sem dobro zastopil.
Torej vsakič ko menjaš komponente z DSP verzijo imaš probleme? Plošča, cpu, ...? Priznam, da mi tole ni čisto nič jasno.

Jst ::

A ni bila včasih ena fora, da si kupil bilokateri del računalnika, in si tako lahko legalno kupil oem verzijo xpjev?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Pac Vista toliko stane. DSP verzije imajo kr uredu cene, ampak ta licenca NE velja na drugem racunalniku.
Retail verzije imajo pa ubijalske cene.
Za normalno ceno bos dobil samo kje preko oglasov. Se da ucasih dobit ksno ugodno retail verzijo po polovicni ceni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

opeter ::

Na nemškem eBayu je bilo pred časom akcija pri enem prodajalcu, kjer je prodajal Windows Vista Ultimate Retail verzijo za 180 € (z davkom) + pošiljanje (okoli 3 €). Po mojem zelo vredu nakup, sploh če premisliš, da lahko brez problemov na Windows Update dobiš slovenski jezikovni paket.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Dr_M ::

Jah, sej ves kako je... Malo denarja, malo muske. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mesoreznica ::

Pri meni dobite Visto, katerokoli verzijo želite že za 20€, če pa naročite v naslednjih 24 urah, dobite zraven še Office 2007.

p.s. S temi cenami in omejenimi licencami nas že prav silijo v piratstvo.


Se strinjam. 300€ za operacijski sistem ki je poln bugov je oderuška cena. Če bi operacijske sisteme prodajali za normalen denar bi bilo veliko manj piratstva.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

BuBBle.D ::

Jaz sem kupil Visto Unlimate Retail (32&64) iz Amerike prek e-baya in me je pred slabim letom z poštnino in carino vred koštalo točno 200 evrov. Zna bit, da so cene še dodatno padle, se splača pogledat.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuBBle.D ()

Dr_M ::

BuBBle.D: tudi ce imas original, ti ta licenca ne velja v evropi. Obravnavali bi te enako, kot bi mel piratsko kopijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BuBBle.D ::

Čeprav na škatli piše, "for distribution in USA/Canada only" ne vidim razloga zakaj nebi delalo. Menjal sem hardware od nakupa vsaj ene petkrat, enkrat sem celo moral na microsoft SLO klicat, da mi preko telefona aktivirajo visto in je šlo skos brez težav, torej te ne razumem Dr_M, v čem je po tvojem mnenju problem?
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Dr_M ::

Tudi filmi so po regijah zaklenjeni. Programi sicer niso, ampak tudi vse licence ne veljajo povsot. Ocitno je bla to samo njihova dobra volja, da so ti jo aktiviral.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BuBBle.D ::

Ni bla nič to njihova dobra volja, ker me niso spraševali kje sem Visto kupil. Poleg tega pa kako naj oni sploh vejo kje sem jo nabavil. Zgolj po cd-keyu ziher ne. Dokler pa VIsta dela brez težav mi milo rečeno dol visi oz. dvomim da končni uporabnik ta kratko potegne na kakršen koli način, če svoj OS importira iz tujine.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Tomson ::

Potem imaš pa veliko zaupanje v Microsoft (ki vedno gleda na zadovoljstvo kupca in ne na svoj lastni žep) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dr_M ::

BuBBle.D: sej zasebnih uporabnikov BSA ne preganja, tko da je useeno ce imas v ameriki kupljeno visto ali pa z neta. Je popolnoma useeno :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Microsoft Office paket kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
284100 (3554) ender
»

Kje kupiti windows xp pro?

Oddelek: Operacijski sistemi
72328 (2102) ender
»

Vista Business 64 Ang Box

Oddelek: Kaj kupiti
101286 (1144) borchi
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192522 (2107) IVo
»

Win XP licenca

Oddelek: Operacijski sistemi
131527 (1305) mtosev

Več podobnih tem