» »

Vista DSP licenca?

Vista DSP licenca?

UrosTT ::

Pri enem od spletnih ponudnikov računalniške opreme sem naročil praktično vse komponente novega sistema, z izjemo ohišja, ki ga bom uporabil od prejšnjega sistema. No, in ker sem hotel biti pošten sem zraven želel naročiti Visto Home premium. No, tu se je pa zataknilo. Ker nisem naročil ohišja, mi niso hoteli prodati Viste z DSP licenco... Zdaj pa me zanima, kaj pravzaprav pomeni DSP licenca. A ne pomeni to zgolj to, da ko enkrat (prvič) naložiš sistem, je potem vezan na točno ta računalnik. Oz. zakaj človek, ki si sam sestavi računalnik ni upravičen gor naložit DSP licenčnega programa? Ali mi zna kdo to razložit?

LP Uroš

krho ::

DSP licence se že kar nekaj časa prodajajo s matično ploščo.. svoje čase vem, da si jih lahko kupil s tipkovnicami in miškami :)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Veron ::

mimovrste
Opomba: Nakup OEM oziroma DSP različice je možen le ob nakupu računalnika ki ga sestavljajo vsaj: procesor, osnovna plošča, disk, napajalnik in ohišje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

UrosTT ::

Ja, saj ravno to sem napisal... da nisem naročil ohišja, ker ga pač že imam. Vse ostale komponente (MB, proc, RAMi, Grafa, Disk, napajalnik...) pa sem kupil. Se pravi, gre za nov računalnik. In res ne razumem, zakaj ne smem tu zraven kupiti DSP licence... traparija. Namesto, da bi Microsoft naredil kaj več, da bi omejil piratstvo na način, da bi naredil svoje produkte bolj dostopne ljudem, postavlja take čudne pogoje...
Ali pa je samo moje razmišljanje napačno...

LP Uroš

Utk ::

Kupi še ohišje, naj ti dajo visto, čez 5 dni vrni ohišje in čao. Če se oni tako "znajdejo", se dej pa še ti.

celebro ::

Za vsak primer kupi najcenejše možno ohišje.

jan01 ::

Se sekiraš. Pač kupiš drugje, kjer imajo večjo željo prodati!

Veron ::

tisto kar sem ti kopiral, sem ti kopiral pogoje pod katerimi prodajo DSP lincenco (mimovrste) - in mimo tega pač se očitno oni ne grejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8216047 (7488) gslo
»

Je mozen prenos licence? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5214718 (13052) grizl
»

Kje kupiti Windows 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
6212328 (8933) Pesimist
»

Homemade PC - garancija in licenčni Windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
201633 (1156) brez-imenko
»

Je legalno naložiti Visto na drug računalnik??

Oddelek: Operacijski sistemi
363800 (2706) nonenone

Več podobnih tem