» »

FULL HD Projektorji

FULL HD Projektorji

11miles ::

Po brskanju starih tem sem videl, da se je povpraševanje po fullHD projektorjih nehalo.
Zanimivo glede na to, da so cene nekaterih že zelo dostopne...

Po nekaj malega brskanja...

http://www.projectorreviews.com/1080p-p...

sem našel nekaj fullHD projektorjev, razvrščenih po cenovnem rangu...
Pa me zanima če kdo pozna, oz. si lasti kakega oz. podobnega? katerega bi priporočal...

Sam iščem nek smotrn nakup, pa ne bi kupoval vsako leto boljšega zato bi vzel, nek projektor, ki je sposoben projecirat 1080p sliko in to spodobno. Verjamem, da več kot daš bojšo sliko dobiš ampak vseeno. Zdi se mi da na 4 m projeciranja že opaziš razlikomed 720 in 1080p filmi?

Vaše izkušnje, predlogi?

jype ::

PLV-Z3000 je super. Pulldown (5:5) se kar pozna pri gledanju filmov. Kupil sem ga zato, ker se ga da barvno natančno kalibrirat, ker je namenjen predvsem projekciji fotografij. Ni zelo poceni in ni primeren za svetle prostore, je pa natančen in barvno zmogljiv.

Aja ne - na 5m razlike med 1080p in 720p ne opaziš, ne da bi se osredotočil na opazovanje tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

11miles ::

Torej bi lahko za 4-5m raje izbral svetlobno manj občutljiv 720p projektor?

jype ::

Težko rečem - prej sem imel 1024x768 in čeprav je bila slika prej čisto sprejemljive kvalitete, je to zdaj _bistveno_ boljše/slabše.

Prej so vsi posnetki zgledal dobri, zdaj se pa pri nekaterih že jasno vidi, da so crap.

11miles ::

http://carltonbale.com/2006/11/1080p-do...

po temle grafu sodeč,
če imam s projektor slabe 4 metre stran kar pomeni 12.5 feetov recimo in pri tem projeciram diagonalo 200cm, se 1080p resolucija že pozna.
RAzdalja/diagonala je obenem tudi še v meji priporočljivosti po THX lestvici. kao...

jype ::

Ja, saj je, ampak se mora človek že osredotočat na detajle. Če gledaš fotko, je to smiselno, če gledaš akcijski film, je pa popolnoma vseeno.

11miles ::

fotke, to pa lahko razumem ja.

Projektor mi je všeč, ker načeloma ne maram TV programov, ne ponujajo neke blazne razvedritve, pol so pa tu še novice in tona reklam.
Zanimivo za 40i plazmo, ki predvaja FULL HD film torej, je treba gledati med 150cm in 230cm, da dosežeš tisto HD izkušnjo...

Idealno kot razumem, avtor tega članka, opisuje, da je kvaliteta oz. velikost predvajanega filma pomembna.
Torej za vse ki gledamo FULL HD na 40inchi plazmi pri dlje kot 2,50 metra ne doživimo tiste prave slike.

Kot naprej piše v članku priporočena oddaljenost za gledanje 200cm diagonale, 3m.
Recim EPSON 6100, ki je tudi najbolje rangiran proektor med nizkocenovnimi 1080p projektorji naredi 250cm diagonalo pri 10 feetih...
zanima me kako dobra je tako velika slika zares?

Seveda ob predpostavki da projeciramo tudi lepo steštan(h264) 1080p film.

dukk6 ::

lep pozdrav, zanima me mal vase mnenje kaksen se vam zdi tale projektor? http://www.mimovrste.com/artikel/146004..., in ce je ze slucajno kdo lastnik tega, bi bilo dobrodoslo kaksno mnenje:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor: kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38369047 (1936) matobeli
»

Nakup projektorja (wifi, android)

Oddelek: Zvok in slika
343723 (2839) matobeli
»

priporočite projektor in platno

Oddelek: Zvok in slika
4011162 (8261) gorann
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922292 (20197) Yoni
»

Hišni kino s projektorjem

Oddelek: Kaj kupiti
82453 (2351) mgermo

Več podobnih tem