» »

Hišni kino s projektorjem

Hišni kino s projektorjem

element ::

Odločam se za postavitev hišnega kina s projektorjem. Predvajalo se bo HD filme (mkv stream z računalnika, v prihodnosti blue-ray na PS3), sistem pa bo namenjen tudi igram. Povezava bo prek HDMI kabla, zaželeni so tudi analogni vhodi za priklop Wii-ja.

Konfiguracija:
Projektor: Sanyo PLV-Z2000 - 1200€
Zvočniki: Canton Movie 150 QX - 310€
Ojačevalec: ???

Projektor je Full HD, na netu dobiva dobre ocene, čudna mi je le cena, saj ga prodajajo od 1200€ - 2400€. Sumljivo. Ima kdo izkušnje s trgovino electronic4you, kjer ga prodajajo za 1200€? Zvočniki za svojo ceno baje ponujajo zelo dobro kvaliteto zvoka. Na ojačevalce se ne spoznam, kaj priporočate k tej konfiguraciji?

itak37 ::

Hej,

electronic4you je spletna trgovina HIFI-VIDEO MAJDIC GMBH, jest sem naročil iste zvočnike in ojačevalec, dobil v parih dneh, nizka poštnina (mislim da pod 20EUR za 50kg paket), zadovoljen.

Ojačevalec sem pa vzel Onkyo 606. Prej sem imel en surround komplet (ojač. + 5.1 zvocn.) za 300EUR, razlika je očitna. Zvočniki so kvalitetno izdelani, sub je velik in gre zelo globoko, v glavnem sem zelo zadovoljen z zvokom glede na ceno.

Glede projektorja bi jest razmislil če res potrebuješ 1080 resolucijo, glede na to da so projektorji 720 skoraj pol cenejši. Sam imam projektor z 480p resolucijo in ne vidim tako velike razlike med divx in 720p mkv-ji. Gledam pa pribl. 2.5m diagonalo s 5-ih metrov razdalje. Verjetno je razlika med 720 in 1080 še manj opazna. Mogoče bi blo razliko v ceni boljše investirati v kakovostno platno?

element ::

Na konfiguraciji s tem projektorjem, sem gledal 1080p film in je za obliznit se.

Gledalo se bo relativno od blizu, zato sem se nagibam k 1080p. Razmišljam le ali vzet 234cm platno ali 200cm ... bom še malo premeril sobo. Projektor bo nameščen 3,5m od stene. Za 234cm široko sliko na tej razdalji rabim 1,86x zoom. Za 200cm pa 1,58x. Ti pa zoom požre do 1/3 svetilnosti. :(

Med platni sem zasledil Metroplan L240WM. Kako se obnesejo? So kvalitetna? Pozna kdo kakšne alternative?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: element ()

itak37 ::

Glede svetilnosti se jest ne bi sekiral, jest imam 800 Lumnov, projektor je 4.5m od stene, dela v varčevalnem načinu, žarnica ima 2000 ur in je še vedno dovolj svetel. Seveda je soba dokaj zatemnjena. Za sigurno pa najprej kupi projektor in preizkusi kako veliko sliko lahko projiciraš.
Glede platen pa nimam pojma...

element ::

Kako veliko sliko projeciraš in kako daleč stran sediš?

Edit: nevermind, nism dobr prebral tvojega posta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: element ()

korelem ::

@itak37,
khm, omenil si da 720p mkvji ne izgledajo dosti bolje na tvojem projektorju, khm, ki ima resolucijo 480p, khm, brez zamere, ampak saj ne moreš videt razlike, ker ti bo 720p mkv downscajlalo na 480p, torej v bistvu gledaš cel čas 480p ne glede na to kateri fajl zadegaš not...;)

@element,
definitivno kupi FullHD projektor, sam sem imel Sanyo PLV-Z5 (1280x720) in se je odlično obnesel, lahko pa ti potrdim, da je PLV-Z2000 tudi zelo dober, ker sem ga malce preizkušal pri kolegu in razlika med 720p in 1080p se tudi opazi, posebej pri velikih diagonalah. Glede svetilnosti se ne rabiš skrbet, saj boš projektor uporabljal v temi, sam sem imel kar krepki zoom in non-stop v varčnem načinu in je bila super slika (poglej malo po AV/AVS forumih za nastavitve).

And remember, enjoy the cinema feeling...8-)

element ::

Mislim, da bom vzel kar 234cm platno. Pri razdalji 3,7m od kjer se bo gledalo je kot pogleda na platno 36°. Glih prav :).

itak37 ::

@itak37,
khm, omenil si da 720p mkvji ne izgledajo dosti bolje na tvojem projektorju, khm, ki ima resolucijo 480p, khm, brez zamere, ampak saj ne moreš videt razlike, ker ti bo 720p mkv downscajlalo na 480p, torej v bistvu gledaš cel čas 480p ne glede na to kateri fajl zadegaš not...;)

Jep, to popolnoma razumem da je v obeh primerih slika downscale-ana na 480p. Hočem samo to povedat, da sam ne opazim velike razlike v kakovosti slike med divxi in 720p mkv-ji, zato domnevam, da razlika med 720 in 1080 projektorjem ni vredna 500 EUR, še posebej ker niso vsi HD filmi 1080. Se pa strinjam, da vsekakor je razlika med 720 in 1080 projektorjem, vsak pa se mora sam odločit, ali je vredna 500 EUR.

Moj projektor je pa približno 4.5m od stene, 16:9 diagonala slike je okoli 2.2m, gledam pa s 5ih metrov.

mgermo ::

itak37: ne vidiš razlike na zaslonu, ki je dejansko zmožen prikazovati 720p ali ne vidiš razlike na svojem projektorju? ker če je prvo potem priporočam obisk okulista, če je pa drugo potem pa d0h, ker na 480p zaslonu kot rečeno ne moreš videt razlike

Sam imam Z5, 3.3m od stene projecira 106 inčno sliko. Povezan še Xbox360 in zadeva je milina.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor: kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38368823 (1712) matobeli
»

Projektor vs TV

Oddelek: Zvok in slika
152201 (1863) polde66
»

priporočite projektor in platno

Oddelek: Zvok in slika
4011062 (8161) gorann
»

Projektorji LCD HD itd... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
729597 (6498) Alfonzo
»

Nasvet pri nakupu projektorja in platna na podlagi slik in opisa prostora (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5211496 (10324) urosbe

Več podobnih tem