» »

Kako vzpostaviti LAN povezavo

Kako vzpostaviti LAN povezavo

ziga1990 ::

Živjo,

rad bi povezal moj PC in prijateljev laptop,da bi igral prek LAN povezave,ampak nc ne dela tudi ce ju zvežem na modem ni nč kaj naj naredim?

xsannyx ::

Poizkusi UTP kabel povezati direktno iz tvojega v njegov računalnik.
Preveri tudi če so vsi gonilniki naloženi!

ziga1990 ::

UTP kabel zdaj pa si mi vse povedu kaksen pa je to?

boogie_xlr ::

UTP je vrsta mrežnega kabla.

bosko1982 ::

če vežeš na na modem, potem ti sigurno nebo delalo... ali imaš router? stikalo (switch)? ali imata direktno vezan računalnik?
katastrofa od človeštva...

ziga1990 ::

če vežeš na na modem, potem ti sigurno nebo delalo... ali imaš router? stikalo (switch)? ali imata direktno vezan računalnik?


imam siolovega,kako stikalo?

boogie_xlr ::

Kateri modem ti je dal siol? Callisto? Sagem? Mogoče Sinope?

ziga1990 ::

bel je in imam tud brezično povezavo na voljo

xsannyx ::

bel je in imam tud brezično povezavo na voljo

Lol :D čudno da si sploh znal priti na forum! Da nam poveš da je bel nam ne bo čisto nič pomagalo!
UTP kabel je parica-vsi jih imamo za priključke za telefone ter interneta! Sedaj pa preprosto tisti kabel, s katerim ponavadi povežeš računalnik z modemom ali routerjem preprosto poveži z računalnikom tvojega prijatelja. Če še to nebi delovalo je kriv računalnik tvojega prijatelja :D
Drugače pa 3 najbolj osnovne stvari za LAN povezavo:
Mrežna kartica
Vsaj 2 računalnika
UTP kabel :D
Včasih tudi modem

Tukaj sem ti dal po mojem mnenju dovolj dobra navodila, da bi še moja 8 letna sestra prirejala LAN partiye :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

Valentin ::

Za direktno povezavo računalnikov rabiš križni kabel.

ziga1990 ::

hvala

Sc0ut ::

Ne rabiš več crossover kabla, ker vse mrežne, switchi... itak sami vse prepoznajo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

xsannyx ::

hvala

Je delovalo? ker po mojem če da povežeš 2 računalnika direktno preko UTP kabla ne deluje potem nebi delovalo nič :D če pa imata oba računalnika brezžično povezavi bi se dalo tudi da se oba povežeta na isti modem (lahko tudi en preko kabla eden preko wlana) ter tako igrata. Ali pa preprosto nekdo na enem računalniku naredi virtualni strenžnik (mislim da se da v windowsovem čarovniku) ter se drugi poveže direktno na ta računalnik z breržično povezavo. Vseeno bo najmanj problemom z direktno kabelsko povezavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548573 (764) Lonsarg
»

HDMI ali UTP kabel?

Oddelek: Kaj kupiti
212883 (2431) SeMiNeSanja
»

Postavitev domače mreže

Oddelek: Omrežja in internet
114260 (3922) JanezH
»

Kako se poveze 2 racunalnika med seboj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
1311178 (9683) win64
»

ADSL- dva kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
432448 (1872) Gandalfar

Več podobnih tem