» »

Optični kabel problem

Optični kabel problem

Hexx ::

Živjo!

Pred kratkim sem kupil Sony-jev ojačevalnik in se ga povezal s PC-jem preko optičnega kabla. V SoundMAX Audio nastavitvah mi kaže da imam 2.1 sistem, v resnici pa imam 5.1. Uporabljam vgrajeno asusovo zvočno.Os je Win7 64-bit. Kaj mislite kako naj spremenim nastavitve da mi bo kazalo da imam 5.1 zvočnike?

Hvala že v naprej,
Hexx
  • spremenil: Hexx ()

KoMar- ::

Itak receiver verjetno sprejme samo: stereo / DTS / AC3. Tako da, razen če imaš zvočno, ki kodira 5.1 zvok v DTS ali AC3, 5.1 zvoka skozi ne boš spravil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

RazzorX ::

Kaj pa sta DTS in AC3 drugega kot večkanalni zvok?

Hexx ::

in to pomeni da..

potepuhec ::

V cem tocno je problem razen tega, da ti v SM kaze 2.1?
V kaksni obliki ti posilja kartica signal na receiver? Receiver sam ve kaj si naj pocne z npr. DD, DTS kodiranim signalom ali pa stereo ipd. Problem, ki ga vidim je mogoce v tem, ce ti bi kartica zaradi tega pretvorila DTS ali DD v 2.1 in ti taksnega poslala na receiver.

Hexx ::

Nevem če receiver sprejema 2.1 ali 5.1 zvok iz računalnika. In če v nastavitvah kaže 2.1 predvidevam da pc automatično pošlje ven 2.1 signal.

RazzorX ::

Glej, če imaš optični kabel, v nastavitvah ne nastavljaj na 2.1 zvok ali kaj podobnega ampak na S/PDIF out ali kaj imaš, OPTICAL OUT ali kaj podobnega in izberi zunanji dekoder in ne vgrajenega v zvočno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

receiver - pc

Oddelek: Zvok in slika
161289 (1049) stage 6
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310545 (9820) T-Majo
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305158 (4426) Primoz7
»

S/PDIF out samo 2.0 zvok namesto 2.1 (subw. ne dela)

Oddelek: Zvok in slika
142331 (1868) Zako
»

Optični kabel in 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
164935 (4264) shark_nm

Več podobnih tem