» »

S/PDIF out samo 2.0 zvok namesto 2.1 (subw. ne dela)

S/PDIF out samo 2.0 zvok namesto 2.1 (subw. ne dela)

Vucko ::

Pozdravljeni vsi!

Imam težavo z spravljanjem zvoka na receiver in mogoče mi bo kdo od vas mojstrov znal pomagati.
Težava je sledeča: osn. plošča GA-EP31-DS3L (audio chip ALC888), receiver MARANTZ SR4500, coax kabl preko S/PDIF. Nameščen win XP in po defaultu dobim na receiver samo 2.0 zvok. Ko dam test speakers v realtekovi nadzorni plošči za audio mi zaigra samo levo in desno, subw. pa ne vklopi in tudi na receiverju sta na displayu osvetljena samo levi in desni speaker in zraven PCM ikonca.
Ugotovil sem da samo ko predvajam film na računalniku, ki ima DTS zvok se mi na receiverju prižge lučka za DTS in tudi vseh 5.1 zvočnikov in tudi sub se nato zalaufa..
Če so filmi DD ali AC3 pa je samo 2.0 ....

Pred tem sem imel staro lgendarno plato EPOX 8RDA3+ in tam mi je že ko sem prižgal pc na receiverju gorelo stalno 5.1 zvočnikov in mi je subw. normalno delal tudi pri predvajanju mp3jev..
Zdaj z novo plato pa mi sub leži v kotu kot kup dreka.. kako ga aktivirati?
Sem sprobaval že vse variante z ac3filtrom in ffdaudiom.. pa mi nikakor ne uspe..

Je imel kdo podobne težave in ima kakšen nasvet?? I'm desperate already... grrr..

HVALA!!!
Airness

damjan1980 ::

to da ti špila samo 2.0 bi znalo bit zato, ker imaš za analogen vir na recieverju nastavljen stereo program. probaj nastavit na dolby pro logic recimo.
kolko se na pamet spomnim (imam sam tudi realtek 7.1 kartico), nastaviš v driverju na spdif in je to to. pa ac3 filter. čudno da ti ne dela

Vucko ::

Na receiverju sem sprobal vse nastavitve od AUTO, DTS, DD, DOLBY PROLOGIC, MULTISPEAKER 5.1 ... ko imam na AUTO mi vedno zazna kaj pošljem gor.. bodisi DTS, DOOLBY z pca ali dvd predvajalnika.. in sam preklopi.. in vir je digitalen ne analogen.

Kako je treba nastaviti AC3 filter? Sem vse ze preklukal odklukal in sprobal pa mi ni uspelo.. tud LFE cutdown da bi mi bas dalo na sub.. pa mi ne gre..
Airness

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vucko ()

damjan1980 ::

sem malo pogledal kako imam sam nastavljeno. v mojih driver nastavitvah imam možnost označit dolby znake za headphone, digital, prologic,... če je stisnjen, pomeni da računalo dekodira zvok. jaz teh nimam označenih, tako da je zvok dekodiran s strani recieverja. v spdif nastavitvah imam označeno output digital audio (nekak tak).
predlagam ti da ac3filter resetiraš na default, glede na to da si vse prestiskal in probaš s temi nastavitvami:

vsi output format: as is
rate: as is
format: pcm 32

v SPDIF jezičku:
use spdif kljukica
spdif passtrough vse odkljukano
spdif/dts mode: auto
spdif/dts conv.: do not
options
kljukice na --> detect spdif stream..., use as3 encoder, do not encode stereo pcm, restrict spdif sample rate

system nastavitve:
use ac3 filter vse odkljukano
odkljukaj prefer ac3 filter

Vucko ::

Hvala za nasvet, bom danes zvečer preizkusil in javim rezultate.
Airness

Matko ::

S katerim programom predvajaš?
Imel sem podoben problem, ni in ni šlo.

Le Windows Media Player v11 je delal iz prve.
Lastnik je bil zadovoljen, pa sem odnehal.

ender ::

SPDIF podpira samo stereo (2.0), ali pa DTS in AC3. 2.1 signala ne moreš pošiljat, verjetno pa lahko receiver nastaviš, da ti iz stereo signala izloči base na globokotonca.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Vucko ::

Damjan: katero verzijo AC3 codeca uporabljaš? Ker določenih nastavitev ne najdem.. imam v1.11
Airness

Spc ::

2.1 format ne obstaja.

Imaš samo to:
AC-3:

192kbit/s stereo (2.0), 48kHz
224kbit/s stereo (2.0), 48kHz

Dolby Digital:
384kbit/s 6 channel (5.1), 48kHz
448kbit/s 6 channel (5.1), 48kHz
 

Vucko ::

saj ne želim 2.1 formata.. bom vesel če bo 5.1 in vseh 5 zvocnikov osvetljenih na receiverju.. ne samo 2 ...

z ac3 filtrom mi je uspelo nekako da se mi je pri predvajanju z mediaplayer (ne winamp) osvetlile 2 zvocnika in sw ampak ni igral.. in ko sem pogledal v ac3 filtru tam ko vidis level meter je skakalo samo na L+R sub je bil pa na nuli...
Airness

cojss ::

če prav razumem bi rad poslušal stereo pcm zvok (2.0) na 2.1 / 5.1 sistemu, predvidevam da gre to za glasbo.

torej zvok je stereo in ima samo dva kanala. če bi želel da na receiverju svetijo lučke za 2.1, bi moral do tja spravit 3 kanale in za to potrebuješ kodirnik, ki bi zvok zakodiral v receiverju znan format večkanalnega zvoka (dts, dd). ker tvoja zvočna tega nima in ac3filter to počne dokaj slabo, mislim da je najbolje, da zvok do receiverja pripelješ kar kot stereo in potem v receiverjevih nastavitvah nastaviš, da base predvaja sub. ponavadi imaš na izbiro "main" in "sub" ali pa še "both". potem pa poskusiš z dolby prologic ll music ali dts neo music, ki razširita 2.0 zvok v 5.1.

v ac3filtru pa kar pustiš 2.0 zvočnike in obkljukaš use spdif in spdif passthrough za ac3 in dts.

Spc ::

Potem pa najboljše, da odpelješ digitalni šum direktno na dekoder.
Samo bo še vseeno 2.0
:)
 

Vucko ::

cojss hvala, bom poizkusil še to na receiverju za poslušanje glasbe ja...

ob glasbi bi rad pogledal tudi kakšen film ki je v multichanel ac3 pa se mi tud ne zalaufa sub.. zaenkrat se zalaufa samo, samo pri DTS, teh pa ni tako veliko...
Airness

cojss ::

ja saj za filme pa nastaviš passtrough. takrat pa računalnik spusti skozi spdif nespremenjen zvok od filma.

ampak to se mi zdi pa čudno da samo pr dts iga sub. potemtakem bi moral pri dd pravtako.

Zako ::

Mi lahko prosim razlozis kako lahko speljem iz digitalnega audio na 5.1 sistem na PC in potem na zvocnike Logitech x-530, oz. direktno na zvocnike?

Obstaja kak adapter iz digitalnega na stereo oz. 5.1?

tnx
Zako je zakon!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

receiver - pc

Oddelek: Zvok in slika
161278 (1038) stage 6

DTS Audio

Oddelek: Zvok in slika
296234 (3755) gregyk
»

Optični kabel in 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
164915 (4244) shark_nm
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122231 (1962) link_up
»

DTS audio iz pcja - ni zvoka/samo šum/le 2 kanala

Oddelek: Zvok in slika
182166 (1839) mamamia

Več podobnih tem