» »

Najvišja temperatura za P4?

Najvišja temperatura za P4?

JP ::

Zanima me koliko se lahko največ segreje P4 1.8 Ghz, če imaš navaden hladilnik???

Hvala!

Lp by JP
  • spremenil: JP ()

zigadr ::

Torej... ali te zanima koliko se lahko (sme) segreti, če ima navaden hladilnik? Ali koliko se lahko (more) segreti, če ima navaden hladilnik?

Odgovor na prvo vprašanje bi bil, toliko kot če ima kateri koli drugi hladilnik. Odgovor na drugo vprašanje pa, da poizkusi sam s kakšnim programom za obremenitev procesorja (jaz uporabljam Prime95, ki se ga dobi na http://www.mersenne.org/freesoft.htm).

Če pa te zanima, kakšna je najvišja še "priporočena" temperatura za delovanje procesorja, si preberi ustrezno specifikacijo na tej strani:
http://www.intel.com/design/Pentium4/da...

Mr.B ::

Sklepam da imaš kakšen programček za merjenje temperature procesorja, Jp.
Med delom lepo dvigni dva vzvoda ki ti držita hladilnik na procesorju in glej s programom do koliko se bo dvignila temperatura. Kej više od tiste pa neboš prišel. Seveda za kakšnega AMD-ja to ne velja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

alien76 ::

JSt mam P4 1.6A pa box hladilnik in ob 100% obremenitvi je temp okrog 52 Celzijevih stopinj.

tha_man ::

Mar ni to malo dosti? Tolk mam še jaz z XP1600 zelo redko, pa imam gor ventilator s samo 2000 rpm in dokaj švoh prezračevano ohišje.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Mr.B ::

Zato pa si the_man
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tha_man ::

Hehe :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

JP ::

Imam programček za prikaz tempeerature. (Motherboard Monitor). Plata je Gigabytova.
Procesorjeva temperatura pa je pri neobremenjenem računalniku ca. 56-60°C in to me malo moti. Je BOX varianta tako da ima intelov hladilnik in je z njim vse v redu. V intelovi publikaciji o procesorju pa piše da deluje normalno (naj bi) do 77°C. Meni se trenutna temperatura zdi malo visoka glede na prejšnje izkušnje.
No bomo videli.
:) Lp by JP

kuglvinkl ::

Znebi se tega BOX coolerja in nabavi kaj konkretnega od TT.
Your focus determines your reallity

tha_man ::

Do sedaj sem videl dve gigabytovi plati, in obe sta kazali sumljivo visoko temperaturo (ena za Athlon, druga za P4), tako da možno da je v tem fora da plata kaže več kot je v resnici. Procesor se v nobenem primeru ni pregreval (hladilnik hladen na otip, nič zmrzovanja).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Mr.B ::

Dej hladilnik dol. Odlimi tisto folijo ki je spodaj. Spucaj procesor in hladilnik , potem pa malo termalne paste daj ger , itd.. Pri meni se je poznalo za 10 °C , po softweru ki sem ga dobil zraven plate. Je Asusuova plata. Ko pa sem dal gor Motherboarmonitor pa je pokazal toliko oz. nekaj stopinj više kot v BIOSU.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

JP ::

Bom še tako preveril (s pasto in mogoče tudi s termometrom). To da motherboard monitor ne kaže čisto 100% pravih temperatur se žal zavedam saj so tudi na Abitovi plati (VH6T) rahla odstopanja od temp. v biosu.
Kar se pa Gigabytovega senzorja tiče bi bilo bolje da bi res kazal več kot pa premalo. :)
Lp by JP :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudna temperatura CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242145 (1720) Sssaga
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234130 (11345) BaRtMaN
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382959 (1731) rejven
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728761 (6160) Vuli
»

Navijanje Athlona XP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
615382 (3945) Pyr0Beast

Več podobnih tem