» »

Navijanje Athlona XP 2500+

Navijanje Athlona XP 2500+

«
1
2

r0b3rt ::

LP, imam mašino, ki tiktaka pri frekvenci 1,8ghz(amd athlon, xp 2500+)[~40-50°C], na pomnilniku 2*512 ddr Geil(dual channel), in prikazuje slikce na 6600gt(agp)[~60-100°C]. Pa me zanima koliko bi se dalo naviti vse skupaj.
  • spremenil: gfighter ()

strumf666 ::

če se ti grafa greje do 100°C najprej poskrbi za hlajenje predno bo šel navijat. Do kolko se da navit boš moral sam ugotovit, ker se vsaka komponenta drugače navija.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Pyr0Beast ::

Proc bi lahko šel na 2.2GHz, ram na nekje 220MHz, grafa bi lahko lavfala pri nekje 450(GPU)/1050(RAM). Je pa popolnoma odvisno od temperature.

Za začetek bi lahko malce spucal ventilatorje in hladilna rebra (v kolikor že nisi). Nato bi 'navil' rame na grafi iz privzetih 900MHz na 1000MHz (to bi morala zmoči vsaka 66GT grafa)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Heavy ::

Jaz imam omenjenega athlona, in sem ga spravil z hladilnikomThermalright na 2,4ghz:D , sicer mi je fsb uspelo dvigniti za 2,5ghz, a je stvar postala prevroča za tak hladilnik.

r0b3rt ::

uporabljam rivatuner in mi kaže temperaturo grafe med igranjem san andreas do 80°c, ko sem pa zalaufal 3dmar05 mi je pa ko mi je kazal čisto na koncu predvajanja demo "testa", ko piše avtorje in ostale sodelujoče pri porjektu (polna obremenitev cca. 5minut stalno)prišla temperatura do 93°c, sem pa dal navit grafo s programo v-tuner3 in mi ja nastavil 3d core na 450mhz, ram pa na 1154mhz. Toda ni mi jasno, ko odprem v-tuner3 mi kaže 3dcore 500mhz, če dam pa auto-optimized, pa pade na 450mhz, med tem ko se 2d ne spremeni.

Pyr0Beast, kaj si mislil z ramom, da bi šou 220mhz, misliš 400mhz+220?

mene bolj zanima, če moram kaj povečati voltažo, za katero stvar in za koliko?
A je vseeno če pri cpe-ju spreminjam množilnik, ali fsb?

Good Guy ::

Prvo kot prvo, stopinje so velik prevelke za tak cpu in grafično(prezrači kišto).

Za clockanje pa najprej, ker vidim da nimaš ene high end rame, dej multi na 12x(11x maš po defoltu), oz. dej frekvenco ramov is 400 na 333. Ok gremo dalje voltažo cpu-ja po defoltu 1.65v, to se prav lohka dvigneš tam do 1.8v-to bi blo tko max, pa še to z enim hudim hlajenjem(tvoje temperature k jih maš zdej so prevelke tko da si moreš neki novga dobit)

povišat moreš tut voltažo ramov, vse kar je pod 3v je dobro(razn če nimaš bh-5 čipov na ramih).

za cpu je tko, če maš dobre rame, pa dobro plato ki prenaša velik fsb pol znižaj mutli in višaj fsb, če pa to ne drži pa pusti multi na defoltu pa višaj fsb. Če tut to ne gre pa višaj multi, sam to kok daleč boš pršu je vse odvisno od proca,plate...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

r0b3rt ::

ja pa kako previsota temp?? na cpuju mam orginal hladilnik, kišto mam odprto, pa je previsoka, kwa?? pa usi k majo 2500+ kokr sm se pogovarju, se ta proc ful greje... in kako naj ohladim razen z vodnim hlajenjem??

Pyr0Beast ::

Kupiš drugi (boljši) hladilnik in mu (po želji) spoliraš dno.
Nabaviš kakšno dobro termalno paso za namazat.
Menjaš ohišje za kakšno boljše (enega sem videl, ki je imel fan-duct direkt do venta ua proc - bom napisal, pa si ga poglej)
S tistim ohišjem fotrov komp deluje z enim ventom (proc/disk/grafa -pasivno)

Za začetek bi lahko dal frekvenco ramov na 100% (je najbolje) ali 1:1 ali na 200MHz, odvisno kaj maš.

.. bi nam lahko zaupal, kakšen model plate imaš ?

Ja, rami bi šli na minimum 220FSB-ja, če ne še več.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

r0b3rt ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

Sami ::

Moj barton deluje pri 2.2Ghz (11X200)@1.75V pri max 50 stopinjah, cooler pa je Zalman 7000A-AlCu.
Odvisno od posameznega proca koliko bo šel, bartoni naj bi se v povprečju navijali do ene 2.3Ghz, nekateri več ali manj.

Skoraj vse 6600GT imajo 2ns (nekatere 1.6ns) Rame, kar pomeni da so deklarirane za vsaj 1000Mhz, skoraj vse delujejo bp na 550/1100, moja Leadtek deluje bp na 585/1200 z default coolerjem.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

r0b3rt ::

ne vem če mi to sploh kaže ta pravo temperaturo, ker to ga rivatuner meri temperaturo vsako sekundo, ker če grem pa gledat pod display properties, pa pol pod nvidea temeprature mi kaže bistveno manjšo temperaturo, pa kolega(od kogar sem kupil grafo) mi je reku, da če gre čez 80°c pojavjo artifakti, in tega pri meni ni, tako da je po mojem ta temperatura, bolj lari-fari, ker go grem ven s špila mi temperatura v parih sekundah pade za 10°c.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

Pyr0Beast ::

Pol ima grafa slab stik s hladilnikom.

Proc bi lahko za začetek undervoltal. (kolikor nizka voltaža še gre z default frekvenco)
Ko greš navijat skoraj točno poznaš koliko 'soka' proc potrebuje.

Jst sem sicer navijal sistem dobre 4 ure, da sem našel optimalno gretje/hitrost točko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

stock ::

Pol ima grafa slab stik s hladilnikom.

Kdaj pol? sklepaš po čem? to usm pade temp za 10°C ker se spremeni 3D freq v 2D.

Pyr0Beast ::

.. oh usm spet.

Če ti temperatura skače za več kot 2°C na 5s je s termalnim kontaktom nekaj hudo narobe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

r0b3rt ::

možno da je kaj s termalnim stikom. Ali je razlika med termalno in silikonsko pasto? Oče uporablja silikonsko(obe sta bele barve) v elektroniki in sem s to namazal GPU, možno da zaradi tega, bom moral kupiti termalno. Ima kdo kakšno pametno idejo kje naj zmonteram 12cm, če se mi splača, ali naj dodam še kakšen 8cm, gre se mi, da bo dobro hladilo in bo tudi tiho. Največji problem je pri napajalniku, ki ima 8cm vent, ki ves čas dela na polno, in izven njega piha topel zrak pa ne vem kako naj to utišam.

Pyr0Beast ::

Hmm, če na silikonsko pasto misliš kot na sredstvo za mazanje potem je med termalno in silikonsko velika razlika.
Če je tista silikonska pasta dejansko bela, predvidevam, da je namenjena za izboljšanje termalnega stika - ala termalna pasta.

Samo tako mimogrede. Večina 'slabših' termalnih past se nahaja v tubi, medtem, ko se boljše skoraj vedno nahajajo v brizgi.

Razlika med termalno pasto za elektroniko in kakšno kvalitetnejšo (tudi dražjo) pasto je v dodatkih in sami prevodnosti termalne substance. (Največkrat srebro, lahko tudi keramika, baker)
Slabše paste imajo načeloma večje delce, zatorej je razmik med hladilnikom in hlajenom objektom večji, kar ne pripomore k nižanju temperatur.

BTW, cene kakšnih boljših se gibljejo okoli 3k/5mL

Za napajalnik bi lahko poskrbel tako, da bi zamenjal njegov ventilator za kakšnega močnejšega 8 cm (zalman je imel ene zelo dobre vente včasih)
Tudi kakšnega, ki bi vlekel/potiskal zrak iz/v kišto bi bilo dobro vgraditi (če boš imel možnost, ga postavi tako, da bo hladil še disk)
Pod grafo bi lahko postavil kakšnega 8cm, ker dejansko tisti majhen ventilatorček iz okolice vleče že segret zrak. (T so lahko nižje za nekaj 10°C)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

r0b3rt ::

sem kupil ram corsair XMS3200-TWINX1024-3200C2, ki komunikacira na n7s v2.0. Rama delujeta na 333mhz v dual channel, cpu pa na 11*166. Zanima me, ker sta rama 400mhz, če spremenim cpu na 9,5(9)*200 bo delal proc na enaki hitrosti, le ram in ostale komponente bodo delovale hitreje? oz kje/kaj naj nastavim da bo ram služil svojemu namenu?

miko 55 ::

hitrost delovanja rama je odvisna od matične plošče. če boš navijal vse skupaj se bo za cel sistem dvignila frekvenca. lahko pa samo cpu, ali pa še kaj zraven. dej se mal zapel po navijanju pa boš hitro našel odgovor na vprašanje.

pa vse skupaj razumno delaj, da ne bo šlo kaj v večna lovišča. navodila, kako se to varno počne so napisana v članku.

oglasi se z točno definiranim problemom, vprašanje kratko in jedrnato, tako da bo odgovor še krajši:D

lp
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Pyr0Beast ::

Dokler ne boš spreminjal voltaže, se nima kej pokadit, kvečjemu se ti sistem ne bo zagnal, kar pa ponavadi reši -Insert- tipka.

Z višanjem FSB-ja večaš pomnilniško prepustnost, tako, da je komp pri 'enaki' freq hitrejši.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

r0b3rt ::

sem ugotovil, v biosu imam "funkcijo" CPU FSB/DRAM ratio in sem imel nastavljeno na auto pa sem spremenil na 3:5 ali nekaj podobnega in mi sedaj rama delujeta na 400mhz... imam pa vprašanje in secer imam v biosu možnost regulirati AGP Frequency:
This item allows you to set the AGP clock speed from 66MHz to 99MHz. Due to the AGP specification limit, the speed you set over its standard clock speed is supported, but not guaranteed.
po default-u je nastavljeno na 66, toda nimam pojma zakaj to sploh je in na koliko mora biti nastavljeno.

Pyr0Beast ::

66, več tu tudi ne koristi kaj preveč.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ghost82 ::

pozdrav!

bo kar uporabil staro temo.

ta teden dobim procesor Barton 2500+ in bi ga rad malo navil. matična je bolj slaba in sicer: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M... , rami so 512 PC 2700 333Mhz in pa 512 PC 3200 400Mhz, Grafična GF TI 4200 128MB,hladilnik je Vulcano6 Cu.

zanima me na koliko se bi lahko navil procesor samo z dviganjem FSB-ja, brez voltaže in pa koliko z dviganjem voltaže? je potrebno še kaj spremeniti pri navijanju?

ali je res da se Barton 2500+, da spraviti na višjo frekvenco kot pa Barton 2800+ in 3000+?

Hvala!

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ghost82 ()

mtosev ::

Z to plosco pa nebos mogel skoraj nic navit :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Veron ::

Noup navijat ne bo šlo zarad tega, ker plata podpira procesorje max FSB 333/266/200 MHz, Barton 2500+ pa ima že v osnovi 333FSB, torej tvoj max (plate). Edino če je procesor odklenjen, potem dvigneš množilnik (če ma to možnost plata)

Ghost82 ::

pri zdajšnjem AMD XP 1800+ Palominu lahko dvignem FSB na 144Mhz, to je 1656 Mhz. tisti, ki mi bo prodal Bartona, ga je lahko navil na 2475Mhz.

kako pa naj vem, če plata omogoča dvig množilnika?

se morda vidi to iz teh podatkov?

stran na www.asrock.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ghost82 ()

mtosev ::

Koliko vem ta plata tega nima

Drugace pa ce ma rabi pisat nekaj v smislu set multiplayer :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ghost82 ::

piše CPU Multiplier. je to, to?

mtosev ::

da
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

Neki se baje da spreminjat množilik v winsih pri tej plati. Nisem pa siguren.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tiborrr ::

@ T_u_m_b_l:
Do priblizno toliko, vkolikor se bos malce poglobil v sam sistem in ga primerno ohladil - klik! ;-)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Ghost82 ::

ufff... to je pa že bolj na hard 8-) jaz bi v bistvo rad samo FSB spremenil, brez kakšne voltaže. pač največ kolikor bi šlo. sem pa dral nekje, da se ti tudi neka frekvenca AGP-ja spremeni in da moraš zaklenit to funkcijo. Mislite, da moja plata to omogoča?

nekaj me še zanima. ali se mi bo veliko poznalo pri hitrosti v igrah z menjavo AMD XP 1800+ (palomino) z Bartonom 2500+, če pustim oba nenavita?

Hvala!

Shinobi170 ::

Pri meni je blo treba AGP zaklenit na 66MHz, ker ko sem imel nastavljeno na avto, sem lahko zvišal FSB za max 5MHz, kar je bilo pa več, pa se sistem ni več zagnal (XP 2500+, plata DFI INFINITY NF2 Ultra). Po zaklepu je bil problem rešen in laufa pri 205MHz FSB, iz prejšnjih 166...voltaž se pa zaenkrat še nisem dotikal.

Pa če smem samo 1 vprašanje na hitro: 7600GS AGP od Club3D (400/666 default) sem navil z Coolbits (detect optimal frequencies) na 479/833, in so se kar hitro začeli pojavljati artefakti. Pravzaprav se pojavljajo, če zvišam core nad 450MHz. Temperaturo v display/properties mi pa kaže okoli 50°, tudi k je grafa dost bolj navita. Seveda iz tega sklepam, da to ni prava temperatura, ker se pri tej vrednosti še ne bi smeli pojavljati artefakti. Navsezadnje folk navija dosti čez 500MHz. A mi lahko kdo priporoči kak program, ki bi dokaj zanesljivo kazal temperaturo grafične? Hvala...

Ghost82 ::

Danes dobu Bartona 2500+!

Ko sem ga namontiral je kazal 11*168 (1845Mhz) pri 1,65V. Potem sem FSB iz 168 spremenil na 200. zdaj kaže 3200+ (2200Mhz). Voltaža je ostala ista. Je pomembna še katera druga Voltaža ali samo napetost jedra?

Temperatura plate pri normalnem delu je 33 in procesorja 45. zanima me, če je možno, da se mi bo kaj "scimalo", saj moja plošča K7S41GX podpira samo 333FSB in pa DDR 333. uporabljam pa 1X512MB 333Mhz (PC2700) in pa 1X512 400mhz (PC3200). Barton je 333FSB. Mislim, da je odklenjen, saj je že lavfal pri 2400Mhz.

Ko je navit (200FSB) mi kaže DRAM:FSB RATIO 5:6, če ne (166FSB), je to razmerje 1:1. Je pri tem kaj narobe?

Zanima me še, kje pogledam, kakšna je trenutna frekvenca grafične kartice. Je res, da mora biti 66Mhz?

Hvala za nasvete!

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ghost82 ()

Pyr0Beast ::

Če jih ne spreminjaš, načeloa druge voltaže niso pomembne.
Da, če je na 1:1 je optimalno, kakršnikoli drugi delilniki povzročijo ogromno izgubo preformans.

... glede grafe .. meni je fx5500 lavfala na 120MHz .. je pa na RDA6+ bla res.
Tisto je samo frekvenca vodila. Če jo boš kej spreminjal, se s tem spreminja tudi frek. pci vodil in posledično tudi vpliva na IDE krmilnik in diske. Znao kdaj kakšni podatki letet, še posebno, če je disk na S-ata (oh ja. ..)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ghost82 ::

a teh 5:6 pomeni, da mi slabše leti na 2200Mhz, kot bi mi na 1:1 pri originalnih 1885Mhz?

glede AGP frekvence, pa mislim, da se celo avtomatsko zaklene. kje bi pa lahko videl to trenutno frekvenco?

Pyr0Beast ::

.. ahh. leti ti še vedno na 2.2, samo preformans ni tisto, kar bi lahko bil.
1:1/2:3/ ... je razmerje med frekvenco rama in FSB-jem. 1:1 je za socket A proce najboljš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ghost82 ::

aha... to pomeni, da je vseeno hitrejši kot 1850 (1:1), ampak bi bil pri 2200 z 1:1, še hitrejši razumem ;) . a pa je velika razlika med 5:6 in 1:1?

sem spremlajl malo T pri igranju American Army. procesor je okrog 55, plata pa 40. mislite, da je plata pretopla?

Pyr0Beast ::

da. Samo rami te najbrž držijo zadaj. Poizkusi jih dati na 1:1/100%/200FSB, karkoli že ta plata ima.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ghost82 ::

zdaj sem nabavil novo plato: K7NF2-RAID

in pa 400Mhz DDR, tako da imam dva po 512DDR 400Mhz.

zanima me, kje naredim AGP lock? je morda to avtomatsko urejeno?

v BIOS-u mi kaže:

Primary graphics adapter: PCI -imam pa AGP. Ali lahko spremenim na AGP?

AGP aperture fixe pa kaže 64MB, pa čeprav je grafična 128MB. Mislite, da lahko tudi to spremenim na 128MB?

pri RAM-ih mi je kazalo 512DDR 333Mhz
512DDR 333Mhz

pa čeprav sem nastavil jumper na 200FSB (imel se vklopljeno funkcijo Auto). Nato sem premenil RAM clock na 400DDR in zdaj mi kaže prav. lahko ta sprememba škoduje?

FSB sem pa dvignil iz 166 na 185, tako da sem dobil 2033Mhz z 2500+ Bartonom. do 200FSB si pa še ne upam :)

Hvala za nasvete.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ghost82 ()

Shark-357 ::

Agp lock je že avomatsko nastavljen.
AGP aperture size: s tem nastavljaš koliko sistemskega rama si bo karta sposodila, ko ji zmanjka svojega(če imaš 1GB rama nastavi na 256mb)

Pyr0Beast ::

Hmm .. ni čisto tako ...

Glede AGP Aperture Size je stvar taka, da ne vpliva na preformanse sistema. 64 ali 128 je ponavadi najbolje, če daš več pa ne bo nobene razlike. (jst mam na 32 če se prov spomnem)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ghost82 ::

Zanima me zakaj pri meni kaže pri 2500+ Bartonu:

L1 Cache 64KB
L2 Cache 512KB

če pa naj bi bil L1 128MB.

to vrednost mi je pokazalo že pri dveh programih, a v BIOS-u kaže L1 128KB. kaj je zdaj realna vrednost? Moram kaj spremeniti v Windowsih?

Hvala!

lp

mtosev ::

Haha 128mb nemore bit samo kb ne MB
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ghost82 ::

mislo sem 128KB :) .

zakaj pa meni piše samo 64KB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ghost82 ()

AlienRex ::

Da izkorisitm priliko in povprasam se zase.

Imam CPU Athlon XP 2500+ Barton (odkljenjen mnozilnik) se z BOX hladilnikom.
Osnovni plosci, ki sta mi na voljo sta Abit NF-7S V2.0 in Gigabyte 7N400 Pro2 rev 2.0.

Za Abitovo so podatki tukaj: povezava
uporabljen je BIOS 27: 11/22/2004-nVidia-nForce-6A61BA1BC-27

Za Gigabyte podatki so tukaj: povezava
uporabljen BIOS (mislim da je FK): 12/23/2004-nVidia-nForce-6A61BG0MC-00

RAM je PC3500 (433) proizvajalca Wintec s hladilnikom:
Set Timing @ 200MHz : 2.5-3-3-8 (tCL-tRCD-tRP-tRAS)
Set Timing @ 167MHz : 2.0-2-2-7 (tCL-tRCD-tRP-tRAS)

Sistem je zracno hlajen, CPU BOX hladlinik.

Kateri par (MB+CPU) bi se bolje obnesel in kako naj nastavim parametre? Je sploh lahko kaka opaznejsa razlika med obema kombinacijama?
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlienRex ()

xabre ::

Nastavi fsb in ram sinhrono na 200mhz. Najbolj opazno pri performansih.

Ghost82 ::

ka pa ta plošča:

ASROCK

sicer ne vem, kakšna je v primerjavi z ostalima dvema, ker se nisem poglobil, ampak za tak denar...

Ghost82 ::

Eno vprašanje. a je 300W napajalnik prešvoh za 2500+ Bartona? se lahko kar koli uniči, zaradi preslabega napajalnika?

hvala.

lp

Pyr0Beast ::

Načeloma je procesor zadnja stvar, ki pregori, ko gre kaj narobe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ghost82 ::

a je pa lahko sploh kaj narobe, če je napajalnik preslab?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Bartona 3000+

Oddelek: Navijanje
402155 (1162) 69charger
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946047 (4246) Veron
»

Navijanje procesorja 2500+ bartona

Oddelek: Navijanje
422254 (1469) overheat
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549554 (6175) MEDENA
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327803 (5480) Tarzan

Več podobnih tem