» »

AntiVirus in FireWall

AntiVirus in FireWall

WarMaker ::

Zanima me, kateri je najboljsi AntiVirus in FireWall:O

SLOWWWeb.net ::

RAV ali Panda, na kaj drugega pozabi ;).

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Za moje pojme Norton Antivirus.

S Pando sem imel eno zelo zelo slabo izkušnjo: na kolegovem računalniku je dejansko odstranila virus Klez.(nevemkeraizvedenka).

Norton tega ni uspel narest. Panda je veselo pobrisala pol sistemskih datotek ter se hvalila z uspešno odstranitvijo virusa :)))).

Firewall -- ZoneAlarm.

l33t ::

Antivirus: Kaspersky Antivirus

Firewall: Norton Presonal Firewall 2002

Predator ::

razlike med AV softwarom so +-par % ( po mojih izkušnjah )
pol pomemebno je kako redno updataš bazo virusov pa da ne odpreš vsakega britney_spear_nude_free_pics.bat al pa kakšne podobne oslarije ki jo dobiš na disk

sam imam trenutno nortona ( pač dobil zraven plate ) in sploh "ne vem da ga imam" ker se mi sam updata in vsake toliko časa pač dobim okno da je update completed; install and forget :)

kar se pa firewallov tiče, od nortona mi ni všeč ( preveč kompliciranja pa nastavljanja brez veze ), če nisi delal z firewalli prej si daj zonealarm ( navaden ) gor ker pro ma cel kup stvari ki so neuporabne za navadnega uporabnika

l33t ::

Meni pa je Norton vsec prav zato , da si lahko vse nastavis sam ne pa da ti program sam nekaj tam nastavi in sploh ne ves kaj je naredil. Meni je zelo vazno ker sem 24 h priklopljen in ne mislim se zaje.... s kakimi vdori v moj PC.
Ne pozabite: sniferji stalno susljajo po Netu.

SLOWWWeb.net ::

No ja, saj je norton firewall dober, dokler mi niso pokazal kako se ga preko neta ugasne :O.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

krucymucy ::

Antivirus: AVG anti-virus (free edition) grisoft

Firewall: ZoneAlarm PRO ...

Uporabljal sem NAV 2002 ... pa mi gredo megabajtni updati na kurac (dial-up) ... AVG pa deluje glih tko skoraj nevidno brez bremzanja proca!

boha ::

hmm eno vprašanje. inštaliral sem si zone alarm in včasih mi začne javljat sporočila o blokacijah kar po tekočem traku, tudi po 200 naenkrat. če grem gledat ip-je so vsi iz tujine. kaj točno to pomeni?

drugače imam antivirusni program, redno update-am, pregledujem, sistem je brez virusov, trojancev, tudi sam sem precej previden.

l33t ::

Ko bi samo vedeli kako lahko prides preko Zone alarma v PC.

Zone Alarm samo brezveze panicari zato jih imas toliko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l33t ()

BaRtMaN ::

Jst mam zelo slabe izkušnje z Zone Alarmom, zato mam Kerio Personal Firewall (evolucija Tiny Personal Firewalla).
AV mam pa eTrust InoculateIt, sam mi mal amatersko deluje. Morda si bom instaliru Nortona, sm glede na to da bremza, bi si dal raj kerga druzga.

ABX ::

Firewall ni namenjem navadnemu uporabniku. Ker si ta brez poznavanja IP protokolov nima kako pomagat.

Drugače pa mi je Tiny personal firewall zelo všeč.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SLOWWWeb.net ::

barto: eTrust je super programček, če ga boš zamenjal za Nortona boš storil velik korak nazaj v okviru zaščite. Naj te grafičen vmesnik ne zavede. Sicer pa je eTrus namenjen adminom-slednji pa se "pravilmo" požvižgamo na grafične vmesnik, važna je surova moč >:D .

ABX: firewll so namenjeni "navadnim" uporabnikom. Glede konfiguracij pa je sedaj že tako, da imajo skoraj vsi že razne čarovnike, ki jih pripelje do "učinkovite" zaščite...podjetja pa raje posegajo po PRO izvedenkah . vsaj tisti, ki imajo kaj za skriti ;) .

Sicer pa bi bil presenečen nad igračkami, ki jih imajo v raznih podjetjah, nato pa jokajo, da nekdo v podjetju igra "špijonaža" :\ .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Navadni uporabnik sploh ne ve kaj firewall dela samo nekaj klika po ikonah.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SLOWWWeb.net ::

Em, mislim da si zamenjal uporabnika s telebanom, kar pa ni isto :D .

Naj obrazložim: uporabnik je zame tisti, ki si zna sam naložiti WIN oz. Linux, nadgarditi gonilnike in nasplošno ve kaj je računalnik, kako je sestavljen in predvsem da zna delat z internetom in elektronsko pošto :8) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

ABX ::

Vendar še vedno ne ve kaj so to porti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

moby-dick ::

Jst mam pa za firewall: BlackICE ter Antivirus Northon Corporate edition vse na win2000 server

Aja kaj mi priporočate za Win2000 server ? kateri firewall in kateri antivirus.
Tnx !
Hear me out...

SLOWWWeb.net ::

Ja jaz ti prav goto najprej ponujam naš firewall in Sophosa oz. eTrusta ali Pando.

Sem mnenja, da serverji ne bi smeli biti prepuščeni naključju in vprašljive varnostne zaščite. Vse prevečkrat se dogaja, da se firewall kupi od prodajalca, ki izdelek samo proda, če pa mu ga že pride inštalirat, se običajno izkaže, da je vse nastavljeno na tovarniške nastavitve, kar ni prav. Vsak firewall se mora prilagoditi želji in potrebam strank [namenoma nisem omenil kupca] s tem, da ni vprašljiva varnost. Firewall se mora redno nadgrajevati, 24ur imeti tehnično navoljo ljudi.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

Eagle ::

Ravno prej je bla novica:
Minister za embargo svetuje: piratizirajte,
tak da nevem zakaj nam socialcem sploh ponujas licencne
programe ce si jih lako dol stegnemo in scrackamo pa prije vun isti k***c

Gandalfar ::

Ok slowwweb or smtng.. ti je ze xbite rekel .. pa ti bom se jaz NE oglasuj.

SLOWWWeb.net ::

Gandalfar: človeku ponudeš rešitev. Sem mogoče zgrešil namen foruma?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Gandalfar ::

hm dobr.. mas point sam probi mogoce mal drgac povedat no. Ker tile tvoji 15% itd. res izpadejo kakor veliko oglasevanje. Raje mu napisi da je tam dobr slvoenski page kjer mu vse to pise pa bo ze tam gor videl da je gor izredno ugodna ponudba ce bo zelel tam kupit..

SLOWWWeb.net ::

Ok,...bom uposteval.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

BaRtMaN ::

SLOWWWeb.net: Whatever you say, I trust you! :D

Predator ::

jaz imam zdele 3dni agnitumov outpost in nikol več ne grem nazaj v kameno dobo na zonealarm; nobenih problemov z fserve, igrami,irc serverji, cookiji,hitreje mi računalnik dela kot je delal z zonealarm in isto je free 8-) ( obstaja pa tudi pro verzija )

SLOWWWeb.net ::

Ja zelo dober programček,...celo marisikaterega plačljivega prekaša. Kritika leti le na to, da ne moreš blokirat IPja, ki ga sam določiš. Ampak je pa zakon!!! Strani pa res izredno hiter delajo :D. Ga priporočam >:D .

Aja, pa ne pozabite na "podaljške", ki jih dobite na njihovem forumu ;)

BaRtMaN: TX
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

Predator ::

samo add blocker mi ni všeč ker zablokira preveč "nedložnih" slikic in sem pač izklopil plugin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130119 (19606) Qushaak
»

Varnost

Oddelek: Informacijska varnost
1123599 (5300) techfreak :)
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619384 (8180) fitipaldi
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711303 (8666) frikihamster
»

Firevall in antivirusni program kateri?

Oddelek: Programska oprema
91432 (1257) jurre

Več podobnih tem