» »

lan med winXP in win95slo

lan med winXP in win95slo

smash ::

situacija je taka:

1. winXP z dostopom do interneta ter mrezno kartico
2. win95 slo brez mrezne ter brez interneta

zanima me, kaj vse kupiti ter kako vspostaviti zvezo, da bom lahko iz 2. racunalnika surfal po netu ter dostopal do podatkov 1. racunalnika

zanima me tud kaksno mrezno se splaca kupit ter kak kabl..

hvala za odgovore

alien-w ::

Kupi 10/100 mrežno kartico ter jo vtakni v računalo no.2. Potem pa z UTP crossover kablom poveži obe računali ter nastavi potrebne paramatre v My Network Places oziroma v Omrežni Soseščini.

Potrebno je narediti novo LAN povezavo ter ji inštalirati nekaj protokolov in storitev. Da ti jih naštejem: File and Printer sharing for Microsoft networks, TCP/IP, IPX/SPX/NetBIOS in morda se kaksnega, ce bos potreboval. IPje nastavi enako, le zadnjo številko imej različno. Primer: 192.168.9.1 in 192.168.9.2.

Enako nastavi na obeh računalih ter resetiraj obe. Moralo bi delovati. Potem pa samo še na računalu z dostopom do interneta vklopi Internet Connection Sharing in to je to.

gkovac ::

še ena malenkost k jo je alien-w spregledal... mislim, da boš moral ob logonu naštimati Microsoft Windows Famili, ker imaš XP in 98 OS :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

alien-w ::

Ne bo potrebno. Mam jest med XP in 98 pa ni bilo potrebno.

smash ::

nekdo mi je nekaj pravil o nekih starih koaksialnih kablih da so kao bolši....pa da bi blo treba win95slo zamenat za bolse....

a bi blo to treba kej upostevat?

gkovac ::

alien-w: zanimivo... sem že mel probleme s tem i nmi je zadeva normalno delovala samo če sem nastavil ta 100 krat prekleti MS family logon.

drugač pa... stari moj... ne seri ga z starimi Coax kabli... UTP je najboljši in definitivno se losaj win95.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

alien-w ::

SuLc: zanimivo, meni dela brez Family Logona, oziroma bom tako reku, ce sem to vklopil celo enkrat ni hotelo delovati. Čudna so pota Microsoftova.

Drgac se pa 100% strinjam s SuLcom glede koaksilanih kablov in Win95. Ce bo masina zdrzala in ce imas Win98 (SE po moznosti) dej to gor, ker bo precej bolje, UTP kabli (predvsem 5. kategorije) so veliiiko boljši in odzivnejši ter hitrejši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548373 (564) Lonsarg
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289380 (6316) bastadu
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654921 (4157) Klemenn
»

koliko mreznih v 1 racunalo

Oddelek: Pomoč in nasveti
201577 (1244) CaqKa
»

dva racunalnika + mreza +oba dostop do interneta (kako?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
271641 (1308) leskovsekg

Več podobnih tem