» »

H4 sprednje luči

H4 sprednje luči

ddeben ::

Zanima me kaj pomeni na žarnici za avto 60/55w? Je kaj razlike od tistih, na katerih piše 55/60w ali je to eno in isto? Se lahko kaj zgodi če vgradiš v avto 60/55w?

LISAC_88 ::

LP

55 oz. 60W pomeni moč žarnice H4 v vatih, kaj pa pomeni prva številska oznaka pa nebi vedel. Razlika 5W med 55 in 60 je skoraj zanemarljiva, seveda se pa prepričaj kaj pomeni prva številka ja. veliko sreče. LP

aiko ::

Obe oznaki sta isti, le kontra obrnjeni. (55W kratka, 60W dolga luč)
Ti kar brezskrbno vgradi.

ddeben ::

Hvala!

alexa-lol ::

H4 pomeni velikost luči oz. njene dimenzije.

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

H4 pomeni velikost luči oz. njene dimenzije.

H4 pomeni model žarnice in ne luči ;)

alexa-lol ::

H4 pomeni velikost luči oz. njene dimenzije.

H4 pomeni model žarnice in ne luči ;)


no ja to... luč - tisto kar sveti
lúč -i in -í ž (ú; ū) 1. vir umetne svetlobe: luč brli, gori, plapola, sveti, ugasne; luči migotajo; luči se prižigajo, ugašajo; luč me slepi, zastri jo; pogasiti vse luči; prižgi luč; ugasniti, upihniti luč; brleča luč; ekspr. morje pisanih luči / cesto razsvetljujejo električne, neonske, plinske luči; reklamne luči; signalne luči; stikalo za luč; žarg.: dolge ki osvetljujejo cesto približno 100 m naprej, kratke luči ki osvetljujejo cesto približno 30 m naprej; na semaforju se prižge, sveti rdeča, zelena luč / pog.: zapeljal je v rdečo luč v križišče, ko je bila na semaforju prižgana rdeča luč; iti čez cesto pri zeleni luči ko je na semaforju prižgana zelena luč / v krščanskem okolju, ob spominu na umrle večna luč naj mu sveti; pren., ekspr. v njegovi duši je gorela luč; ta ljubezen je bila edina luč, ki je svetila v njegovo življenje // priprava, ki prižgana oddaja svetlobo; svetilka: kupiti novo luč; postaviti luč na mizo; kdo je razbil luč; luč je bila prižgana, a zastrta s papirjem / namizna, stoječa, stropna luč; luč na olje / ed., star. cepiti luč trske za razsvetljavo // pog. električna napeljava, električna energija: hribovske vasi so dobile luč; plačati račune za luč in plin 2. kar omogoča, da so predmeti vidni; svetloba: luč pojema; stal je tako, da mu je luč sijala na obraz; še v zadnjem oknu je ugasnila luč; knjiž., ekspr. luč lije skozi okno na cesto; bleda, močna luč; knjiž. mehka, ostra luč; slepeča, topla luč; soba je polna luči; ekspr. mesto se je kopalo v morju luči; luč in tema / pog., v povedni rabi samo v eni hiši je bila luč; v prvem nadstropju so imeli še luč, zato je pozvonil / dnevna, jutranja luč; naravna, umetna luč; neonska luč; sončna luč / ob, pri močni luči se zenica stisne; ker slabo vidi, ne sme brati pri luči pri umetni svetlobi; pogledati predmet proti luči tako, da svetloba pada nanj ali ga presvetljuje; pren., ekspr. luč je zmagala nad temo 3. ekspr., v povedni rabi bister, pameten človek: biti največja luč v razredu; on ni kaka posebna luč; med svojimi kolegi je veljal za luč 4. vznes. pozitivne vrednote: sovražil je temo in ljubil luč; prinesti ljudem luč // duševno stanje glede na te vrednote: to je zgodba srca, ki ni moglo do luči; biti ožarjen od notranje luči 5. z oslabljenim pomenom poudarja pomen samostalnika, na katerega se veže: luč upanja je ugasnila; zagorela je luč svobode; prižgati luč resnice; luč bratovske ljubezni; luč omike, razuma, spoznanja 6. s prilastkom izraža, da je kdo (videti) tak, kot določa prilastek: nastopajoči so se predstavili v najboljši luči; afera meče nelepo luč nanj; končno se je pokazal v pravi luči; to je vrglo slabo luč na vodstvo podjetja // navadno v zvezi z gledati, videti izraža odnos do česa, kot ga določa prilastek: zdaj jih gledam v drugi luči; gledati kaj v lepi luči; videti vse v rožnati luči; ekspr. ljudi prikazuje v črni luči / publ.: postaviti problem v novo luč; prikazati kaj v luči marksizma ● knjiž. luč v njegovih pričakujočih očeh je ugasnila njegove oči niso več izražale pričakovanja; evfem. ne bo dolgo, ko mu bodo luč držali umrl bo; pog. pojdi mi z luči umakni se, ker mi s svojim telesom zaslanjaš svetlobo; pog. na luči si mi, mi stojiš s svojim telesom mi zaslanjaš svetlobo; star. sam sebi je, stoji na luči si škoduje; ekspr. hrepeneti po luči po spoznanju, jasnosti; ekspr. dvorana je bila vsa v lučih v njej je gorelo mnogo luči; ekspr. to je gospodar, da ga je treba z lučjo (pri belem dnevu) iskati je zelo dober, izreden; vznes. nebeške luči zvezde; knjiž. lepo razporejena luč na sliki svetlejša mesta; star. zvoniti večno luč avemarijo; publ. prižgati zeleno luč za kaj omogočiti, dati dovoljenje; vznes. sin je bil luč njenih oči imela ga je zelo rada; ekspr. luč njegovih oči je ugasnila oslepel je; star. luč sveta je zagledal v kmečki hiši rodil se je; je kmečkega rodu; star. krogla mu je upihnila luč življenja bil je ustreljen; knjiž., ekspr. ta izjava je prinesla nekaj luči v problem jasnosti; moški plešejo okoli nje kot vešče okrog luči si vztrajno prizadevajo pridobiti si njeno ljubezensko naklonjenost; meni luč, tebi ključ v kmečkem okolju gospodarstvo, posestvo naj preide na naslednika šele ob smrti prejšnjega gospodarja ◊ avt. parkirne luči; zavorne luči; elektr. ritmična luč ki sveti v presledkih v določenem ritmu; filoz. naravna luč v sholastični filozofiji naravne razumske, spoznavne sposobnosti; fot. bliskovna luč priprava za močno trenutno osvetlitev pri fotografiranju; gled. odrska luč za osvetljevanje odra; osvetljenost odra; navt. bočna luč zelena in rdeča navigacijska luč na ladjah; rel. večna luč ki neprestano gori pred tabernakljem

ddeben ::

Da ne bom še ene teme odpiral,... na avtu, daewoo lanos, sem danes vezal novi radio ampak mi nekaj ne gre skupaj - avto ima illumination + in illumination -, medtem ko ima moj radio samo en illumination kabel. Katerega naj od avta vezem zdaj na radio?

aiko ::

Preberi navodila od radia. Če jih nimaš...ponavadi gre + (vsaj kenwoodi), ma ne garantiram! Tako da, na lastno odgovornost. lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

ddeben ::

Ok, se zrihtal...prikljucil na +. Se en problem - avto ima anteno z motorckom - se sama dvigne ko prizges radio. Problem je da kljub temu,ko radio ugasnem, se antena ne spusti. Spusti se le, ko fizicno odklopim kabel za Power anteno. Nasveti?

aiko ::

Anteno sem dal na na poseben kabel temu namenjen (na avtoradiu)... _ali_ celo na "remote" za ojačevalce...ne spomnem se točno... vem pa da sem imel isti problem na začetku, vendar je bil eazy rešljiv.

Probaj obe opciji, če nikakor ne gre, morda pomaga info, da se jo krmili z poli. (+ jo dvigne, - spusti..vsaj pri mojem avtu)

ddeben ::

Zgleda da je imel namenski kabel za anteno napako in je konstantno dovajal tok in se zato antena ni spustila...Zadevo sem prikljucil na "remote on" in zadeva dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Semafor-puščica v levo

Oddelek: Na cesti
164757 (4046) googleg1
»

Pravilo: "Počakaj pred progo dokler ne ugasnejo luči" (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15725807 (20681) Mare2
»

pozicijske luči v modri barvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9925340 (22231) St235
»

Sistem za detekcijo prevožene rdeče luči je mogoče zlorabiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5910209 (7715) poweroff
»

Zelena luč semaforja ne bo več utripala (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18813657 (10128) BigWhale

Več podobnih tem