» »

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870

M-XXXX ::

GPU-Z imaš za temperatura in na splošno vse informacije o grafi...
Če je vse OK pa boš videl v vsakem špilu...

SebaR ::

GPU-Z za preverjanje temperature. Da pa jo obremeniš na 100% pa uporabi ATI tool.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

MAX34216 ::

evo, moja mašinca ima isti problem:
resetiranje pri špilih (crysis, brothers in arms,..), tudi v 3d markih...

comp je:
core2du e8500
4gb teamgroup extreem dark
sapphire radeon 4870
plata asus p5q-e
napajalc lc power 650w

nobena komponenta ni navita
najprej sem imel problem s temperaturo in biosom na grafi. to je odpravljeno. V igrah se zdej greje do 75, kar mislim da je ok.
procesor se tudi ne pregreva, do 55 stopinj največ ima
v winsih je vse stabilno, stress testi gredo ok čez...

v špilih pa se mi resetira comp vsakič (restart). Zdrži 5-15 minut...

Kaj bi lahko še preveril?

Hvala

lp

delfinus ::

Max... tole verjetno ne bo neposredno graficna. Meni je bilo vse stabilno s Sapphire v 3Dmarku in Crysis tudi s starim biosom. Sicer pa imava zelo podobno konfiguracijo.
Jaz imam:
ASUS P5E (flashana v P5E Deluxe)
Intel E8500 navit na 3800
4GB Teamgroup Extrem Dark
Sapphire Radeon 4870 zadnji official bios
LC Arkangel 850W

Vse stabilno.

Instaliraj catalyste 8.10. Poskusi s povisanjem voltaze CPUju. Asuske udervoltajo. Glej, da bo v biosu dejansko 1,225V za tvoj CPU. Mogoce je problem tukaj. Bumpni voltazo tudi ramom na 2.1V. Ce to nic ne pomaga pa je skoraj ze potrebno poskusit z drugim PSUjem, ce slucajno ta ne bi bil izraven.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

MAX34216 ::

evo, sem ruknil noter en drug napajalnik 580w, pa vse dela brez problema.
bom zamenjal tega lc-ja. Kaj pravite na corsair?

bom pa tudi preveril tele voltaže...

Matej_K ::

Sedaj pa prosim pomagajte še meni...

Imam omenjeno grafično Sapphire 4870 in me VPU recover vedno ko igram kaki špil v roku 10-30 minut opzori in vrže ven iz špila...

Po navodilih sem že posodobil bios ampak ni pomagalo.
Če poslušam grafično, noče v igrci zvišati obrate od ventilatorja...je skoz tiha

Je pa dobro delovalo vse skupaj ko sem kupil računalnik in delal z njim kaki teden (obrnil crysis in far cry) sedaj mi pa meče ven tudi ko igram wormse mayhem

Napajalnik imam Corsair 650W tako da to nebi smelo biti problema.

Matična P5Q PRO

najelpša hvala za odgovore
... .. .

BladE_ ::

Kako nadgradim bios na Saphire HD4850 ? V Everstu mi kaze, da imam to verzijo biosa -> 113-B50102-103 ... Mogoce kaksna navodila?

Lp, Marko

mesoreznica ::

Ma kaj komplicirate z temi biosi. Ročno nastavite vent na višje obrate ko greste igrat in je.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

delfinus ::

Ne gre se samo za temperaturo v tej temi. V tej temi je prvenstveno problem Sapphire 4870, z biosom, ki v dolocenih igrah zmrzuje. Zadevo odpravi zgolj samo posodobitev biosa.

Kar se tice HD4850 nimam podatkov, ce ni objavljen uradni bios ti tega ne priporocam. Poglej na Sapphirjevo stran, ce je temu tako.
lp, D.

BladE_ ::

No ja, potem sem nasel nekaj napotkov kako spremeniti hitrost ventilatorja in testiral z nfs undercover cca 30min... Cudezno igra ni zmrznila. Bom pa se malo potestiral z GTA, ko bo cas...

LP, Marko

razorv2 ::

Defilncek ce ti odkrito povem jaz nimam pojma kak se to dela se manj pa da pise v anglescini kaj morem narediti. Ful bi te lepo prosu ce bi tukej spisov vodic kak ta problem resit z onimi posodobitvami biosa ki jih enostavno neznam naredit. Pa po moznosti se kasne slikce za lazje predstavlanje.

razorv2 ::

Aja da nepozabim dodat gre za graficno kartico ATi Sapphire HD 4870 512 mb DDR5 BIOS Version: 011.006.000.003
BIOS Date : 2008/07/24

delfinus ::

Evo sem se mal pomatral, da sem ti prevedel to kar sem objavil TUKAJ. Ce tega ne razumes ti svetujem, da ti flasha nekdo, ki je tega vesc. lp, D.

......
Flashas lahko ce imas:

Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5
Originalni bios z datumom: 24.07.2008 (lahko preveris z ATI CCC)
BIOS ver: 011.006.000.003.000000 (preveris z ATI CCC)
BOX NUMBER: SKU 11133-00-20R na zeleni nalepki na skatli

Bios lahko dobis tukaj:

SapphireTech: KLIK
ali
Rapidshare: KLIK

V ZIP datoteki se nahaja bios. Najboljse je bios flashirati pod DOSom. V ta namen je potrebno pripraviti bootable disketo (ni priporoceno), bootable CD ali pa bootable USB kljuc.

Za flashanje potrebujes program ATIFLASH v3.60. Najprej odpakiraj bios, ki je zapakiran v zip datoteki in v isto mapo shrani tudi atiflash program. Vse te datoteke shranis na bootable disketo, bootable CD ali USB bootable kljuc. (Kako naredis USB kljuc bootable beri v nadaljevanju STEP - BY STEP). Ko imas to shranjeno na kljucu ponovno zazenes PC in gres v BIOS od svoje maticne plosce in moras v BOOT meniju izbrati, da najprej zaganja s tega USB kljuca. Sedaj ti bo slo v DOS mode in bos lahko flashal BIOS graficne

Komanda za flashanje je naslednja:

atiflash -f -p 0 1e8501sa.002

Flashanje traja le nekaj sekund. Ne ugasaj! Pocakaj, dokler ti ne izpise, da lahko resetiras PC, odstrani bootable medij in spremeni nazaj v BIOSu, da je prva naprava s katere boota trdi disk, oz. kar si imel prej.

Enjoy gaming.

DODATNA POJASNILA: atiflash -f -p 0 1e8501sa.002

atiflash ...... ime programa s katerim bos flashal bios graficne
-f -p .... parameter force flashing in programing
0 .... pomeni da bos flashiral kartico v prvem PCI-E slot (popnavadi je to ta kartica) ce imas kartico tudi v drugem slotu jo flashas da nemsto 0 napises 1
1e8501sa.002 .... ime uradnega biosa, ki ga je izdal Sapphire in bo odpravil probleme

STEP BY STEP NAVODILA:

1. USB kljuc naredis bootable pod widowsi s programom USB Boot drive (HPUSBFW). Dobis ga tu KLIK.

2. Potrebujes se boot datoteke (KLIK), ki jih ekstraktas v direktorij po svoji izbiri.

3. Pozeni HPUSBFW program. Izberi pravilno USB napravo (kljuc) iz menija. Nastavi File system na FAT32 and oznaci Create a DOS startup disk. Ko naredis to prebrskaj do direktorija kamor si posnel boot datoteke (glej tocko 2) in pritisni START. S tem se bo zacelo formatiranje USB kljuca in postal bo bootable.

4. Sedaj pod windowsi skopiras program atiflash.exe in bios 1e8501sa.002 na USB kljuc

5. ponovni zagon racunalnika

6. Gres v BIOS od maticne plosce in kot prvo boot napravo izberes USB napravo (USB kljuc), ki so jo pravkar naredil.

7. Shrani to nastavitev in pojdi ven iz BIOSa od maticne

8. Sedaj bos avtomaticno bootal v DOS mode, ki ti bo omogocal varno flashanje graficne

9. Flashas s komando: atiflash -f -p 0 1e8501sa.002 .... pocakas dokler te ne opozori, da lahko PC ponovno pozenes. (flashanje traja le nekaj sekund, tu postopka ne prekinjaj).

10. gres nazaj v BIOS od maticne plosce in nastavis prvo bootable napravo na vrednost, kot je bila pred flashanje (HDD, CD, karkoli pac ze) in shranis in gres ven z biosa

FINAL: you play games without crashes (to pa upam, da ves kaj pomeni anglesko) :)

lp, D.

Bellzmet ::

Sicer ne rabim, ampak vseeno pohvale za spisana navodila.

matkeri ::

hjaaa.... Jst sm flashu svojo grafično HD4870 512MB sapphirjevo, dal powerplay na disable pa vse tko ko more bit... pa se mi še vedno isto dogaja v GTA-ju in farcry-u... Na ekranu se pojavijo kvadratki, vse zamrzne in pa čez nekaj sekund se pojavijo navpične črte...

kaj sedaj???
lp Hvala Matija

delfinus ::

matkeri poglej pod CCC Information center/Graphic Hardware ketero revizijo in datum biosa imas in postaj sem.

DJ MartiNi ::

delfincek...sicer tudi jaz ne potrebujem teh navodil pa vseeno, pohvale za spisano tudi z moje strani.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

erzy ::

Ka mi lahko od vsega razpravljanja povete če se splača uzet Sapphre ATI Radeon 4850 HD? Ker mislim nabavit pa sem prečitu to pa sm zdej čist zmeden :S

delfinus ::

Moral bi spremenit naslov teme v samo 4870, ampak se ne da vec. V casu pisanja teme, so bile na webu kontradiktorne informacije, saj se ni bilo ustrezne resitve problema s strani ATI ali Sapphirja. Uporabniki so takrat pisali tudi o podobnih problemih s 4850, zato sem naslov povzel tudi na 4850, kar pa seveda ni tocno. 4850 ni problematicna, kot tudi vecina HD4870 drugih proizvajalcev ni bilo problematicnih. Problem pri 4850 je samo, da je mal bol topla kot 4870, ampak ok ni bas nek hud problem. To pa odpravis pac, da povisas vrtljaje ventu. Iz default 25% na 40% recimo. Problem z biosom in nezadovoljivo voltazo na GPU je imela samo 4870.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

profii ::

malo off: baje da so že zunaj vendar na uradni strani ne najdem driverjev 8.12?
any idea?

Han ::

Zunaj je 8.12 beta.

erzy ::

aha..še dobro :D
vem da ni ta tema za to vprašanje ampak bi uprašal...100posto bom kupo pole tisto kartico ki sem jo zgoraj omenil, ker pa je za en dr*k hladilnik bom kupu zraven akasa AK-VC03-BLUV pa me zanima ker hladilo bo veliko bolje, glasen je 1.0 sone, nevem pa kaj to pomeni.. neki sm bral pa nevem. kolko je to glasno? lp

Han ::

Med 4850 modeli se ti najbolj splača vzet ali PowerColor PCS+, PowerColor Play! ali Sapphire Dual Slot. PCS+ ima že v osnovi gor najboljši in najtišji ZEROtherm GX180 hladilnik, "Play!" in Sapphire pa imata svojo rešitev hlajenja, ki je tudi v redu.

ZaLoMaT ::

Torej jaz imam en problem...

Imam ATI HD 4850 (Palit) in ko igram igre (vse) se mi pojavijo nekakšne kocke, kot da teksure ne delujejo,...
Potem sem dal to grafično v star računalnik in vse deluje normalno, na koncu sem dal pa GeForce 8600gt v ta nov računalnik in vse deluje normalno,...

Sedaj ravno ne razumem zakaj deluje grafična normalno samo na starem računalniku? (verjetno je problem v tej grafični?)
Gonilnike sem posodobil, BIOS na matični plošči, vse kar mi pade na pamet...

Je mogoče kaj narobe z BIOS-om na grafični kartici oz. ve kdo kakšno rešitev?

Hvala!

mesoreznica ::

Hm to nima nič z biosom če ti v stari mašini dela. 8600 porabi veliko manj štroma kot HD4850. Kak napajalnik imaš v novi mašini in kaka je ostala konfiguracija v novi mašini?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

aalbre ::

mene pa zanima ce ma kdo sapphire 4870 1gb in ce so s to kartico kaksni problemi? al zadeva tako fenomenalno deluje da noben noce o tem sploh razpravljat:P

LP

delfinus ::

Aabre precekiraj mal sapphire forum, ce bi slucajno bil kak problem z njo. Ampak kot sledim ATI.AMD forumu ni nekih problemov z njo.

lp, D.

ZaLoMaT ::

Napajalnik je 600W

Celotna konfiguracija:
-Matična plošča: Gigabyte GA-965P-DS3
-Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600
-Grafična kartica: ATI Radeon HD 4850, 512MB GDDR3, PCI-E, DVI, Tv-Out
-Rami: Patriot 2×1GB(800MHZ) + OCZ 2GB(800MHZ)
-Trdi disk: WESTERN DIGITAL Caviar GP 500GB, SATA 2, 16MB (WD5000AACS)
-Optični pogon: SAMSUNG DVD RW (DL)S223F, SATA, črn
-Napajalnik: LC POWER LC6600, 600W, v2.0(24pin)
-Ohišje: LC POWER ATX-7012SD

erzy ::

hja kot je zgoraj omenil @mesoreznica je res da porabi veliko več power-ja tvoja kartica HD4850 kot pa nvidia8600...
Če se nemotim je LC6600 za 50€ in tistih 600W je realnih nakoncu kakih 400W. pomoje je problem v moči napajalnika. drugi več vedo kot jaz, bodo oni povedli ;)
**Danes sm ravno dobil ATI Radeon Sapphire HD4850 dual-solt. Pri igrici CoD 4 dela izvrstno. Kar se tiče zmrznitev-si morem kupit 500gb notranji in si bom naložil še ostale igre - cryisys , CoD5 , far cry , gta4 ,itp... pa bomo vidli če zmrzuje...upajmo da se to nebo zgodilo :D lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: erzy ()

Double_J ::

Zamrznu mi je računalnik zaradi tega flashiranja sapphire 4870.

A je kartica fuč?

Sam so pa podn... najprej špili ne delajo, potem pa še flash zjebe kartico, kao je to mozno?

mesoreznica ::

Napajalnik je 600W

Celotna konfiguracija:
-Matična plošča: Gigabyte GA-965P-DS3
-Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600
-Grafična kartica: ATI Radeon HD 4850, 512MB GDDR3, PCI-E, DVI, Tv-Out
-Rami: Patriot 2×1GB(800MHZ) + OCZ 2GB(800MHZ)
-Trdi disk: WESTERN DIGITAL Caviar GP 500GB, SATA 2, 16MB (WD5000AACS)
-Optični pogon: SAMSUNG DVD RW (DL)S223F, SATA, črn
-Napajalnik: LC POWER LC6600, 600W, v2.0(24pin)
-Ohišje: LC POWER ATX-7012SD


Hja to bi načeloma moralo delat. Kak napjalnik imaš v stari mašini? Probaj ga priklopit na novo namesto sedanjega, mogoče se mu meša...

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Han ::

Kartica verjetno še ni fuč, boš pa moral flešanje ponoviti tako, da boš sistem 'zbudil' z grafično na starem PCI vodilu ali na plati, ki ima integrirano grafiko... Flashaj v DOS-u!

Valvoline ::

Zamrznu mi je računalnik zaradi tega flashiranja sapphire 4870.

A je kartica fuč?

Sam so pa podn... najprej špili ne delajo, potem pa še flash zjebe kartico, kao je to mozno?

In zakaj si jo flashal ???
Ponavad folk flasha da poveča voltažo in da se zadeva potem boljše navija. Riziko je flashat še posebej če tega prej nisi počel.

A si pred flashanjem shranil starega biosa ??

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

Double_J, zamrznil, ja kaj si pa delal? Ali to pomeni, da nimas slike na ekranu, ko bootas? Ce nimas slike na ekranu si jo zaflashal. Katero kartico sploh imas in kater bios si uporabil, s katerega vira?

Ce imas zafleshano, potem je potrebno fleshat, da vstavis drugo kartico staro PCI bootas z njo in potem flashas Radeonko 4870, kot pravi han. Mozno je tudi flashati na platah, ki imajo dve PCI-E rezi in das delujo kartico v prvo PCI-E rezo, to ki so jo pa zaflashal pa v drugo spodnjo in jo flashas po istem postopku zgoraj le da je komanda atiflash -f -p 1 1e8501sa.002 (razlika je stevilka 1). Najvecji mojstri pa to opravijo to tudi blind in se moras na kaksnem racunalniku prej dobro napiflat kaj tipkat.

lp, D.

Double_J ::

Tole sm naredil, resda v windowsih.

Permanent Solution, ONLY for Sapphire ATI Radeon HD 4870 512MB DDR5

!Important to note for this solution is that this works ONLY for the Sapphire ATI Radeon HD 4870 512MB DDR5!
This is because this solution requires a BIOS update of the card, which is provided by Sapphire.

So, to make sure you have the correct card, it's easiest to consult the box where the card came in. On the box you will find a green sticker with some barcodes and some serial numbers. The BIOS update is only applicable if on your sticker the serial numbers are:

* PN 188-01E85-001SA
* SKU# 11133-00-20R


Also you can check these settings in the ATI CCC:

* Original BIOS on board with date: 24.07.2008
* BIOS version: 011.006.000.003.000000


If all of this checks out for your card the BIOS update can be done. To do the BIOS update we will need a few things:

1. The BIOS update from Sapphire, http://www.sapphiretech.com/us/support/...
2. An alternative download from RapidShare, http://rapidshare.com/files/14833927...rking.zip.html
3. ATI Win Flash, for easier BIOS updating in Windows, http://www.techpowerup.com/downloads...h_2.0.1.2.html


With both these we can perform the BIOS update. Note that it is also possible to flash the card via the regular ATI flash but I decided to go for the WinFlash solution. As it doesn't require the creation of a Boot Disk.
The steps to undertake to flash the BIOS.

1. First, make sure to end all applications which do something with the GFX card (such as RivaTuner or any game)
2. Install ATI WinFlash to a "simple location" (fex. C:\WinFlash)
3. Unzip the contents of the BIOS update into a folder
4. Copy/Paste the file named 1e8501sa.002 from the folder where you extracted the BIOS update, to the ATI WinFlash install folder
5. Click on the Start menu and select Run
6. Type in "cmd" (without the quotes) and press OK
7. Browse to the install path of ATI WinFlash (fex. C:\WinFlash)
8. Run the BIOS update by executing: atiwinflash.exe -f -p 0 1e8501sa.002
9. Wait until the flashing finishes, should it fail do NOT reset, yet try to flash again
10. If it worked, reboot your system.


A note about the WinFlash utility, if your card is not in the top slot, or if you want to update two cards you can do so by changing the command line. The third parameter in the list is the PCI-E slot (the 0), where 0 is the top slot, and where 1 is the PCI-E slot below it. So if you were flashing your card in the second slot the command line would look like: atiwinflash.exe -f -p 1 1e8501sa.002


Zdej je pa črna slika. Edina možnost moje napake je, da je bil morda res kak program, ki ima kaj veze z grafično še prižgan. Drugače pa čisto vse po tehle navodilih.

Mislite, da bi na mlacomu, znali tole hitro odpravit, ker doma mam samo agp grafične?

Če pa kdo ima pci grafo, ter zna to vštimat... pa se tudi lahko zmenimo, da pride narest za nek dnar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Double_J ::

In zakaj si jo flashal ???


Ker ne delajo igre, boljše bi bilo če bi kar reklamiral.

delfinus ::

Double_J jap winflash ni priporocen za flashanje. Sicer je na prvi pogled enostavneje, traja pa dlje in se rado zgodi tole kar se je tebi. Flashanje je pod windowsi okrog 2 min po porocanju userjev in ne samo 2-4s kot je pod dosom.

sicer pa, ce mas kaksnega kolega v blizni z dvema PCI-E slotoma se to da resit, da pac flashas pod DOSom ali pa flashas blind. Ce si s CE okolice se lahko magar k men oglasis. Ko bo bios updejtan bo pa deloval vse. Tudi sedaj problematicni spili bodo deloval. Napaka je bla v premajhni privzeti voltazi pri obremenitvah.

lp, D.

ZaLoMaT ::

Kaj mislite, da je to mogoče tudi pri ATI HD 4850?
Še sedaj nisem našel rešitve (mogoče je pa difektna)?

delfinus ::

Zalomat: opisi napako kaj ti naredi in povej proizvajalca.

mesoreznica ::

Hm a potem so kasneje popravili bios ali kako? Moja grafa namreč poganja vse brez težav.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

ZaLoMaT ::

Vredu, sporočim ko dobim nazaj oz. dobim nove informacije,...

Do takrat pa vsem hvala!

Double_J ::

delfincek 2min rofl... sam pomoje sm čaku okol 5min.

Pomoje najbols da nesem na Mlacom, cel komp, k ma še nalepko gor. Tam že morjo met vse porebno.

Tkoaltko bi moral zastojn tole poštimat, ker je ubistvu bil neuporaben comp že prej. Sicer pa ni dnar problem... sam upam da takoj nardijo... k rabmo ta comp.

delfinus ::

Ja poskusi a ne. Sam bodi previden kako prikazes problem :). Mlacom ni najbolj blestec servis namrec. Srecno. lp, D.

delfinus ::

mesoreznica odvisno je katero revizijo kartice in verzijo biosa imas. So pa postimal to pri Sapphirju po eni rahli sharadi, ko smo v septembru mal pritisnili na njih.

matkeri ::

ej delfinček... men še vedno ne dela..

BIOS Version 011.006.000.003
BIOS Part Number 113-AB68800-XXX
BIOS Date 2008/07/08

ka lahk še kj druga nrdim v bious od grafične... npr. voltažo spremenim al pa kj???
Hvala delfinček!!
lp Matija

delfinus ::

ce imas tole v CCC potem nisi flashal in mas se vedno starega gor.
Po flashanju moras imet:

Bios Version: 011.010.000.002
Bios part number: 11X-1E8501SA-001
Bios date: 2008/09/08

lp, D.

matkeri ::

jaaa kak pa nej dobim to verzijo biosa, če dam svojga popravlenga (powerplay disable) gor nazaj????

lp Matija

delfinus ::

Tale tvoj stavek bol slabo razumem. Zgoraj so navodila kako se kartico flesha. S powerplayem na disable ne bo v popolnosti odpravlo napake. Rabis fleshat. Pac flashas cez bios, ki ga imas trenutno gor. Potem powerplaya tudi ni potrebno vec disejblat.

lp, D.

matkeri ::

ja lej se sm fleshu... sam mi še zmir piše bios:
BIOS Version 011.006.000.003
BIOS Part Number 113-AB68800-XXX
BIOS Date 2008/07/08

Ne piše mi takga... karkšnga maš ti gor:
Bios Version: 011.010.000.002
Bios part number: 11X-1E8501SA-001
Bios date: 2008/09/08

prav sm flashu iz USB-ja v DOSu.
Kak naj pridem to tega tvojga biosa??
lp Matija

matkeri ::

ja lej se sm fleshu... sam mi še zmir piše bios:
BIOS Version 011.006.000.003
BIOS Part Number 113-AB68800-XXX
BIOS Date 2008/07/08

Ne piše mi takga... karkšnga maš ti gor:
Bios Version: 011.010.000.002
Bios part number: 11X-1E8501SA-001
Bios date: 2008/09/08

prav sm flashu iz USB-ja v DOSu.
Kak naj pridem to tega tvojga biosa?? Morim še update-bios al kaj???
hvala!!

lp Matija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati Sapphire HD 4870 bios/ pomoč

Oddelek: Strojna oprema
181320 (1014) delfinus
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559173 (23411) Galaxy
»

Sapphire HD4870 512 GDDR 512MB

Oddelek: Strojna oprema
241383 (1081) delfinus
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744004 (19498) Music Man
»

ATI RadeOn 4870 HD Sapphire Ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
587339 (5894) M-XXXX

Več podobnih tem