» »

Sapphire Atlantis 9600 pro nujno

Sapphire Atlantis 9600 pro nujno

rap3r ::

Ma kdo mogoče to kartico doma? Če jo ima in če je gor samsungov 2.8ns ram bi mi lahko kopijo bios poslal ker sem neki flashu narobn bios brez da bi back up naredu. Usem hvala pa na mail
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

pci karta v comp,pa drug bios iz neta dol,pa kakšen utility si uporabo?

rap3r ::

Mam zdej pci kartico notr pa sm že 3 biose od sapphire 9600 pro prbou pa noben nedela.
Uporabu sm flashrom 1.3
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

zdaj al maš same fuč BIOSE al pa te ta programček za flešanje j...

Tradewind ::

Hojla, bom ka r tukaj povprašal!

S čim naviti R9600XT (se uporabi isti program kot za 9600pro?)!
Vem pripližno kateri programi se za to uporabljajo, vendar me zanimajo njihove oznake oz. verzije.. V mislih imam naslednje:
-PowerStrip (kira verzija je OK za Saphirre 9600XT),
-RivaTuner(-//- -//- -//-),
-Rage3D (enako)...

Delo bi mi bilo lažje, če bi kdo povedal kakšen link, da čimprej utility spravim na disk, da nebo nepotrebne zamude časa...

boštjan ::

radclocker/radlinker je še OK.uporabi pa google,dela čudeže

rap3r ::

Boštjan a je možno da sm kartico skuru? Flashnu sm jo z asus 9600xt biosom na 500/300. Frekvenca ni problem ker je grafa vodno hlajena in sm jo pred flashanjem furu na 530/350. Zato bi rabu koga ki bi mi original bios dal, zafrknu sm se k sm mislu da flashrom avtomatično backup biosa nardi. Fora je tud da grafično zazna, le slike ni, oz če mam samo 9600 grafično notr se mi sistem ne boota. Obstane pri kodi 26 (epox debug led). Ker flash program pa pol priporočaš?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

VASkO ::

rap3r ::

Ta stran nedela.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

škoda da nisi uporabo sapphire bios od 9600XT.mislim,da je skuro nisi,finta je pol samo v biosu.probaj z malo starejšo različico flashroma ali pa z atiflash. ati-flash

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

VASkO ::

stran je trenutno nedostopna zaradi nasega preljubega interneta

rap3r ::

To je res da je grafična ena prvih k so vn pršle.
Jezi me samo to k ma sigurn še kdo to grafično pa mu je ful velik problem zagnat flashrom -s 0 bios.bin in bi mi to poslou.;((
Mislm folk je ful prpravljen pomagat - razn redkih hvala vama:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

hm,razumi ene,da še v BIOS od matične ne upajo it,tako,da ti svetujem,da še poskusiš na rage3d ali pa driverheaven

VASkO ::

kolega jo ma, samo ma komp. v Lj pa neta nima (bedni studentski dom)

aja, kaj pa na strani od radedita si pogledal (utility za spreminjanje radeon biosov)?

tam majo tudi neko zbirko biosov za radeone

VASkO ::

http://www.radeon2.ru/download.html

edit:
majo BIOS za
Sapphire Radeon 9600 Pro Fireblade (400/300)
P/N 133-PC1900-29, 06/06/2003, NTSC

pa se dva BIOSa za 9600Proje z samsungovim RAMom

drugic pa si svojega original shrani, preden flashas pa ga na CD speci ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

boštjan ::

rap3r ::

Tuki sem že bil ja, samo ni mi jasn da mi niti en bios nedela? Je potrebn kksn dodatn parametr? Zdej bom probu atiflash pa bomo vidl.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Fora je ta da flashrom.exe vid kartico tudi windowsi mi najdejo 9600pro kartico. Samo slike ni, medtem ko atiflash.exe napise no ati adapter found tko da nemorm ati biosa gor flashat. Z flashromom sm flashu ati bios gor pa še vedno piše da ni adapterja. A obstaja še ker drug program? Opazu sm tud da mi flashrom vedno isti vendor ID napiše, pa če flasham build by ATI bios al pa ker drug vedno mam od Asusa ID. Tko da sklepam da mi biosa sploh ne povoz, čeprov napiše da ga in da je use ql. A lahko kako bios čist zbrišem vn?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

VASkO ::

imas tudi force opcijo, ki jo moras uporabit, ce se ASIC ID ne ujema z BIOSom, ki ga hoces flashat

v DOSu mas ponavadi help za ukaze tak, da napises ukaz in pa opcijo /? pa ti bo izpisalo kak se program uporablja

VASkO ::

uporabi zadnjo verzijo flashroma

boštjan ::

Če se ne motim je takšen postopek
Type this into DOS:
A:\> atiflash -p 0 oc9500.bin
If it doesn't flash you'll need to force it.
A:\> atiflash -f -p 0 oc9500.bin

rap3r ::

To sm že use probu. Sam tud k dam force, mi napiše da neobstaja adapter. Čudn mi je pa to da se ID ji skoz ujemajo?:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Še vedno nedela. Se pravi da je zjebana? Sam nism vedu da lahko z biosom zjebeš kartico. Ma kdo kkšno idejo zakaj ni slike?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Sm se odloču da gre na servis, problem je sam ker je original bios? Jo bom z original flashu pa nesu na servis. Upam da bom lahk garancijo uveljavlu.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

če berejo tole temo,pol bolj težko

GUFY ::

Pa sej ne vejo kdo je rap3r:D :D :D

rap3r ::

Jap nevejo kdo sm in nevejo kje sm jo kupu! Zgleda da je blo neki narobe z grafično. Ko sem dol uzel heatsinke je en BGA ram dobesedno padu dol. Tko da papa garancija.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

VASkO ::

si ga dol odtrgal :)

toti BGA cipi se radi dol vtrgajo, ce fejst vleces - moj moto: ne packaj po RAMih z nobenim lepilom

rap3r ::

LIh fora je da nism nc vleku. Na nasledni graficni bom tko naredu da bom rame hladil z heatsinki in dou pasto umes,....mah neznam razložit, važn da mam idejo:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje 9800 Pro AIW

Oddelek: Navijanje
6878 (809) VASkO
»

Problem z navijanjem RAMov na grafični (Hercules Radeon 9600 PRO)

Oddelek: Navijanje
391874 (1352) G@MER
»

9500@9700 hardmod Še vedno 4 pipeline?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141409 (993) Boki_
»

Program za flashanje grafe

Oddelek: Navijanje
121070 (845) Boki_
»

Zamenjava za R8500 64DDR?

Oddelek: Zvok in slika
141000 (806) mamut

Več podobnih tem