» »

asus m2n-sli deluxe: 192.000hz/24bit - true or fake?

asus m2n-sli deluxe: 192.000hz/24bit - true or fake?

Alen T 1978 ::

pozdravljeni.

zanima me ali na omenjeni matični plošči integrirana high-end, kot pravijo na uradni strani od proizvajalca, zvočna kartica resnično daje od sebe 192.000 herčen in 24 bitni zvok, ali gre za nekakšno fejkanje. zanima me, kakšen bi bil rezultat pri sledečem primeru: če bi na računalnik z omenjeno matično ploščo inštaliral program Propellerhead Reason v4.0, ki je namenjen za kreiranje digitalne glasbe, in potem spremenil nastavitev za poslušanje v real-time iz default, ki je 44.1khz, na poljubno, kot sta lahko za primer 96khz ali 192khz, ali bi potem takem slišal bolj kvaliteten zvok?

oziroma ali bi v končni fazi bil zvok isti kot pri 44.1khz, ker naj bi ta integrirana zvočna kartica na omenjeni matični plošči samo fejkala višje herčen in biten zvok. osebno ne vem, kaj to pomenil, da fejka. niti si ne predstavljam. zanima me ali bi se bolje slišalo ali ne.

pa ne mislim o boljšem zvoku v smislu sfriziranega zvoka kot je naprimer govor radijskega spikerja (torej o efektu, ki je spuščenem čez zvočni zapis) ampak me zanima o resoluciji zvoka - to, da človek sliši čistejši zvok. - torej, da činele lepše, polneje in mehkeje zvenijo. da komot, torej brez problema, slišiš vse inštrumente godbenega orkestra. tudi najtišjo frulico, ki je najbolj v ozadju, če dam tak primer. ali še bolje, če bi poslušal orkester klasične glasbe z naprimer 30-40 ali več člansko zasedbo.

Pyr0Beast ::

Integrirane zadeve so ponavadi dre* od ***a. In dvomim, da je ta kaj drugače. Saj na papirju še lepo zgleda, v praksi pa ne zmore pognati navadnih slušalk.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Naabo ::

Verjetno bi bil boljši zvok, vendar v primerjavi z vrhunskimi zvočnimi verjetno še vedno bolj slab (važna je kvaliteta konverterjev).

gruntfürmich ::

mislim da tko al tko 192kHz ne boš slišal, tko da je useeno če poganja ali ne.
vsekakor so pa boljše posebej zvočne; tišna je boljša. imam isto plato pa sem gor dal x-fi xtremegamer fatal1ty pro.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bobby ::

Kaksni so pa zvocniki? Ce so crap za jurja eurou,ti to nc ne bo pomagal. Ce jih mas pa za 5k eurov na kanal pa se kaksen opticni izhod in vmes ojacevalec na lampe,pol pa bi se ti poznal.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dac pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9513108 (7928) Steinkauz
»

Bitna hitrost zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
414275 (2979) XLapse
»

Digitalni zapis analognega zvoka (pospešek (+/-) in razdalja hoda membrane pri mikrof

Oddelek: Znanost in tehnologija
303289 (2870) snow
»

Miti o zvoku pri PC-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5613918 (12087) Nummy
»

Apple domnevno razmišlja o 24-bitnih avdio datotekah na iTunes (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7215798 (13819) Pyr0Beast

Več podobnih tem