» »

Superiornost single clicka nad double.

Superiornost single clicka nad double.

1
2
»

Icematxyz ::

mah eni ste neverjetni. o cem boste naslednjic debatirali? mogoce zakaj je scroll wheel na miski????


Če bo postal neuporaben ali se bo en uporabnik izmed milijarde zavedel kakšno neumnost počne in da je mnogo boljša opcija na voljo že na sami miški in znotraj OS ki ga uporablja potem prav gotovo.

no pa si našel življensko poslanstvo. mogoče boš še idal optimiziran shell za windowse?


Heh vrjetno se še sedaj ne zavedaš po vsem napisanem da Windows shell dejansko ima nativno podporo za single click. In kaj ti naj potem še drugega odgovorim?

noraguta ::

AAAA a res hvala ker si mi povedal rešil si mi življenje. ter prišparal dve leti dela.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

buneech ::

Brez miške se lahk računalnik zažene, brez tipkovnice bolj težko :))

Tablet PC?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

ivanuscha ::

Ne bit preveč brihtni no. Dvojni klik si nastaviš na sredinsko tipko in je stvar rešena. Lahko odpiraš z dvojnim al pa z enojnim klikom.

dela ::

Dvoklik je totalno unfriendly do popolnih začetnikov. Ker je dvoklik default v windows, je tudi windows s tega vidika unfriendly do začetnikov. To ve vsak, ki je že kdaj moral ljudi učiti dvoklik.

Najprej ne kliknejo dovolj hitro in se nič ne zgodi, totalna zmeda: "Saj sem kliknil dvakrat, zakaj se nič ni odprlo?" Potem kliknejo rahlo mimo ikone, ob tem nehote ukažejo preimenovanje datoteke, spet jim nič ni jasno. Potem se za silo naučijo in svoje znanje uporabijo, da odprejo browser, kjer potem linke in toolbar ikone klikajo dvakrat. Zdaj jim pa razlagaj, da spet ni prav.

Uporabniška izkušnja na psu (za začetnike). Sicer popolnoma nepotrebno.

atubbuta ::


Double click je lahko mirne duše simbol Microsofta in njegovega uporabnika. Ker Microsoft uporablja double click po defoltu prav zato 90% uporabnikov računalnika uporablja double click. Brez da bi za sekundo kakšen nevron kdo vklopil in pomislil da še večje neumnosti kot double click že dolgo ni videl.

Pišuka, saj ga ima tudi mac!
Kako pa z singlclickom premikaš ikono?
:)

bluefish ::

ob pritisku držiš.

st0jko ::

No Icematxyz. Počasi bo čas da napišeš da so tvoji komentarji ena sama velika zajebancija, in so te samo zanimali odzivi ljudi.

Dobra BTW :)):D

Malo preveč si samo pretiraval od začetka. Saj nihče ni verjel da se kdo lahko tako nizko spusti.
keks?

BigWhale ::


Double click je lahko mirne duše simbol Microsofta in njegovega uporabnika. Ker Microsoft uporablja double click po defoltu prav zato 90% uporabnikov računalnika uporablja double click. Brez da bi za sekundo kakšen nevron kdo vklopil in pomislil da še večje neumnosti kot double click že dolgo ni videl.

Pišuka, saj ga ima tudi mac!
Kako pa z singlclickom premikaš ikono?


Tako kot z double clickom? Primes ikono in jo neses drugam. :>

BigWhale ::

Nisem še nikjer vidu, da se da kaj sprintat z dvoklikom..Do sedaj si moral vedno it na File -> Print ->..ali zgolj klikneš na ikonco znotraj programa. V glavnem ta uporabnica je morala imet bolj napreden OS, katerega ni ravno razumela.:P


Nisi razumel, a? ;)

Uporabnica je dvakrat klikala na ikono v toolbaru, zato ji je printer vse stvari dvakrat printal.

Razumes?

neres ::

Icematxyz: hvala, ta tema je bila razsvetlujoča. Dejansko nisem vedel da je enojni klik že v Windowsih in sem bil pač nekako ujet v tej navadi dvoklika in niti nisem mislil na to. "Železna srajca" pač.
Če bi me pa recimo kdo vprašal kaj je boljše, bi pa vseeno znal takoj povedat da je to enojni klik.


Sedaj me pa samo zanima kako rešujete preimenovanje stvari na namizju, recimo. Sicer zelo redko opravilo, ampak vseeno me zanima če mogoče obstaja kaka finta (poleg unga menuja, seveda).

Opkow ::

Tipla F2 ti omogoci preimenovanje datoteke oz mape.

Icematxyz ::

Icematxyz: hvala, ta tema je bila razsvetlujoča. Dejansko nisem vedel da je enojni klik že v Windowsih in sem bil pač nekako ujet v tej navadi dvoklika in niti nisem mislil na to. "Železna srajca" pač.
Če bi me pa recimo kdo vprašal kaj je boljše, bi pa vseeno znal takoj povedat da je to enojni klik.


Sedaj me pa samo zanima kako rešujete preimenovanje stvari na namizju, recimo. Sicer zelo redko opravilo, ampak vseeno me zanima če mogoče obstaja kaka finta (poleg unga menuja, seveda).


No vidiš. Če rečem malo v šali moj namen je dosežen. Širiti znanje in prepričati vsaj 1 osebo da je double click stvar preteklosti. Da bi pa prepričal večino v skorajda milijardi uporabnikov Microsoftovih izdelkov pa tako vem da ni mogoče.

Pa še odgovor. Tipka F2 kot je že omenjeno ali pa desni klik in izbereš v menuju to opcijo. Morda celo obstaja še 3 možnost. Ker sam vedno uporabljam tipko F2 dalje nisem iskal.

In da še odgovorim na kratko v enem stavku na vprašanja ostalih. Seveda gre premikati ikone, označiti ikone, odpirati programe in vse kaj se človeku zljubi.

neres ::

F2 in menu sem že poznal, ampak hvala vseeno.

Zanima pa me še, če se da naštimat da odpira stvari malo hitreje. Ker trenutno je nekaj zamika:
1. med tem ko prideš s kurzorjem nad ikono in tem ko ikona "zazna" kurzor (EDIT: rešeno, v TweakUI je "hover time".)
2. med klikom in odprtjem tistega kar klikneš (tukaj mislim na ikone na namizju) (EDIT: če daš hitrost dvoklika na najhitreje se malo popravi, ampak še vedno je prepočasi.)

Se mi zdi da je blo v TweakUI al nekje v registru nekaj v zvezi s tem, ampak se ne spomnem več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Icematxyz ::

Za prvo imaš zraven TweakUI še možnost ročno:

start->run->regedit

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse

MouseHoverTime (string value - če ne obstaja ustvariš novega z takšnim imenom)

Defolt je 400. Nekje 40 je že dovolj hitro. Lahko tudi manj. S tem da InfoTips pa seveda rabi še vedno nekaj časa da se izpiše. To ne vem če se da kje spremeniti delay ali ne.

Seveda vsaj log off in log on ali restart je potreben da se nove nastavitve naložijo.

Kaj se pa druge točke tiče pa menim da ni problem v delayu ki bi bil nastavljen v kakšnem registru ampak pač potreben je nek čas med tem ko klikneš na naprimer sliko pa da ti Windows odpre fax viewer in sliko v njem. Mislim da double clik hitrost in sprememba le te nima s tem neke povezave. Je pa res da ko zmanjšaš delay v točki 1 da se za toliko tudi zmanjša čas odpiranja datoteke. Saj windows hoče datoteko najprej izbrati in šele nato odpreti. Kljub temu da lahko klikneš na njo že prej ko jo izbereš in se obarva. Tako da poskusi celo z vrednostjo delaya iz točke 1 in jo nastavi na 0 milisekund. Potem teoretično delaya ne bi smel opaziti. Vsaj ne takšnega ki ni povezan z časom ki je potreben da se datoteka odpre.

Drugače pa ni potrebe da ikona zazna kurzor. Lahko jo kar klikneš ko prideš na njo. To da jo zazna je bolj pomembno za InfoTips če si želiš pogledati naprimer dimenzije slike ali velikost datoteke.

Zgodovina sprememb…

neres ::

Kaj se pa druge točke tiče pa menim da ni problem v delayu ki bi bil nastavljen v kakšnem registru ampak pač potreben je nek čas med tem ko klikneš na naprimer sliko pa da ti Windows odpre fax viewer in sliko v njem.

Delay vsekakor je, na Namizju in v Windows Explorerju. Ker če odpiram v FreeCommanderju se zadeve odprejo v trenutku, brez delaya. Razlika je očitna.
Ampak ker večinoma pač uporabljam FreeCommander za brskanje po fajlih, me to niti ne preveč moti.
Višja hitrost dvoklika (v nastavitvah miške) pa vsekakor pomaga. Sem še enkrat preveril in je definitivno razlika al je na najmanj al na največ.


Drugače pa ni potrebe da ikona zazna kurzor. Lahko jo kar klikneš ko prideš na njo. To da jo zazna je bolj pomembno za InfoTips če si želiš pogledati naprimer dimenzije slike ali velikost datoteke.

To sem opazil ko sem hotel preimenovat neko stvar na Namizju z F2. Če imaš na 400ms je lahko prepočasno. Ko premakneš kurzor na novo ikono in pritisneš F2 je potem "fokus" še na prejšnji ikoni.

Avenger ::

Men se pa zdi prav neverjetno s kakšnim ognjem in sveto jezo Icematxyz širi vero v enega b... v en klik. Čisto predstavljam si, da je leta dolgo dvoklikal, potem pa se mu je v snu prikazal angel in mu razodel skrivnost, da se da v dveh potezah iz dvoklika prešaltati na enoklik. In odsihmal Icematxyz poskuša k razsvetljenju spraviti neuke kmetavze in ostale nizkočelne bebce, ki se z gorjačami lovijo po votlinah in se plazijo po močvirnatih globelih ter s krepelci občasno dvoklikajo svoje kosmate družice.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ZaOstali ::

Dvoklik je ameriški način do vitke postave, ki pač ne deluje. Učinek/teža enojnega klika je enak/-a dvokliku.
Kak pa se v Sedmici nastavi na enojni klik?=

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

Icematxyz ::

potem pa se mu je v snu prikazal angel


V bistvu je bil kar Linux.

Icematxyz ::

Dvoklik je ameriški način do vitke postave, ki pač ne deluje. Učinek/teža enojnega klika je enak/-a dvokliku.
Kak pa se v Sedmici nastavi na enojni klik?=


Popolnoma enako kot v XP in Visti. In imaš v temi že napisano. Oziroma še sliko imaš zraven.

ZaOstali ::

Aha sem našel. Je treba kliknit "Organize" in nato "Folder and search options"
Dela ko šus!

Icematxyz ::

Dela ko šus!


Res je.

jest10 ::

Ne, ne, dvoklik je boljši:P

ivanuscha ::

Sem si tudi jst nastavil na enojni klik. Dopuščam možnost, da je res bolje :D

Icematxyz ::

S tem da 400 milisekund laga ki ti ga Microsoft podari v registru se tudi splača spremeniti na 0.

tsh2 ::

kaj pa klikaš kar bi rabilo dvojni klik tako pogosto? jaz dvojndega klika sploh ne rabim tako pogosto. za kakšno ikono na namizju pognati ali pa v file explorerju, ali pa če kakšne nastavitve štimam.

ZaOstali ::

Ne, ne, dvoklik je boljši:P

Se pa strinjam , da je double dick pardon click dosti bolj izkoriščeni od soloja xD

jype ::

No, zdaj vemo, da je enkratni klik boljši.

Se lahko lotimo še focus follows mouse?

hotlips ::

Ne morem verjet, da sem prebral več kot četrtino te teme. Sem že doskrat čas zabil za brez veze, sam tolk kt sem ga pa za tole, pa neglede na to, da je bila samo kakšna minuta, ga pa še nisem.
In teb Icematxyz bi mogl bit tole bl jasn kot vsem ostalim uporabnikom tega foruma, očitno.
P...a, sam upam, da maš tud v vseh ostalih vidikih tvojga življa tud tolk zoptimizeran life, ker če ne, pol ti ta tvoj enoklik čist nč ne pomaga.

PS: Sem v winsih svoj čas vozil z enoklikom in se mi ni zdel nikakršna pridobitev za mojo uporabo, prej nevšečnost, samo je pa res, da nisem nikol bil tolk pedanten, da bi ugotovil npr. kako si lahko najučinkoviteje, v najkrajšem času in porabljenimi najmanj lističi obrišem rit po opravljeni potrebi, sam to sem jaz, Icematxyz pa ma brezdvoma pošlhtan tud to.

PS1: Pa prez zamere Icematxyz, samo mal karaktirizeram to kar sem prebral iz tvoje strani.

PS2: Pa ni treba odgovrjat na ta post, ker se nimam nobenga namena vračat sem.

lp.hl

hamax ::

> No, zdaj vemo, da je enkratni klik boljši.

Moja miska z dvoklik gumbom zmaga!

> Se lahko lotimo še focus follows mouse?

Po moje nepotrebno. Super feature v gnome je to, da lahko scrollas po neoznacenem oknu, zakaj bi ga zelel imeti oznacenega ne vem, da bi ti pa metalo okno nad katerim je miska v ospredje, bi bilo pa nadlezno.

Icematxyz ::

No, zdaj vemo, da je enkratni klik boljši.

Se lahko lotimo še focus follows mouse?


Tudi XP zna nativno to. Res pa je da je treba v registru prištevati hex vrednosti.

Tako v mojem primeru moram spremeniti vrednost 9e 3e 07 80 v

9f 3e 07 80 če želim podporo za "focus follows mouse"
df 3e 07 80 če želim zraven še da mi okno prestavi nad vsa ostala okna

@hotlips - se strinjam s tabo. Vsak si različno briše rit in ima svoj sistem. In tudi prav je tako.

BigWhale ::

Se lahko lotimo še focus follows mouse?


Windows userji sploh ne vejo kwa je to. Sploh pol, k jim probas se razlozit kaj je sloppy focus ...

ZaOstali ::

Se lahko lotimo še focus follows mouse?


Windows userji sploh ne vejo kwa je to. Sploh pol, k jim probas se razlozit kaj je sloppy focus ...

Se strinjam. Nimam pojma kaj je to....
Smo M$ uporabniki prikrajšani.....;(

A. Smith ::

PS: Sem v winsih svoj čas vozil z enoklikom in se mi ni zdel nikakršna pridobitev za mojo uporabo, prej nevšečnost, samo je pa res, da nisem nikol bil tolk pedanten, da bi ugotovil npr. kako si lahko najučinkoviteje, v najkrajšem času in porabljenimi najmanj lističi obrišem rit po opravljeni potrebi, sam to sem jaz, Icematxyz pa ma brezdvoma pošlhtan tud to.


Enako. Tudi jaz sem se enojnega klika hitro naveličal, ker je shift + click (oz. ctrl + click) daaaleč najboljša stvar, ki pri manipulacijah z datotekami sploh obstaja!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Icematxyz ::

Enako. Tudi jaz sem se enojnega klika hitro naveličal, ker je shift + click (oz. ctrl + click) daaaleč najboljša stvar, ki pri manipulacijah z datotekami sploh obstaja!


Aha pri single click pa to ne dela?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Windows userji sploh ne vejo kwa je to.
Seveda da ne, k pač nikoli ne pogledajo v nastavitve:

Icematxyz ::

V bistvu linux je res bil povod in moj učitelj. Da je priohodnost in napredek single click. Pa četudi Windows to tudi zna ampak nima interesa da bi te to naučil kot povprečnega uporabnika in ti raje ponudi kaj drugega zastarelega.

Kljub temu pa linux vs windows ne sodi v to temo. In če je moderator forkal to temo iz druge teme ker je bila offtopic naj sedaj forka še poskuse windows vs linux debat v kakšno drugo temo ker je to offtopic.

hamax ::

ker je shift + click (oz. ctrl + click) daaaleč najboljša stvar, ki pri manipulacijah z datotekami sploh obstaja!

Zelo prakticno je imeti eno roko stalno na tipkovnici, ja.

Icematxyz ::

ker je shift + click (oz. ctrl + click) daaaleč najboljša stvar, ki pri manipulacijah z datotekami sploh obstaja!

Zelo prakticno je imeti eno roko stalno na tipkovnici, ja.


Še enkrat ker še nisem dobil odgovora višje. A pri single click pa to ne dela?

jest10 ::

ker je shift + click (oz. ctrl + click) daaaleč najboljša stvar, ki pri manipulacijah z datotekami sploh obstaja!

Zelo prakticno je imeti eno roko stalno na tipkovnici, ja.


Še enkrat ker še nisem dobil odgovora višje. A pri single click pa to ne dela?

Zakaj bi to sploh koga matralo, enojni klik je itak samo za zaostale osebke

Icematxyz ::

Zakaj bi to sploh koga matralo, enojni klik je itak samo za zaostale osebke


Dobro si to povedal bravo. Sam pa še vedno čakam na odgovor nekoga ki je bojda uporabljal single click in se ga naveličal ker:

ker je shift + click (oz. ctrl + click) daaaleč najboljša stvar, ki pri manipulacijah z datotekami sploh obstaja!


Torej single click ne zna tega? Kot ste že nekateri trdili single click ne zna izbrati ikone brez da bi na njo kliknil, ne moreš premakniti ikone brez da bi jo odprl in kaj še vse zraven te tazadnje da kombinacija shift in ctrl ne deluje z single clickom ste že trdili? In celo smešno single click bi naj uporabljali in takšne izjave padajo?

P.S. Sem pa raje zaostala oseba in razmišljam z svojo glavo. Kot pa skrajno pameten posameznik ki ne ve za kaj ima nevrone in poje vse kaj se mu servira. Zato pa sem eno klikaš. In to po lastni izbiri si morete misliti...

Zgodovina sprememb…

steev ::

Pa kaj je s teboj? Če je folku dobro uporabljati dvoklik, naj ga uporabljajo. Če ne pa pač ne. V čem je problem? Kaj hočeš doseči s tem?
:|

misek ::

Pa kaj se res morate vedno prepirati kaj je boljše? Enojni ali dvojni klik? Windowsi ali Linux? Windows 7 ali XP? Pa kaj je narobe z vami? Glavno da narediš, kar se od tebe pričakuje.
Pa ko pišete, kako se kaj nastavi v registru in omogoči kakšna funkcionalnost - marsikje v podjetju to ne moreš storiti, ker nimaš pravic in torej uporabljaš, kar so ti drugi pripravili. In ja, Windows administratorji.

BigWhale ::

KDE je najbolj uporaben GUI na svetu, o tem sploh ni dvoma.

A. Smith ::

Torej single click ne zna tega? Kot ste že nekateri trdili single click ne zna izbrati ikone brez da bi na njo kliknil, ne moreš premakniti ikone brez da bi jo odprl in kaj še vse zraven te tazadnje da kombinacija shift in ctrl ne deluje z single clickom ste že trdili?


Mah dela, ampak z zaostankom. Če klikneš pač ni treba čakat.

Ampak Linux pa tega nima, kolikor meni znano. Se motim?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razer Deathadder Chroma - težava z dvoklikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
132217 (1999) worteleven
»

Program za miš me heca

Oddelek: Programska oprema
6920 (820) jurre
»

Samsung združuje zaslone in senzorje za dotik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5216916 (15927) PrimozR
»

Microsoft v ZDA ne bo smel več prodajati Worda (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
6511045 (7837) GoldRakun
»

"Miška" na notesniku (Compaq) je zelo samosvoja !

Oddelek: Strojna oprema
81519 (1426) Cokolesnik

Več podobnih tem