» »

Superiornost single clicka nad double.

Superiornost single clicka nad double.

«
1
2

OmegaBlue ::

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Icematxyz ::

dvoklika verjetno niso prodali... :)


Če misliš dvoklik na ikono za odpiranje datotek in podobno? Potem hvala bogu. Linux me je naučil da je single click svetlobna leta ped double klik. In zato tudi v windowsih uporabljam single click.

Double click če sem iskren od takrat kadarkoli ga slišim povežem z neveščim uporabnikom ki še živi v kameni dobi.

Kot da primerjaš nekoga ki zna iz kamna izdelati puščico in nekoga ki zna iz nič narediti nov BMW vsaj serije 3. Takšna je razlika med single click vs double click!

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Ja seveda no..svetlobna leta si pred drugimi zato ker ti enkrat klineš na ikono. Kakšni pacienti se tuki gor najdejo;((

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ja seveda no..svetlobna leta si pred drugimi zato ker ti enkrat klineš na ikono. Kakšni pacienti se tuki gor najdejo;((


Jah no ti tako gledaš na zadevo. Za moje pojme pa so pacienti ljudje ki uporabljajo double click.

In da v računalništvu pomeni 1 krat več za isto nalogo 1 svetlobno leto več. Pri računalništvu tako v strojni opremi pomeni 1 krat več ne le svetlobno leto ampak razliko med tem če obstojaš ali ne.

Mirne duše lahko rečem da če uporabljaš double click da si še v kameni dobi in verjetno da si živčna oseba ki namesto da si grize nohte uporablja in zlorablja double click.

Mi eno klikaši raje stres nabijamo z razmišljanjem in ne z količino klikov. Ko ti klikneš 100 krat jaz za isto zadevo kliknem 50 krat. To je ravno 1 svetlobno leto med nama.

Double click je lahko mirne duše simbol Microsofta in njegovega uporabnika. Ker Microsoft uporablja double click po defoltu prav zato 90% uporabnikov računalnika uporablja double click. Brez da bi za sekundo kakšen nevron kdo vklopil in pomislil da še večje neumnosti kot double click že dolgo ni videl.

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

Jap, kde4 je lepo zoptimiziran za single click. Nikoli več ne menjam, tako da MS si lahko kar obdrži double click patent :)

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

Icematxyz

Če pa narobe klikneš pa si enako več dela naredil.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

No saj v windows XP pro tudi z 2 potezama vklopiš single click ki deluje super. Ampak pač ne. Če Microsoft nastavi defolt double click potem bo milijardo uporabnikov pač double clickalo. In vrjetlo da je to najboljše.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Icematxyz

Če pa narobe klikneš pa si enako več dela naredil.


Zakaj narobe kliknil? Kolikorat ti na spletu narobe klikneš link? Daj najprej uporabljal malo single click in spoznaj kako deluje pa potem takšne govori. Tudi Windows zna to. Tako da brez skrbi ne rabiš naložiti zadnje Linux distro da bi to preiskusil.

Zgodovina sprememb…

G-man ::

Dvoklik ni najbolj intuitivna in bistroumna stvar na svetu, čeprav zna bit praktična, če zastopiš princip. Sem bil priča ženski, ki je dvoklikala tudi po URL-jih v brskalniku (mi je v malih možganih metalo errorje ob vsakem dvokliku :))

Zgodovina sprememb…

FXMagic ::

Icematxyz: daj vzami tisto tvojo dnevno dozo tablet al kaj že jemlješ, ker ti je očitno popustilo.

Omg, kere buče. Če uporabljaš dvoklik si v kameni dobi?! ;(( Fak, pa to ne moreš verjet kaki idioti se najdejo.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Icematxyz: daj vzami tisto tvojo dnevno dozo tablet al kaj že jemlješ, ker ti je očitno popustilo.

Omg, kere buče. Če uporabljaš dvoklik si v kameni dobi?! ;(( Fak, pa to ne moreš verjet kaki idioti se najdejo.


Ja saj se strinjam s tabo. Ne moreš verjeti kakšni idioti se najdejo.

Drugače pa mirne duše lahko rečem da so double klikaši še produkt kamene dobe.

Zgodovina sprememb…

AmokRun ::

Miško itak uporabljajo samo nevešči uporabniki, ki živijo v kameni dobi.
Tipkovnica FTW! :P
Joke

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Drugače pa mirne duše lahko rečem da so double klikaši še produkt kamene dobe.

Ugan koliko klikov je bilo na prvi _res kamenodobni_ miški. :P

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

HAHA Kok sem se to nasmejal. Govoriš kot bi bla ne vem kakšna razlika. Če nimaš doklika paš nimaš funkcija "označi", ki jo predstavlja en klik pri dvokliku in funkcije "odpri" za dovklikom, maš pač samo odpri. To se potem nadomesti recimo, ker ne moreš označiti, da pač klikneš z desno in tam delete, pri dvokliku pa pč označiš z enim klikom in potem delete. Tak da ne bluzit da je neuporaben, pa svoje prednosti pa svoje slabosti, kar ti pač paše.
Osebno niti ne opazim razlike, se sploh ne zavedam kiro metodo uporabljam, pa pač uporabljam kar je na trenutnem sistemu defult, to je pa res taka malenkost, da bi se matrov in tako malenkost šev v setting spreminjat. Kar daj razvajenc en neprilagodljiv.

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

Če nimaš doklika paš nimaš funkcija "označi", ki jo predstavlja en klik pri dvokliku in funkcije "odpri" za dovklikom, maš pač samo odpri.


Na spodobnem namizju imaš to lepo zrihtano ;)

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Če nimaš doklika paš nimaš funkcija "označi"


Lepo prosim preizkusi sam zadevo preden klatiš neumnosti. Pač povprečen uporabnik računalnika ki govori nekaj na pamet. Saj ti ne morem zamerit.

V windows XP pro z 2 potezami vključiš to funkcijo. In glej ga zlomka še vedno imaš funkcijo označi brez da bi kliknil?

Znanstvena fantastika a ne da? Seveda za nekoga ki živi v kameni dobi.

Zgodovina sprememb…

miroB ::

svašta, ljudje so se pripravljeni prepirat, ali je boljše dvoklik ali enoklik.
Icematxyz, daj zaupaj nam tvojo starost in kaj počneš v življenju. Zanima me profil človeka, ki se je pripravljen prepirati o najpomembnejšem vprašanju o svetu, življenju in nasploh. dvoklik ali enoklik, to je zdaj vprašanje!

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Če nimaš doklika paš nimaš funkcija "označi"


Lepo prosim preizkusi sam zadevo preden klatiš neumnosti. Pač povprečen uporabnik računalnika ki govori nekaj na pamet. Saj ti ne morem zamerit.

V windows XP pto z 2 potezami vključiš to funkcijo. In glej ga zlomka še vedno imaš funkcijo označi brez da bi kliknil?

Znanstvena fantastika a ne da? Seveda za nekoga ki živi v kameni dobi.

Če ti uporabljaš nekaj drugega kot ostali, še ne pomeni, da živimo v kameni dobi.

Zgodovina sprememb…

miroB ::

jaz v CLIju uporabljam samo tipkovnico. kaj sem? živim v dobi inflacijskega širjenja vesolja? :)

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Meni je pa skrajno neumno, da ce kliknem na eno ikono, da se stvar odpre. Pa naj bo to program ali katerakoli datoteka.
Dvoklik uber alles.
Sem raje v kameni dobi, kot pa glup.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Če nimaš doklika paš nimaš funkcija "označi"


Lepo prosim preizkusi sam zadevo preden klatiš neumnosti. Pač povprečen uporabnik računalnika ki govori nekaj na pamet. Saj ti ne morem zamerit.

V windows XP pto z 2 potezami vključiš to funkcijo. In glej ga zlomka še vedno imaš funkcijo označi brez da bi kliknil?

Znanstvena fantastika a ne da? Seveda za nekoga ki živi v kameni dobi.

Če ti uporabljaš nekaj drugega kot ostali, še ne pomeni, da živimo v kameni dobi.


Morda ne morda pa to pomeni ravno to. Da večina vztraja v kameni dobi pleše in skače z gorjačo okoli ognja in misli da je dosegla vrhunec razvoja če uporablja Microsoft OS in njegov po defoltu nastavljen double click.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Meni je pa skrajno neumno, da ce kliknem na eno ikono, da se stvar odpre. Pa naj bo to program ali katerakoli datoteka.
Dvoklik uber alles.
Sem raje v kameni dobi, kot pa glup.


Verjetno za to ker ti brez klika ne označi datoteke a ne da?

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Potovanje z letalom je so last year. Gremo raje peš/preplavati to destinacije.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

svašta, ljudje so se pripravljeni prepirat, ali je boljše dvoklik ali enoklik.
Icematxyz, daj zaupaj nam tvojo starost in kaj počneš v življenju. Zanima me profil človeka, ki se je pripravljen prepirati o najpomembnejšem vprašanju o svetu, življenju in nasploh. dvoklik ali enoklik, to je zdaj vprašanje!


Glede na to da si se vključil v debato sodima v isti profil. Profil ljudi ki se je pripravljen prepirati o dvo kliku.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Potovanje z letalom je so last year. Gremo raje peš/preplavati to destinacije.


Zdaj pa si povedal vse.

Zgodovina sprememb…

miroB ::

Icematxyz, bi lepo prosim odgovoril na moji vprašanji o tvoji starosti in interesih.
edit:
>Profil ljudi ki se je pripravljen prepirati o dvo kliku
mene bk ali je "boljši" dvoklik ali enoklik. Vsak naj uporablja, kar mu ustreza!

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Potovanje z letalom je so last year. Gremo raje peš/preplavati to destinacije.


Zdaj pa si povedal vse.

Ja, povedal sem, da ljudje raje izberejo način, ki jim je všeč in predvsem lažji za uporabo. In zaradi tega še niso za v kameno dobo.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Icematxyz, bi lepo prosim odgovoril na moji vprašanji o tvoji starosti in interesih.


Ni pomembno kakšne lase ima. Samo da marljiva in ženska na mestu. Pa mi je všeč.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Potovanje z letalom je so last year. Gremo raje peš/preplavati to destinacije.


Zdaj pa si povedal vse.

Ja, povedal sem, da ljudje raje izberejo način, ki jim je všeč in predvsem lažji za uporabo. In zaradi tega še niso za v kameno dobo.


Seveda so če trdijo da je dvo klik lažji za uporabo kot single click. Oziroma sodijo nekaj česar sploh niso preizkusili. Oziroma da to trdi nekje milijarda uporabnikov računalnika ker pač mislijo da vse kaj jim pod nos pomoli Microsoft da je najboljše. Pa še Microsoft ve da je single click boljši. Zato pa si ga lahko brez težav nastaviš. Ampak pač ne. Njihov simbol je double click. Zato bo milijarda uporabnikov double clickala in pika. Ker je to najbolj uporabno in najlažje za uporabo in oh in sploh.

Če maš single click sploh ne moreš označiti datoteke brez da bi jo odprl. Si morš mislit?

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

jaz v CLIju uporabljam samo tipkovnico. kaj sem? živim v dobi inflacijskega širjenja vesolja? :)

gpm pa ncurses še nis slišov? matr stari as iz 60ih?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Sem uporabljal tudi single click, ampak ga ni čez double click.

SmeskoSnezak ::

Jooj, kak je en folk zakompleksan tu gor. Icematxyz, maš egotrip dans? Če praviš, da je enoclick tak superioren, ajde izvoli, naredi študijo , raziskavo in podaj ugotovitve, zakaj je to tak.

Ker ti voliš enoclick, še ne pomeni, da lahk drugim soliš pamet, ki uporabljajo dvoklik. Vsako tele ma svoje vesele.

p.s.:me sploh ne gane vaše prerekanje okol tega, le BS ne prenesem.
@ Pusti soncu v srce... @

Icematxyz ::

Jooj, kak je en folk zakompleksan tu gor. Icematxyz, maš egotrip dans? Če praviš, da je enoclick tak superioren, ajde izvoli, naredi študijo , raziskavo in podaj ugotovitve, zakaj je to tak.

Ker ti voliš enoclick, še ne pomeni, da lahk drugim soliš pamet, ki uporabljajo dvoklik. Vsako tele ma svoje vesele.

p.s.:me sploh ne gane vaše prerekanje okol tega, le BS ne prenesem.


Aha še eden ki sploh se nebi prepiral o double clicku.

PaX_MaN ::

Morda ne morda pa to pomeni ravno to. Da večina vztraja v kameni dobi pleše in skače z gorjačo okoli ognja in misli da je dosegla vrhunec razvoja če uporablja Microsoft OS in njegov po defoltu nastavljen double click.

Nagradno vprašanje: Kaj je bilo dalje v kameni dobi?
1.) Windows OS s privzetim dvo-klikom
2.) End drug OS z le eno-klikom

BigWhale ::

Preprosta razlaga zakaj je single-click boljsi kot double click. Se iz casov Windows 95.

Gospa iz Avtotehne: "Ja, tiskalnik mi vedno dvakrat tiska, vse stvari ki jih sprintam mi stiska dvakrat. Ce pa iz nasga programa natisnem pa dela ok."
BigW: "Bom pogledal."
GA: "Grem jaz na malico, vi pa poglejte."
BW: "Ni problema."

Po pol ure in po 30 listih potiskanega papirja je meni printer vedno natisnil enkrat.

GA: "A ste popravil?"
BW: "Ne nisem, nevem, meni vedno samo enkrat natisne. Dajte mi vi pokazat kako tiskate."
GA: "Lejte tle odprem Word, recimo tale dokument. Potem grem pa tle z misko na ikono. Tkole. In kliknem nanjo." *click click*
BW: "Gospa, na te ikone tukaj v orodni vrstici morate klikniti samo enkrat. Zdaj pa dvakrat pritisnete, pa vam dvakrat natisne."
GA: "Aja? A na te pa samo enkrat. Zakaj moram pa na tiste druge dvakrat kliknt?"
BW: "Hm, ja nevem zato ker so tako naredili. Zato, da se ne zmotite in dvakrat pozenete enega programa."
GA: "Aja, samo zdaj pa lahko ponesreci dvakrat natisnem eno stvar. To me bolj moti."
BW: *facepalm*

Takole, preprost _resnicni_ primer je pokazal zakaj je single click superioren.

dëych ::

Nisem še nikjer vidu, da se da kaj sprintat z dvoklikom..Do sedaj si moral vedno it na File -> Print ->..ali zgolj klikneš na ikonco znotraj programa. V glavnem ta uporabnica je morala imet bolj napreden OS, katerega ni ravno razumela.:P

Icematxyz ::

Če praviš, da je enoclick tak superioren, ajde izvoli, naredi študijo , raziskavo in podaj ugotovitve, zakaj je to tak.


V bistvu bi lahko ja. Ampak zakaj? Milijarda dvo klikašev je. Jaz pa sem en sam samcat. Dvomim da se mi splača delati študijo saj ne pričakujem dovolj velikega prestopa uporabnikov. Ker pač kako bo Microsoft na defolt nastavil tako bo.

Če bo trojni click bo pač trojni click. Težko bo kakšna študija prepričala kogarkoli da to spremeni. To pač naj vsajk pri sebi sam razmisli in uporabi svojo pamet. In če ima željo zadevo preizkusi.

Naprimer:

Sem uporabljal tudi single click, ampak ga ni čez double click.


Vidiš je preizkusil. Preizkusi še ti. Ne bo ti vzelo več kot 5 minut časa. Ni je študije ki bi hitreje dala željene rezultate.

Če pa nisi vešč in uporabljaš XP pro pa naj ti bo da ti olajšam še kako je treba zadeve nastaviti:

Odpreš katero koli mapo in greš pod tools -> folder options in nastaviš kaj je v rdečem kvadratku:
 ...

...

AnonimkeOP ::

vsi rojeni v stari jugi vemo, da se klikne vedno dvakrat. Enkrat za Tita, drugic za Lenina!
www.anonimke.com

Icematxyz ::

Morda ne morda pa to pomeni ravno to. Da večina vztraja v kameni dobi pleše in skače z gorjačo okoli ognja in misli da je dosegla vrhunec razvoja če uporablja Microsoft OS in njegov po defoltu nastavljen double click.

Nagradno vprašanje: Kaj je bilo dalje v kameni dobi?
1.) Windows OS s privzetim dvo-klikom
2.) End drug OS z le eno-klikom



Ne razumeš. Tudi Windows ima single click. Samo bojda pol ne gre več označit datoteke brez da bi jo odprl.

mtosev ::

mah eni ste neverjetni. o cem boste naslednjic debatirali? mogoce zakaj je scroll wheel na miski????
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dëych ::

Single click v windowsih je neuporaben. Preden PC tisto označi in pofarba modro, si ti z double clickom že v folderju ali pa kje drugje.;)

Icematxyz ::

mah eni ste neverjetni. o cem boste naslednjic debatirali? mogoce zakaj je scroll wheel na miski????


Če bo postal neuporaben ali se bo en uporabnik izmed milijarde zavedel kakšno neumnost počne in da je mnogo boljša opcija na voljo že na sami miški in znotraj OS ki ga uporablja potem prav gotovo.

Icematxyz ::

Single click v windowsih je neuporaben. Preden PC tisto označi in pofarba modro, si ti z double clickom že v folderju ali pa kje drugje.;)


Neumnost. Klikneš lahko kakor hitro si nad ikono. Ne rabiš čakati na nič.

dëych ::

Ne vem, meni dela počasneje.

Ejsi_Disi ::

Za moje pojme pa so pacienti ljudje ki uporabljajo double click.



Za moje pojme si pa pacient ti, ker še vedno ne znaš uporabljati predloga z/s.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Icematxyz ::

Ne vem, meni dela počasneje.


Single click nad ikono ti dela počasneje od double clicka?

Icematxyz ::

Za moje pojme pa so pacienti ljudje ki uporabljajo double click.



Za moje pojme si pa pacient ti, ker še vedno ne znaš uporabljati predloga z/s.


Zato pa imamo tebe tukaj da nam to poveš kako je sedaj to pomembno.

SmeskoSnezak ::

Ja, dejansko se ne bom prepiral o superiornosti, ker oboje uporablam, hehe. Le eni ste preveč zakompleksani v svoj prav ali pa se ne znate izražat. Če bi se, "prepiranja" sploh ne bi blo.

In kot sn reko, vsak ima svoje veselje. Mam več kišt in na vsaki mam drugačne nastavitve, tak da uporablam od enga klika,dvoklika do tipkovnice.
@ Pusti soncu v srce... @

noraguta ::

mah eni ste neverjetni. o cem boste naslednjic debatirali? mogoce zakaj je scroll wheel na miski????


Če bo postal neuporaben ali se bo en uporabnik izmed milijarde zavedel kakšno neumnost počne in da je mnogo boljša opcija na voljo že na sami miški in znotraj OS ki ga uporablja potem prav gotovo.

no pa si našel življensko poslanstvo. mogoče boš še idal optimiziran shell za windowse?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

SmeskoSnezak ::

Čist tak btw omemba. Čeprav se je en pošalil, da je s tipkovnico najhitreje, je to dejansko res. HOT KEYS FTW! :P

Pa še ena zanimiva stvar. Brez miške se lahk računalnik zažene, brez tipkovnice bolj težko :))
@ Pusti soncu v srce... @
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razer Deathadder Chroma - težava z dvoklikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
132218 (2000) worteleven
»

Program za miš me heca

Oddelek: Programska oprema
6921 (821) jurre
»

Samsung združuje zaslone in senzorje za dotik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5216922 (15933) PrimozR
»

Microsoft v ZDA ne bo smel več prodajati Worda (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
6511053 (7845) GoldRakun
»

"Miška" na notesniku (Compaq) je zelo samosvoja !

Oddelek: Strojna oprema
81520 (1427) Cokolesnik

Več podobnih tem