» »

Intel izdal nove Nehaleme

Intel izdal nove Nehaleme

CNet - Leto dni po predstavitvi družine Nehalem je Intel izdal nove procesorje iz te serije, ki bodo namenjene namiznim računalnikom srednjega razreda. Gre za štirijedrni Core i5-750, ki teče pri 2,66 GHz in uporablja 8 MB predpomnilnika. Porabi do 95 W električne energije, v pošiljkah nad 1000 kosov pa stane 196 dolarjev. Čip ima integriran le dvokanalni pomnilniški krmilnik (Core i7 900 ima trokanalnega), tako da vseh zmožnosti arhitekture Nehalem ne zmore. Prav tako na primer izvaja le eno nit z jedra, medtem ko tehnologija podpira branje dveh (Hyperthreading).

Poleg tega je Intel izdal še dva nova procesorja Core i7 za zahtevnejše sisteme. Core i7-870 teče pri 2,93 GHz, Core i7-860 pa pri 2,80 GHz; oba imata osem megabajtov predpomnilnika in staneta 562 oz. 284 dolarjev.

50 komentarjev

«
1
2

klemenSLO ::

del besedila na linku:

Socket Switcheroo
The most notable difference in this new crop of Core i7s is the socket. For Lynnfield, Intel is introducing the LGA1156 socket. This socket is, as stated, incompatible with the current LGA1366 motherboards and CPUs. To irk you even more, even the heatsink cooler mounting holes are incompatible, so you probably couldn’t use an LGA1366 cooler, even if you happened to have one. And even more annoying to enthusiasts, LGA775 coolers are also incompatible. Earlier this year, Intel execs told Maximum PC that LGA775 cooler compatibility was being considered for the new chip, but obviously the company has since ruled that out. To break it down: LGA1366 uses a 12cm gap, LGA1156 uses an 11cm gap, and LGA775 uses a 10cm gap. Yes, one centimeter difference and you have to dustbin your pricey high-rise cooler even though it’s capable of handling the thermals of the new chip.

We asked Intel if it was doing this just to piss people off and the company said no, it did it for legitimate engineering reasons. Intel actually lowered the height of the new direct socket load mechanism that clamps the CPU in place, which required moving the mounting holes out. Existing heatsinks capable of the thermal load should work, Intel said, so long as consumers obtain updated mounting brackets from the cooler maker. We have to also note that very new high-end coolers are coming with mounts for LGA1156 too. Still, make sure that if the box says Core i7, support for LGA1156 is included.

Although Intel wouldn’t confirm this, we’ve been told by high-end system builders that certain LGA1366 motherboards and coolers would flex enough to create a gap between cooler and CPU. The new design presumably fixes that problem.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

butl4d ::

Res potrebujemo te NOVITETE. Dandanes računalnike srednjega (Lynnfield) in višjega (Nehalem) cenovnega razreda potrebujejo le še igračkarji in profesionalci z grafičnih/video logov, sam pa raje posežem po energetsko varčnem Phenomu II 905e (2.5GHz, 65W MAX TDP; za razliko od Intela, ki navaja povprečen TDP; pa še privarčujem; tako na začetni investiciji, kot tudi z uporabo, četudi bo mlinček mlel malo dalj, saj je konec koncev prižgan 24/7).

Intel je ubral to pot le zaradi tega, ker v srednjem cenovnem razredu šepa (C2D,C2Q in derivati) in ker ve, da ima konkurenca tokrat zdrav marketinški prijem. Večino prodaje se zgodi v srednjem/nižjem cenovnem/zmogljivostnem razredu. AMD je tako postoril na trgu grafičnih kartic kot tudi na tržišču CPU-jev, in taktika se mu je obrestovala pri nVidi-i, žal pri Intelu ne (več).

Intel namerava izdati novo revizijo jeder Lynnfield v 2010 z 82W TDP (750,860,870)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butl4d ()

bosko1982 ::

imam q6600, radeon hd3870, 4 gb rama ... sem hotel pred kratkim menjati cel comp, da pa sem se pravilno odločil in NEBOM menjal dokler res nebo zastarel, da bom spet dal +1000 € za nekaj % performans, ne hvala. Bom raje počakal kake 2 leti, bo že sigurno kaj boljšega in SSD bodo zmoglivejši, ter ostle komponente in UPAM da bodo cene tudi dostopne za naše žepe.

tak da res ne potrebujemo nekaj novega, kar ima samo 1 stvar boljšo, 3 stvari pa slabše.
katastrofa od človeštva...

gruntfürmich ::

jst pa bi rad zamenjal system. ampak ne z intelom:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

Ceprav sem mnenja, da je treba podpreti sibkejsega, je tale procesor res sedi 5!

Govori se, da bodo se letos 32nm proci prisli, sicer le za prenosnike.... a ce tole zadevo v zacetku naslednjega leta skrcijo na 32nm, da na ta nacin pade poraba za kakih 30W bom iz zeleno crnega tabora prestopil v modrega :D

Cenejsi, hitrejsi in varcnejsi kot X4 965.

Test na Anandtech:
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

BoLhCa ::

Čaki neki zgleda ne razumem. Izdali so "novega" Core i7-870 ki teče pri 2,93 GHz ?

Ja pa sej to je potem identičen procesor kot Core i7 940 ?!

mtosev ::

I7 870 je socket 1156, i7 940 pa 1366
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Beri originalno novico: The new Core i7's include the $562 2.93GHz Core i7 870, the $284 Core i7 860 at 2.8GHz, as well as the $196 2.6GHz Core i5 750 chip. Each is essentially a stripped-down version of its counterpart from the Core i7 900-series, the most affordable of which, the 2.66GHz Core i7 920, starts at about $280.

Blinder ::

TDP je thermal design power. Pomeni, kolko maksimalno procesor porabi==greje. To pove kolko zmogljiv hladilnik je potreben, sej samo ime tudi to pove "thermal d.p.".
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Pancho ::

TDP je thermal design power. Pomeni, kolko maksimalno procesor porabi==greje. To pove kolko zmogljiv hladilnik je potreben, sej samo ime tudi to pove "thermal d.p.".


Tole ne drži povsem... TDP pove, koliko lahko procesor maksimalno odda toplote, kar pa ni povsem enako kot dejanska poraba... res pa je, da skoraj vse odda kot toploto.
I haven't failed, I just found 1000 ways that don't work...

BoLhCa ::

Se pravi ne podpirajo potem triple-channela in nimajo HTT-ja ? Hahah, kak fail je pa sedaj Intel naredil. Ja hudo. ok nvm, thx.

M-XXXX ::

Se pravi ne podpirajo potem triple-channela in nimajo HTT-ja ? Hahah, kak fail je pa sedaj Intel naredil. Ja hudo. ok nvm, thx.

Nobenega- pridobil si je še drug del trga. Z 920 in močnejšimi modeli je nadzoroval najmočnejši razred, zdaj pa še malo nižjega, kjer je cena pomembnejša...

veqlargh ::

Ampak je 860 dost dražji kot 920. Plate imajo nekaj razlike, samo... ne vem no. Raje bi vzel 920 pa eno asusovo plato, da lahko star hladilnik gor našraufam. Pokrijem razliko v ceni :)

FireSnake ::

Se pravi ne podpirajo potem triple-channela in nimajo HTT-ja ? Hahah, kak fail je pa sedaj Intel naredil. Ja hudo. ok nvm, thx.


Cudno, da vsi, ki zadevo testirajo menijo drugace.

Kaj vse proc podpira, na papirju, je povsem nepomembno. kaj da od sebe v praksi je tisto, kar steje.

Zadeva je cenejsa, hitrejsa in varcnejsa od AMDjevega paradnega konja. Zate je pa fail.

Tako, da bi za fail (moje osebno mnenje je, da je uporaba te besede bedasta do skrajnosti) lahko oznacili tvoje klavrno pisanje, v katerega si se zagnal brez, da bi sploh kaj pomislil :P
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

BoLhCa ::

ohoho, kako smo pametni. Da ti ne bo svetniški sij padu z glave.

Fail je bil mišljen za kompliciranje, da so tudi i7 šaltal na s1156. Mar bi za isti proc uporabil i6 pa bi blo vsem jasno. Kinda :)

Dr_M ::

Cenejsi, hitrejsi in varcnejsi kot X4 965.


Seveda, ker bodo samo dvojedrni >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

subby ::

malce študiram če bi se mi splačalo kupit 870, glede na to, da je 860 skoraj 2x dražji in razlike niti tako velike :\

kmetek ::

imam C2D E8400, ne mislim menjati najmanj še leto dni....Dokler bo delalo bo delalo.

FireSnake ::

Cenejsi, hitrejsi in varcnejsi kot X4 965.


Seveda, ker bodo samo dvojedrni >:D


Core i5-750 je 4 jedrni procesor ... na tega sem ciljal s cenejsim, hitrejsim in bolj sparovnim....

kmetek: tvoj proc je se cisto vredu. jaz imam opterona 165@2GHz, pa je cisto OK ... sparjeno s HD 4770 se spile lahko nabijam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Core i5-750 je 4 jedrni procesor ... na tega sem ciljal s cenejsim, hitrejsim in bolj sparovnim....


Omenjal si 32nm in to je bil potem moj reply.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Fail je bil mišljen za kompliciranje, da so tudi i7 šaltal na s1156.

Ubistvu je i3, i5 ter i7 samo zmogljivostna družina in ne model oziroma socket procesorja...

MrStein ::

tako da vseh zmožnosti arhitekture Nehalem ne zmore.

"ne vsebuje" ? Mogoče tud "ne podpira".
bere le eno nit z jedra

Huh? A po novem se niti berejo? Prej so se izvajale.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pluser ::

Ja ze zdaj bi mogli met enih 8 jedrne .tehnologija nikamor skor negre.

kotnikd3 ::

mam q6600, pa bom z igralnega stališča tole nehalem generacijo lepo preskočil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotnikd3 ()

Kron ::

Še malo pa bo Intel izdal še i9.

Torej bomo tako imeli na voljo: i3, i5, i7 in i9.
=**=C64=**=

R O N I N ::

Res potrebujemo te NOVITETE. Dandanes računalnike srednjega (Lynnfield) in višjega (Nehalem) cenovnega razreda potrebujejo le še igračkarji in profesionalci z grafičnih/video logov, sam pa raje posežem po energetsko varčnem Phenomu II 905e (2.5GHz, 65W MAX TDP; za razliko od Intela, ki navaja povprečen TDP; pa še privarčujem; tako na začetni investiciji, kot tudi z uporabo, četudi bo mlinček mlel malo dalj, saj je konec koncev prižgan 24/7).


Nehalem je mikroarhitektura na kateri temeljijo Lynnfield procesorji, ki se ob izidu imenujejo i5 in i7 z dvokanalnim krmilnikom spomina.

M-XXXX ::

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

Me like 32nm:D 4.5ghz na zraku

LordPero ::

? i9 je, samo ne na 1156.

In ja, na 1156 in na 1136 glejte kot pač na različne platforme, ki omogočajo različne stvari (samo hočem rečt, da ne met v glavah vezane ene serije CPUjev z enim podnožjem, ker ni ne dizajnerske ne prodajne/reklamne osnove za to -sploh pa a ni bolše met več opcij kombiniranja na voljo?).

In ja, tudi meni se zdi 32nm lepo blizu (januar, ne?).
Takrat tudi i5 dobi HT (in turbo), nevem pa kolk L3ja bojo imeli (4 al 8?).
LordPero

M-XXXX ::

Takrat tudi i5 dobi HT (in turbo), nevem pa kolk L3ja bojo imeli (4 al 8?).

O čem ti govoriš? Modeli s HT so že zunaj, prav tako imajo vsi Turbo... (sem ga tudi kar obsežno opisal v mojem testu (ga lahko najdeš v mojem podpisu).

tiborrr ::

Ampak modeli s HT pa nikakor niso več poceni.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

M-XXXX ::

Ampak modeli s HT pa nikakor niso več poceni.

Definitivno predragi- se strinjam...

LordPero ::

Ja, je bilo mišleno glede na cenovni razred (32nm 6xx serija -sm zdej pogledu; bo sam 4MB L3ja).
Ker nasploh se mi zdi HT zelo dobra stvar (za večino bi dejansko bilo boljše imeti dvojedrnika s HTjem, ker bi bila poraba precej nižja) & mi je dokaj AHish od Intela da jo odžiga proč.

& ja M-XXXX, tvoj test je seveda že bil prebran, nice 8-).
LordPero

R O N I N ::

M-XXXX i5 750 nima HTja. Ne vem kaj si mislil s tem?

Dr_M ::

Ker nasploh se mi zdi HT zelo dobra stvar (za večino bi dejansko bilo boljše imeti dvojedrnika s HTjem, ker bi bila poraba precej nižja)


Sicer bi bila res poraba rahlo nizja, je tudi preformance precej nizji z dualcore + HT, kot pa quadcore.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

M-XXXX i5 750 nima HTja. Ne vem kaj si mislil s tem?

Nihče ni ravno omenjal prav 750 modela, vendar tega da HT nimajo, kar ni res (AGT že ima modele z HT-jem...).

R O N I N ::

Potem si mislil na turbo funkcijo, ko si omenil svoje teste. Ok, ok.

M-XXXX ::

Potem si mislil na turbo funkcijo, ko si omenil svoje teste. Ok, ok.

Zdaj pa meni, kaj veliko ni več jasno...

Jaz sem odgovarjal na tole:
Takrat tudi i5 dobi HT (in turbo)

In sem odgovoril, da imajo modeli (ki so dobavljivi v sloveniji) imajo tako Turbo kot HT.

Dr_M ::

i5 nima HT, ima ga i7 8x0. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

i5 nima HT, ima ga i7 8x0. :)

Ma ne moreš verjet- povej kje sem napisal nekaj kar ne drži? Ja v AGT-ju imajo 860 na zalogi!

Dr_M ::

Ja ce kar bluzite neki v tri dni vsi skup.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Ja ce kar bluzite neki v tri dni vsi skup.

Jaz sem se le odzval na trditev da ni zunaj procesorjev ki nimajo ne HT ne Turbo (kar oboje ni res), vse ostalo so blodnje ostalih:)

Dr_M ::

Predno se spet pojavi kaksno neumestno vprasanje, priporocam tole in tole tabelo.
Vse lepo pise kaj ima in kaj nima kaksen procesor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

R O N I N ::

Takrat tudi i5 dobi HT (in turbo), nevem pa kolk L3ja bojo imeli (4 al 8?).

O čem ti govoriš? Modeli s HT so že zunaj, prav tako imajo vsi Turbo... (sem ga tudi kar obsežno opisal v mojem testu (ga lahko najdeš v mojem podpisu).


M-XXXX, mislim, da se je zmedenost začela tukaj, pri tem tvojem odgovoru. Skratka i5 proceserjev s HT še ni, zaenkrat je napovedan samo dvojederni v 32nm tehnologiji izdelave z integriranim grafičnim čipom in HTjem, za naprej pa za i5 serijo ni veliko znanega.

http://en.expreview.com/2009/08/19/thor...

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Zdaj pa mi povej ali ne znaš brat, si prizadet, ali kaj tretjega? (napisal sem ti vsaj ene 3x) česa ne razumeš??

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...

Zdaj pa preber in nekhaj take ven metat, ki smo ti jih že 100x zavrnili!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

R O N I N ::

LordPero je omenil da procesorjev i5 s HTjem še ni, ti pa si se pametno odzval da so že zunaj. Ja so a ne i5, kar pa verjetno veš, a iz tvojih prispevkov ni bilo razvidno. Skratka konc debate, pa mal lepš se obnaši.
Da ne bo kdo slučajno še kej pobrklal...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

LordPero ::

Ma verjetno gre za 'ime platforme lapsus' (mislu da govorim o 1156 in ne o i5) oz. ni videl 'i5', se zgodi. Tudi tisti 'in turbo' sem malce slabo dopisal.

Jaz govoril kaj bo na voljo v nižjem razredu (sub i7, sej sm pol napisu), ker mi res ni ql da so marketinško tako pizicionirali zadeve, da imajo 8 niti rezervirane samo za i7 ime, kar jim bolj upraviči višjo ceno (i5 glede na i7 na 1156). Kakor vidim, pa bi bilo (vsaj pogovorno) majn zmede, če se bi CPUji, ki se sedaj kličejo i7 na 1156 tudi nosili ime i5 (na začetku je bilo tudi tako mišljeno), pa še sklepam, da bi pol blo kake 30-40€ majn razlike v ceni. No, sej zato pa velja, da ma Intel dober management.

In ja, še vedno se mi zdi HT ql oz. še vedno mislim, da folk ki ne ve zakaj bi rabil 4 jedra (manj zahtevi, majn poučeni), jim bo bolje če imajo 2 jedri in 4 niti kot 4 niti @ 4ih jedrih. Tišje/hladnejše, cenejše, majn W porabi. Zelenoplav proc.

Da pa res ne bo več dvomov; i5 je en & ta nima HTja.
LordPero

R O N I N ::

Ne glede na podnožje ne moreš nek procesor, ki je zmogljivejši kot i7 poimenovati i5. Recimo, da bi i7 860 dal v skupino i5. Morda pa je i5 novi celeron. :)

Dr_M ::

"celeron" bo i3.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vasquez ::

Mislim, da je tole Intelovo poimenovanje zrelo za Bredo Kutin :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel predstavil dober ducat novih procesorjev Ivy Bridge

Oddelek: Novice / Procesorji
216351 (4401) SuperVeloce
»

Novice iz Intela

Oddelek: Novice / Procesorji
166460 (4762) Jst
»

Intel izdal nove Nehaleme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
508585 (6377) LordPero
»

Nehalem procesorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1219132 (5722) ModriN96

Več podobnih tem