» »

Walkman kraljuje na Japonskem

Walkman kraljuje na Japonskem

*Pirova zmaga

vir: engadget
engadget - Kar štiri leta so minila, odkar je Apple tudi na Japonskem zavzel prvo mesto na področju prenosnih predvajalnikov glasbe s svojim glavnim orožjem, iPodom. A očitno so pred nami novi časi, saj je konec avgusta glede na raziskavo tokijske družbe BCN Inc. največji tržni delež s 43 odstotki v rokah držal Sony s svojimi predvajalniki Walkman. Čeprav so iPodi zasedli drugo mesto z 42,1%, je moralni zmagovalec vseeno Apple.

Deloma začuda, deloma pa razumljivo v delež iPodov ni vključen iPhone, ki je trenutno v obliki 3GS najbolj popularen pametni mobilnik na Japonskem. Razumljivo, ker v raziskavo niso bili vključeni Sony Ericsson mobilniki iz linije Walkman, in ker tehnično gledano iPhone ni prenosni predvajalnik glasbe. A po drugi strani zaradi obilice podatkovnega prostora in dobre programske opreme za predvajanje glasbe mnogi izberejo prav iPhone namesto namenskega predvajalnika glasbe, saj je tako v žepu le ena naprava, ki zavzema prostor in zahteva polnjenje, obenem pa je s tem predvajalnikom glasbe mogoče tudi klicati, pošiljati kratka sporočila in brskati po internetu.

Da je Sonyjevo vodstvo zgolj Pirova zmaga pove tudi splošen upad števila prodaje prenosnih predvajalnikov glasbe.

35 komentarjev

cekr ::

Sem poskusil več različnih modelov od Sonya in Appla pa moram reči, da je Sonyeva zadeva zvočno bolj dodelana, če ne že bolj kvalitetna.
Predvsem pa se pozablja, da so ti aparati namenjeni poslušanju glasbe, ne pa kako se sveti ekran.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

SmeskoSnezak ::

Ne vem, če se kaj v tem pol leta spremenilo, a glede na to, da sem tole novico o iPhone-ih že linkal, bom še enkrat. iFon se na Japonskem ne prodaja dobro! Enostavno dvomim v to zgornjo novico... preveč rumeno deluje.
@ Pusti soncu v srce... @

d0rK ::

Pise da se 3GS dobro prodaja. Tvoj link je pa polhen novic o starih primerkih. Vec rezultatov celo potrdi novico.

Gregor P ::

Torej tukaj v Tokiu je vsepovsod polno reklam za Applov iPhone; skorajda ni tehnične trgovine, ki ga ne bi imela razstavljenega na prvem mestu; videti je kot da je tu zelo popularen. Koliko se pa zares prodaja, pa seveda ne vem; morda je ta "navidezna vseprisotnost" iPhona zgolj dobra marketinška poteza:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ZaOstali ::

Pisec novice deluje tako, kot da bi bil SONY hater. Dajte se malo bolj potruditi...

zaj_tam ::

Kera smešna novica. S to pirovo zmago si ga pa malo pihnil. In btw enim pač paše da majo posebej predvajalnik in telefon za kar je več pametnih razlogov. Ni vse tako samoumevno.

PrimozR ::

Pametni razlogi za to so?

Gregor P ::

Sicer pa vidim tu skorajda vsakega drugega Japonca (ne glede na starost) s slušalkami.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ZaOstali ::

Pametni razlogi za to so?

mobilnik nima vseh teh funkcij ki jih ima predvajalnik in obratno

SmeskoSnezak ::

d0rk, prosim bolje preberi moj post. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

techfreak :) ::

Pametni razlogi za to so?

mobilnik nima vseh teh funkcij ki jih ima predvajalnik in obratno

In katere so te super funkcije, ki jih telefon nima, predvajalnik pa ima?

Jst ::

Sony Walkman predvaja z Seinheisercami (ta malimi za v uho) glasbo za moje pojme bolje, kot moja N958GB. Razlika se ne opazi med hojo po mestu, kjer je polno šuma okolice, a če poslušaš doma v sobi, je zadeva očitna.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nocutius ::

Pametni razlogi za to so?

Poslušanje glasbe kuri baterijo. Telefon z prazno baterijo je cegla. Pri playerju pa lepo samo zamenjam baterijo, če na sredi zmanjka. Če pa bi nosil posebej še eno baterijo za telefon pa nisem nič na boljšem kot če imam ločen player, oziroma je v tem primeru bolje imeti ločeno.

T0RN4D0 ::

Ahaha kira žurnalovska novica, apple je moralni zmagovalec? =)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

borchi ::

> Poslušanje glasbe kuri baterijo. Telefon z prazno baterijo je cegla.

kaj je pa player s prazno baterijo? broška?

za tiste 3 ure muzike na dan, ki skurijo 10% baterije, veliko ljudi ne bo še ene naprave nosilo okol...
l'jga

bluefish ::

ali ni pri iPhone tako, da ni zmožen poganjati ene aplikacije v ozadju?

PrimozR ::

Pametni razlogi za to so?

mobilnik nima vseh teh funkcij ki jih ima predvajalnik in obratno

In kaj manjka iPhonu v primerjavi z iPod Touch? Poleg tega da iPhone zna še telefonirat, pošiljat SMSe, prek mobilnega omrežja dostopati do neta, da imaš le eno napravo, za katero je treba paziti,d a nima prazne baterije, itd. itd. Jest vidim samo prednosti, ne pa slabosti.

Tako nekako, ampak obstaja za to aplikacija :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

borchi ::

> ali ni pri iPhone tako, da ni zmožen poganjati ene aplikacije v ozadju?

ne.
l'jga

Bor H ::

Če upoštevamo, da ima veliko mobilnikov slabo avtonomijo (pogledujem tudi v smeri iPhone) in da so namenski mp3 playerji manjši je očitno kam pes taco moli. Recimo da si želiš mal športat in ne želiš bit dosegljiv - rabiš samo neko mejhno stvarco da ti mp3je predvaja, ni ga čez tiste mejhne mp3 playerje.

Seveda da je za večino bolš met eno napravo ampak obstajajo primeri, ko je preprosto bolje imeti dve. Če ne drugega ima ponavadi mp3 player daljšo življensko dobo kot mobitel (ki ponavadi nima 3.5mm izhoda).

z1ggy ::

zame da bi dal se ene 200€ dodatno za ipod ko ze mam telefon je cista bedarija, ma pac malo manj kvalitetn zvok pa slusalke slabe, pa kaj

res ne razumem, sej niso tak tezki telefoni da nebi ga mogu met s sabo. baterija pa tud zdrzi vsaj 1 dan, kaj vec sploh rabis. ne zelis bit dosegljiv? skljuc zvonenje.....

PrimozR ::

Če upoštevamo, da ima veliko mobilnikov slabo avtonomijo (pogledujem tudi v smeri iPhone) in da so namenski mp3 playerji manjši je očitno kam pes taco moli. Recimo da si želiš mal športat in ne želiš bit dosegljiv - rabiš samo neko mejhno stvarco da ti mp3je predvaja, ni ga čez tiste mejhne mp3 playerje.

Seveda da je za večino bolš met eno napravo ampak obstajajo primeri, ko je preprosto bolje imeti dve. Če ne drugega ima ponavadi mp3 player daljšo življensko dobo kot mobitel (ki ponavadi nima 3.5mm izhoda).

Smo v letu 2009, ko mobiteli ponavadi imajo 3,5 mm jack.

Za športat bi pa jest itak vzel nekaj v stilu iPod shuffle - neuničljivo ALU ohišje, majhna velikost, nizka cena (ga ni škoda). Ampak pač, muska na biciklu je IMO no go :)

TKPhysicist ::

Mah, nism vedu, da se še to prodaja sploh, saj majo itak vsi povprečni mobiteli že predvajalnik glasbe vključen. Včasih sm mel še tist legendarni Walkman na kasete, ko je blo še treba vsake 4 ure zamenjat baterije (seveda če ni blo dnarja za alkalne).
Če pa poslušaš musko na prenosni napravi (mobitel, iPod...) pa res ne moreš nekega zvoka pričakovat, tk da je vseen kaj se uporablja. Sicer sem pa včeraj enga na kolesu videl v ljubljani ko je imel Zenhajzerce tavelke gor, sam pač na kolesu, kot je že bilo povedano, pač ne gre. In za pešce bi lahko enako veljalo, saj ko grem s kolesom je pol folka gluhga in ni ravno prijetn k je treba slalom vozit.

Ontopic: a ni sony itak vedn bolj u kurcu?
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

d0rK ::

d0rk, prosim bolje preberi moj post. ;)

Ne vem kaj naj bi bolje prebral.

Rekel si da imas novico kjer pise da se iPhone na Japonskem ne prodaja. Ja, res je. Ampak tastare verzije, ne nova 3GS ki jo novica omenja.

zos ::

V zadnjem casu je bilo vse polno novic kako se po trenutno iphone na Japonskem odlicno prodaja. Vecina teh novic je se posebej izpostavljala stanje pred kaksnim letom, ki res ni bilo roznato. Stvari so se ocitno spremenile. Ne da se mi pa zdaj linkov iskat.

SmeskoSnezak ::

d0rk, prosim bolje preberi moj post. ;)

Ne vem kaj naj bi bolje prebral.

Rekel si da imas novico kjer pise da se iPhone na Japonskem ne prodaja. Ja, res je. Ampak tastare verzije, ne nova 3GS ki jo novica omenja.

Ja, saj. Saj razumeš, če bolje prebereš. Le preberi še tisti del,kjer piše, da čeprav je STARA novica, dvomim v tole "večjo" prodajo novega istega sranja.

Ta novica bolj rumena ne bi mogla bit.
@ Pusti soncu v srce... @

nocutius ::

kaj je pa player s prazno baterijo? broška?

Spraznjen mp3 je v najslabšem primeru par ur dolgčasa, prazen telefon pa ti lahko zelo narobe pride. Pohajkuješ/delaš po gozdu in se polomiš, ti sredi noči avto bogu za hrbtom crkne, rabiš policijo/rešilca...
Vem da so to skrajni primeri, ampak obstaja miljon situacij, kjer prazen telefon predstavlja vsaj neprijetnost oziroma, ko ti telefon zelo olajša situacijo, pri playerju ti je pa v najslabšem primeru lahko samo dolgčaš nekaj časa, no pa mogoče moraš poslušati otroka kako se na vlaku dere, sploh pa eno AAA baterijo pa res ni problem nosti s sabo. Skratka meni na pamet ne pride da imam oboje v enem kosu, vsaj ne do takrat ko bodo baterije zdržale vsaj še 1x-2x dlje kot zdaj. Pač stvar okusa.

techfreak :) ::

Recimo iPhone bi naj 24 ur predvajal glasbo z 1x polnjenjem. In malo je situacij, kadar moraš 24 ur delati in nimaš elektrike blizu sebe.

Bor H ::

iPhone še brez muske ne zdrži 24 ur :D oz. jih sam če nč drugega ne počneš. Žal je dejtvo, da mobiteli z velkimi tuchscreeni ne zdržijo več k dan dva uporabe medtem ko tamali mp3ji zdržijo pri zmerni uporabi komot več k teden. Zakaj bi si praznu baterijo brezveze na mobitelu, če lahko enkrat na teden ali dva zamenjaš baterijo v mp3ju sam?

nocutius ::

Ne vem koliko zdrži iphone, ampak vsaki drugi dan ga pa spet ne bi hotel polnit samo zato ker sem malo dlje poslušal glasbo. Jaz sem navajen, da mi zdrži baterija telefona garant vsaj 1 cel teden. Pač odvisno kakšne prioritete imaš glede tega, meni je avtonomija daleč na prvem mestu, pa čeprav nikoli nisem 24 ur stran od vtičnice. Pač odvisno kako se človek navadi.

techfreak :) ::

Če igram igre in poslušam glasbo (+ maili, GPS, internet), moram ponavadi vsak dan polniti.

shorto ::

Ahh kak se je lepo spomnit na otroštvo in poslušat pravljice. iPhone najbol popularen telefon ja dobr je.... Sploh se ne bom v debato spušču...

zaj_tam ::

Am...

sežem z roko v žep da zamenjam komad ... touchscreen? no go!
da se sploh ne pogovarjamo o velikosti in avtonomiji, tudi če zdrži 20 ur predvajanja jih po enem telefonskem pogovoru verjetno samo še pol toliko
tek, kolo ali na plažo z 500+ eur napravo v žepu? Dont think so

pa ne me narobe razumet, se mi zelo dopade iphone.

techfreak :) ::

Potem pa Shuffle kupi za tek, kolo in plažo. Boš pa že preživel teh 50 EUR, če ti ga kdo ukrade (najprej ga mora najti:)))

PrimozR ::

Ne vem koliko zdrži iphone, ampak vsaki drugi dan ga pa spet ne bi hotel polnit samo zato ker sem malo dlje poslušal glasbo. Jaz sem navajen, da mi zdrži baterija telefona garant vsaj 1 cel teden. Pač odvisno kakšne prioritete imaš glede tega, meni je avtonomija daleč na prvem mestu, pa čeprav nikoli nisem 24 ur stran od vtičnice. Pač odvisno kako se človek navadi.

Uf, z današnjimi smartphoni si ga praktično naj**al.

r0ker ::

smartphone je zelo dobra zamenjava za walkman. pozna se, da zadeva ni namenjena izključno poslušanju glasbe ampak je to za večino nas tukaj več kot dovolj dobra kvaliteta.
avtonomija prvega iphona je bila izredno slaba, kar so z 3GS spravili bližje normali ampak še vedno je razlika očitna.
spomnim se tistih 8 ur na delu z HTC slušalkami (uber crap, rešeno z hotfixom) pol pa zvečer polnit telefon ali pa zjutraj budilka ni zvonila :p


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applova predstavitev - povzetki prodajnih statistik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7922333 (19601) pleomax
»

iTunes z nami že desetletje

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
185153 (4122) poga
»

Apple prenovil iPode

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3710121 (8749) matejdro
»

Walkman kraljuje na Japonskem

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
355037 (3180) r0ker
»

Steve Jobs zapušča Apple do poletja

Oddelek: Novice / Ostale najave
345709 (3873) squngy

Več podobnih tem