» »

Gmail pokleknil za dve uri

Gmail pokleknil za dve uri

CNet - Googlov de facto standard za e-poštni predal Gmail si je včeraj pozno zvečer po slovenskem času ponovno vzel dve uri odmora. Kot pišejo praktično vse večje spletni strani, je bil od 21.30 do 23.30 Gmail nedosegljiv. Pohvalno je, da se je Google hitro odzval in napake le ne odpravil, ampak ponudil tudi razlago, kaj je šlo narobe.

Šlo je za klasično kaskadno napako, ko je nekaj usmerjevalnikov poklenilo pod obremenitvijo. Zaradi rutinskega vzdrževanja so jih nekaj izklopili, pri čemer pa so se ušteli z izračunom. Tako so preobremenili nekaj drugih usmerjevalnikov, ki so še ostalim sporočili, naj jim ne pošiljajo več paketkov, ker so prepočasni, kar je preobremenilo še zdravi del hrbtenice. Moten je bil le dostop prek spletnega vmesnika, medtem ko so strežniki za dostop prek POP3/IMAP delovali nemoteno.

39 komentarjev

FireSnake ::

World domination not proceeding as planned :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

poweroff ::

Oblaki, oblaki. :D
sudo poweroff

Tr0n ::

World domination not proceeding as planned :D

:'(

LordPero ::

Pred kom pa je klečal dve uri?
LordPero

Monster ::

pred samim bogom :D
Ka zaboga...

bibip ::

Klečal je pa le. Menda pred kakšno špagetasto pošastjo, ki je nabijala po levem knofu miške celi dve uri na gumbu refresh. "Aha, gmail 2 ure tot. Piši!" >:D

Dragi ::

Drugač ni blo nič "pozno zvečer včeraj" ampak kar danes tud. Od 8ih do nekje 11ih se sploh ni dalo dostopat, ko si se pa lahko loginal pa so bili nekateri prebrani maili označeni kot že prebrani (rollback mogoče?).

zadne cajte se pogosto dogaja to ^^

P4ajo ::

Sem že mislu da je z mojim brskalnikom kaj narobe, ko se mi ni tel odprt... Zgleda, da so se tisti, ki verujejo v Google nekolko ušteli...

NeOman ::

Uporabljajte mail kliente, pa teh tezav ne bo :P
http://xhtml.si - HTML, CSS in JavaScript po vaši meri.

poweroff ::

O veliki Oblak, častimo te!
sudo poweroff

hendriks ::

Uporabljajte mail kliente, pa teh tezav ne bo :P


Uporabljajte Google Gears pa teh težav ne bo :P

TESKAn ::

Napaka je bila, da je nekdo v enem od centrov naročil skodelico čaja...:P
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

LordPero ::

Klečal je pa le. Menda pred kakšno špagetasto pošastjo, ki je nabijala po levem knofu miške celi dve uri na gumbu refresh. "Aha, gmail 2 ure tot. Piši!" >:D


Gmail FPS?? :D


Googlov čaj rabi sam dve uri da se simulira, ker gugl pogugla kako in kaj.
LordPero

Silver ::


Gmail FPS?? :D

PMS?:))

SomethingEls ::

Sem že mislu da je z mojim brskalnikom kaj narobe, ko se mi ni tel odprt... Zgleda, da so se tisti, ki verujejo v Google nekolko ušteli...


Kaj je bolj od googla???

masterpsi ::

medtem ko so strežniki za dostop prek POP3/IMAP delovali nemoteno.


heh, jst nism nič občutu :)

bibip ::


Gmail FPS?? :D

PMS?:))

Gmail PMS?

FSM :))


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

ABX ::

No da ne bo Slo-Tech samo leglo Troll-ov.

Za vse tiste ki ne morejo brez maila za 2 uri je tu backup rešitev.
Inštalirajte email klient (recimo: www.mozillamessaging.com/) in nastavite Gmail account (zelo preprosto sej ima že urejen menu za to).
Tudi če bi prišlo do celotnega izpada boste imeli možnost pregledovat staro e-pošto.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

fizolcek ::

prevod novice je čisto mimo, ker namiguje, da so imeli probleme z omrežnimi usmerjevalniki, kar pa seveda ne drži.

"request routers — servers which direct web queries to the appropriate Gmail server for response"

ABX ::

prevod novice je čisto mimo, ker namiguje, da so imeli probleme z omrežnimi usmerjevalniki, kar pa seveda ne drži.

"request routers — servers which direct web queries to the appropriate Gmail server for response"


Prebrat originalno novico je preveč dela. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Aljaz1980 ::

oglavnem 2 ure dol, pa se nekaterim skor svet podrl

Matevžk ::

Grega, nekateri Gmail uporabljajo v poslovne namene (in je pomembno pravočasno odgovoriti na povpraševanje), študijske namene (in je pomembno čim hitreje dokončati projekt, se prijaviti na govorilno uro ali izpit) ali imajo kakšen drug nujen primer.

Ne pravim, da je to dobro, je pa dejstvo. Kot je tudi dejstvo, da sistemi pač kdaj "crknejo", pa če so še tako dobri ...

Jaz sem imel včeraj to srečo, da me je, tako kot Googlove usmerjevalnike, bolela glava in sem šel zgodaj spat. Tako izpada nisem občutil. :)
lp, Matevžk

Aljaz1980 ::

ma ja slabo tud ni, samo zaradi tega ker beta tam piše je gmail zelo stabilen, mogoče celo bolj kot kak mail strežnik od fabrike

mislim okoli 2 ure downtima na leto, to ni nič

McMallar ::

Kje piše beta?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

P4ajo ::

grega mislim da gmail že par mesecev ni več beta...

Jst ::

Sem že mislu da je z mojim brskalnikom kaj narobe, ko se mi ni tel odprt... Zgleda, da so se tisti, ki verujejo v Google nekolko ušteli...


Kaj je bolj od googla???



Kaj je več od googla? Google = 10100, torej je 10 na 101 več od googla. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

techfreak :) ::

Saj POP/IMAP dostop je še vseeno deloval. Če pa uporabljate spletni vmesnik, se pa morate vprašati s kom je kaj narobe.

Ker če Google zgubi vse podatke, potem ostanete brez mailov. In to si verjetno težko privoščite.

Matevžk ::

Jaz uporabljam spletni vmesnik. Kar še ne pomeni, da je z mano kaj narobe. Med drugim zato, ker še vseeno preko POP arhiviram pošto tudi na svoje diskovje.
lp, Matevžk

Tear_DR0P ::

Uporabljajte mail kliente, pa teh tezav ne bo :P

lahko rečt - ampak eden izmed pro cloud argumentov je ta, da so podatki dosegljivi vedno in povsod, ko nisem na svojem računalniku, pa ne morem kar tako nameščat email klientov, tko da ...
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

bluefish ::

Grega, nekateri Gmail uporabljajo v poslovne namene (in je pomembno pravočasno odgovoriti na povpraševanje), študijske namene (in je pomembno čim hitreje dokončati projekt, se prijaviti na govorilno uro ali izpit) ali imajo kakšen drug nujen primer.
To je pač njihov problem, kajne? Pri brezplčanih storitvah pač sprejmeš ta riziko.

Matevžk ::

Saj v poslovne namene ni vedno zastonj ... bolje bi bilo "pri oblačnih storitvah pač sprejmeš ta riziko". Potem se aboslutno strinjam, da je to pač njihov problem. Odgovarjal sem le na Gregovo trditev "oglavnem 2 ure dol, pa se nekaterim skor svet podrl" -- nekateri pač imajo razlog, da se jim je "skor svet podrl", ne glede na to, kdo je kriv.
lp, Matevžk

Utk ::

Jaz sem pa mislil, da google laufa na linuxu.

Mr.B ::

web vmesnik je bil dve uri dol. Raje kak SIOL ?. SIOL začne sredi dopoldneva delati nadgradnje. Web vmesnik je še najmanjši problem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bakunin ::

po standardih za e-posto (rfc 2821/2822) je cas za dostavo 5 dni, kar je tudi privzeta nastavitev za Postfix (THE smtp sw).

Torej, ce e-posta pride "sele" po 4 dneh, je to se zmerom v mejah normale.

Za hitrejso ter zanesljivejso komunikacijo je se vedno fax in/ali telefon.

cry me a river.


vas rfc terorist }:-]

Matevžk ::

No, seveda, ampak če ti mora po zakonu serviser napravo vrniti po 45 dneh, ti pa izveš za nekoga, ki jo običajno popravi v treh, boš šel najbrž k temu. In če se bo ta serviser kasneje polenil, boš pa vedel za še enega hitrega, boš menjal serviserja. Konkurenca pa to. :)
lp, Matevžk

Lonsarg ::

Jaz vseeno bolj zaupam mail googlu, kot pa Siolu, pa čeprav bi ga Siolu plačeval dobiš mnogo slabšo zanesljivost glede izpadov. Ne vem če je kater plačljivi mail ponudnik, ki bi mu bolj zaupal glede zanesljivosti delovanja strežnikov bolj kot googlu. Google kot velika firma izgubi veliko več le je offline kot kaka firma, ki ponuja plačljive, ker je velika tudi pomeni da jim ni težko backup imeti.

Nekaj je dejstvo, če bi se usmerjevalnik sesual kaki drugi email firmi kak dan ala dva ne bi bili strani nazaj, to da o naredili v 2 urah samo še več priča o zanesljivosti gmaila kot storitve, no o zasebnosti storitve ne bi...

Bakunin ::

ce neka e-posta "ne gre skozi", potem pac ne gre skozi.
Lahko menjujes "servise" kolikor hoces, ce je problem na "prejemnikovi" strani (server v pocasnostanu ali b0rkenstanu).

http://tools.ietf.org/html/rfc2821

4.5.4.1 Sending Strategy
...
Retries continue until the message is transmitted or the sender gives up;
the give-up time generally needs to be at least 4-5 days.
...


Branje rfc2821/2822 priporocam vsakemu, ki se resno ukvarja z e-posto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

masterpsi ::

evo zdej pa IMAP ne dela :(

Bakunin ::

zato pa jaz uporabljam svoj (privat) e-postni streznik.

ce kaj ne dela, potem sem verjetno jaz kriv. 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hulu blokira dostop prek VPN

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
136829 (5138) wungad
»

Iran v pričakovanju volitev onemogočil VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6619412 (17843) Deneb
»

Thunderbird ne pošilja pošte

Oddelek: Programska oprema
171723 (1535) dottor
»

Hotmail ukinil dostop prek HTTPS v nekaterih državah

Oddelek: Novice / Zasebnost
52897 (2242) poweroff
»

Gmail pokleknil za dve uri

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
395104 (3075) Bakunin

Več podobnih tem