» »

Kateri A/V reciever?

Kateri A/V reciever?

1
2
»

filtr ::

TranceDJ: katerega onkyota pa imas?
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

e-marko ::

Tudi sam se odločam za nakup in sem nekako gledal Onkyo TX-SR 308 ali pa 508 model.
Žal ne vem katerega izbrati. Pri 508 mi je všeč programabilni daljinec in več HDMI vhodov, po drugi strani pa me 7.1 ne zanima in bi bil verjetno 308 dovolj.
Tv bo imela verjetno samo dva HDMI vhoda. Zaenkrat pa bom priklopil, Xbox, PS2, PS3, sat sprejemnik.

Ima kdo tukaj katerega od teh dveh in lahko kaj pokomentira? Mogoče kaj drugega v tem cenovnem razredu? Res v tem in ne več...

Glede zvočnikov. Najprej se ne smejati vprašanju... Imam dva Sony zvočnika od starejšega stereo sistema in pa komplet 5.1 Genius zvočnikov. Zanima me ali lahko uporabim za prednja dva ta Sony-ja, za center od Geniusa original in za satelita tista dva, ki sta pri Geniusu namenjena za front. Je to izvedljivo ali naj do nakupa kompleta raje špilam kar stereo?
Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

LapD ::

Za teh 30 eur razlike se v vsakem primeru splača 508
web&motion designer

Okapi ::

Je to izvedljivo
Seveda je. Narediš si lahko celo 7.1 sistem, ko že imaš dovolj zvočnikov.

Pa tudi potem ti ni treba kupovati celega sistema 5.1, ampak kupiš samo stereo par, srednji zvočnik ter globokotonec, za zadnji par pa uporabiš ta Sonyjeva zvočnika. Za filme bi moralo biti čisto OK.

O.

e-marko ::

Super, hvala.

Kam pa bi naj spadal Pioneer VSX 520? Boljši/slabši? Po karakteristikah se mi zdi nekje tam kot 308. Naj ostanem raje pri Onkyo 508? Verjetno ni nobena težava na 508 uporabljati samo 5.1 način, če 7.1 ni izvedljiv?

Moram še tole vprašati glede HDMI. Vsi ti sprejemniki seveda izluščijo zvok iz HDMI signala, ki ga pripeljem na enega od vhodov? Da se ne bi zgodilo, da bi bil npr. 3xHDMI input/1xHDMI-out samo neke vrste hub in bi moral zvok potem slučajno vleči nazaj od TV-ja na sprejemnik?


LP
...somebody, somewhere...

Okapi ::

Izbira Onkyo ali Pioneer je bolj stvar okusa, razen če ima kateri kakšno lastnost, ki ti je všeč (recimo priklop iPoda, programabilni daljinec ...). Jaz sem imel najprej enega hudega Onkyota, zdaj imam pa Pioneerja;)

5.1 lahko brez težav uporabljaš.

In ja, seveda poberejo zvok takoj, nobene povratne povezave ni treba delati.

O.

Slowhand ::

Da si sposodim temo:
Je komu uspelo Onkyo sr608 dobiti kodo daljinca za Sagem od Siola? Z daljincem namreč lahko krmilim poleg receiverja še TV in BD, edino za Siol ne dobim prave kode.

LP

pRobert ::

Slowhand je izjavil:

Da si sposodim temo:
Je komu uspelo Onkyo sr608 dobiti kodo daljinca za Sagem od Siola? Z daljincem namreč lahko krmilim poleg receiverja še TV in BD, edino za Siol ne dobim prave kode.

LP


Zakaj ne nabaviš programabilni daljinec, tule povprašaj, in pospravi original daljince v predal. ker jih je škoda LP.

BigWhale ::

Moj TX-SR507 je crknil. Ne tako dolgo po izteku garancije in sem rahlo slabe volje. :) Crknilo je pa nekaj v zvezi s procesiranjem HDMIja, ker namesto slike vidim 'digitalno snezenje' z obcasnim prikazovanjem slike.

Torej, kaj je trenutno aktualnega na trziscu? Vidim da je Onkyo SR608 precej zanimiva zadeva ampak me rahlo skrbi. Ze to, da sem potreboval 15 minut, da sem nasel kdo je pri nas serviesr za Onkyo ni ravno vzpodpudno.

Gledam pa srednji cenovni razred, torej okrog 500-600 EUR.

Okapi ::

A to res tako nujno potrebuješ? Pač spelješ sliko diretno na tv, receiver imaš itak zaradi zvoka, ne zaradi slike.

O.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

A to res tako nujno potrebuješ? Pač spelješ sliko diretno na tv, receiver imaš itak zaradi zvoka, ne zaradi slike.

O.


Hm, hm. Trenutno imam res samo dve HDMI napravi, PS3, ki mi sluzi kot predvajalnik in Siolovega Sagema. Prvega bi lahko na receiver preko optike povezal, za zvok.

Joj, remote control madness... Kaj bi dal, da bi to standardizirali...

Okapi ::

remote control madness... Kaj bi dal, da bi to standardizirali...
Enega spodobnega univerzalca nabaviš, pa je. Recimo enega od Logitechovih Harmonyjev ali Philipsovih Prestigov.

O.

Zvezdica27 ::

lp,

AV receiver s podporo za mrežo (če je možno, da sam vleče mp3 z mreže), usb vhodom (mp3) in da ima možnost igranja internetnega radia. dvb-t tuner bi bil samo pika na i.

Obstaja?

lp,

zz

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

remote control madness... Kaj bi dal, da bi to standardizirali...
Enega spodobnega univerzalca nabaviš, pa je. Recimo enega od Logitechovih Harmonyjev ali Philipsovih Prestigov.

O.


Imam en star Harmony 505, ki sem ga nehal uporabljati, ker je imel tak retarded interface za programiranje, da ni deloval brez Windows in internetne povezave :>

Hm, mogoc je 525, ker zdej 505 sploh ne najdem. :> V bistvu se daljinca ne najdem, k sta ga tamaledva nekam 'spravla'. Ju moram zaslisat, kje je zdej ta rec ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546089 (27554) Anney
»

AV sprejemnik do 300 EUR

Oddelek: Zvok in slika
416630 (5736) misek
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16633968 (16739) josko674
»

Receiver do max 300 eur

Oddelek: Zvok in slika
333833 (2793) Trancedeejay
»

5.1 receiver in dva zvočnika?

Oddelek: Zvok in slika
122595 (2465) Trancedeejay

Več podobnih tem