» »

Zvit cpu pin Amd phenom x3

Zvit cpu pin Amd phenom x3

gt55gre ::

Nevem kaj naredit s čem ga poravnat , da se ne odlomi?. Zvitih pa je okoli 6 pinov ob strani procesorja , pini so zviti na tak način , kot prikazuje slika . Ali mislite ,da četudi poravnam pine bo procesor deloval tako kot prej ? . Ker če niso vsi pini dobro poravnani , nimajo dobregas tika z plato. Kako bi jih poravnal , v pravo lego , da bi imeli dober stik z ploščo?

galu ::

Uh, kaj pa si delal s tem?8-O
Probaj z kako ornk pinceto pa neko čist tanko blago med pinceto in pin, da ne boš slučajno okrušil česa..

gt55gre ::

Drgač niso tok zviti , kot prikazuje slika to sliko sm dav za vzorec. Zvili so se pri menjavi hladilnika, se je procesor zaradi prevelike količine termalne paste , nalimov na hladilnik .

Prosim za čimveč odgovorov , zadeva je videti nerešljiva. Ker pini so zelo krhko narejeni , in jih uniči že najmanjši premik. Vsaka pomoč je dobrodošla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

Fave ::

Jaz sem že velikokrat ravnal te pine. Pomagam si pa z majhnim križnim izvijačem. Pin naslonim v enega od štirih vogalov in ga lepo poravnam. Če je zakrivljen samo toliko, kot kaže na sliki se ne bo odlomil. Pomembno je, da ga v prvem poskusu poravnaš, ker, če ga boš premikal sem ter tja, bo hitro odletel.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

mtosev ::

jaz kar s svojim prstom poravnam. mam kar dober fealing v roki. ce bi s cem drugim ravnal bi se nim 10 dodatno zvil :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gt55gre ::

Nekaj pinov sem poskušal poravnat tudi z platično kartico , vendar jih ne morem čist zravnat , DaChampR , kaj pa če se okruši nanos na pinih ? ali je potem kaj narobe?

Dr_M ::

Sem imel hujsi problem pri mojemu Phenomu :) Pine sem poravnal, sicer je sel procesor malo tezje v socket, ampak dela bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DarwiN ::

Zakaj bi krušil pine ipd?. Neko ozko stvar nasloni ob pin na procesorju (tam kjer se pin "začne"), nato pa samo kot tega predmeta (in s tem tudi pin) višaj do željenih 90 stopinj..
Jaz sem za to kar olfa nož uporabil, ker je bil pač pri roki.:)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gt55gre ::

Dr_M pri meni je ravno še ta dodaten problem , zdi se mi , da procesor sedaj ko sem zasilno poravnal pine , ne deluje več na vseh jedrih , kot da bi vse naloge bile razdeljene samo na eno jedro , oz nevemali je samo tak občutek , ampak zdi se mi da to ni to , pol pa nevem ali nimajo vsi pini dobrga stika , ampak računalnik je počasnejši sigurno za 20 %. Res pa je da jih tudi ne morem sto odstotno poravnat zaradi oči , niso več tako ostre kot so bile včasih .

gt55gre ::

DarwiN , kaj pa če niso poravnani , pod pravim kotom , ali je možno da potem ni dobrega stika ? , ali procesor vseno deluje tudi če nima stika z vsemi pini?

DarwiN ::

Ne, stik gotovo je.. Preveri raje da nisi slučajno kateri pin "povozil", ko si rahlo na silo procesor porinil v socket? Vendar v tem primeru najbrž stvar nebi delovala...
Pa si prepričan da ne deluje vse tako kot mora? Ker morda je razlog le resetiran bios na privzete nastavitve...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TOP ::

Pine mal poravnaj,kakor se da in potle vtakni v socket počasi in previdno,če tudi gre mal težje.Drugič bodi previden in ne uporabljaj take sile,ko znemaš hladilnik dol.

gt55gre ::

DarwiN , noben pin ni potlačen , procesor sem poravnal v pravilno lego ga vstavil , in se je lepo vsedel v podnožje . Računalnik je počasnejši , pri odpiranju programov itd , winrar , odpriranju slik z privzetim pregledovalnikom . Kako pa naj ugotovim , če se mi je restirerov bios? . Top procesor dobesedno zdrsne v podnožje brez vsake sile , vendar je opazna razlika v hitrosti.

gt55gre ::

Sedaj sem opazil ,da imam tudi če ne odprem nobenga programa zelo visoko porabo rama , ali je tako visoka poraba ok za visto ? imam drugače okoli 4 giga rama.

Rippy ::

Si odstranil staro termalno pasto in dodal malo nove, če je zadeva packarija možno, da ni dobrega stika s hladilnikom tudi preveri, če je dobro nameščen.

Pri zagonu pritisni DEL (oziroma tipko, ki te popelje v BIOS). V PC health (ali kaj podobnega) preveri temperature. Če je normalno resetiraj BIOS in ponovno zaženi računalnik in preveri delovanje.

Možno je, da si uspešno prej ponastavil nastavitve in matična plošča ne zazna procesor, ter ta deluje pri nižji frekvenci. Pojdi v Control Pannel in System (nadzorna plošča in sistem) in nam povej kaj piše pod Procesor ter frekvenco in točen model procesorja, ki si ga kupil zaradi skladnosti. Če je tukaj kaj drugače bo potrebno ročno nastavit frekvence na referenčno.

gt55gre ::

Rippy staro termalno pasto sem odstranil , nova pa je že bila nameščena na hladilnik. Temperature se gibljejo okoli 16 stopin po jedru .
. Control Pannel in System mi izpiše Amd phenom 8650 triple core processor 2,30 ghz. V biosu mi nikjer ne kaže temperatur. Bios sem ponastavil na tovarniške nastavitve , vendar je odzivnost ista , nič se še ni zboljšalo. V biosu pa mi izpiše
.
. Hladilnik je tu di vredu pritrjen .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

DarwiN ::

Kot vidiš ga je zaradi varnosti downclockalo na 1142Mhz, torej 5.75x200...

Po googlu sodeč imaš v biosu sledeče:
D.O.T Control ------------------- Disable
AMD Cool 'n' Quiet -------------- Disable
HT Ratio --------------------------- Auto (max up to 13 but currently in 9x so my HT = 1800)
Adjust CPU FSB Frequency ---- 200
Adjust (1st) CPU Ratio --------- Auto (Max 11.5 and current in 11.5 too so my CPU clock = 2300)
Adjust (2nd) CPU Ratio -------- Auto (Grey Out cant select ; So whats this 2nd CPU ratio for?)

Izpostavljeno vrstico prestavi na 11.5, da bo tako 11.5x200=2300 MHZ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gt55gre ::

o a res hvala ti . Zanimivo ,da če dam nastavitve na deafult jih ne zresitera. Matična pa je Asus m4a78pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

gt55gre ::

Najlepša hvala tebi DarwiN in vsem ostalim zadeva je sedaj rešena , ko sem še enkrat ponatavil bios se je ferkvenca povrnila na 2308 mhz. Račuanlnik sedaj deluje občutno hitreje tako da mislim da bo zdej vredu
. Fantje super ste :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zviti pini na CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
343528 (1966) Spajky
»

Matična zviti CPU pini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7312959 (10513) solatko
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689417 (7879) Helena123
»

Ob zagonu PCja ni slike na ekranu

Oddelek: Pomoč in nasveti
11976 (835) Mitch
»

računalnik se ne odziva (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
566276 (5947) pingo76

Več podobnih tem