» »

Matična zviti CPU pini

Matična zviti CPU pini

«
1
2

Steinkauz ::

Torej kupil nov PC, ga sestavil in se ni hotel prižgat.
Probal 2 razična PSUja in drugi ram.

Isto, se sploh ne zažene.

Sem razdrl in raziskal plato in našel tole:



Ni najbolš slika, sam so pini zviti.
Sem sestavil že preceh računalnikov in se mi kej tazga še nikol ni zgodilo.

Sem šel kasneje še s prstom ZELO NEŽNO čez en pin in se takoj vda.
Prvič sem kupil Gigabyte plato (GA-H81M-HD3) , prej vedno asus ali asrock.
Je možno, da imajo tako švoh pine, da jih samo grdo pogledaš in odpadejo?

Najdu na newegg podobno:

http://www.newegg.com/Product/SinglePro...


EDIT: Zvitih je samo par, tisti ki gledajo dol.

gddr85 ::

najbrž je tud quality control pri lowend platah slabši, pač pošlješ nazaj

Steinkauz ::

Ja sej bom, sam se bojim, da bodo rekl, da sm sam zvil...
Pa še v nemčijo pošiljam.

gddr85 ::

mogoče slikaš in en mail z opisom napake in da pošiljaš nazaj

AngelOfDeath ::

Se je že večkrat zgodilo. Zato prodajalci ponavadi pred tabo odprejo ploščo gor in preverijo pine.
edit: Slovnica

Vili_vanili ::

sem tudi jaz poskusil vrniti ploščo v garancijo z zvitimi pini in so me zavrnil na avteri :)

TOP ::

Da si dobil zvite pine neverjamem,ker je skoraj nemožno imel v rokah ogromno plat še nikoli,dobil zvite pine.To se je tebi verjetno zgodilo,rahla ne pazljivost res da je skoraj ne možno ampak proc lahko narobe obrneš ali pa ko si plastiko z plate dol stavu.Reklamacjo ti zavrnejo gladko,zato probaj sam porovnat,če niso preveč upognjeni skoraj do plate potem se jih da poravnat.

GTX970 ::

Pine se da poravnati z dvema bančnima/telefonskima karticama (ali kaj podobnega), samo zahteva dobro svetlobo, mirno roko in en kup potrpljenja.

mihco ::

Tehnicni svincnik.

Phantomeye ::

TOP je izjavil:

Da si dobil zvite pine neverjamem,ker je skoraj nemožno imel v rokah ogromno plat še nikoli,dobil zvite pine.To se je tebi verjetno zgodilo,rahla ne pazljivost res da je skoraj ne možno ampak proc lahko narobe obrneš ali pa ko si plastiko z plate dol stavu.Reklamacjo ti zavrnejo gladko,zato probaj sam porovnat,če niso preveč upognjeni skoraj do plate potem se jih da poravnat.


Tako veliko jih pa gotovo nisi imel, da bi blo število plat reprezentativno.

D3m ::

Steinkauz je izjavil:

Ja sej bom, sam se bojim, da bodo rekl, da sm sam zvil...
Pa še v nemčijo pošiljam.


Boš poslal nazaj? Koliko je poštnina?
|HP EliteBook|R5 6650U|

RokX ::

Tudi sam sem naletel na zvit pin, kjer pa nisem vedel ali sem ga sam pomotoma zvil (čeprav dvomim) ali je bil že prej.

Z iglo in dobro svetlobo mi ga je uspelo postaviti nazaj. PC dela.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

gddr85 ::

kolker vidim tukej ni samo en pin zvit in se mi zdi mal čudno, da bi op to sam zvil, sploh če je lepo odstranil plastiko in položil gor cpu

Steinkauz ::

Prvo bom počakal na odgovor hardwareversand.
Če rečejo, da je šansa, da gre pod garancijo, pošljem.

Drugače sem že pošiljal grafično v nemčijo in je pršlo 10eur, tako da to je kvečjem manj, ker je lažje.

nekikr ::

Stric google ne najde nič o tej plati in zvitih pinih, najde pa ogromno zadetkov, ko taki domači mojstri sami poškodujejo plato. Kupi tule novo, če ne boš mogel poravnati pinov, da ne izgubljaš denarja s poštnino, ker ti bodo zavrnili reklamacijo.

GTX970 ::

gddr85 je izjavil:

kolker vidim tukej ni samo en pin zvit in se mi zdi mal čudno, da bi op to sam zvil, sploh če je lepo odstranil plastiko in položil gor cpu

Lahko da je bil na začetku zvil samo 1 pin, ko je op vstavljal cpu je zvil še sosednjih 5.

btw, cpu praviloma ne gre v ležišče če niso vsi pini poravnani, ko ga pravilno nastaviš nad ležiščem mora sam pasti noter.Če gre samo na silo je nekaj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

huelz ::

Nova plata nikoli nima zvitih pinov out of the box. In vedno ti bodo zavrnil garancijsko popravilo, ker proizvajalci tega ne priznavajo, ker gre, jasno, za fizicno poskodbo.
Da se jih pa poravnat, najbolj primerno orodje je olfa noz, ce so samo pokrivljeni jih probas poravnat, ce so pa zviti nazaj in se polomijo, je pa plata samo se za v smeti.
V primeru, da ti jih uspe poravnat, naredi se memtest, ker najveckrat so potem posledicno problemi z ramom, ce plata po poravnavi dela ampak vseeno kaj zafrkava.

Sami ::

Na AMD CPU-ju Athlon X2 4200+ socket939 se mi je zvilo ene 10 pinov....hladilnik se mi je zaradi skurjene termalne paste (OC) kar zalepil na CPU in ga nisem mogel ven dobit, potem pa sem malo na silo odtrgal CPU iz socketa...ni šlo drugače. Potem pa sem jih poravnal z bančno kartico in svinčnikom pa CPU še zdaj dela brez problema, rabiš mirno roko in živce...pa pazi da kakšnega ne odtrgaš.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

darkz ::

Sami je izjavil:

Na AMD CPU-ju Athlon X2 4200+ socket939 se mi je zvilo ene 10 pinov....hladilnik se mi je zaradi skurjene termalne paste (OC) kar zalepil na CPU in ga nisem mogel ven dobit, potem pa sem malo na silo odtrgal CPU iz socketa...ni šlo drugače. Potem pa sem jih poravnal z bančno kartico in svinčnikom pa CPU še zdaj dela brez problema, rabiš mirno roko in živce...pa pazi da kakšnega ne odtrgaš.


haha, čisto isti problem isti procesor isto podnožje.. xD rešil na isti način xP
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Steinkauz ::

huelz je izjavil:

Nova plata nikoli nima zvitih pinov out of the box. In vedno ti bodo zavrnil garancijsko popravilo, ker proizvajalci tega ne priznavajo, ker gre, jasno, za fizicno poskodbo.
Da se jih pa poravnat, najbolj primerno orodje je olfa noz, ce so samo pokrivljeni jih probas poravnat, ce so pa zviti nazaj in se polomijo, je pa plata samo se za v smeti.
V primeru, da ti jih uspe poravnat, naredi se memtest, ker najveckrat so potem posledicno problemi z ramom, ce plata po poravnavi dela ampak vseeno kaj zafrkava.


Ja tega mi poravnat ne bo ratal nikol, ker so tolk woobly k da bodo zdej zdej ven padl.
Ampak kot sm v OP napisal, če se jih samo ZELO NEŽNO dotaknem se že majejo (tko ene 20-30% pinov je takih).
Tak da jst bi reku da na začetku so že mogoče bli ok, ma bi jih vsaj najmanjši fizični stik zvil.

Tak da jst bi reku da je to defektni primerek.

mitfif ::

V sredo sem iz Hardwareversand dobil dve omenjeni plošči ( Gigabyte GA-H81M-HD3 ). Obe sta bili OK in delujeta brez težav.

BorutK-73 ::

Sami je izjavil:

Na AMD CPU-ju Athlon X2 4200+ socket939 se mi je zvilo ene 10 pinov....hladilnik se mi je zaradi skurjene termalne paste (OC) kar zalepil na CPU in ga nisem mogel ven dobit, potem pa sem malo na silo odtrgal CPU iz socketa...ni šlo drugače. Potem pa sem jih poravnal z bančno kartico in svinčnikom pa CPU še zdaj dela brez problema, rabiš mirno roko in živce...pa pazi da kakšnega ne odtrgaš.

Si probal sukat levo desno?

Zgodovina sprememb…

huelz ::

Jao, nimas se jih kaj dodatno dotikat (tud nezno ne lol), poravnaj (nezno, ce hoces :D), daj proc not (pravilno) in poglej, ce boota. Ce dela, ne tikas nikoli vec.

Sami ::

BorutK-73 je izjavil:

Sami je izjavil:

Na AMD CPU-ju Athlon X2 4200+ socket939 se mi je zvilo ene 10 pinov....hladilnik se mi je zaradi skurjene termalne paste (OC) kar zalepil na CPU in ga nisem mogel ven dobit, potem pa sem malo na silo odtrgal CPU iz socketa...ni šlo drugače. Potem pa sem jih poravnal z bančno kartico in svinčnikom pa CPU še zdaj dela brez problema, rabiš mirno roko in živce...pa pazi da kakšnega ne odtrgaš.

Si probal sukat levo desno?


Vse sem probal takrat :D Enostavno se je pasta tako zapekla, da je CPU postal eno s hladilnikom :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

lukaz ::

BorutK-73 je izjavil:

Sami je izjavil:

Na AMD CPU-ju Athlon X2 4200+ socket939 se mi je zvilo ene 10 pinov....hladilnik se mi je zaradi skurjene termalne paste (OC) kar zalepil na CPU in ga nisem mogel ven dobit, potem pa sem malo na silo odtrgal CPU iz socketa...ni šlo drugače. Potem pa sem jih poravnal z bančno kartico in svinčnikom pa CPU še zdaj dela brez problema, rabiš mirno roko in živce...pa pazi da kakšnega ne odtrgaš.

Si probal sukat levo desno?

Ista situacija z X6 phenomII procesorjem. CPU je prišel ven iz socketa, ko sem hotel hladilnik dol potegniti. Medtem ko sem jaz iskal en dober olfič, da bo prišel med njiju je kolega malo to sukal. Ko je dovolj močno zasukal sta se ločila, vendar je uspel prijeti pine in smo jih cca 15 morali zravnati ;)

opeter ::

Sami je izjavil:

Na AMD CPU-ju Athlon X2 4200+ socket939 se mi je zvilo ene 10 pinov....hladilnik se mi je zaradi skurjene termalne paste (OC) kar zalepil na CPU in ga nisem mogel ven dobit, potem pa sem malo na silo odtrgal CPU iz socketa...ni šlo drugače. Potem pa sem jih poravnal z bančno kartico in svinčnikom pa CPU še zdaj dela brez problema, rabiš mirno roko in živce...pa pazi da kakšnega ne odtrgaš.


AMD-jeve CPU-je (če imajo gor AMD-jev hladilnik z izvirno sivo pasto) so odstranjuje takoj po tistem, ko si računalnik izklopil. Pol lahko brez težav odstraniš.

Pasta se mora namreč segret, da postane "mehka" in gre hladilnik enostavno dol, brez, da bi CPU bil prilepljen, kaj šele, da bi potegnil ven skupaj iz ležišča. Pač, AMD-jeva nevšečnost.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

TOP ::

Lih tole sem hotel zapisat,da že logika mora pokazat termalna mora biti gorka,pustič da PC dela ugasneš in je,če pa nimaš uporaben PC pa z fenom segreješ.

Phantomeye je izjavil:

TOP je izjavil:

Da si dobil zvite pine neverjamem,ker je skoraj nemožno imel v rokah ogromno plat še nikoli,dobil zvite pine.To se je tebi verjetno zgodilo,rahla ne pazljivost res da je skoraj ne možno ampak proc lahko narobe obrneš ali pa ko si plastiko z plate dol stavu.Reklamacjo ti zavrnejo gladko,zato probaj sam porovnat,če niso preveč upognjeni skoraj do plate potem se jih da poravnat.


Tako veliko jih pa gotovo nisi imel, da bi blo število plat reprezentativno.

Si kdaj bral tukaj,da ljudje dobijo nove plate z zvitimi pini.Nisi in ne boš,zviješ lahko pine samo pri svoji nerodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Lonsarg ::

Itak da so ti novi pini mehki, kot taki nežni federčki,ki se vdajo a nato nazaj skočijo, sem jih že večkrat božal. Tako da po napisanem se mi nič kej ne zdi, da bi fasal defektno. Moje izkušnje z ravnanjem pinov pa so take, da se nikoli ne odlomijo, je pa res da teh tanovih, ki nimajo ravnih pinov še nisem ravnal, te je pomoje težje...

opeter ::

Lonsarg je izjavil:

Itak da so ti novi pini mehki, kot taki nežni federčki,ki se vdajo a nato nazaj skočijo, sem jih že večkrat božal.


Kot, da bi bral neko cukrasto erotično zgodbo. :P
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Master_Yoda ::

Ce negre cpu cooler ven oz. dobis procesor zaliman gor ga segrevaj kako minuto oz. vec z fenom. Gre pol takoj dol.

AngelOfDeath ::

Daj ne kvasite neumnosti še pri strežnikih ploščah se zgodi ta pride plošča z zvitimi pini. Original zapakirano!
edit: Slovnica

huelz ::

Haha, ne.

hojnikb ::

Si potem dal na tisoče plošč skozi roke, da lahko tako absolutno trdiš, da ne prihaja do tega ?
#brezpodpisa

huelz ::

Tisoc ne, ene 100 pa sam osebno v zadnjih 10 letih, da o tem, kolk so jih dal cez roke sodelavci, tako da ja, lahko to trdim.

solatko ::

Iz fabrike sigurno ne pride poškodovana plošča, ker tako kontrola (avtomatska) takoj izvrže, se pa zgodi, da je bila plošča že prodana in vrnjena (pravila nakupa preko interneta), prodajalec ne preveri vrnjenega blaga in naslednji kupec dobi pokvarjen izdelek. Ker gre sledenje prodaje z izdelkom, ti po navadi, na že enkrat prodan izdelek, reklamacijo brez problemov priznajo.

Nove plošče pa z zvitimi pini ne boš dobil, nikoli.

Sem imel pa sam primer uničenih - zvitih pinov na čisto novi plošči, povzročitelj tega pa je bila domača muca, ki so se ji svetlikajoči delčki tako dopadli, da jih je pobožala s tačko - krempeljci. Štiri luknjice z nekaj pini v vsaki, so bili premaknjeni-zviti.
Ker početja naše muce nisem videl, ploščo sem pa samo postavil na mizo in odstranil zaščitno plastiko, potem pa sem imel telefonski klic in nisem imel plošče v dosegu oči, sem ravno tako podal reklamacijo, saj na plošči še ni bil niti postavljen CPU.

Reklamacija je bila normalno zavrnjena, so jo pa popravili za nek smešen znesek - plošča deluje še danes, šlo pa je za precej drago ploščo 1366 podnožje.

Krivca sem našel nekaj dni pozneje, ko mi je napadla ploščo pred očmi. Sedaj vedno gledam, da hudička mačjega ni v bližini, predno montiram procesor, druge stvari na matičnih je ne zanimajo.
Delo krepa človeka

vostok_1 ::

Ta mi je tud mal čudna to say the least. Sicer nisem vedu, da po novem so pini na plati in ne na CPUju, ampak zviti pini pri original robi so bolj redkost kot ne. In kot že rečeno, procesor ne sede v podnožje v kolikor vse ne klapa. IMO ali si res ti po pomoti zvil ali so ti pač vštulili že kako reklamirano ploščo in upali, da ne boš kompliciral. Precej pogosta zadeva.

bbbbbb2015 ::

solatko je izjavil:

Iz fabrike sigurno ne pride poškodovana plošča, ker tako kontrola (avtomatska) takoj izvrže, se pa zgodi, da je bila plošča že prodana in vrnjena (pravila nakupa preko interneta), prodajalec ne preveri vrnjenega blaga in naslednji kupec dobi pokvarjen izdelek. Ker gre sledenje prodaje z izdelkom, ti po navadi, na že enkrat prodan izdelek, reklamacijo brez problemov priznajo.


To je zelo problematična reklamacija in priznanja reklamacije (verjetno) ne bo.

Sam sem imel primer, ko sem razpakiral (v enem šusu) 20 matičnih. ASUS. Vse sem lepo sestavil, nobene mačke, nič. Jaz in šraufciger.

Na eni je bilo na enem memory slotu odlomljen delček. To so tiste plate, ko imajo sponko samo na eni strani memory slota.

Motherboard je imel težave z ramom.

Originalna škatla rinfuza pa je bila odprta (security tape je bil strgan).

Kaj naj človek na to reče? Po moje je nekdo škatlo odprl in eno plato sprobal. Jaz si edino tako lahko to razložim.

Zato imajo originalne pošiljke vedno security tape. Tudi plata v maloprodaji je zalepljena s trakom (ki se ga z modelarskim nožem da sneti, če ti je to cilj).

Tako da... Ne bo nič z garancijo.

bbbbbb2015 ::

vostok_1 je izjavil:

Ta mi je tud mal čudna to say the least. Sicer nisem vedu, da po novem so pini na plati in ne na CPUju, ampak zviti pini pri original robi so bolj redkost kot ne. In kot že rečeno, procesor ne sede v podnožje v kolikor vse ne klapa. IMO ali si res ti po pomoti zvil ali so ti pač vštulili že kako reklamirano ploščo in upali, da ne boš kompliciral. Precej pogosta zadeva.


Jaz sicer ne bi trdil tako vehementno, da pa je proizvodnja tako zelo super. Ker sem osebno naletel na defekten AMD čip (ki mi ga je pa dobavitelj s *TEŽKIM* srcem in po hudih besedah zamenjal).

Zato služijo security trakovi.

Ampak problem je, da pri nas vsi te trakove trgajo in mešetarijo. Malo jemljejo ven in sprobavajo. Potem pa je jeb. reklamacija.

Človek bi rekel, da pa ne bo jemal robe, ki nima security traka. Samo potem skoraj nič ne bo mogoče kupiti.

Imam dobavitelja, ki mi pravi, da on osebno preveri vso robo,ker pa se mu je že zgodilo, da je roba v škatli manjkala ali pa je bila drugačna noter. In rutinsko strga trak.

DaPolice ::

Imam dobavitelja, ki mi pravi, da on osebno preveri vso robo,ker pa se mu je že zgodilo, da je roba v škatli manjkala ali pa je bila drugačna noter. In rutinsko strga trak.

Če vrjameš

bbbbbb2015 ::

DaPolice je izjavil:

Imam dobavitelja, ki mi pravi, da on osebno preveri vso robo,ker pa se mu je že zgodilo, da je roba v škatli manjkala ali pa je bila drugačna noter. In rutinsko strga trak.

Če vrjameš


Verjamem mu. Ker se je to meni zgodilo enkrat z Netgear switchi. Namerno nisem odpiral security traka, pri stranki vzeto iz škatle in pred mojimi očmi zmontirano.

Gremo domov. Preden odidemo, preverim vse še enkrat. Switchje bil drugi model, barva ista,vse isto, samo v dveh črkah se je razlikovalo.

Tako da je možno, da je v škatli nekaj drugega.

Dobavitelj zamenjal brez nadaljnjega.

GTX970 ::

Bo potrebno začeti odpiranje komponent snemati :|.

r3dkv1c4 ::

GTX970 je izjavil:

Bo potrebno začeti odpiranje komponent snemati :|.

Če je kupil novo plato...pure new...dvomim, da so pini zviti od Gigabyte-a.
Če pa je kakšen retail ali pa used potem pa itak nimaš kaj naredit.
Tako je.
Še nisem videl plate z zvitimi pini direktno od Gigabyte-a.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Loocas ::

Steinkauz je izjavil:


Sem razdrl in raziskal plato in našel tole:


Ni najbolš slika, sam so pini zviti.
Sem sestavil že preceh računalnikov in se mi kej tazga še nikol ni zgodilo.


Hočeš rečt, da tako jasno vidne poškodbe podnožja nisi videl, ko si vgrajeval procesor na ploščo???
Matev - najslabši troll vseh časov

GTX970 ::

Kot sem že prej napisal, če so pini zviti (1 je dovolj), vsaj meni brez sile ni uspelo spraviti cpu notri.
Cpu ni 10 kg kramp, tako da moraš z njim primerno razljivo ravnati.

solatko ::

Loocas - To je klasična poškodba premikanja CPU po plošči. Če ga ne daš direktno v ležišče, ga moraš vzet ven in ponovit postopek. Ali je bil procesro dan not obrnjen in pritisnen s prsti ali pa se je ročno popravljalo lego gor-dol.

Taka plošča iz proizvodnje ne pride, saj je vsaka optično pregledana in faljene takoj izvržene. To ni fizična kontrola, temveč strojna in taka napaka ne gre skozi.

Sedaj je samo vprašanje ali si ti prvi kupec-torej krivec poškodbe ali pa si dobil že vrnjeno plato, kjer je pa pregled fizičen in lahko pride do površnosti. V takem primeru, ti reklamacijo brez besed priznajo, skupaj z opravičilom, ker si imel probleme zaradi njihove napake.

CPU, ki ne sede v ležišče v celoti, je potrebno dvignit in ponovno vstavit, vsako premikanje po ležišču, ima za posledico poškodovanje pinov.
Pri ležiščih z luknjicami in pini na procesorju je manjša možnost napak, morda zaradi nerodnosti zvit pin, ki se ga da naravnati (enkrat), tu pa je potrebna zelo velika leča in skalpel, ter zelo mirna roka, da popraviš nazaj. Če pa je bilo že preizkušeno, potem pa je po navadi plata za stran.

Sem imel kar nekaj takih ležišč, ki so jih ob sestavljanju poškodovali domači mojstri.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bbbbbb2015 ::

solatko je izjavil:

Loocas - To je klasična poškodba premikanja CPU po plošči. Če ga ne daš direktno v ležišče, ga moraš vzet ven in ponovit postopek. Ali je bil procesro dan not obrnjen in pritisnen s prsti ali pa se je ročno popravljalo lego gor-dol.

Taka plošča iz proizvodnje ne pride, saj je vsaka optično pregledana in faljene takoj izvržene. To ni fizična kontrola, temveč strojna in taka napaka ne gre skozi.


Asusove plošče so imele eno varovalno ploščico. Ko si previdno snel ploščico, si moral biti slep, da poškodbe pinov ne bi videl, če bi res bili. Tako da ležišče je bilo zelo zavarovano.

Če pa CPU res kaj čudno noter daš in ne vsede, takoj vzet ven in nacilat znova.

Tako da ja, to bi bila poškodba pinov od rinjenja CPUja gor-dol.

gddr85 ::

jah tko je to pri intel, pri amd samo spustiš in pade notr (pini so tud trši) 8-)

hojnikb ::

Ja, to je to k kupujete Intel. Pr amd ni teh problemov :))
#brezpodpisa

TOP ::

gddr85 je izjavil:

jah tko je to pri intel, pri amd samo spustiš in pade notr (pini so tud trši) 8-)

Sej tud pri Intelu če mal pogledaš nimaš kaj falit imaš lepo dve zarezi in sam not pade in puščico ki ti kaže kako proc obrneš isto kot pri AMD.

r3dkv1c4 ::

gddr85 je izjavil:

jah tko je to pri intel, pri amd samo spustiš in pade notr (pini so tud trši) 8-)

ne blodi, intel skoči sam od sebe na podnožje
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU ~ Zviti Pini

Oddelek: Pomoč in nasveti
161219 (782) mat xxl
»

matiča hin...procesor živ?

Oddelek: Strojna oprema
312656 (2083) YdoIPonU
»

CPU PIN

Oddelek: Pomoč in nasveti
161727 (1571) gddr85
»

Razstavil, očistil, sestavil - nehal delovati

Oddelek: Strojna oprema
487556 (5637) cegu
»

Zviti pini na CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
343522 (1960) Spajky

Več podobnih tem