» »

računalnik se ne odziva

računalnik se ne odziva

«
1
2

gricko10 ::

Prosim bi mi lahko kdo svetoval na sledeč problem!

Danes sem iz procesorja vzel hladilnik in ko sem hladilnik vzel dol sem biu presenečen.....na hladilniku odspodaj je bil procesor dobesedno pripeljen na hladilnik in s tem ko sem vzel hladilnik stran sej je procesor iztaknil iz podnožja čeprav je bilo podnožje zaklenjejo....no ko sem procesor odstranil iz hladilnika in vse lepo in prav namestil nazaj sedaj pa računalnik zaženem vendar se na monitorju nič ne pokaže kot da ne bi bil povezan....kaj se je zgodilo ali je morda procesor fuč

eric_cartman ::

jao.. to ko je bilo zalepljeno je bila termalna pasta.. In to ti procesor dobro hladi.

Lahko si poškodoval podnožje in sedaj je procesor fuč... S tem moraš bit ekstra previden oz. ne šlatat če se ne spoznaš na to.

Zdej je sam za ugibat kaj je narobe. Lahko si pa narobe dal procesor nazaj.. Ali pa se ni dobro pritrdil če si kaj odlomil.. Veliko možnosti je.

Xserces ::

lahko se je zgodilo mali miljon stvari... lahko da si uničil procesor, pokrivil pine, prekinil kakšno povezavo na plati ker si tako ulekel... če je procesor zaprt ga ne dobiš tako lahko vn oz ga ne dobiš brez da bi kej odlomu...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

gricko10 ::

Veliko procesorjov sem že imel v roki in vem da na silo ne gre ampak tudi malo nisem na silo jaz sem dvignil hladilnik in procesor je bil gor

Brias ::

a je 478 processor, z pini ... ali kak amd z pini?

Xserces ::

procesor iztaknil iz podnožja čeprav je bilo podnožje zaklenjejo
kot sm reku... to nemorš nardit zlahka edino če je bilo že prej kaj zjebano!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

gricko10 ::

ampak prej je še delalo

Xserces ::

gricko10 je izjavil:

ampak prej je še delalo

Potem si ti nekaj zjebal... 2 in 3 post ti vse pove... lahko je miljon stvari
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

gricko10 ::

Brias je izjavil:

a je 478 processor, z pini ... ali kak amd z pini?

procesor je amd podnožje 754

pravkar sem opazil sem še enkrat vn vzel in pogledal odspodi na procesorju so 3 špičke čisto postran kaj naj naredim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gricko10 ()

eric_cartman ::

To je fertik..

Ni šanse da to popraviš tko da ti bo delalo... Lih AMD-ji so zelo problematični, ker jim pini vn gledajo..

Mislim, da ti lahko izrečem samo še sožalje, ker si ubil procesor :|..

opeter ::

AMD-jeve CPU moraš odstraniti na sledeči način:
1.) prižgeš računalnik in malo pustiš laufat, da se ti pasta segreje (lakho zaženeš kak program, ki je bolj zahteven)
2.) izklopiš računalnik, hitro vzameš dol stranico (lahko to narediš že pred točko 1.) in zdaj lahko brez težav odstraniš hladilnik

gricko10 je izjavil:

pravkar sem opazil sem še enkrat vn vzel in pogledal odspodi na procesorju so 3 špičke čisto postran kaj naj naredim


Uh, tukaj kaj dosti ne moreš.
Sicer lahko poskusiš prispajkat, samo vprašanje, če je to smiselno, namreč lahko poškoduješ še matično/ponožje, če narediš kaj narobe.

EDIT: čakaj, postran si rekel? To se še da zravnati. Jaz sem mislil, da se je odlomilo.
Imaš kakšno pinceto? Poskusi z njo rahlo prijeti posamezni pin in ga lepo počasi poskusi zravnati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Xserces ::

EDIT: čakaj, postran si rekel? To se še da zravnati. Jaz sem mislil, da se je odlomilo.
Imaš kakšno pinceto? Poskusi z njo rahlo prijeti posamezni pin in ga lepo počasi poskusi zravnati.


zraven napiši še to da ne odgovarjaš če gre kej na plati :)

se mi pa zdi da se pri intel to dosti lažje popravi kot pri amd
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

gricko10 ::

bom poskusil vam javim

Brias ::

da se resit ... samo mirno ... ce nimas mirne roke, najdi nekoga ki jo ima ...

vzami kak tanek noz, al pa swiss army knife in probaj dvigniti toliko da vidis da se ne bos dotaknil drugih ...

naceloma verjetno tudi pinceta ...

bodi previden ker prevec levo in desno, se bo pin odlomil ....


ne odgovarjam če gre kej na plati :)

opeter ::

Xserces je izjavil:

EDIT: čakaj, postran si rekel? To se še da zravnati. Jaz sem mislil, da se je odlomilo.
Imaš kakšno pinceto? Poskusi z njo rahlo prijeti posamezni pin in ga lepo počasi poskusi zravnati.


zraven napiši še to da ne odgovarjaš če gre kej na plati :)


Ja to sem pozabil dodat. 8-)

Xserces je izjavil:

se mi pa zdi da se pri intel to dosti lažje popravi kot pri amd


Niti ne. Pri eni plati (socket 775) je znancu padel izvijač na predel, kjer moraš vstavit CPU in sva mislila, da je zadeva "GOTOFA". No, ni bila, trije pini so bili zviti ... moram pa povedat, da sve se pošteno namučila in ziher sva shujšala kak kilogram, preden sva pine ponovno zravnala. Nikomur ne želim to ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

dzinks63 ::

Poišči mini kombinirke in veliko povečevalno lupo, še kakšna dobra svetilka z usmerjeno svetlobo je priporočljiva, sem že na tak način ravnal pine in je šlo, rabiš pa veliko občutka in zelo mirno roko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

gricko10 ::

uffff za las......use 4 sem naravnal z pinceto upam da bo sedaj delovalo

Rainbow Dash ::

ČE SO SKRIVLENE ŠPIŠKE NI FERTIK!!!!!! Men se je isto naredl ko sm meu prvič proc u roki, in sem enostavno uzel tehniščni svinčnik, in dal minice vn, in dal špičko not, in se tako da lepo poravnati!... Razen če nisi kere odlomil...

eric_cartman ::

No da slišimo kaj bo.. To zanima še mene.. Bratrancu se je skrivila ena v sredini.. Ampak ko jo je hotel zravnat se mu je odlomila.. Zato sem predvideval, da ti ne bo ratalo.. Ampak se moram zgleda ugriznt v jezik in vidt tvoj rezultat..

:P

Zgodovina sprememb…

gricko10 ::

no procesor se je sedaj lepo usedl not vendar še vedno ni slike

eric_cartman ::

Daj slikaj ga.. pa da vidimo sploh kašna je zadeva..

Pa še podnožje na matični..

Zgodovina sprememb…

gricko10 ::

 podnožje

podnožje



 procesor

procesor



žal mi je zaradi ne čiste slike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gricko10 ()

opeter ::

Nisi rekel, da si hotel spucat računalniki (prah, pa to)?

No, enivej, nič se ne vidi, da bi bil kateri pin odlomljen. Oziroma slika je slaba (ker se je premaknila pri fotografiranju) in je tak težko ocenit ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gricko10 ::

zlomljen zagotovo ni nuben

eric_cartman ::

No če slučajno niso pini, pa upam, da nisi uničil matične.

Vidt ni nič.. In zdej smo spet prišli do tega, da je še ogromno možnosti, kaj je lahko narobe.

Glede na to, da praviš da ni slike, potem poglej, da nisi pri ruvanju procesorja iztaknil še grafične kartice.

Upam tudi, da si si razelektril roke..Ker si lahko s statično elektriko skuril celo plato. Med drugim tudi grafično, če si se jo le malo dotaknil.. Upam, da veš da se moraš razelektriti na ohišju ali pa radiatorju ali pa imeti zapestnico..

Zgodovina sprememb…

gricko10 ::

imac še kdo kak predlog kaj bi lahko bilo narobe naj ob tem še povem da sem menjal disk

Hayabusa ::

Kakšne kombinirke/pincete za ravnanje pinov, 2 telefonski/kreditni kartici in gasa.
Da zlomiš pin se moraš konkretno potruditi, vsaj 10-20x ga moraš pregibati.


OP
Pc speaker javi kaj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

gricko10 ::

nič ne javi

eric_cartman ::

To, da si menjal disk nima nobene veze s sliko.. Če disk nebi deloval, potem bi pač prišel do biosa samo dalje ne.. In bi ti tudi napisalo, da ni zaznam noben disk.

Saj pravim.. Si preveril grafično?

Hayabusa ::

Daj proc/rame ven, potem mora piskati.

opeter ::

Poskusi vse odstranit, pusti samo CPU, en RAM modul in grafično. Aja, pa lahko resetiraš CMOS (imaš jumper nekje na matični).

Imaš pri roki slučajno kakšno drugo grafično?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gricko10 ::

Hayabusa je izjavil:

Daj proc/rame ven, potem mora piskati.

nič ne piska

eric_cartman je izjavil:

To, da si menjal disk nima nobene veze s sliko.. Če disk nebi deloval, potem bi pač prišel do biosa samo dalje ne.. In bi ti tudi napisalo, da ni zaznam noben disk.

Saj pravim.. Si preveril grafično?


Vstavil sem drugo grafično situcaija ista

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gricko10 ()

eric_cartman ::

Še preden naredimo celotno operacijo kompa preveri, če imaš vse priklopljeno.. Zadaj v kompu, če je ekran prikloplen.. in tako naprej.. Da ne bo potem kakšna banalna stvar.. To se velikokrat zgodi.

gricko10 ::

opeter je izjavil:

Poskusi vse odstranit, pusti samo CPU, en RAM modul in grafično. Aja, pa lahko resetiraš CMOS (imaš jumper nekje na matični).

Imaš pri roki slučajno kakšno drugo grafično?



sm resartilar cmos isto je

eric_cartman je izjavil:

Še preden naredimo celotno operacijo kompa preveri, če imaš vse priklopljeno.. Zadaj v kompu, če je ekran prikloplen.. in tako naprej.. Da ne bo potem kakšna banalna stvar.. To se velikokrat zgodi.

sem pregledal in je vse priklopljeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gricko10 ()

Hayabusa ::

prvi 2 minuti in par sekund čez:


OP si gozdar ali kaj podobnega, ker ne vem kako butast/"močan" moraš biti, da ti uspe iztakniti proc iz zaklenjenega socketa.

Če je vse skupaj prilepljeno počasi rotiraš hladilnik levo/desno pri topli pasti (delaš strig) in bo le ta sčasoma popustila (ali prvo vprašaš nekoga).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

eric_cartman ::

Najbrš je imel hladen računalnik.. Pač velikokrat se kdo useka, ko gre to počet, pa niti ne ve kako.. Oziroma samo približno.

gricko10 ::

eric_cartman je izjavil:

Najbrš je imel hladen računalnik.. Pač velikokrat se kdo useka, ko gre to počet, pa niti ne ve kako.. Oziroma samo približno.


je res ker intelovi grejo lepo vn teli amd pa sm prvič z njimi delal

eric_cartman ::

lahko edin probaš kje staknt proc.. Magar od kšnega kolega. Pa pač sprobaš če je proc. Če tudi potem ne bo delalo, je očitno šla plata.

Hayabusa ::

Če plata ne spravi ničesar od sebe (niti piska na speaker) je crknila ;).

gricko10 ::

ok......sem se sprijaznil ampak a mi lahko sedaj pove zakaj mi je crknila vse sem delal na leseni pisalni mizi

opeter ::

Je bil računalnik slučajno še priklopljen na elektriko, ko si izvajal OPERACIJO: "Odstranimo hladilnik s procesorjem vred"?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

solatko ::

AMD procesorji so dosti bolj vroči, zato se pasta veliko bolj zapeče, kot na Intel-u. Procesor si verjetno uničil, ko si ga prižgal s tremi skrivljenimi pini, zato lahko najbrž na delovanje računalnika, pozabiš, dokler ne dobiš drug proc.
Pri takem posegu je potrebno tudi pri vračilu procesorja, nazaj v ležišče, pregledat pine (se zelo radi skrivijo).

Procesorji z nogicami - 478, 574, 939 se brez težav potegnejo ven, skupaj s hladilnikom in to ni noben problem. Te procesorje drži samo ena taka ploščica kot je vidna na vrhu, le da se s tisto palčko ob strani, rahko premakne, ko palčko zaknemo. Tako, da ta poseg za procesor in MB ni škodljiv.

In zanič je poroc in ne plata.
Delo krepa človeka

gricko10 ::

opeter je izjavil:

Je bil računalnik slučajno še priklopljen na elektriko, ko si izvajal OPERACIJO: "Odstranimo hladilnik s procesorjem vred"?

ni bil

Hayabusa ::

AMD procesorji so dosti bolj vroči, zato se pasta veliko bolj zapeče, kot na Intel-u.

Amd s754 /939 je mrzel v primerjavi z Intel 478 P4 :)).

gricko10 ::

ali ima morda kdo od vas procesor s podnožjem 754

dzinks63 ::

Imam semprona 2800+ na 754, vendar je komp še v uporabi. Kaj si ti imel, athlona64 ali semprona? Tudi sam bi kupil Athlona 3.0 ali več na 754, če kdo ima, sempron je bolj tako tako, za silo pač.

gricko10 ::

imam athlona64

dzinks63 ::

Če si blizu CE, ga lahko preizkusim v svojem kompu, če bi CPU pri meni delal, imaš fuč matično.

gricko10 ::

dzinks63 je izjavil:

Če si blizu CE, ga lahko preizkusim v svojem kompu, če bi CPU pri meni delal, imaš fuč matično.



sem iz kranja

solatko ::

Če bi rad videl žareč procesor, priklopi Semprona ali Athlona, brez hladilnika. Intel-a komot, bo sam ugasnilo. Stvar je v tem, da so AMD-jevi procesorji 754, 462 in 939 zelo pogosto odpovedovali. Ko se je termalna pasta strdila, je slabše prevajala toploto in senzorji te povečane toplote niso kazali. Komponente v samem procesorju so se kljub sicer nižji temperaturi, na posameznih delih pregrevali in posledično odpovedovali. Marketinška poteza je tudi v tem, da senzorje toplote, postaviš na hladnejše dele. Hladilniki na AMD-jih so kar lepo žvižgali v primerjavi z Intelovimi. Izjeme so bili Intelovi Prescot-i.
Point je v tem, da so prescot-i bili pečice, Northwood pa je bil izredno hladen procesor, zato ne govort na pamet. Res pa je tudi to, da so Inteli po defaultu, pri 90° ugasnili, AMD-ji pa pri 110 še kar veselo delali.
Delo krepa človeka
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matiča hin...procesor živ?

Oddelek: Strojna oprema
312680 (2107) YdoIPonU
»

CPU PIN

Oddelek: Pomoč in nasveti
161756 (1600) gddr85
»

Zviti pini na CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
343538 (1976) Spajky
»

Matična zviti CPU pini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7312983 (10537) solatko
»

Procesor - problem!

Oddelek: Kaj kupiti
172296 (1919) opeter

Več podobnih tem