» »

Matična zviti CPU pini

Matična zviti CPU pini

1
2
»

solatko ::

Ko je v ležišču, ga ne smeš nič popravljat, če ni lepo not, ga moraš vzeti ven in ponovno vstaviti. To je vsa umetnost. Če ga pa hočeš slučajno zapreti, ko ne leži v redu, pa ležišče hitro uničiš.
Pri procesorju gre vse na izi, nič sile in ihte, je hitro plošča za v smeti.
Je pa zadnje ležišče pri intelu, ki je imelo luknjice - 478, tako, da je bilo dovolj časa za naučit se proc v ležišče dajat.
Enako je potrebno pazit, ko ga jemljete ven, ga je potrebno lepo navpično dvignit, posebej je potrebno pazit pri odstranjevanju hladilnika, nič sukat levo-desno, če ne gre lepo z dvigom, s fenom malo segret, potem pa gre.
Delo krepa človeka

Leprechaun ::

solatko je izjavil:

Ko je v ležišču, ga ne smeš nič popravljat, če ni lepo not, ga moraš vzeti ven in ponovno vstaviti. To je vsa umetnost. Če ga pa hočeš slučajno zapreti, ko ne leži v redu, pa ležišče hitro uničiš.
Pri procesorju gre vse na izi, nič sile in ihte, je hitro plošča za v smeti.
Je pa zadnje ležišče pri intelu, ki je imelo luknjice - 478, tako, da je bilo dovolj časa za naučit se proc v ležišče dajat.
Enako je potrebno pazit, ko ga jemljete ven, ga je potrebno lepo navpično dvignit, posebej je potrebno pazit pri odstranjevanju hladilnika, nič sukat levo-desno, če ne gre lepo z dvigom, s fenom malo segret, potem pa gre.


Za v smeti ravno ni, ker se da cel socket zamenjati. Če se pošlje nazaj proizvajalcu bi pomoje v zameno za plačilo naredili v njihovem servisu.
Drugače pa, če ima kak servis v SLO kaj podobnega :).
*************************************************************

Cveto ::

Meni je tudi uspelo zviti en pin. Problem pri popravljanju je da ni dovolje da se pin poravna, pač pa ga je treba pogledati pod kotom, da je že pri "korenini" dovolj vzdignjen, da je potem cel pin na pravi višini in da je pravilno vzmeten. Pin na spodnji sliki sem recimo najprej samo poravnal, pa ni bilo ok, ker ga je ob vloženem procesorju pritisnilo preveč naprej in se je dodatnik drugega pina. Na srečo imamo v službi profi mikroskop z 80x povečavo in se naredil tam, za silo pa gre tudi z mobitelom (Note 3), a ga moraš prav fiksirati (spodnja slika)

solatko ::

ejnita - Popravilo bi bilo ekonomsko nesmisel, pa tudi nikoli ne veš, če je bil že povzročen kak kratki stik, nekateri pini so namreč pod tokom (baterija).
Delo krepa človeka

SuperVeloce ::

vostok_1 je izjavil:

Ta mi je tud mal čudna to say the least. Sicer nisem vedu, da po novem so pini na plati in ne na CPUju, ampak zviti pini pri original robi so bolj redkost kot ne. In kot že rečeno, procesor ne sede v podnožje v kolikor vse ne klapa. IMO ali si res ti po pomoti zvil ali so ti pač vštulili že kako reklamirano ploščo in upali, da ne boš kompliciral. Precej pogosta zadeva.

Na Intelu takšno podnožje ni novo, ampak že od zadnjih Pentium 4 na 775 podnožju (10 let). Sicer so takrat vsi govorili, da je to veliko preobčutljiva zadeva in da se bo masovno kvarilo, ampak po toliko sestavljenih intel računalnikih in večkrat menjanih cpujih (ali odstranjenih pri čiščenju itd.) se mi še ni zgodilo, da bi bilo kaj narobe. Je pa res, da se mi tudi redko zgodi, da je treba zadevo še segreti, da gre brez sile dol.

Edit: Če kdo vpraša, zakaj odstranjeni cpu pri čiščenju... folk včasih toliko paste stisne, da zalije vse okoli. Tudi z arctic silver 5, za katerega nihče ni 100% ali je hudič električno prevoden ali ne.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

nomad_soul ::

Sam sem dobil Asrockovo z77 ploščo novo z zvitimi pini, kakšne dve leti nazaj iz hoh.de. Ko sem jih začel ravnati sem celo pri enem pinu najdel košček tuje kovine. Bom postal slike, če jih bom najdel.
Plošča sicer od takrat deluje brez problema. :)

gddr85 ::

no, potem pčitno ni nemogoče :)

huelz ::

Se je nemogoce, vecja verjetnost je, da je dobil rabljeno oz. vrnjeno enkrat prej plato.

solatko ::

Če plošča še ni bila pod napetostjo in procesor zagnan, je možno, da ob poravnavi pinov, le ta tudi normalno dela, če pa je bil na tako ploščo dan procesor in vse skupaj zagnano, pa je po vsej verjetnosti, plošča skurjena, lahko pa tudi procesor. Sem že dobil računalnik v popravilo, kjer sta zaradi hišnega mojstra šla tako procesor, kot matična.

Saj je montaža procesorja čisto enostavna, samo vseeno je potrebno malo pazljivosti in nobenega premikanja procesorja po ležišču, samo gor in dol, pred zapiranjem z varovalom, pa z enim prstom fiksirat CPU (z vrha pritisk s prstom prodi podnožju, dokler ni varovalka zaprta).

nomad_soul - Bila je nova, vendar si bil ti drugi kupec, nekdo jo je vrnil ali pa je bila testna plošča. So pač računali, da iz SLO ne boš poslal nazaj, ali pa tisti, ki je poslal, niti ni vedel, da je bila zadeva v uporabi.
Delo krepa človeka

Pesimist ::

mater pa sem lih mislo i7 6 cora narocit. Zdaj bom pa raje ps4.

hojnikb ::

tut defekt ps4 lahk dobis ;)
#brezpodpisa

D3m ::

Neseš nazaj in dobiš novega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Sam to moras bit pa ze res talent, da ti rata tako zvit pine na podnozju. Raj ne govorim, kaj se mi je ze vse zgodilo na moji plati s procesorjem, ampak pinov mi pa se ni rata zvit. Ocitno se nisem dovolj potrudil.
Se na eno crknjeni 775 plati sem se nekaj trudil zvit pine s procesorjem, pa mi ni uspelo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vanadium ::

No evo se je tudi tu pojavilo glede zvitega pina:

SPCR

solatko ::

Dr_M - Čist simpl - ti posodim mojo mačko.:O

Sicer pa sem že dobil mašino, ki je trokorala, pa je bilo ležišče procesroja na nekaj mestih fajn poškodovano. Če ti ne rata dat procesor točno v ležišče in ga poizkušaš premaknit - poravnat, boš, če kolikor toliko pritiskaš, pine ob robu poškodoval, kako jim pa rata na sredini, pa tudi meni ni jasno, verjetno z grobim odstranjevanjem prilimanega hladilnika, drkanjem levo-desno, obračanjem, saj procesor ni tako trdno pritrjen, da se nebi za kakšen mm premaknil, če počneš to s primerno silo.
Delo krepa človeka

Dr_M ::

Dr_M - Čist simpl - ti posodim mojo mačko.:O


Ne rabim, imam 2. Sta ze marsikaj unicila, ampak compa pa se ne.:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

Meni čisto novo Asusko 1366 podnožje, vrhunske serije, ker mi niti na misel ni prišlo, da imam trikolorko, ki bi se rada ukvarjala s sestavljanjem računalnikov. Rabila je pet minut moje odsotnosti. Je šlo 350€ (dober rabat) v nepovrat.
Delo krepa človeka

FX6300B ::

jst sm enkrat dobu računalnik mislm da je bla gigabyte epc5c-ds3r se je kr sam od sebe restartu pa nč slike pa nč sm pol se zajbavu ceu tedn nakonc pugruntu da so bli 4 pini pokrivljeni sm jih lepo poglihu in še zj pc dela k nov :D
May the force be with you!

m0LN4r ::

solatko je izjavil:

Meni čisto novo Asusko 1366 podnožje, vrhunske serije, ker mi niti na misel ni prišlo, da imam trikolorko, ki bi se rada ukvarjala s sestavljanjem računalnikov. Rabila je pet minut moje odsotnosti. Je šlo 350€ (dober rabat) v nepovrat.

Welcome tu dö klab, moji dve sta tudi calico
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FX6300B ::

solatko kva pa je nardila? poscala? >:D
May the force be with you!

solatko ::

FX6300B - Ne ščije. Lepo se je s krempelci lotila svetlečih pinov in jih nekaj oblikovala po svoje, baje naj bi računalnik delal bolje.>:D

Problem je bil, ker sem dal ploščo iz vrečke, snel zaščito ležišča procesorja, v tistem pa je zazvonil stacionarc v drugem prostoru. Ko sem prišel nazaj, pa sem šele pogledal ležišče in prvo, kar mi je prišlo na misle - tovarniška napaka ali plošča bila že v drugih rokah. Tudi v trgovini se nikakor nismo mogli zment, da jaz nisem naredil tega in, da sem tako ploščo dobil.
Vzel sem drugo, to pa je trgovec poslal na popravilo v Asus. Čez nekaj časa je prišla nazaj, vendar nikoli ni delala, kot je treba, sem jo zamenjal z drugo, tista pa je romala v rezervne dele za zamenjavo elementov.

Kaj se je zgodilo, mi je pokazala po nekaj dneh, ko je hotela predelat drugo novo ploščo, zanimivo, stare jo ne zanimajo, sem ji nalašč nastavil neko skurjeno 775, pa je samo povohala in šla spat. Nove pa zgleda, da imajo magnet.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Nove pa zgleda, da imajo magnet.

Vonj po tovarni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SuperVeloce ::

pini na novih platah se ekstra svetijo ;)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

solatko ::

No sej zdej ma prepoved približevanja in je mir.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU ~ Zviti Pini

Oddelek: Pomoč in nasveti
161230 (793) mat xxl
»

matiča hin...procesor živ?

Oddelek: Strojna oprema
312673 (2100) YdoIPonU
»

CPU PIN

Oddelek: Pomoč in nasveti
161749 (1593) gddr85
»

Razstavil, očistil, sestavil - nehal delovati

Oddelek: Strojna oprema
487590 (5671) cegu
»

Zviti pini na CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
343528 (1966) Spajky

Več podobnih tem