» »

Full HD-1080p in 720p - minimalne/optimalne zahteve

Full HD-1080p in 720p - minimalne/optimalne zahteve

sthep ::

Živjo,

Zanima me kakšne so minimalne/optimalne zahteve glede grafične in procesorja za predvajanje 1080p in 720p.

Hvala že vnaprej
  • spremenil: sthep ()

zavajon ::

Po mojem je tukaj bolj pomemben procesor, kajti grafične so itak vse dovolj zmogljive.
Meni na Gigabyte GA-MA74GM-S2H z integrirano grafiko na chipsetu AMD740G s procesorjem Athlon X2 BE-2350 2.1GHz deluje brez zatikanja. Je pa to najbrž bolj na meji, ker je procesor običajno na 70%-90%.
Ker so to low-cost komponente, bi verjetno delalo na vsakem današnjem kompu iz akcije.

lp

BlaY0 ::

Po mojem je tukaj bolj pomemben procesor, kajti grafične so itak vse dovolj zmogljive.

Delno imaš sicer prav ampak pri vsem skupaj je še par tistih "odvisno".

Če imaš grafično, ki podpira hardverski H.264/MPEG-4 AVC dekoding, potem nucaš samo player, ki zna to izkoristiti in ti zadeva dela tudi s celeronom.
Če vsebine predvajaš s playerjem, ki ne izkorišča hardverskih zmoglivosti grafične, potem pa se zadeva predvaja v takoimenovanem softverskem načinu in za to uporablja moč centralnega procesorja.

Jaz imam sicer ene par let star Dual Core notri pa nVidia grafično za 25€ in imam med predvajanjem 1080p H.264 zakodiranega videa procesor obremenjen okrog 6%.

Zadeva špila tudi s precej manj zmogljivimi centralnimi procesorji kot so recimo Intel Atom pa 400MHz ARM (to je tak procesor, ki ga najdeš v večini pametnih telefonov recimo) in podobno...

sthep ::

Ja, meni recimo špila čisto lepo (računalnik-glej podpis). Pri prijatelju pa na pentium D 3ghz, 8400 grafični ne dela. Točnih zahtev pa ni nikjer?

misek ::

Zadeva špila tudi s precej manj zmogljivimi centralnimi procesorji kot so recimo Intel Atom pa 400MHz ARM
Ja, imaš pa zraven še namenski dekoder, kot npr. dobro grafično na navadnem računalniku. Vse skupaj pa zapakirano v en velik čip.

BlaY0 ::

Jaz imam točno to grafično... nVidia 8400GS in dela BP.

Kako obremenjen pa imaš procesor ob gledanju?

jan01 ::

@BlaY0
Ne veš pa, da ti ta grafična zanič dekodira h264, kar poglej si teste, če ne verjameš...

BlaY0 ::

Nisem opazil da bi bilo kaj hudo zanič...

SG_101 ::

lp

mene pa samo zanima če bi se dalo gledat HD filme na prenosnikih z Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD do 384MB

npr. na temu http://www.in-sert.si/product_info.php?...

GoldRakun ::

@sg_101 :
Bi se dalo (verjetno).
Imam prenosnika (samo še nisem sprobal videov), ki ima grafo HD3200, kar je nekaj takega kot 4500MHD, tak da sporočim zvečer.

matej_jack ::

Konkretno za tega ti lahko povem, da brez težav predvaja Fullhd, v kombinaciji s CoreAVC.

jan01 ::

Predvajalo bo bp

LordTado ::

a z x1950 bi se dalo gnat 1080p?

al podpirajo to smao novejše grafe?

dzinks63 ::

Mislim, da tale tvoja grafa x1950gt ima:

Accelerated MPEG-2, DivX, WMV9, VC-1, and H.264 decoding and transcoding,

nima pa

High definition (HD) playback of both Blu-ray and HD DVD formats ,

kot imajo kartice novejše generacije. Podpora za hd pri ati karticah je od predpone HD naprej, torej od HD2400 kartic naprej. Imeti pa bi moral še instaliran ustrezen program za predvajanje videa, kateri bi to znal izkoristiti. Pri tvoji mašini se lahko zanašaš le na procesor, če imaš kakšen dvojedrni cpu bi moralo delat bp.

LordTado ::

ja saj sem si mislil,da so hdji dobili ime tudi zaradi tega...

pirlo ::

mpc in kmplayer podpirata to brez težav. Večji problem je v tem, da grafični čip, ki dekodira video ne podpira vseh možnih kodiranj, in se ti lahko zgodi pri kakem mkv filmu da ti ne bo vredu dekodiral, dobiš zeleno sliko ali nekaj podobnega; meni se to dogaja na 780g.

jan01 ::

@pirlo
Glej, da imaš najnovejšo verzijo mpc home cinema download, saj je odpravljenih veliko bugov . Pa najnovejše atijeve driverje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zotac ZBOX in 1080p?

Oddelek: Zvok in slika
81795 (1500) chiuaua2
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456034 (3207) zavajon
»

predvajanje filmov.mkv na AMD Athlon 3000+

Oddelek: Pomoč in nasveti
355132 (4586) gibaj
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11116998 (9883) GrimReaper
»

(ne)predvajanje HD 1080p mkv z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
152585 (2194) gujo14

Več podobnih tem