» »

Zotac ZBOX in 1080p?

Zotac ZBOX in 1080p?

chiuaua1 ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil računalnik s specifikacijami spodaj, da bi si uredil en mini htpc, pa sem malce razočaran nad predvajanjem 1080 mkv-jev. Na Windows 7 se še najbolje odreže VLC (zatika se zelo občasno, pri nekaterih scenah in filmih bolj), BS Player še slabše (zaostaja zvok). Nikakor nisem uspel doseči brezhibnega playbacka na 1080p, 720 je seveda ok.

Windowsi so praktično clean install.

Ima mogoče kdo kako idejo oz. lahko pove, če je možno na takšni konfiguraciji doseči seamless 1080p playback?

Vnaprej hvala,

LP


Zotac ZBOX HD-ID41 Plus

(ZBOX-ID41-PLUS-E)

SPECIFIKACIJE :

Model
Model ZOTAC ZBOX ID41 PLUS
Chipset
Manufacturer Intel
Chipset NM10 Express
GPU Next-Generation NVIDIA ION w/512MB DDR3
CPU Compatibility
Name Intel Atom D525 (dual-core) (1.8 GHz)
Socket NA (integrated CPU)
Front-side bus 800 MHz
Memory
Memory Type DDR3
Memory Speed 800 MHz
Slots 2 x 204-pin SODIMM
Capacity 2GB DDR3-800 (up to 4GB)
Expansion
Expansion Slots NA
3D API
DirectX DirectX 10.1
OpenGL OpenGL 3.2
Networking
Ethernet 10/100/1000 Mbps
WiFi 802.11n/g/b (300Mbps)
Audio
Analog Stereo Output
Digital 8-ch via HDMI, S/PDIF
Storage
Hard Drive 250GB 5400RPM HDD
Optical Drive NA
Memory Card Reader 6-in-1 (MMC/SD/SDHC/MS/MS Pro/xD)
Ports
DVI 1 (Dual-link)
HDMI 1 (HDCP w/8-channel digital audio)
VGA N/A
SATA 1 (SATA 3.0 Gbps)
eSATA 1
IDE N/A
PS/2 N/A
Serial Port N/A
USB Ports 2 USB 3.0 (on back panel) 4 USB 2.0 (2 back panel, 1 front panel, 1 top panel)
Firewire N/A
Cooler
Cooler NA
Form Factor
Form Factor N/A
OS Compatibility
Windows User installed (Windows XP, Vista, 7 and Linux ready)
General
SLI Supported No
Maximum Resolution N/A
Other
Wake-On Support
Overclocking features
Packaging
Package Contents 1 x ZOTAC ZBOX ID41
1 x VESA mount - za montažo na monitor
1 x DVI-to-VGA adapter
1 x AC adapter
1 x Power cord
1 x Warranty card
1 x User manual
1 x Driver CD



Specifikacije:

misek ::

Seveda podpira 1080p. V predvajalniku moraš omogočiti VDPAU, da dekodira grafična kartica.
Ali pa poskusi http://www.openelec.tv/.

chiuaua1 ::

Predvidevam da je tole za unix sisteme, mogoče kaj kar bi delalo na windows 7?

techfreak :) ::

Probaj z Media Player Classic ali pa BOXEE/XBMC, kjer omogočiš strojno dekodiranje.

zavajon ::

Sem sam imel ION, sicer z Atom 330, a po mojem ta novi 525 ni kaj dosti hitrejši, sicer ne bi dal tega posta. Sem se precej ubadal s konfiguriranjem za predvajanje AVC na Windows in stojim za trditvijo, da brez CoreAVC ni možno tekoče predvajanje 1080p.
Torej, inštaliraš CoreAVC, v nastavitvah daš Acceleration na CUDA, Deblocking na Skip Always (morda lahko Skip When Safe), obkljukaš Preferred Decoder (ta ti baje postavi merit na preferred), Deinterlacing na Hardware. Obkljukaj Show Tray Icon, da boš videl, če ti uporablja CUDA.
Za BsPlayerj je to dovolj. Če pa uporabljaš MPC-HC, moraš dodati CoreAVC v External Filters, v Internal Filters odstraniti kljukice iz Matroska, MP4/MOV na levi in oba H264/AVC na desni. V Output moraš obvezno za DirectShow Video izbrati System Default, ker za EVR je prešvoh. Pa pri Subtitles obvezno izklopiti Allow Animation when buffering.
Da ti CoreAVC uporablja HW dekodiranje vidiš tako, da je ikona v trayu zelena, CPU usage pa je med predvajanjem cca. na 25%.
Na VLC pa kar pozabi, razen če ni morda v kakšni novejši verziji HW dekodiranje bolje podprto.
Na ta način deluje zadovoljivo tekoče, a pri kakšnih hitrih scenah vseeno še malo trza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

bb007 ::

Če si ga pred kratkim kupil ne vem zakaj nisi vzel ZBOX modela z E-350 procesorjem in integrirano grafiko...po testih je grafični del bistveno boljši od ION-a...

Sicer ima jaz model z Atom 330 + ION in mi je gladko predvajanje FullHD filmov bilo mogoče le v Media Player Clasic...ob tem seveda da zadaj niso laufali nobeni programi, ne torrenti, ne word, ne nič...

jype ::

Na Linuxu z VDPAU 1080p AVC-1 in h264 pri 12Mbps delata normalno.

chiuaua1 ::

zavajon je izjavil:

Sem sam imel ION, sicer z Atom 330, a po mojem ta novi 525 ni kaj dosti hitrejši, sicer ne bi dal tega posta. Sem se precej ubadal s konfiguriranjem za predvajanje AVC na Windows in stojim za trditvijo, da brez CoreAVC ni možno tekoče predvajanje 1080p.
Torej, inštaliraš CoreAVC, v nastavitvah daš Acceleration na CUDA, Deblocking na Skip Always (morda lahko Skip When Safe), obkljukaš Preferred Decoder (ta ti baje postavi merit na preferred), Deinterlacing na Hardware. Obkljukaj Show Tray Icon, da boš videl, če ti uporablja CUDA.
Za BsPlayerj je to dovolj. Če pa uporabljaš MPC-HC, moraš dodati CoreAVC v External Filters, v Internal Filters odstraniti kljukice iz Matroska, MP4/MOV na levi in oba H264/AVC na desni. V Output moraš obvezno za DirectShow Video izbrati System Default, ker za EVR je prešvoh. Pa pri Subtitles obvezno izklopiti Allow Animation when buffering.
Da ti CoreAVC uporablja HW dekodiranje vidiš tako, da je ikona v trayu zelena, CPU usage pa je med predvajanjem cca. na 25%.
Na VLC pa kar pozabi, razen če ni morda v kakšni novejši verziji HW dekodiranje bolje podprto.
Na ta način deluje zadovoljivo tekoče, a pri kakšnih hitrih scenah vseeno še malo trza.


Kupil CoreAVC in nastavil po navodilih, dela super, hvala!

chiuaua2 ::

Zdravo,

imam na isti mašini nastavljen CoreAVC. Slika zdaj zgleda ok, imam pa izjemne težave z zvokom (tako v BS kot tudi MPC out of sync).

Predlogi?

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BS Player

Oddelek: Programska oprema
486200 (783) Han
»

720p in 1080p ne popolnoma gladko

Oddelek: Zvok in slika
323473 (2825) OK.d
»

CoreAVC in W7

Oddelek: Operacijski sistemi
272565 (2147) m0LN4r
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117272 (10157) GrimReaper
»

Predvajanje 720p in 1080p posnetkov

Oddelek: Zvok in slika
173567 (2806) biasko

Več podobnih tem