» »

Zunanji SSD ali VM za Linux (Lubuntu)?

Zunanji SSD ali VM za Linux (Lubuntu)?

Rad21 ::

Kaj priporočate? V Linux-u ne igram iger.

velikBrokoli ::

Dual boot je veliko bolj priročen kot VM. VM je nadležen.

Jaz imam main SSD Ubuntu, drugi SSD pa Windowsi. Načeloma bi lahko dal tudi zunanji SSD.

karafeka ::

Meni je VM veliko bolj praktičen. Sicer imam v VirtualBoxu Windows, main sistem pa Manjaro, in če kaj rabim na vsake kvatre v Windowsu lepo zaženem VirtualBox in si prenesem datoteke, ne rabim zaradi tega računalnika restartat.

Rad21 ::

Ali bo VMware Workstation Player kdaj podpiral Snapshots? Zaradi tega moram uporabljati VMware Workstation Pro.

bajsibajsi ::

VM. Dual boot postaja zgodovina.
Virtualbox podpira snapshots.

predi ::

Rad21 je izjavil:

Ali bo VMware Workstation Player kdaj podpiral Snapshots? Zaradi tega moram uporabljati VMware Workstation Pro.
Saj načeloma narediš kopijo virtualke in je to to? Pa še backup imaš, kar snapshoti niso.

velikBrokoli ::

karafeka je izjavil:

Meni je VM veliko bolj praktičen. Sicer imam v VirtualBoxu Windows, main sistem pa Manjaro, in če kaj rabim na vsake kvatre v Windowsu lepo zaženem VirtualBox in si prenesem datoteke, ne rabim zaradi tega računalnika restartat.


Jaz imam Windowse za gaming, ker na linuxu 50% stvari ne dela. Pa razne windows specificne zadeve, kot recimo podpisovanje z digitalnimi certifikatom, kar je na ubuntuu masini prakticno nemogoce (sem obupal in je lazje restartat komp enkrat na par mescev, ko to raibm).

VM mi grejo pa na zivce, ker je pocasneje, pa kdaj tut kaksni devici gor ne delajo kot bi moral... ajde, ce imas samo za neke obcasne programe laufat, je ok.. da bi pa 8 ur v virtualki delal ali spilal, je pa bv.

Odvisno od potreb.

karafeka ::

Pasjansko lahko cele dneve v virtualki špilaš :)
Odvisno kaj delaš ali igraš. Če se baviš z nekim grafičnim oblikovanje ne boš v virtualki daleš prišel, če pa recimo kake skripte programiraš ali kaj prevajaš, pa gre.
Ja odvisno od potreb, in kako pogosto to rabiš.

Imam pa na službenem Window PCju v Hpyer-V Linux (Chrunchbang), pa dela ok. Celo blender mi lavfa za silo. Sicer ga imam bolj kot ne zato, da ko sem v Windowsih preko VPN povezan na službeno omrežje, lahko hkrati v Hyper-V dostopam do domačega LAN-a. (že vidim sedaj komentarje o varnostnih pomislekih :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Rad21 ::

V Linux-u ne igram iger zaradi tega, ker skoraj nobena igra ni Native za Linux. Program OpenIV za moddanje GTA ne deluje itd. Da o piratskih igrah in repackih ne govorim.

VFIO (GPU Passthrough) mi pa sploh ni všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rad21 ()

Rad21 ::

Counter-Strike 2 je edina igra, ki sem jo igral v Linux-u oziroma testiral in primerjal FPS z Windows 11.

Rad21 ::

Tudi v Linux Mint Counter-Strike 2 slabo deluje. Windows je najboljši za igre, za Linux pa VM.

Rad21 ::

Jaz sem se odločil za Dual Boot Windows 11 + Xubuntu na notranjemu NVMe SSD-ju zaradi NVIDIA gonilnikov.

d4vid ::

Se spet sam s sabo pogovarjaš?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VMware Workstation Player ali Oracle VM VirtualBox za Ubuntu?

Oddelek: Programska oprema
6722 (375) srus
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717580 (3793) MrStein
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193919 (2980) slitkx
»

Izšel VirtualBox 4.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5010982 (7789) Buggy
»

virtualbox - 2 vprašanji

Oddelek: Programska oprema
141897 (1619) OmegaBlue

Več podobnih tem