» »

Styria kupila Bolho

Styria kupila Bolho

Dnevnik - Avstrijsko podjetje Styria AG, ki je lastnik mnogo medijev v Avstriji, Sloveniji in na Hrvaškem, je kupilo še 40-odstotni delež spletne strani Bolha.com. Styria ima v Sloveniji v lasti že skupino Žurnal, ki izdaja brezplačna dnevnik Žurnal in tednik Žurnal24 ter skrbi za spletno stran zurnal24.si, ter četrtino Dnevnika. Za 40-odstotni delež so odšteli 1,6 milijona evrov, tako da so sedaj postali edini družbenik, saj so že prej obvladovali 26,7 odstotka Bolhe, medtem ko je bila tretjina lastni delež. Ustanovitelja spletne strani Boštjan Marušič in Aleš Blatnik sta tako za 6,67-odstotni delež prejela vsak po 350.000 evrov.

Bolha je sicer v zadnjih treh letih zabeležila pol milijona evrov izgube, a si je nabrala solidno skupino uporabnikov. Mesečno jo namreč obišče 400.000 ljudi. Avstrijci bodo poskušali stran narediti dobičkonosno, so se pa dodatno zavezali, da bodo v primeru nevarnosti pojavitve dolgoročne plačilne nesposobnosti vanjo vložili dodatna sredstva.

47 komentarjev

roberto1 ::

Upam da bodo porihtali zadeve, ker zadnje čase je bolha podn od podna. Takorekoč nič ne dela, oglasi izginjajo oziroma se random pojavljajo, stran se nalaga 100 let. Škoda da smo premajhni za ebay podružnico:( lpt
Someday never comes!

Kekec ::

Manjka alternativa

BALAST ::

Se že veselim novih lastnikov, 2x več oglasne vsebine, 2x več manipuliranih oglasov, 2x več prodajnega s*anja.

Živel propadajoči kapitalizem in vsi ki služijo prek spletnih strani !!!!!!!!!!!!!!!1111111enaenaena......

bluefish ::

Bolha je sicer v zadnjih treh letih zabeležila pol milijona evrov izgube...
Se glede na upad kvalitete ni čuditi.
Styria brez načrta konkretne prenove strani tudi ne bo dosegla kaj drugega. Sploh pa se bodo najbrž odločili za še več oglsnih pasic in podobne nesnage.

McNato ::

Ali pa uvedejo plačevanje oglasov tako kot je to pri ebayu.

bluefish ::

Seveda s primernimi storitvami in na nivoju, ki ga ponuja eBay.

LouD ::

Nekateri oglasi so že sedaj plačljivi na bolhi ampak to je verjetno ne bo rešilo.
Isto je ne bojo rešili nepremišljeni oglasi.

Spletne strani je potrebno tržiti z glavo in ne kar nametati oglase povsod po strani :|

c3p0 ::

What do they care? Lepo sta zaslužila...

Relanium ::

Dokler bojo oglasi na bolhi za plačevat jo še s palco ne mrdam. Je dost alternativ na internetu

techfreak :) ::

Najboljše pri prvem oglasu pobrati nekaj denarja, da se vidi resnost uporabnika. Ker nočem kar naprej videvati nigerijskih in drugih oglasov ...

mtosev ::

Najboljše pri prvem oglasu pobrati nekaj denarja, da se vidi resnost uporabnika. Ker nočem kar naprej videvati nigerijskih in drugih oglasov ...

na ebayu jih ni :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

techfreak :) ::

Na ebayu se za vsak oglas plačuje.

mtosev ::

meni kot kupcu je vseeno ce prodajalca oglas stane.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

techfreak :) ::

Prodajlcem pa ni ... vsaj 99% prodajalcev na Bolhi.

habermas ::

Jaz sem dobil za eno nokio ki sem jo prodajal vsaj 5 mejlov v polomljeni slovenščini-pa kar neki tujci so mi pol po gmailu težil preko chata...

Mi lahko nekdo razloži kako to poteka na ebayu?

Prodajalec plača za objavo oglasa? Je to fiksno ali kako se to obračuna.

phong ::

Bolha je sicer v zadnjih treh letih zabeležila pol milijona evrov izgube

Kako je pa to mogoče? Če gledam stroške:
Hosting serverjetv - 1000€/server/leto -> cca 10.000€ (za 3 serverje 3 leta)
2 Človeka (ki pa itak nista prav nič spremenila na strani v 3 letih) - 2.000€ * 72 mesecev = 144.000 €
Torej: Kje so ostali stroški???

BALAST ::

Za pol miljona sta si dala stroškov na firmo, verjetno raznih avtomobilov, stanovanj.
Kar deluje kot recesijska ukana, za naivne poznavalce.

Jima kar privoščim teh 350.000 €, ker sta sama ustvarila portal brez pomoči države.

jype ::

BALAST> Jima kar privoščim teh 350.000 €, ker sta sama ustvarila portal brez pomoči države.

To je blo vse postavlen iz evropskih sredstev.

PerS ::


Kako je pa to mogoče? Če gledam stroške:
Hosting serverjetv - 1000€/server/leto -> cca 10.000€ (za 3 serverje 3 leta)
2 Človeka (ki pa itak nista prav nič spremenila na strani v 3 letih) - 2.000€ * 72 mesecev = 144.000 €
Torej: Kje so ostali stroški???


Očitno je samo v vodstvu zaposlenih 9 oseb, ki imajo sigurno po 2000€ ali več plače: http://www.bolha.com/pomoc.php?id=6

Macketina ::

Povprečno število zaposlencev na podlagi delovnih ur v obračunskem obdobju (Bolha d.o.o.)
2004 2005 2006 2007 2008
2,70 3,00 3,50 7,21 18,86

LouD ::

Kaj vsi ti ljudje počnejo tam mi tudi ni jasno :)

Nerdor ::

Ročno pregledajo vsebino, nekateri programirajo, drugi se menijo za oglaševanje, tretji spet nadzirajo delovanje celotnega sistema stržnikov in itd. Stroški nastanejo s najemom prostora, interneta, elektrike, plačevanja kreditov pri start-upu in podobno.
... for lifetime!

;-) ::

naj že kdo naredi dobro konkurenčno stran

BlueRunner ::

In kaj bi morala konkurenca ponujati, da bi bila zanimiva oziroma boljša od Bolhe?

;-) ::

enih 5 tem je že o bolhi na forumu. Preberi kaj folk moti na bolhi pa naredi stvar drugačno oz. tisto kar jih moti spremeniš pa je.

BlueRunner ::

Ne, nič ne bom na to temo delal... se z drugimi stvarmi ukvarjam.

Ampak pri vseh kritikah kako bi lahko bilo nekaj boljše, me čudi, da imamo v Sloveniji praktično samo Bolho in nič drugega. Če bi bila tako zelo "polomljena", bi konkurenca že davno prevzela pobudo.

Očitno so ustvarjalci nekaj že naredili prav, da konkurence praktično ni in, da je bil ta posel v času recesije in zategovanj pasu do konca odkupljen za ne ravno majhen znesek. Seveda gledano na velikost trga in ocene dosega, kot jo objavlja MOSS.

Če nič drugega sta naredila prepoznaven slovenski brand in sta sedaj pokasirala.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Prodajlcem pa ni ... vsaj 99% prodajalcev na Bolhi.

prodajelec to tak vracuna v ceno. mene zanima koncna cena in ne njegovi stroski. na Ebayu verjetno pride oglas vec kot na Bolhi pa so stvari vseeno bolj poceni. bolha nima za burek
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

techfreak :) ::

Zakaj za boga sem zdajle dobil 2x isti e-mail od Bolhe?8-O

jype ::

DejanL15> Zakaj za boga sem zdajle dobil 2x isti e-mail od Bolhe?

Ker so nesposobni.

opeter ::

Ena od "alternativ" je recimo Apeirov http://www.simply.si
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Lahko bi se malo bolj potrudili z oglaševanjem, pa bi se pri Bolhi kaj hitro pobrigali.

Hackey ::

je sploh vredna tok besed
?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hackey ()

Valvoline ::

Premal so pokasiral glede na to da pol Slovencev uporablja bolho. Za inovativnost in preboj svaka čast.

Poldi112 ::

>Ena od "alternativ" je recimo Apeirov http://www.simply.si

Problem je imeti dovolj oglasov, da postane uporabno. Ko iščem po "airsoft" ne dobim niti enega zadetka, na bolhi jih je pa cca 200, oz vsaj 100 brez oglasov trgovin. Salomonov oglasnik ima 4, pa še precej bolj grd je kot bolha.

In pri simply, če imaš pod rubriko avtomobili 1 oglas in večino kategorij popolnoma praznih je to povsem neuporabno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

war-dog ::

Upam da bodo porihtali zadeve, ker zadnje čase je bolha podn od podna. Takorekoč nič ne dela, oglasi izginjajo oziroma se random pojavljajo, stran se nalaga 100 let. Škoda da smo premajhni za ebay podružnico:( lpt

ebay stane! bolha je free!
Object reference not set to an instance of an object.

Marakuja ::

BALAST> Jima kar privoščim teh 350.000 €, ker sta sama ustvarila portal brez pomoči države.

To je blo vse postavlen iz evropskih sredstev.



Kje si pa to debilado pobral? Poznam zadevo in ti lahko 100% zagotovim, da ni bilo niti evra evropskih sredstev. Krneki, v skladu z običajnim forumskim nabijanjem slabo obveščenih.

jype ::

Marakuja> Kje si pa to debilado pobral?

Izmislil sem si jo!

(Ker uporabnik BALAST očitno ne verjame, da večina podjetij ustvari dobiček brez pomoči države.)

Marakuja ::

Marakuja> Kje si pa to debilado pobral?

Izmislil sem si jo!

(Ker uporabnik BALAST očitno ne verjame, da večina podjetij ustvari dobiček brez pomoči države.)



Aha, če si si pa izmislil je pa kul, ker je pri teh informacijah itak zmeraj večina izmišljenega in folk pač premleva nekaj o čemer ne ve kaj dosti. :)

bluefish ::

Upam da bodo porihtali zadeve, ker zadnje čase je bolha podn od podna. Takorekoč nič ne dela, oglasi izginjajo oziroma se random pojavljajo, stran se nalaga 100 let. Škoda da smo premajhni za ebay podružnico:( lpt

ebay stane! bolha je free!
Samo ebay vsaj ponuja nekaj v zameno za plačila. Bolha pa postaja reklamni agregat in vaba za prevare.

mtosev ::

Upam da bodo porihtali zadeve, ker zadnje čase je bolha podn od podna. Takorekoč nič ne dela, oglasi izginjajo oziroma se random pojavljajo, stran se nalaga 100 let. Škoda da smo premajhni za ebay podružnico:( lpt

ebay stane! bolha je free!

bolha je raj nategovalcev.

Nov slogan Bolhe: najboljse mesto za natege. zagotovljeno 100% zadovoljstvo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Hja, če si bučman in se pustiš nategovat, potem ja. Zase vem, da mi precej prav pride, večino rabljene opreme kupim tam, prodam prav tako.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

mene so samo za par E nategnili zato sem bolho opustil. nisem cakal da bi me kdo za 100E nategnil. cakat da se nekaj slabega pa ne mislim. eBay pa je super. nobenil problemov: feedback o userju,paypal (da te ne nategnejo), dober eBay support, ne mores vec vec nickov kot na bolhi da se samo ponovno registriras,.. samo pozitivne stvari
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

Ampak pri vseh kritikah kako bi lahko bilo nekaj boljše, me čudi, da imamo v Sloveniji praktično samo Bolho in nič drugega. Če bi bila tako zelo "polomljena", bi konkurenca že davno prevzela pobudo.
Lej S-T mali oglasi in oglasi po vseh ostalih forumih. Bolha ima kar hudo konkurenco.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Poldi112 ::

Ni tako zelo huda. Ok, ST za računalniške stvari, kaj pa vse ostalo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pyr0Beast ::

Forumi in namenske strani. Avto.net, nepremicnine.net ipd.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlueRunner ::

Ampak to je precej daleč od one-stop malih oglasov. Samo zato, ker danes nekaj iščem se bom registriral na namenskem portalu, potem pa ponovi vajo še 5x za 5 drugih tematik. Ali sem tako zelo čuden, ker se vozim z avtom, fotografija mi je hobi, z računalniki delam in iščem stanovanje.

Pri takšnih stvareh ima potem Bolha/eBay/Craigslist že apriori boljše izhodišče, ker mi ni potrebno za 5 stvari na 5 koncev.

Slo-tech, forumi in ostali žalujoči pa so bolj ali manj zelo specifična spletna mesta, ki jih obiskuje manjšina populacije. Veliko prodajalcev tako morda sploh ne ve za obstoj slo-tech.

Machiavelli ::

Kako je pa to mogoče? Če gledam stroške:
Hosting serverjetv - 1000€/server/leto -> cca 10.000€ (za 3 serverje 3 leta)
2 Človeka (ki pa itak nista prav nič spremenila na strani v 3 letih) - 2.000€ * 72 mesecev = 144.000 €
Torej: Kje so ostali stroški???

nerabiš 3serverje 1 server z virtulizacijo in narediš 1ga pravega in 3navidezne in maš 4serverje na enmu kompu :)
Nigaaazz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Slovenije in Simobil prekinila sovražnosti

Oddelek: Novice / Tožbe
1611135 (9392) Machete
»

Yahoo povečal dobiček, a oglaševalski prihodki še vedno padajo

Oddelek: Novice / Rezultati
75011 (4385) Tilk
»

Samsung prodal že 10 milijonov primerkov Galaxy S II

Oddelek: Novice / Android
3812342 (10542) Pennywis3
»

Telekom kupil Najdi.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7410793 (7574) Tody
»

Nvidia dohiteva ATI (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6111115 (9143) matter

Več podobnih tem