» »

Preobremenitev PCja, samodejni restart

Preobremenitev PCja, samodejni restart

Planetarium ::

Računalnik je star skoraj leto in je do sedaj deloval normalno brez kakršnih koli problemov. Vendar pa zadnje čase (zadnji mesec) le ne deluje kot bi moral. Namreč PC se pri vsaki močnejši obremenitvi (Wolfenstein, Burnout: Paradise, NFS:U, COD4 itd.) po desetih ali manj minutah samodejno restarta ter ponovno zažene brez kakršnih koli blue screenov ali podobnih errorjev.

Specifikacija:
ASUS P5Q-E
Intel C2D E8200
Sapphire ATi HD4850 GGDR3 (stara verzija z default hladilnikom)
TeamGroup 4GB 800Mhz Xtreeme dark
Samsung F1 640Gb
Corsair TX 650W

Sprobal sem že marsikaj; format (z različnimi verzijami windowsa), različnimi driverji... Temperatura CPUja je dokaj stabilna in se z BOX coolerjem giblje okoli 50/60 stopinj. Memtesta za enkrat še nisem uporabljal ker je po mojem mnenju možnost napake ramov majhna. Napajalnik je na otip normalen vendar nevem koliko to dejansko pomeni. Edina stvar ki me je rahlo zmotila je grafična kartica. Bral sem da je 90stopinj za HD4850 dokaj normalna temperatura. Meni recimo na idle laufa na 92 stopinjah / fan 55% medtem ko med igro narase na 110 / fan speed je 80%.

Ali je mogoče problem v tem da VPU recover avtomatsko restarta mašino zaradi prevelikega pregrevanja GPUja saj se po restartu fan speed na zmanjša na normalno delovanje kot v idlu ampak ostane na 80% dokler ne odprem CCCja?

- sistem ni navit
- OS je XP SP2 32-bit

Lp

jan01 ::

Zanič ohišje?

- OS je XP SP2 32-bit
Vsaj sp3 posnemi. Na takem računalniku bi moral biti windows 7 64!

blackbfm ::

Za začetek bi lahko očistil vse komponente in na grafo in procesor namazal svežo termalno pasto.

Meizu ::

Ah, po enem letu se že s termalno pasto ukvarjat? Ne bi se jst...

bluefish ::

Memtesta za enkrat še nisem uporabljal ker je po mojem mnenju možnost napake ramov majhna.
Kljub vsemu to naredi.

Edina stvar ki me je rahlo zmotila je grafična kartica.
Vanjo med igranjem iger usmeri dodaten ventilator, odpri stranico. Če bo igra zdržala dlje kot do sedaj, potem je krivec tukaj.

aiko ::

Po moje je prah.

blackbfm ::

Ah, po enem letu se že s termalno pasto ukvarjat? Ne bi se jst...


Zakaj pa ne? Če nimaš problemov pol pač ne, ampak če pa greš čistit vse pol si pa še tistih nekaj minut za tole vzameš.

Planetarium ::

Zanič ohišje?

- OS je XP SP2 32-bit
Vsaj sp3 posnemi. Na takem računalniku bi moral biti windows 7 64!

Ohišje je Chieftec DRAGON DX-01B-D-U, je pa brez dodatnih ventov ker se po nakupu nisem imel časa ukvarjat s tem (bi se dosti poznalo če bi recimo dodau 2/3 vente?).

Glede OSja.. Sem imel SP3 vendar mi je usbport.sys požru živce saj so ga na novem service packu spremenili in poskrbeli za totalno drug feeling. Sicer ga je možno flashat a sem raje poskusil z SP2. Glede W7 bo treba pa mal prebrat kaj drugi mislijo o tem saj sem Visto obšel ravno zaradi hajpa po različnih forumih (ter tudi ker je bil rahlo skregan z Punkbusterjem na Q3 enginu :P).

Hvala za nasvete. Bom defenitivno spihau use komponente posebej ter menjau termalno pasto če jo bom do časa dobil. Glede dodatnega venta.. si mislil na kak zunanji ventilator ali naj priklopim navadnega 12x12 ter ga nekako pritrdim da bo pihal na GPU?

g. Oden ::

Zanič ohišje?

- OS je XP SP2 32-bit
Vsaj sp3 posnemi. Na takem računalniku bi moral biti windows 7 64!

Ohišje je Chieftec DRAGON DX-01B-D-U, je pa brez dodatnih ventov ker se po nakupu nisem imel časa ukvarjat s tem (bi se dosti poznalo če bi recimo dodau 2/3 vente?).

Glede OSja.. Sem imel SP3 vendar mi je usbport.sys požru živce saj so ga na novem service packu spremenili in poskrbeli za totalno drug feeling. Sicer ga je možno flashat a sem raje poskusil z SP2. Glede W7 bo treba pa mal prebrat kaj drugi mislijo o tem saj sem Visto obšel ravno zaradi hajpa po različnih forumih (ter tudi ker je bil rahlo skregan z Punkbusterjem na Q3 enginu :P).

Hvala za nasvete. Bom defenitivno spihau use komponente posebej ter menjau termalno pasto če jo bom do časa dobil. Glede dodatnega venta.. si mislil na kak zunanji ventilator ali naj priklopim navadnega 12x12 ter ga nekako pritrdim da bo pihal na GPU?


Za začetek priklopi navadnega 12x12 spredaj ali/in zadaj, potem boš pa videl, kako naprej.

Meizu ::

Ah, po enem letu se že s termalno pasto ukvarjat? Ne bi se jst...


Zakaj pa ne? Če nimaš problemov pol pač ne, ampak če pa greš čistit vse pol si pa še tistih nekaj minut za tole vzameš.


Denimo, da je ukvarjanje s termalno pasto npr. pri mojem kompu (Hladilnik Mugen 2) izjemno zamudno in dolgočasno...

Edit: Govorim za svoj primer :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tweakanje osveževanja USB mišk (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
224138498 (54441) BorutO
»

Izkusnje z zalmanovim termalnim lepilom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101324 (1116) ali3n
»

kaksen nasvet za boljse hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301964 (1500) Binji
»

MX info

Oddelek: Zvok in slika
131231 (962) NiggerBob
»

Zg. meja temp. Durona 800?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61420 (1309) GodStyler

Več podobnih tem