» »

kaksen nasvet za boljse hlajenje?

kaksen nasvet za boljse hlajenje?

Binji ::

Imam D700@750MHz z Vulcanotom2 - original termalna nalepka gor, v Big Towerju, obe stranici odstranjeni, na cooler pa piha se en vent iz starega napajalnika. Na graficni pa 2 mala venta od 486ke in notr piha se vent od napajalnika, ki te vente zene - piha pa hladen zrak al pa se mi sam zdi da je hladen:D. Kaksen nasvet?

rooster ::

Nad vente lahko obesiš en Arbre Magique za večji občutek svežine:)
A s ti tut not padu?

R@C@ ::

Al pa tri Airwaves čigumije na Vulkanota prpopaš

Pa pazi da ne bojo premokri

Tomi ::

In v čem je sedaj problem?
Ker po moje ti vse to dovolj hladi, razen, če bi želel imeti res optimum..
Potem si lahko umisliš vodno hlajenje, ali pa še bolje, klimo:D.
metrodusa.blogspot.com

jRk0 ::

Ja povej kolko mas kaj temp. proca. Jaz mam tudi duron 700@750 pa chrom orb pa se 2 venta 8x8 in mam pr idlanju 24-25 pr obremenitvi pa najvec 36
pr 37 mam že alarm vkloplen in se še ni nikoli vklopo:D

Huey P ::

Jaz bi to naredil;

- en ventilator, 80*80, bi montiral v spodnji del ohišja,

- en 80*80 od spredaj,

- en 120*120 na zgornji strani ohišja,

- enega, mogoče dva, zadaj pri napajalniku,

- in enega 80*80 ob levi strani, da bi pihal na procesor oziroma na Volcano 2, ki bi ga tudi kupil...

To bi (BOM) jaz naredil zagotovo...
Če pa zdaj ne zmrzne, potem nikoli ne bo..
..::DOOM III: The Legacy::..

Binji ::

Ja sej temperatura res ni krizna - max 38stopinj pri obremenitvi, pri idlanju pa okoli 26. Zanimalo me je sam ce bi se dalo mal izboljsat to ce bi kaj navijal se... Vodnega hlajenja, itd.. pa se se izogibam zaenkrat;)

msmiha ::

Lahko bi ventilator v napajlniku obrno. Ostalo bi pa tako naredil, kot je ti nasvetoval Huey. Lahko bi še namazal proc s termalno pasto. Tist, kar je pa neko sranje od Volcanota 2 gor pa odstrani.

Zapomni si nič ni dosti dobro, da nebi moglo bit še boljše!:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

poga ::

se strinjam z msmihatom. dej en ventilator obrni, da ti zrak se ven iz kiste vleklo. zrak mora cim bolje kroziti, zato ni dobro ce vsi pihajo samo notri.
LP

asteroidk ::

hm po mojih izkusnjah vent na vrhu samo skodi pretoku zraka...
bols je ce nardis na eni strani notr
na drugi vn
(bols prepih nastane...)
:D:D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

Binji ::

Jah sej jst stranic na ohisju nimam gor - hodi zrak ven in notr kokr se mu zdi:D

element ::

To je moj načrt: GOrba na proc., spredaj in zadaj 10x10cm ventilator, na stranici dva spodaj (venta), ki pihata not, zgoraj 2, ki pihata ven (topel zrak se dviga), pa pred napajalnik in za njega vent. Vse skupaj bi povezal z matejevim šalterji. Sam pol bom mogu dat kišto v sosedno sobo, pa jo zvočno izolirat! :D

Binji ::

Sam ki nej jst se dodatne vente dobim??

Bungee- ::

Cist odvisno kje stanujes. Sicer je bilo pa o tem ze toliko recenega ... No ja pa dejmo se enkrat. V vsaki bolje zalozeni trgovini z elektroniko ali racunalniki. Zdej je pa samo se od denarja, lastne preference in lokacije odvisno kje bos to nabavil. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Binji ::

Hm.. v Conradu sm gledal majo en vent za 300sit!! Se samo meni zdi al je to res drago?

ChiefThunder ::

To je pocen, kakšnih dimenzij pa je?

Binji ::

Aja sori. Sm tel rec 3.000 sit.

ChiefThunder ::

Ja, to je pa drago. :D:D

Binji ::

Zdej sm dal se en 120x120vent nad procesor pa unga 80x80 nad graficno. Pride ene 4 stopinje manj pri procu>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Bungee- ::

Ja pa ce bi dal stran se originalno "nalepko" in namest tega dal termalno pastico, potem bi imel se ene par stopinj manj ... cist tko za info 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Binji ::

Vem sam mors taprvo termalno pasto dobit:\
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

_fim_ ::

Ej jez mam en predlog sm ne vem čebi sploh delau...: spredi bi dal dva vent. k bi ven vlekla pol bi dal pa vzad dva k ven vlečta. Pol bi dal ob strani na eni strani 4 vent k bi not pihal pol pa na drugi strani še štiri k bi not vlekl. Pol bi dal pa še na vrhu dva k bi dol pihala pa ozpod k bi not pihala . Na stranske štiri -tiste k not pihajo- bi dal pa še hladilna rebra. Za to bi rabo malo širše ohišje tk da bi mel še kj placa. Seveda bi mel vent tud na procesorju in grafični da bi not vlekl. Pol bi blo pa še ful noro da bi si tower v črno pošpricu in na njega z modrim šprejom risal kake oblike (sploh ne bi blo težko al?). Dobr bi še blo da bi tower nekak v luftu kao na laks prvezan da bi zrak še lahko ospod šau ven...:D

Huey P ::

_fim_ in potem bi znorel od hrupa!!!!!!!!!
Tolko ventov ne pomaga dosti več kot štirje ob strani, ki pihajo na proc in grafično, odzadaj dva, ki ven vlečeta in še zgoraj en, ki van vleče....

..::DOOM III: The Legacy::..

_fim_ ::

Ja sm kul bi pa blo če bi to naredo. Če bi hotzo bi jih lohk mal odvil sm te ne b blo smisla... Lahko si pa spred nardo štekarje da bi lahko mel vžgan ker vent češ. Seveda bi za to šlo kr velik keša... Sej za kompjutr ga itak gre preveč..:'(

element ::

Ej, na tvojem mestu bi dau dol termaln trak z Vulcanota, pa gor dau eno Arctic Silver 2 termalno pasto. 8°C nižja temperatura... Razmisl... :D

Binji ::

Hm.. ma kdo to pasto za posodit?:D:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

element ::

Za posodit zgleda, da nima noben. Drgač jo pa dobiš tuki. Je pa res najboljša, pa še ni prevodna, tko da jo lahko BP tud mal okol pomažeš. >:D

Bungee- ::

Binji: dej pejt v IC al pa v HTE, pa rec da rabis termalno pasto, bos dobil tubico dobre pastice, sicer ne bo artic silver, bo pa veliko bolje kot kaksna iz konrada. 8-) Stromarske trgovine imajo pasto ponavad na zalogi pa sploh ni slaba. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

BoO ::

IC in HTE? Kaj je to in kje je?

Kaiser ::

HTE trgovina z elektroniko je na Roški, IC pa na Vodovodni

Binji ::

Sm neko pasto ze zastonj dobu. Sam pr enmu podjetju tle sm mal tezil ce jo majo kej prevc>:D Ko/ce usposobim comp back online jo morm probat.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vetilatorji na kisti

Oddelek: Strojna oprema
241656 (1307) Keyser Soze
»

ventilator za bartona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241197 (961) ghostkop
»

Presneta temperatura, kako je to mogoče???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211201 (765) krucymucy
»

modifikacija Volcanota2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101136 (870) Binji
»

kasna lega ventov?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9971 (846) msmiha

Več podobnih tem