» »

TV tuner

TV tuner

iKlancar ::

Zanimajo me Vaše izkušnje...kaj se bolj splača...imeti TV tuner v monitorju vgrajen ali pa imeti TV tuner kot kartico vgrajeno v računalniku? Kaj se bolj obnese?
Namen imam sicer kupiti nov monitor SAMSUNG .

Han ::

Kartico, ker ta Samsung ne podpira PiP.

_koki_ ::

Odvisno od tvojih potreb in kaj pričakuješ od Tv-ja...
Če ne potrebuješ zajemanja slike iz TV programa ali video vhodov je nakup monitorja z vgrajenim TV tunerjem več kot upravičen...
Par prednosti tega monitorja proti vgrajeni TV kartici:
1.) imaš tako analogno kot digitalno sprejemanje (tudi v prihodnosti boš lahko spremljal vse programe brez kakšnih vmesnikov)
2.) imaš video vhode in lahko na monitor priklopiš tudi druge naprave (igralne konzole, kamere, digitalne fotoaparate,...)
3.) Tv lahko uporabljaš samo z vklopom monitorja, če imaš kartico mora biti računalnik vedno vklopljen...
4.) Nimaš problemov z gonilniki pri Tv karticah v različnih operacijskih sistemih (32,64bit, linux,win7,osx,...)
Za moje pojme sta slabosti le, nezmožnost zajemanja ter veliko višja cena ob nakupu monitorja z vgrajenim Tv tunerjem...
Sam uporabljam pa Tv tuner Terratec cinergy htc usb xs hd, katerega bi ti priporočil v primeru da potrebuješ tudi zajemanje videa, je pa res, da te kombinacija kvalitetnega tunerja in dobrega monitorja ponavadi stane več...
Uporabljal sem že nekaj vgradnih tv kartic pred to, Pinnacle me je razočaral po celi črti z programsko opremo(potegneš software iz uradne strani in ko razpakiraš te čaka v paketu še trojanski konj), Labtec tudi saj ni bilo gonilnikov za visto...

iKlancar ::

Tudi sam imam trenutno doma Pinnacle zunanjo TV kartico, ki pa ne deluje. Slika je katastrofalna, da o programskih napakah ne izgubljam besed. Razlike v ceni potem takem praktično ni. Ta TV tuner ki ga predlahaš stane CCA 100€ razlika v ceni monitorja z ali brez TV tunerja pa je pravtako CCA 100€. Zajemanja videa praktično ne bom uporabljal... Torej potem raje monitor s TV tunerjem, saj je neodvisen na prižgan ali ugasnjen računalnik, kar je superca. Edino PiP...predlagate monitor ki ima sposobnost slike v sliki?

_koki_ ::

Slika v sliki ti pride prav samo pri Tv kartici, da recimo eno stvar snemaš, drugo gledaš...
Edina prednost, ki jo še ima vgradna tv kartica je timeshifting, da si daš pavzo kdaj ti paše in skočiš na wc (ali kaj drugega nujnega) ali pa počakaš na reklame ki so vsakih 20 minut...
PiP je za moje pojme bedarija, saj ti del ekrana pokriva druga slika in če ne potrebuješ zajemanja je najbolša možnost že vgrajen tv tuner iz zgoraj pripisanih prednosti...

iKlancar ::

imaš prav ja...glede timeshiftinga na pinnaclu je štekalo to tko da je bilo veselje gledat :)) Mogoče kak drug cenejši monitor? Malo sem skeptičen glede firme SAMSUNG nimam nobenih izkušenj s to firmo...

Kron ::

Pa ima ta Samsung mpeg4 tuner?
=**=C64=**=

iKlancar ::

Na nekem drugem forumu sem zagledal da ima podporo mpeg2. O mpeg4 ne duha ne sluha :(

Je to sploh pomembno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iKlancar ()

Kron ::

V Sloveniji se oddaja digitalna televizija DVB-T z Mpeg4.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

iKlancar ::

Torej če TV ne podpira mpeg4 digitalnega signala ne bom videl?

Kron ::

Digitalnega ne bo.

Razen, če se da v monitor vstavit ci mpeg4 kartico - tako kot pri nekaterih televizorjih.


Imaš pa še vedno analogni tuner.
=**=C64=**=

iKlancar ::

vem, vendar imam namen doma počasi preiti na digitalen paket...

iKlancar ::

Trenutno brskam po spletu za monitorji z mpeg4 podporo...ne najdel niti enega modela, ki bi ustrezal temu...vsaj napisano ni...:O

Okapi ::

vem, vendar imam namen doma počasi preiti na digitalen paket...
MPEG4 potrebuješ samo, če imaš na balkonu ali strehi lastno televizijsko anteno. Za kabelsko ali internetno tv tega ne potrebuješ.

O.

_koki_ ::

Ne se obremenjevat s tem ali je mpeg2 ali 4, saj ima digitalni paket tako svoj receiver in se priklopi na vhod v monitor, gre se samo za signal ki prileti po zraku, tega pa ti ne potrebuješ...

me je že okapi prehitel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _koki_ ()

iKlancar ::

OK hvala obema za informacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524085 (14773) OK.d
»

TV tuner - sočasno gledanje enega in snemanje drugega kanala

Oddelek: Kaj kupiti
74516 (3437) sokel
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509822 (7631) edublin
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918928 (11968) Izi
»

Rabm zvočnike,volan in tv tuner

Oddelek: Kaj kupiti
121323 (1202) nornaigre

Več podobnih tem