» »

UPS?

UPS?

1 2
3
»

neooo ::

Nimam pojma 600va in 900w pise se mi zdi. Nemorem zdaj pogledat ker nisem doma. bolj me zanima glede na mojo porabo ce bi kateri od teh bil soliden? Nisem elektricar in nimam pojma :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

BorutK-73 ::

Potem imaš verjetno en 12V 9Ah(mogoče 7Ah) aku notri, z temi ki si jih linkal bi pa imel 2x več avtonomije za isti load pa še akumulatorji so novi.

ps
Mogoče prvo razmisli da menjaš star akumulator v ups-u, ponavadi se jih menja na 4 leta.
Ni pa to nek velik projekt, odpreš ups, odklopiš oba kabla in je aku zunaj.
Takole zgleda akumulator za ups:
https://www.google.si/search?q=ups+aku&...

Zgodovina sprememb…

Vedran ::

Katerega proizvajalca UPS naprav priporočate? Bestbuy?

Gledal sem ta dva:
http://www.e-tec.at/frame1/details.php?...
http://www.e-tec.at/frame1/details.php?...

Mogoče bi mi vi lahko svetovali kakega drugega proizvajalca in model?

p.s.
Trenutno že imam en APC UPS toda skoraj vsak dan enkrat na dan mi začne piskati in utripa rdeča lučka kakih 10s. Ali to pomeni da je baterija pri koncu?

BorutK-73 ::

Prvo menjaj akumulator na starem ups-u. Napiši kateri model imaš in ti poiščemo kateri akumulator potreuješ.
Kaj pa imaš priklopljeno na ups, v bistvu koliko je skupaj watov?

Zgodovina sprememb…

Vedran ::

To piskanje pomeni da je šla baterija?
Če je samo to potem to znam naredit ker sem v enem drugem UPS-u v službi menjal baterijo.
Saj ta UPS ko mam zdaj po zamenjavi baterije bom uporabljal za kaj drugega.

Rad pa bi kupil kaj novega in dobrega.
UPS potrebujem predvsem za 2 NAS-a, router, switch in še nekaj drobnarije, vse skup ne več kot 200 - 300W.
Fajn bi bilo da drži vsaj pol ure.

Katerega proizvajalca UPS-ov priporočate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

Vedran ::

Ali kdo uporabljam UPS od kakega drugega proizvajalca razen APC in kakšne so vaše izkušnje?

čuhalev ::

Nekateri poceni so tako bedni, da moraš celega razdreti, da zamenjaš baterijo. Mislim, da menjava te sploh ni predvidena.

Vedran ::

To pa imaš prav, pri nekaterih proizvajalcih ni možna menjava baterije, saj tudi APC več ne omogoča pri nekaterih novejših modelih zamenjavo baterije.
Ali to pomeni da razen APC se ne splača nič drugega?

BorutK-73 ::

čuhalev je izjavil:

Nekateri poceni so tako bedni, da moraš celega razdreti, da zamenjaš baterijo. Mislim, da menjava te sploh ni predvidena.

Imam ups od Trust in ni tako zakomplicirano menjat baterije, 4 vijaki in imaš odprt ups.

urosh ::

Kake baterije rabim za powerwalker vi2200: https://geizhals.eu/bluewalker-powerwal...
Hvala

Vedran ::

Se pri PowerWalker-ju enostavno menjaju baterije?
Ali je predvidena menjava?
Kakšne so tvoje izkušnje?
Si ga mogoče povezoval na kak NAS?

čuhalev ::

BorutK-73 je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Nekateri poceni so tako bedni, da moraš celega razdreti, da zamenjaš baterijo. Mislim, da menjava te sploh ni predvidena.

Imam ups od Trust in ni tako zakomplicirano menjat baterije, 4 vijaki in imaš odprt ups.

Saj nisem ciljal na vse, ampak nekateri imajo namenske odprtine za menjavo, drugi jih nimajo, tretjim se pa ne da. :>

urosh ::

@Vedran - nisem ga se odpiral zato tezko recem. Odprl ga bom pa sigurno, pa menjal tudi. Saj je v omari, pa cetudi ne zgledal vec kot nov, me ne moti...

Miha 333 ::

Pri večjih Powerwalkerjih je dovolj, da odstraniš prednjo ploščo (1 vijak na spodnji strani) in že lahko izvlečeš baterije. Je pa bolj udobno, da odviješ še tiste 4 vijake in ga odpreš celega, da vidiš tudi, v kakšnem stanju so ostale komponente.

Pri manjših prednja plošča ni odstranljiva, zato pač odpreš celega.

Pri nadomestnih baterijah poleg specifikacij preveriti tudi dimenzije ter dimenzije priključkov. Obstajajo ozki in široki.

Za nadomestne baterije priporočam samo tiste od proizvajalca CSB, z drugimi imam praviloma slabše izkušnje. Dobijo se ugodno v slovenski spletni trgovini.

Izgledajo pa Powerwalkerji tako:

 1200 VA

1200 VA



 850 VA

850 VA

urosh ::

@Miha_333 mi zaupaš ime trgovine? Lahko tudi na zs.

čuhalev ::

Napiši akumulatorji v iskalnik, mislim da je iz Črnuč.

urosh ::

Da bi pa nabavil en avto-akumulator, pa ga priklopil gor pa nebi bilo ok? So cenejši in močnejši. Edino ne vem, kako bi ga ups toleriral... Sigurno nisem prvi s tako idejo :)

737 ::

Avtomobilski akumulator ni namenjen globokemu praznenju, ima tanjše plošče in ne bo vzdržal veliko ciklov. Potrebuješ trakcijski akumulator.

Deep cycle @ Wikipedia

forg0tten ::

BorutK-73 ::

urosh je izjavil:

Da bi pa nabavil en avto-akumulator, pa ga priklopil gor pa nebi bilo ok? So cenejši in močnejši. Edino ne vem, kako bi ga ups toleriral... Sigurno nisem prvi s tako idejo :)

Avto akumulator pride v poštev samo ko ni elektrike.

MadMax ::

Pri oversized akumulatorjih ne pozabite, da je vse ostalo v UPSu dimenzionirano na tiste pol ure delovanja, ne pa na 10 ur...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

čuhalev ::

In zgornje velja tudi za APC, če ni ravno XL različica.

Vedran ::

Zgleda da samo APC ima tovarniško predvideno enostavno menjavo baterije pri nekaterih svojih UPS-ih, pri ostalih pa že moraš bit mal mojster.
Jaz sem nekaj let nazaj v enega starega APC-a zamenjal tovarniško baterijo Long in kupil Vision, za zdaj dela ok.

urosh ::

Sem odprl svoj Powerwalker. En vijak, in gre prednja maska dol. Odklopil akumulatorja (sta dva povezana). Sedaj se samo nova narocim. Simpl ko pasulj. No pasulj je malce vec dela :)

user1618 ::

Živjo,
jaz bi rabil servis za dva domača ups Socomec Netys-PL - najprej bi treba videt, kaj je narobe, da se ne prižgeta, potem še menjava akumulatorjev.
Mogoče ima kdo kakšen predlog, na koga naj se obrnem ali kam naj nesem? Hvala.
"If we were supposed to talk more than listen
we would have been given two mouths and one ear"
- Mark Twain

darkolord ::

Em, Socomec.si?

Sicer se pa UPS večinoma sploh ne prižge ravno zaradi akumulatorjev.

user1618 ::

Mislil sem, da se s tem kdo ukvarja privat... hvala

darkolord je izjavil:

Em, Socomec.si?

Sicer se pa UPS večinoma sploh ne prižge ravno zaradi akumulatorjev.
"If we were supposed to talk more than listen
we would have been given two mouths and one ear"
- Mark Twain

Dzhimen ::

Pozdrav.

Začel sem razmišljati o nakupu UPS-a. Imam en domači server, z Seasonic 360W 80+ gold napajalnikom in bi potreboval en UPS, ki bi mi v primeru izpada elektrike samo normalno zaustavil računalnik. Ker o UPS-ih ne vem ravno veliko, me zanima če bi bil kdo tako prijazen in mi podal nekaj osnovnih informacij oz. mnenje, da bom vedel kaj iskati in na kaj moram biti pozoren.

Moj setup je preprost in sicer mam na eni vtičnici razdelilec, in nanj priklopljen računalnik ter 3.5" 3TB USB3.0 zunanji disk (disk ima ločeno napajanje). V računalnik je priklopljeno napajanje, CAT6 UTP kabel za internet in tale disk.

Mi lahko kdo da kak link do UPS-a ki bi mi tole zadevo samo zaustavil če elektrike zmanjka?
Kaj pa če bi hotel še zaščito proti udaru strele, kako se to obnese?
In pa ali je slaba ideja nakupovati rabljene PSU-je z bolhe recimo? Resnično ne nameravam nekih bajnih denarcev za tole dajat in rabim eno relativno kvalitetno poceni varijanto. :D

Vsak nasvet/komentar dobrodošel. Hvala lepa že vnaprej! :)

BorutK-73 ::

Da ups ustavi PC rabiš usb povezavo in software, je pa to ponavadi zraven ups-a. Pri rabljenih je problem akumulator, življenska doba aku-ja je 3-5 let, s tem da po 3h letih začne padat kapaciteta.
Za 360W PC bi jaz dal nekaj z 600VA da imaš 5-10 minut da se pc izklopi.

Vuli ::

gledam malo UPSje, a recimo spodnja, ki sta kao 2000VA/1200W imata okoli 5min avtonomije pri 50% loadu, pa imata recimo 2x12V-9ah baterije not.
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
https://si.links.eu/ups-powerwalker-220...

glede na ta graf, malo bolj švoh ups, zdleda, da je avtonimija dobra do enih 200W pol začne kar fanj padat.
https://www.cyberpower.com/eu/en/produc...

teoretično bi morala zgornja 2 zdržati 1h pri 100W porabe? Si lasti kdo te upse in kake so kej izkušnje?

noben ne uporablja močnejših upsov?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Vuli ::

nič, ker ni bilo nič "pametnega", z displayom za dobit v slo, sem vzel od GreenCell 2000Va/1200W za cca 120€ in zaenkrat dela dobro. Software je malo oldschool od UPSilon 2000(MegaUSB)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem UPS

Oddelek: Pomoč in nasveti
272411 (1630) seminal
»

Katero brezprekinitveno napajanje?

Oddelek: Kaj kupiti
162944 (2457) jernejl
»

Kateri UPS (do 50 eur) naj kupim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
376594 (5394) suhi
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628218 (12500) ender
»

UPS - da ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
314585 (3695) denabiker

Več podobnih tem