» »

Katero brezprekinitveno napajanje?

Katero brezprekinitveno napajanje?

Care87 ::

Mene zanima kakšno brezprekinitveno napajanje naj kupim ali je to odvisno od komponent(porabe) računalnika. Tam do 50 €
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

neboben ::

Jest tud kupujem UPS, lej mislm da je tle tko, pogledaš napajalnik v tvoji kišti in potem imej v mislih, da imaš priklopljen še kak monitor, niti ne vem kaj ti misliš gor priklopit. Pol je pa tko ponavadi, da pri 100% obremenitvi tisti mal bolši 200€ naprej držijo 4 minute, na 5o% obremenitve pa ene 10 minut. To je glih toliko, da shraniš ne vem CAD, Blender in podobna dela. Če daš še mal več denarja je potem fora, da nardi lepši sinus, odpravlja motnje iz omrežja... Zdej če te zanimajo samo sunki, ne vem da se zgodi vse skup v sekundi izklop in pol takoj vrže omrežje nazaj gor, pol je treba tudi mal preklopni čas gledat, več dnarja, ko daš bolš je oz. manj zaniha ob preklopu. Sicer pa počak mogoče se še kak expert pojavi tle pa ti bo on bolš povedu. Kot pravim tud zase iščem en UPS, prvič...

specing ::

Eh teli consumer UPS-i so vsi en velik meh s svinčenimi baterijami in poddimenzioniranimi komponentami. Sam sem iskal modularen UPS sestavljen iz li-ion polnilca, inverterja in preklopnika, vendar tega nisem našel in sedaj kupujem prenosnike (ker imajo v bistvu UPS že vgrajen).

Tomson ::

Kakšen APC Pro 900 je čisto ok opcija, da se lepo v miru shranijo zadeve ko zmanjka toka in da zaščiti opremo pred nihanjem toka, pa še precej tih je in ne predrag ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Care87 ::

neboben je izjavil:

Zdej če te zanimajo samo sunki, ne vem da se zgodi vse skup v sekundi izklop in pol takoj vrže omrežje nazaj gor, pol je treba tudi mal preklopni čas gledat, več dnarja, ko daš bolš je oz. manj zaniha ob preklopu. Sicer pa počak mogoče se še kak expert pojavi tle pa ti bo on bolš povedu.


Saj samo zaradi teh sekundnih sunkov izgube elektrike bi ga nabavo.Tako da ne bi glih neki velik denarja dal tam do 50€ lahk tut kak € več.
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

Care87 ::

ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

misek ::

Care87 je izjavil:

Kaj taksnega ?:
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...
Moj powerwalker (sicer drugačen model) je bil izjemno neuporaben. Ko je delal je bil ok, ni pa javil praznega oz. pokvarjenega akumulatorja. Skrajni primer je bil ta, da je akumulator razneslo, kislina stekla v škatlo, a javil ni ničesar. Da ob prekinitvi elektrike ni delal verjetno ni potrebno napisati :-)

Care87 ::

misek je izjavil:

Care87 je izjavil:

Kaj taksnega ?:
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...
Moj powerwalker (sicer drugačen model) je bil izjemno neuporaben. Ko je delal je bil ok, ni pa javil praznega oz. pokvarjenega akumulatorja. Skrajni primer je bil ta, da je akumulator razneslo, kislina stekla v škatlo, a javil ni ničesar. Da ob prekinitvi elektrike ni delal verjetno ni potrebno napisati :-)



Kaj pa ti predlagas za taksen denar
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

Dr_M ::

Pri UPSih je tko, kolikor dnarja, toliko muske.
Jest sm pred ene 4 leti nabavil dva cyberpower bric 850VA upsa, pocasi bi moral akumulatorje zamenjat, pa glej ga zlomka, nikjer za dobit. Da ne recem, da ne zdrzi ~380W obremenitve ob izpadu elektrike (pa to niso neka poceni jajca, vsak je bil 120e po redni ceni).
Potem sem pa nabavil APC pro 900 in ni vec tezav, tudi ob izpadu elektrike zdrzi bistveno dlje, nadomestni akumulatorji so na voljo.
Na cyberpower imam pa zdej priklopljene razne drobnarije (modem, router, switch, tv...).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

misek ::

Care87 je izjavil:

Kaj pa ti predlagas za taksen denar
Nič, ker še nisem kupil zamenjave. Sem trenutno brez.

Ravnokar gledam omenjeni APC pro 900: Dr_M je to to? https://www.mimovrste.com/ups-brezpreki...

Me pa moti komentar:
škoda edino ker ni še malo tišji. Ker ga imam v sobi, se čuje ponoči ko je mir
Jaz ga rabim za pisarno pa nisem prepričan kako bi se obnašal. Glasnost delovanja je spet en razlog zakaj še nisem kupil nadomestka.

jype ::

Splača se imeti takega, da drži pokonci celo bajto (z izjemo pralnih strojev, cirkularjev in bojlerjev), ker potem praktično nikoli nimaš težav z napajanjem. Ne dobi se jih za 50 evrov, se bojim.

misek ::

jype je izjavil:

Splača se imeti takega, da drži pokonci celo bajto
Za ta namen imam zunanji agregat 16kVA. Na žalost z ročnim vklopom :(

Dr_M ::


Jaz ga rabim za pisarno pa nisem prepričan kako bi se obnašal. Glasnost delovanja je spet en razlog zakaj še nisem kupil nadomestka.


V pisarni te ne bo motil, ponoci ko je pa cista tisina, pa se ga malo slisi. Jest ga ugasam, ker ga imam v spalnici.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

misek ::

Hvala Dr_M. Ga naročim ob naslednjem javnem razpisu. Problem rešen (vsaj prva polovica).

Care87 ::

https://www.mimovrste.com/ups-brezpreki... kaj pa tale vidim da ga kr hvalijo
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

PunkDude ::

Če že kupujete, je najbolje kupiti APC. Imamo jih precej v firmi, zanesljivi in vzdržni. Le malce dražji ampak se splača.

jernejl ::

Imam APC, do sedaj je zmeraj deloval kot je treba.
Za premostiti kratke izpade poglej najcenejše APC modele recimo:

https://anni.si/racunalnistvo/periferija-miske-tipkovnice-/ups-sistemi-napajanja/#!filter:manufacturer%5B%5D=177&price%5Bmin%5D=&price%5Bmax%5D=&f_101%5Bmin%5D=&f_101%5Bmax%5D=&f_62%5Bmin%5D=&f_62%5Bmax%5D=&f_71%5Bmin%5D=&f_71%5Bmax%5D=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027166 (8577) Vuli
»

Kakšen UPS vzeti

Oddelek: Kaj kupiti
182082 (1310) kajetan
»

Kateri UPS (do 50 eur) naj kupim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
376600 (5400) suhi
»

UPS - da ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
314589 (3699) denabiker
»

kateri UPS kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
151563 (1142) BorutK-73

Več podobnih tem