» »

linux je lepa stvar...sam je pa u peezdi na trenutke...

linux je lepa stvar...sam je pa u peezdi na trenutke...

DoBri ::

peezda no, k me skoz neki jebe tale linux...če ne delanje particij, na katerih odkriva bad sektorje, ki jih niti ni, pa to, da mi ne pusti delat ppp userjev & podobno...folk k pa zna, je pa ponavad preveč haj, da bi mi vsaj odgovoru na vprašanja tko, da bi jest kej od tega meu...folk, help us...:)))
Več nas je, manj nas ni.

krneki0001 ::

Linux je cist zanic sistem - se autocad ne dela pod njem.
LP
Nebivedu

Shaky ::

Linux je čisto v redu sistem, čeprav AvtoCAD ne dela pod njem. Ni sam AvtoCAD na tem svetu.:)

LP

Dare

Cr00k ::

hja...linux je ql...glede problemov...vprasi pa ti bomo odgovoril...sej zato pa je slo-tech tuki..:)

PaJo ::

Linux je kar ena lustna zadevca, katero moras samo znat z pravilnimi pijemi usposobit in laufa kod je treba:D

Drugace pa jaz linux vecinoma uprabljam za serverje, za workstation pa raje kaksen w2k:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

Linux je cool, ampak moras ga znat uporabit v dolocenih situacijah. Ma svoje prednosti in slabosti - samo izkoristit jih mores...

IceIceBaby ::

Linux je u peezdi glih tuk kukr je u peezdi root. Če se ti ne lup prebrat pa naštudirat kako kej deluje raj winse laufi, ker so sigurno bol trotlzihr.
Drugač pa vpraši kej konkretnega pa boš sigurno dobil odgovor. Men grejo tut na kurac tak tipi k vse vejo, če jih pa za help prosiš znajo pa sam RTFM napisat.

andrej ::

saj s samim RTFM ni nic narobe - ce moras nekaj sam pogruntat potem se vmes naucis se 3 druge stvari - res pa je da malo dalje traja...
Tako kot pravi stari pregovor, bolje nekoga nauciti ribe lovit, kot pa mu ribo dat...
Mogoce velikokrat ljudje recejo RTFM ker jih folk nestetokrat vprasa eno in isto vprasanje pa se jim pol vec ne da odgovorit... al pa da ga celi cajt gnjavijo z nekimi osnovnimi stvarmi... poskusaj se postavit v njihovo kozo...
RTFM je velikokrat zelo dober, samo pretiravat pa tudi ni treba:D

DoBri ::

andrej: raje nauči loviti kakor, da mu ribo samo daš...? DA!
sam če ti pa un k obvlada reče da se lovi z eno pripravo in pika, še vseen ne znam lovit, sori, mi more kdo povedat da je to trnk & da se nanga obsesi vaba, kajne? v lunixu pa skoz odkriva človk neki nouga, tud če se ne jebeš z vsakim problemom posebej, verjem ;)
Več nas je, manj nas ni.

Cr00k ::

Dobri: spet u brez veze pises..:)...jebi ga...vidmo da si prelen...da bi pogledu u kksn FAQ-ju al pa manual..tut na netu je miljon tutorialsov za linux...tko da namesto da nabijas...raj vpras...

DoBri ::

jebi se (vnajlepšem pomenu). mislš da nimam "linux bajbl"-a, pa dane gledam po netu po faq-jih al kaj? sam vseen najlaži je rečt enmu, k ve kaj ga hočeš prašat, ne?
Več nas je, manj nas ni.

Cr00k ::

ja pa prasi pol ane.....jst ti druzga ne morem rec...al pa presalti nazaj na win98....:))

DoBri ::

sej sm še zmeri na 98, sam ma pa na 2. kompu linux & winse...da mam kej za počet...:)
Več nas je, manj nas ni.

Elemen_T ::

Linux mi je zlo všeč...sam na trenutke me u nulo razkuri....glede particij kajpak ;-).
Ravno zdaj se zajebavam s podobnim zadevam

||_^_|| ::

pizda no a boš že kej konkretnga uprašu al ti je sam doukcajt pa moriš???

Cr00k ::

Kolk mi gre tak folk na k... kr neki kritizera..prav da noben noce pomagat..pa da je u peezdi...pa to...pol se pa folk ponud da bi mu pomagu pa nabija kr neki..ja mam eno masin z win98 pa....halo...kwa mene boli zarad mene mas ti lohka doma giga-ethernet..pa T3 vod pa 256masin skuplanih skup pa use masine so lohka sgi-jevi ocatne-ni k stanejo se pa jos...

DoBri ::

vse kar bom reku, je: ČE bi meu jest T3 vod, pa bi teb blo vseen, pol si pa mal čudn...:))
Več nas je, manj nas ni.

whatson ::

hi!
grr.. ljudje.. prosim nekaj:ce nimate pojma o cem govorite, bodite raje tiho!!!! nekateri (!) se niste nikoli delali z linuxom in ze veste komentirati linux.. to je tako kot ce se še nebi nikoli peljal z nekim avtom in bi ga ze vedel komentirati,...

Linux v veliko stvareh dosti sposobnejsi OS kot windows..

Saj winsi niso slabi, ampak so namenjeni (vecinonoma) nezahtevnim uporabnikom, so polni bugov, ki se jih pa (vecinoma) NE da popraviti, da o primerjavi windows server - linux server sploh ne govorimo... Tudi source ni v winsih dostopen.. so pa windowsi dosti bolj podprti in komercialni... ter placljivi, (linux je "freeware")

Linux ima mnogo prednosti, ter nazalost tudi nekaj slabosti... Slabost je seveda strojna podprtost, potem zahtevnost, ter skromna, vendar ucinkovita programska oprema (v primerjavi z winsi)...

Najbolj glupe so pa neutemeljene izjave ala "Linux sux, windows ruls! ... etc" .. damn.. ce imate kaj za povedat vsaj argumentirajte stvar...

McHregec ::

Linux je cist dobra zadeva za server. Mal tud za Workstation.:D

andrej ::

zadnji odstavek bi mogo napisat z veliki crkami:D
Vsak sistem ma pac dolocene prednosti in slabosti - tak pac je, in nikdar ne bodo napisali univerzalnega sistema, ki bi bil najboljsi v vsem. To je tak kot pri avtih - za nekoga ne ferari najboljsi, za drugega pa je totalno zanic ker zivi v rovtah - njemu je najboljsi Jeep. Vse je odvisno od potreb...

Dalmatinc ::




Temu se reče lepota winsov:D

andrej ::

v cem je fora?

Cr00k ::

je ni :)))...uglavnem...ce bi meu ti t3 vod....bi men dol visel zate....

andrej ::

mali nesporazum, mene je zanimalo kaksna je fora v enijevem postu?

miha ::

Linux je en velik kurac, dober je samo za firme, ki hočejo postaviti strežnike z legalno programsko opremo, da jim pol bsa ne teži, za nas ostale pa je pol enostavno postavit win2000 server, saj bsa ne MORE vsakemu težit, ki ima doma nelegalno opremo

Tjulenj ::

eni je najbrz hotu pokazat da v winsih lahko vsak lolek dela animirane gife... pac malo poklikas pa je :D

Loki ::

Shaky za Linux med drugim obstaja VARICad, ki je po funkcionalnosti enak AUTOCadu, ampak je njegov UI malo oklescen - prilagojen za *nix sisteme.
I left my wallet in El Segundo

levak ::

PA kwa mate vsi take probleme s temi particijami? Men lepo lavfa linux server ze 1 let pa se dostikrat ugasne(pac stroma zmanka) pa se do zdej se nkol ni nc sesul.Ce das gor se ReiserFS potem pa sploh ni problema da kej nebi delalo.A ste sami tolk nesposobni?
Matej alias LeVaK@IRCnet

zetko ::

Linux je dobr operacijski sistem če ga nardiš dobrga. Če ga maš sam zato de bi tvoji frendi rekl da si en največji car pa heker pa use oh in sploh je isto k če maš windowse....še slabš sam mn placa boš meu na disku.

Če se pa resno vržeš u to recmo da laufaš server al pa kej pa ga nardiš secure pa k temu dodaš še ceno pol pa res mu ni kej očitat.....8-)

tonic ::

nisem prebral vseh prejšnjih postov ampak bi sam rekel nekaj okrog varnosti: linux je varn pod vprašajem (???) ; za serverje je pa primeren predvsem zato, ker ga ne zna hekat vsak 'trotl'!!!

Drugače pa je kul operacijski sistem; saj mu še kar nekaj manjka da bo na ravni WIN; ampak ga bo MS zaje*** z svojim žvižgačem - tako kot ga je tudi že v preteklosti.

Poglejte sam primer: kdaj so imeli že WIN podporo za USB? Kdaj pa LINUX? Res pa je tudi to da so pri nas VELIKO manj razširjene USB naprave kot pa naprimer prek oceana - kaj si bo tam nekdo pomagal z linuxom ki ni imel podpore za USB un pa je imel doma 10 USB naprav - vključno z tipkovnico in miško - kaj bi s tem dellal pod Linuxom še tipkat nebi mogo normalno - jok brate, odpade!

Saj drugač je pa vredu; to ga dela zastonjskega.

andrej ::

dobro razmisljanje, jaz bi samo dodal, da je dolocen OS varen samo tolko kot je sposoben njegov admin. lahko mas se tako varen OS, ki je lahko zlo luknjicast ce je slabo skonfiguraran... zato ce vidis da dolocena stran uporablja dolocen OS to se ne pove kaj dosti o varnosti...

PaJo ::

Tocno tko. Sistem je varen tolko kolko je admin sposoben in ti so obicajno tak da masino postavijo popravijo znane luknje potem pa pozabijo da prihajojo dnevni exploiti in v tem je samo blem, saj ce mas na masini zmeraj najnovejse razlicice programov mas dosti manjso sanso da ti jo heknejo.
Glede Linuxa a mislim da je ta z jedrom 2.4.x sele zacel prodirat na celoten trg, bomo videli kak in kaj se bo razvilo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MSI: uporabniki nočejo Linuxa na netbookih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14014073 (9036) Daedalus
»

Prednosti/slabosti odprte kode/Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
866359 (4961) Poldi112
»

Windows Starter Edition ne dela na najnovejših procesorjih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19812610 (9193) jype

Kakšno hujskanje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
1089830 (8181) perci
»

SERVER za FULL DENARJA

Oddelek: Kaj kupiti
482176 (1510) Brane2

Več podobnih tem