» »

Kakšno hujskanje!

Kakšno hujskanje!

1
2
3

Dr_M ::

mene nic ne moti, ce ST oglasuje svojo linux distribucijo, ampak ne mores pa na tak IDIOTSKI nacin to delat no...:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

To ni pomebno. Bat se MSjevcev ali Linuxašev. Kot bi se bal elektrodistribucije in živilskega trgovca. Kljub svoji pomembnosti, sta dolgočasna. So dolgočasni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Meni je bil goli pc precej bolj idiotski nacin... ;> In pa tiste lepe risbice mikija musterja, ko junaki moje mladosti porivajo avto...

CCfly ::

Smeh :P

Pa kaj ce so trenutno WindowsXP zelo ranljivi (predvsem zaradi vas, ki jih sovrazite)!

Pobrskaj po starih temah, kjer je bilo govora o telepatiji. Morda imaš v rokah znanstveni dokaz, da se negativna čustva odražajo na varnosti Oken. Thomasa bi to takoj zanimalo.

Microsoft ::

Kot je ze enih par reklo; ni motece oglasevanje, ampak NACIN. Oglas pac kaze neko slabost OSja, ki je bila aktualna pred leti. Sedaj tega ni vec.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

zlabo ::

Eh, kaj se sekirate, pač spregledaš tist banner, sej tko nč pamtnga ni gor, slo-tech že neki časa oglašuje samo samga sebe:\ res smiselno ja...

LP, zlabo

jype ::

Jimi: sedaj tega ni vec? Razlozi to ljudem, ki vsak dan dozivijo en bsod pod obremenjenim produkcijskim win2k3, kjer laufa Oracle. No, ni treba, saj pocasi migrirajo na Linux.

Dr_M ::

jype: tok u temo brcas, da si bos se kej izpahnu.

al pa ti slabo vplivas na racunalnike, da se sesuvajo v tvoji blizini...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vikking ::

kuglvinkl: Politično naravnanih benerjev na ST-ju ne boste vidli

nič ti ne podtikam, pa pustima politiko, ker tisto je bila majhna provokacija samo, pa mi je žal da sem sploh napisal, tko da se opravičujem!!!!

RacClone: nekateri smo mal starejši in ko so šele prvič v OŠ prišla računala in kakšen tečaj, je bilo vse v dos-u ali win 3.11 se pravi microsoftov izdelek!!! Takart ni obstojal openoffice ali mozilla!! imel si explorer in netscape in to je to, in bil srečen da ti je sploh kdo kaj povedal!!!

Sigurno se je lažje naučiti uporabljati ene windowse, še posebno začetnikom ki se nikoli niso srečali z računalnikom!!! Če si pa "advance user" pa sigurno probaš tudi drug OS!!

Me pa zanima koliko je Linux podaril programov in računalnikov šolam???

Oglas je oglas, sicer pa ta oglas ni še nič v primerjavi z oglasi in dvoboji ki jih bodo stranke imele za volitve!!!

kuglvinkl ::

V tej temi do tega trenutka nisem sodeloval. Ja, bomo nekako poštrihal vampe recimo.
Your focus determines your reallity

64202 ::

Vikking: Me pa zanima koliko je Linux podaril programov in računalnikov šolam???

:D :D :D

Vikking ::

ja ok zmotu sem se , tako kot bi rekel windows!!!

Moja napaka!!!

andper ::

*rofl* at Vikking :))

A ti to namerno ne znaš prebrat, kdo je kaj napisal?

64202 ::

Pa se res zavedas prave napake? :) Tale stavek je skoraj vreden, da si ga das v .sig :))

Vikking ::

če se zmotim priznam in tukaj ne vidim nič narobe glede tega!!! Sej nisem tak če uvidim da nekaj narobe blekenm, da se potem vkopljem in nabijam svoj prav do onemoglosti!!!

Sicer pa pravijo da je smeh pol zdravja!:D :D

Jebiveter ::

Me pa zanima koliko je Linux podaril programov in računalnikov šolam???


BTW: Linux je free (jedro) in ni to neko monopolistocno podjetje. In ne vidim razloga, zakaj bi moral linux comunity nekomu PODARITI racunalnike! To sta cisto locena aspekta racunalnistva, sicer trdno povezana... Ednini razlog, zakaj bi nekdo podarjal racunalnike je to, da z tem razsiri svoj software in kaneje tudi zaracuna na naslednje verzije. Linux comunity-ju tega ni treba. V bistvu je znanje, ki ti ga ponujajo ZASTONJ mnogo vec vredno, kot en kos opreme, ki zastari v 2h letih. Ampak, to dandanes ostane neopazeno... materialnisticno razmisljanje pac.

PS: Se opravicujem za off-topic.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

jype ::

Dr_M: ce ne delas mission-critical reci, potem razumem, da nimas pojma kaksne tezave pestijo uporabnike sistemov, ki morajo delat 24/7. Ampak windows se vsuvajo, ravno tako kot katerikoli drug OS, samo malo bolj in ti dajejo precej manj moznosti za odpravo napake.

Linux je podaril operacijski sistem *vsem* solam, *vsem* vladnim in nevladnim organizacijam, *vsem* podjetjem in *vsem* posameznikom po *celem svetu*, zraven pa prilozil se zbirko GNU programov, ki se na tem sistemu lahko izvajajo, s katerimi se lahko pocne ogromno reci, na primer ureja besedila, slike, video, racuna, zajema podatke, poganja igre in tudi gleda ohranjevalnik zaslona. Marsikateri od programov je tudi preveden v stevilne jezike.

Vrednost darila se lahko izracuna s stevilom developer-hours porabljenih na GNU programski opremi, ocena porabljenih ur pa je malce tezja. Priblizne stevilke so seveda bistveno visje, kot bi si jih lahko privoscilo katerokoli svetovno podjetje (dober programer stane 4000 EUR/mesec za full-time job, testerji nekoliko manj, prevajalci tudi tam nekje, pisci dokumentacije tudi, project managerji verjetno malce vec, telekomunikacije pa so danes prakticno zastonj, manj kot 100 EUR/mesec). Iskanje podatkov o stevilu udelezencev v projektih kakrsni so Linux jedro, KDE, Gnome, Mozilla in podobni vecji zalogaji, prepuscam bralcu v vajo. S tem podatkom je izracun ocene trivialen, ce komu uspe izracunat, pa naj objavi rezultat.

Zelo star clanek, ki se trudi oceniti vrednost dela za linux leta 1998:

http://www.theregister.co.uk/1998/10/21...

lambda ::

Slo-tech ima za moj okus najboljše bannerje, kar sem jih kdaj videl - preproste, sporočilne, nekičaste in nekomercialne ...

Oglas pac kaze neko slabost OSja, ki je bila aktualna pred leti. Sedaj tega ni vec.


No Jimi, mogoče bi tole lahko nadomestilo "An exception 06 has occured ... "

Pa saj ima tudi Linux slabosti, vendar je razlika v tem, da se običajno nihče ne zgraža nad tistim kar dobi zastonj. Mogoče je tako tudi prav.

Jebiveter ::

vendar je razlika v tem, da se običajno nihče ne zgraža nad tistim kar dobi zastonj


V bistvu je pri windows userjih, ki prvic sprobajo linux ravno obratno. V smislu "sej ni cudno, da ne dela, ni drugega za pricakovat, saj je zastonj". Zal...:(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

lambda ::

"Zgraža" - uporabil sem neprimerno besedo. Moram povedati tako, da se nimajo nikomur pritožit, za morebitno nedelovanje nečesa kar dobiš zastonj. Podarjenemu konju se ne gleda v zobe, ali pač?

Velika večina dobro pozna windowse, ne pozna pa večina uporabnikov linuxa ... zato debate pogosto niso na nivoju.

Keyser Soze ::

S strani Linux uporabnikov pa res niso.:\

Drugače pa. XPji ti vržejo ven opozorilo pa se ne sesujejo. Pa tud Linux zna težit, pa opozorila o enih errorjih metat ven. Drugi dan z Linuxom se mi že Brkljalnik po strojni opremi ni hotel odpret.:D
OM, F, G!

BigWhale ::

Keyer ves v cem je hec. Vecina Linux uporabnikov je preklopila... iz Win na Lin... Tako da poznajo Win.
Obratno pa se to ne dogaja... Povprecen Linux uporabnik je bolj pameten kot windows uporabnik.

Ne verjames? Greva stavit?

Ce ze na zaradi drugega, pa zaradi manjsega stevila uporabnikov.

Keyser Soze ::

Aha, zdej boš trdil, da si pametnejši kot jaz?:\

Uf, to pa je predrznost. Ampak dokler je samo na tvojem zelniku je čist OK. Kar naj tam ostane.
OM, F, G!

CCfly ::

Povprecen Linux uporabnik je bolj pameten kot windows uporabnik.

Če imaš Okna na 90% računalnikov, kjer 98% uporabnikov kvečjemu spiše kakšno pismo v Wordu in igra igrice, bo trditev kar držala.

CCfly ::

Mišljeno je osebnih računalnikov.

Keyser Soze ::

Upam da je mišljeno na področju osebnih računalnikov. Pa še to je vseeno malo takšna trditev... Če zna v podrobnost uporabljat Linux še ne pomeni, da je pameten uporabnik.

Mislim pa, da je proti pravilom takele ven metat. Sploh če nima trdnih dokazov. Ne vem no. Že ene par ljudi je v tej temi označilo nasprotno stran za neumno, pa nobeden moderator ni ukrepal?

So morda tudi oni neumni?:\

1. člen, 2. točka ter 2. člen, 1. in 2. točka.
OM, F, G!

CCfly ::

Kar se tiče pravil si poglej prvi post pa boš videl za kakšne primere so mišljeni tisti členi.

Nihče ni rekel da so ostali uporabnik neumni. Gre za povprečje.
Pameten je sicer nekoliko nesrečen izraz. Recimo temu tehnično podkovan.

BigWhale ::

> Uf, to pa je predrznost.

Ne, predrzno bi bilo, ce bi ti rekel, da si butec.

Marjan ::

> Povprecen Linux uporabnik je bolj pameten kot windows uporabnik.

Whale, bodi skromnejši s takimi izjavami, drugače se utegne kaj spremeniti :P

jype ::

Tudi manj pametni Linux uporabniki nimajo toliko moznosti zajebat na celi crti, kot je to prijazno omogoceno Windows uporabnikom.

Ko smo ravno off-topic:

http://www.heise.de/security/artikel/50...
http://www.heise.de/security/artikel/50...

Keyser Soze ::

Pa ne sammo prvi post. Že ene par je bilo takšnih. Smo postali tako liberalni, da se lahko kar obkladamo z raznimi izrazi.

BW, don't be a schmk. Vsaj javno ni treba tega kazat.:D

P.S.: Mi je pa fajn, ko vem, da lahko člveku rečem, da je neumen, če mi ne ustreza njegova "pojava".:)
OM, F, G!

BigWhale ::

Hm, ja, mogoce pameten res ni bila primerna beseda, tehnicno podkovan ja... Ampak tudi to pomeni pameten bit...

Sicer pa, preprost preizkus. Vzames randomly deset Linux userjev in deset Windows userjev. Potem jim pa reces naj eno preprosto shell skripto napisejo. Windows userjem potem obrazlozis, da je to batch file in da je to cmd.exe.

Gre se za samo razumevanje operacijskega sistema, njegovega delovanja in zgradbe.

(Se pa strinjam, da bi v primeru masovne migracije na Linux to razmerje drasticno upadlo. Pa tudi jure ima prav, povprecno neuki uporabnik lahko bistveno manj zjebe kot v Win...)

Thomas ::

Ja, to bi znalo bit, da povprečni Linux user je inteligentnejši od povprečnega Windows userja.

Čeprav še nikoli nisem zares uporabljal Linuxa, se mi to zdi zelo verjetno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CaqKa ::

očitno si nihče od glavnih ne upa priznat do slo-tech piči vedno bolj v linux vode... čeprav kar dosti uporabnikov na glas tuli da jim to ni všeč...

jype ::

Vsak, ki tuli, da mu to ni vsec, lahko brez tezav slo-techu podari kaksno licenco za Windows, da bodo "glavni" lahko od blizu videli kaj vse zna Windows.

Slo-tech masina poganja linux, to si velja zapomniti.

CaqKa ::

vsaj 80% uporabnikov slotecha uporablja windows.. to si velja zapomnit

Thomas ::

95% tistih, ki zaide na mojo stran, niso Linux. FYI.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Prav ne morm verjet, kako se windows uporabniki počutijo ogrožene s strani 2% folka, ki redno uporabljamo linux za delo z računalom... In kaka štala rata zaradi ene boge reklame na S-T, ki oglašuje svojo linux distribucijo. Dajte se malo umirit, no. Ni panike, da bi se počutili ogrožene. Sej MS obvladuje 95% svetovnega desktop trga.

/joke
Al pa vas je mogoče strah priznati, da vas kdaj kjub svoji zvesti pripadnosti MS Windows včasih čisto majčkeno prime, da bi stopili na drugo stran>:D In vas pol peče vest:D >:D
/joke off
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kopernik ::

Sploh ni važno, kaj ima kdo doma. Velika večina jih ima windows, to je dejstvo. Dejstvo je tudi, da s tem, ko brskajo po internetu, uporabljajo aplikacije, ki tečejo še na marsikaterem drugem sistemu (vsi uporabniki googla ste uporabniki linuxa - pač remote).

Kar je bistveno (zame), je to, da lahko vsak izbira in si namesti tisti op. sistem, ki mu ustreza (včasih je sicer izbira zaradi določenih razlogov nemogoča). Če nekatere slotechovce reklame motijo, lahko rečem samo, da to ni nič novega. Mene reklame ves čas motijo, še posebej tiste v flashu (da niti ne omenjam reklam po TV). Pomembno je ločiti vsebino od EPP-ja.

CaqKa ::

kot da se gre za eno reklamo... eno reklamo bi še vsak preživel.. pa če bi jih bilo deset se nebi sekiral...

jype ::

CaqKa: a te moti, da so linux uporabniki zealoti?

Potem se pa ne z njimi druzit! Naredi forum, kjer bo prepovedano omeniti Linux, razen v negativnem kontekstu!

Ce vas moti da je na slo-techu toliko novic o problemih z Windows, potem imate veliko moznosti:
- nehate brat te neumne novice
- nehate brat slo-tech
- nehate brat
- se nehate sekirat zarad teh neumnih novic
- se nehate sekirat zarad slo-techa
- se nehate sekirat
- napisete novico o tem kako je Linux zaendrek, da se boste bolje pocutili

in se tisoc moznosti, omejenih samo z vaso domisljijo.

Windows suck and blow, simultaneously. Moje mnenje. Mi je vseeno, ce vam ni vsec. Mnenje lahko tudi veckrat poudarim, povem na cem je osnovano in povem zakaj se ne strinjam z vasim mnenjem o Linuxu. A je to problem?

BigWhale ::

Jasno da je problem! Zato ker je Linux amaterski, ker je neuporaben in ker je nepredstavljivo, kako lahko sploh kdo to uporablja! Ce nic ne dela! Ce je grd in ce je na pol narejen!

Jaz res ne vem, kako nekateri tega ne vidite no...


... heh...

jype ::

Nja, saj ubistvu najvec delam na OS X, odkar sem kupu kisto ki jo je enostavno nosit okoli...

Ponoc pa naskrivaj pod kovtrom Windowse bootam, pa klikam Start :)

Eh, no, ubistvu ne, ker Windows ne dela na PowerPC hardveru.

Gandalfar ::

hmm.. to ne more nc delat .. ce niti enga ubozga slovenskega X11 layouta za tipkovnico za linux ni najti

Dr_M ::

BigWhale: zdej si pa ze kot ena stara pokvarjena plosca, ki skos preskakuje.
ni vec smesn sploh to...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tody ::

Smešen ni več to da zmeri novi pametnjakoviči prihajajo na plan z idejo da pa so oni odkril toplo vodo in da je to res najboljša reč po sveže pečenem kruhu... Folk umerte se... Slo-tech ni nikakršen komercialni projekt od tega noben ne živi, kar nekaj ljudi pa živi za st. Tko da je kle 100 % volentersko delo in če ni novic o MS in windoswih ali pač ni ljudi ki spremljajo te novice potem Slo-tech ni nič kriv....

Jebiveter ::

To, da ni MS-related novic nam lahko dosti pove. Recimo to, da se v MS-landu ze dolgo ne dogaja nic pretresljivega. Medtem ko se izdajajo nove linux distribucije in Apple predstavlja prihodnost racunalnistva, MS lahko izda le SP2.:\

Vcasih je se slo, so izdali vsake 3 leta novo verzjo Winsov in Office paketa in so bili glavni v vseh medijih. Dandanes pa je tempo razvoja cisto drugacen. Programerji ne izdajajo vec programov le vsako leto, ampak izdajo novo razlicico ze z vsako novo funkcijo, da ne govorimo o security releasih.

Ce MS ne bo 2006 (al 2007) uspel prepricati 90% uporabnikov racunalnikov, da kupi oz spiratizira najnovesi closed-source operacijski sistem, bo lahko prodajal samo se support za XP-je. Upam, da se to ne bo zgodilo - ne prvo ne drugo. Ker open-source ja mora imeti konkurenco :P .
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

thramos ::

Prav ne morm verjet, kako se windows uporabniki počutijo ogrožene s strani 2% folka, ki redno uporabljamo linux za delo z računalom... In kaka štala rata zaradi ene boge reklame na S-T, ki oglašuje svojo linux distribucijo. Dajte se malo umirit, no. Ni panike, da bi se počutili ogrožene. Sej MS obvladuje 95% svetovnega desktop trga.

Heh, noben se ne pocut ogroznga. Kar mene (mejckn) moti, je to da morm na eni redkih res uporabnih internet strani nonstop poslusat kako me 2 % ljudi na razlicne geekovske nacine proba prepricat, da sm idiot ker ne uporabljam njihovega OSa.

BigWhale ::

Ko sem kupil novo graficno kartico sem moral posodbit gonilnike. Najprej v Windowsih, potem v Linuxu.

Ugani kjer je to trajalo tocno 5 minut in tudi rebootat nisem rabil masine, kje sem pa moral najprej stare driverje odstranit, instalirat nove, vmes nekajkrat rebootat, potem je bilo treba pa se ikone po desktopu na novo razporejat...

Who's the idiot now?

jype ::

*linux zealot voice* Ti si idiot, kaj mas pa Windows!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google agresivneje proti Microsoftu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
698804 (6689) Tody
»

Mandrakelinux 10.0 za AMD64 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
616094 (6094) Poldi112
»

Linuxova Ahilova tetiva? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
716462 (6462) undefined
»

Nova razpoka v jedru Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
565654 (5654) Vlady
»

kmetijstvo na obzorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
534286 (3405) darh

Več podobnih tem