» »

Glasbeni stolp-nakup

Glasbeni stolp-nakup

kalcek16 ::

Ali mi lahko kdo razloži kok močne zvočnike dam lahko na tale radio,ker jaz se na to ne zastopm preveč.
Sharp mini naprava CD-XP 300
Ojačevalnik:800W maksimalne moči(2x100W Sinus) zraven sta zgleda 2 zvočnika po 100W.Al pol jaz lah prklučm še dotatne zvočnike do 800w al kaj???

malinavc ::

hehe...kaka 2 tedna nazaj sem bil v nekem hi-fi kao shop pa vidim nekga sharpa za 30k sit pa piše 2x 600W high output...blabla...

vrjem ti nabav ojačevalc prvo pol pa prklop kej gor...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Tjulenj ::

sinusna in maksimalna moč nikakor nista ista zadeva pri zvočnikih. tko da verjetno ne boš mogel priklopiti nobenih dodatnih zvočnikov na zadevo (vsaj ne tako da bi izkoristil njih moč)

kalcek16 ::

k tm piše da je maksimalna moč 800W-v čem je pol ta point?? In v čem je point da ma sinus 2x100??? Al mi lah kdo to bl po domače razloži k jz se na te stvari ne spoznam.

.:joco:. ::

Po domače?

To je nekako tako, kot pri TV-shop, ko na vse pretege hvalijo kako dober je izdelek, pol ko ga pa kupiš, pa lahko samo še v smeti vržejo.

SIN, DIN, RMS -> so nominalne enote za moč v vatih. Vedno glej nominalno moč, ne pa MAX, P.M.P.O, Peak. Ker to je maksimalna moč, ki pa je ojačevalec/zvočnik dejansko nikoli ne doseže

Ko pa poveš, da ima nek ojačevalec 100 sinusa (SIN), pomeni da lahko s to močjo deluje neprestano.

Skratka, navadi se gledat nominalne moči, ko kupuješ akustiko, ker ostalo lahko napihujejo, samo da bodo izdelek prodali.

BTW: 100 W SIN je zelo veliko. Ne bit preveč navdušen nad številkami, ker več kot 200 W SIN nima noben SLO-TECH-ovec, pa naj reče kar koli. Včasih tudi na kakšnih zvočnikih piše 300 W SIN, ampak verjemi, da če bi imeli dejansko tako moč, si jih ne bi mogel privoščiti.

Vrednost, ki me najbolj prepriča, je W SIN (DIN). To pomeni, da je bila sinusna vrednost izračunana po DIN standardu (nek Nemški standard). Ne bi verjeli, kako malo W je potrebno za res glasno muziko, ko poslušaš nek izdelek, ki ma napisano 30 W SIN (DIN), pa že trga gate.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

stromar ::

Fantje, noben stolp nima več kot 2x50W sinusa (RMS) na izhodu. Tiste številke si proizvajalci izmislijo. Tako kot pri računalniških zvočnikih kjer piše 2x200W PMPO, 2x10W RMS, noter pa sta dva zvočnika od 3W. Če hočete izvedet približno moč lahko pogledate nalepko na zadnji strani kolikšen tok rabi, potem pa izračunajte po formuli P=U*I odštejte 30W in delite z 2

barbarpapa1 ::

Ja, Hi-Fi pa njegove specifikacije....

Tistih neverjetnih 800W, ki jih navajajo je samo ti. vrhnja moč, to je špica, ki jo lahko ojačevalec za zelo kratke čas spravi iz sebe (načeloma je energija za to spravljena v gladilnih kondenzatorjih napajanja). Sinusna moč pa je moč, ki jo ojačevalnik spravi skupaj, če predvaja čisti sinusni signal (Na to se sklicuje DIN norma (Mislim da je DIN 14600 ali nekaj takega)). Mislim, da je celo definirana frekvenca 1000 HZ. Pri tem je pomeben podatek, pri kateri impendanci se dosega navedena moč (najpogostejše vrednosti so 4 ohme in pa 8 ohmov).

Skratka, glej da bodo zvočniki imeli nekje isto moč (npr. sinusno) in isto impendanco, kot je navedena v dokumentaciji ojačevalca, potem ne moreš zgrešiti....

Svarim pa te pred vezavo (predvsem vsporedno) večih zvočnikov na isti izhod ojačevalca. Na ta način se namreč zmanjša impendanca, posledično pa mora ojačevalec predelovati večje tokove, kar lahko povzroči smrt>:D le-tega.

Še ne podatek je pomebnen pri primerjavi zvočnikov, saj dva različna zvočnika z enako impendanco in "priključno močjo" ne igrata enako glasno pri istem položaju gumba za glasnost na ojačevalcu. Ta podatek je občutljivos zvočnikov in se navadno označuje z dB/w/m (ali nekaj podobnega....), pove pa nam, kolišni zvočni tlak (v decibelih) proizvede zvočnik iz dovedenega signala z močjo enega vata na oddaljenosti enega metra od zvočnika.

Pa še nekaj...Odsvetujem navijanje ojačevalca do konca, ker lahko z lahkoto skuriš zvočnike, ki so po podatkih veliko "močnejši" od ojačevalca samega. To je posledica t.i. clippinga, ko ojačevalec enostavno ne zmore predelati vrhov signala in jih zato "poreže". Posledica so zelo močni višjeharmonski signali in zato potem navadno grejo visokotonci >:D

Pa fajn poslužanje želim....

LP

Jože

.:joco:. ::

stromar -> Nene, ne izmislijo si teh vrednosti, ampak tolikšno moč porabi ojačevalec in potem pozimi ne rabiš radiatorja;) :P
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

.:joco:. ::

barbarpapa1 -> kaj si ti po poklicu?:8)
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

kalcek16 ::

Fantje res hvala za razlago!!!
Sam še neki, jz bi rad kupu nov glasbeni stolp, pa imam doma že ene zvočnike JAMO D 165,zanima me kakšen stolp naj si kupim, da bi čimveč izkoristil zvočnike, kaj mi kj predlagate,cena naj bo 70.000 SIT

barbarpapa1 ::

.:joco:.

Jaz sem strojnik :8) Zakaj?


Lp

Jože

.:joco:. ::

barbapapa1 -> eh, nič, sem bil navdušen nad razlago :)

Emm, kaj če bi si kupu pa samo komponento?

Maš kakšne podatke od teh zvočnikov?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

kalcek16 ::

Podatki o zvočniku:
Configuration:3-way bass reflex tweeter protection
Power handling:
Short term: 165W
Long term: 100W
Impedance:4-8 Ohms
Spec. acc. to IEC 268-5

bf4ed ::

Ti zvočniki so dokaj dobri, ti si samo kupi ojačevelec komponento, ti glupi stolpi so takšen kurac to ne kupuj.

Kupi si raje kaki 50W ojačevalec za 50.000 dobiš.Če pa hočeš kaj več tak enih 70W pa daš malo več keša :D .

50W ti čisto folga!!

.:joco:. ::

Se strinjnam, brezveze kupovati cel stolp. Kupi si en reciever. Mogoče celo kakšen 4+1 od Yamahe in si boš pol enkrat kupil še dva zvočnika, da boš filme gledal...
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

b ::

Jaz sem pred kakim letom pa pol sel v stacuno z rabljeno robo (tu v Ljubljani) in si malo ogledal ponudbo.

Rezultat?

receiver Yamaha (odlicen tuner + zelo vsecen, mehek zvok iz ojacevalca): 40k
gramofon Technics (ne za DJ-at, en starejsi model s pogonom na jermen): 25k
zvocniki Mission 700: 35k

potem sem nekje staknil se en Technicsov CD player: 6k

rezultat: za 106k cisto spodoben zvok. Aja, se ene 2 jurja za zvocniski kabel.

Modelov zdej iz glave ne vem, ker nisem doma, definitivno pa se je splacalo :-)
Res je vsa ta roba stara nad 10 let, ampak sem boljkone zadovoljen. CD player ima sicer vcasih popadke, prezivel je par mesecev non-stop garanja na eni radijski postaji. Zato je tudi cena taka kot je :-)

lp,
Borut.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22929383 (12376) N4m31355
»

Ojačevalc za avto + SubWoofer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312729 (2397) _Dejan_
»

Razlika med watti?

Oddelek: Zvok in slika
102167 (1990) LordWorm
»

Aktivni SubWoofer - made at home

Oddelek: Pomoč in nasveti
255228 (4689) [DrAc0]
»

Vaše mnenje

Oddelek: Zvok in slika
191098 (945) .:joco:.

Več podobnih tem