» »

Razlika med watti?

Razlika med watti?

upirna ::

Kako je mogoče da na računalniških zvočnikih piše 120 W, na zvočnikih pri radio stolpu pa 20 W, pa stolp nažene računalnik. A se ti W razlikujejo al kaj?

sash ::

sama enota Wat se sicer ne razlikuje, razlikujejo pa se načini deklariranja, ker jih proizvajalci podajajo po različnih standardih sploh tapoceni zadeve se šopirijo z nevem-kolko wati moči da pritegnejo ljudske množice, medtem ko če boš pogledal kake bolj kvalitetne zadeve bodo imele bistveno manjše deklarirane moči.

Sicer pa pri zvočnikih od stolpa je to mišljeno s koliko, wati se lahk zadevo obremeni
--------------------
Think different...
TOROiD Group

upirna ::

Aha. Sedaj me pa zanima, kje dobit tak ojačevalec, da bom loh te zvočniknike prklopu (od stolpa)?

Mavrik ::

Izhod na zvočni kartici samo poveži z AUX vhodom na stolpu. Takšen kabel bi moral dobiti skoraj v vsaki trgovini z elektro opremo.

upirna ::

vem, sam jaz bi rad imel en zvočnik v moji sobi, enega pa pred računalnikom.

Matek ::

Eno je P.M.P.O., drugo je pa R.M.S. Pozabo kaka je teoretična razlika, ampak "pravi" watti so RMS. Če pogledaš na rač. zvočnike ponavadi kje piše z drobnim tiskom kolko je rms.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Airskull ::

Men se zdi da je rms povprečje maxsimalnih wattov una tadruga je pa zmerjen v trenutku ko je v zvočniku največja moč. Potem pa je kle fora da večina cheap prizvajalcev te dve cifri zmnoži al pa sešteje in na koncu dobimo zvočnike ki imajo po njihovi formuli 1500 W.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Airskull ()

Azrael ::

Zmeda z W je še malo večja. Obstajajo trije standardi za moč audio sistemov.
DIN norme, kjer se sistem testira s sinusnim signalom 1000 Hz in so določene maksimalna popačenja. Namesto zvočnika so tu upori, rezultati W so najmanjši - običajno je ta podatek naveden na bolj kvalitetnih komponentah.
Potem je standard RMS, tu se meri W moč, ki jo je ojačevalec sposoben oddati zvočniku in še
PMPO standard, kjer je navedena maksimalna moč, ki jo ojačevalec da v delčku sekunde (tisočinka, milijoninka...). PMPO standard nima nobenih točnih definicij in tako lahko ojačevalec, ki nima niti 2 W RMS oz. niti 1 W DIN ima 400 W PMPO, raje pa še več.

Še več razlage dobiš na www.epanorama.net, samo meni trenuno ne dela pravilno (bo treba zamenjati IE).

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

Zdaj pa dela

LINK na Epanorama.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Moonman ::

Še moje mnenje; v tistih škatlah, kjer je napis P.M.P.O. (mislim da pomeni "peak music power output") mislim da ne more biti nič posebnega. Proizvajalci se pač ne morejo hvaliti z nekaj watti po DIN standardu in tako napišejo neke svoje watte. Folk pa sam gleda te precenjene watte. Najbolj se nasmejim, ko mi sosed pripoveduje, da ima doma 1600 watne:P zvočnike pri računalniku. VSAK zvočnik bi se moral pred nakupom poslušati, še preden se pogledajo specifikacije.In na podlagi poslušanja bi se naj zvočniki tudi izbirali. Vsak človek ima drugačen okus. Itaq, da vsak doma ne rabi 1600 W resnične moči, edino če se hoče takoj preseliti:D

P.S. Sem na dobri poti, da me sosedje izselijo.>:D

LP

LordWorm ::

No se moje mnenje:
Tolk dnarja tolk muske:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zvočnike

Oddelek: Kaj kupiti
472356 (1653) boštjan
»

a so dobri tile zvocniki?

Oddelek: Kaj kupiti
201302 (1023) bodom
»

Glasbeni stolp-nakup

Oddelek: Zvok in slika
152090 (1902) b
»

Aktivni SubWoofer - made at home

Oddelek: Pomoč in nasveti
255228 (4689) [DrAc0]
»

Katero zvočno, ki je glasna

Oddelek: Zvok in slika
111165 (1010) DOLF

Več podobnih tem