» »

Kateri so res tihi HDD danes?

Kateri so res tihi HDD danes?

mnlh ::

Iščem "neslišen" oz. res tih HDD?
Katere diske sami uporabljate?
Katere iz lastnih izkušenj priporočate?

Trenutno gledam 640GB WD Caviar black, kako se ta obnese?
Imel bi samo tega v računalniku, gor tako OS kot vse ostalo. Stari glasen disk gre ven.


(SSD bom kupil čez par let, zdej so cene še previsoke :))

Tomson ::

Če hočeš skoraj neslišen HDD je to edina varianta:

WD GreenPower

+

QuietDrive

Sam imam in se res komaj sliši, pa je ostali računalnik blizu 0dB na 1m.

PS: Caviar Black je zelo glasen HDD.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

opeter ::

Še en glas za GreenPower. Sam imam enga 500 GB-nega in res je, se skoraj nič ne sliši.

Sicer pa tudi Samsungovi diski veljajo za tihe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Han ::

Mene Samsung (serija F1) ni prepričal - glasen, tudi zaradi resonance. Osebno bi vzel Seagate Barracudo 7200.12.

Furbo ::

Jaz imam 4x običajne WD ( raid ) in se jih iz antec ohišja P182 nikoli ne sliši.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Steinkauz ::

Potem si gluh ali pa imaš kišto oddaljeno več kot 1 meter od sebe. Jst mam kišto 40cm stran od ušesa pa se sliši.
Če ga sklopim je precej tišje, pa imam baje kr tih disk.

kixs ::

Hiter in tih... WD Blue. Pocasnejsi in res tih... WD Green.

Imam za sistem WD Blue 640GB in za storage 3x WD Green 1TB. Pa novi Samsung 1.5TB Eco so tudi tihi - imam ga v externem ohisju.

lp

jype ::

SDD so _zelo_ tihi.

mnlh ::

So ja, ampak jaz čakam na SLC verzijo s sprejemljivo ceno.

caveman ::

Zanimivo, da nihče ne predlaga 2,5 palčnega diska :). Po tišini mu 3,5 palčni ne pridejo blizu. 500 GB pa pride okoli 90€.

bluefish ::

ja, s 5400rpm. 7200rpm so že dražji.

Galaxy ::

Hmm.. moram pohvaliti moj WD250GB.. skoraj neslišen.

kixs ::

Zanimivo, da nihče ne predlaga 2,5 palčnega diska :). Po tišini mu 3,5 palčni ne pridejo blizu. 500 GB pa pride okoli 90€.


Recimo:

 2.5" diski

2.5" diski



 3.5" diski

3.5" diski

Furbo ::

Potem si gluh ali pa imaš kišto oddaljeno več kot 1 meter od sebe. Jst mam kišto 40cm stran od ušesa pa se sliši.
Če ga sklopim je precej tišje, pa imam baje kr tih disk.


Pod mizo ga imam, zakaj bi ga imel na mizi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mnlh ::

Zanimivo, da nihče ne predlaga 2,5 palčnega diska :). Po tišini mu 3,5 palčni ne pridejo blizu. 500 GB pa pride okoli 90€.


Res so tile "malčki" tišji. Sem že razmišljal o tem, ampak so dražji in počasnejši.
Za desktop PC je potem po moje bolje 3,5" disk z npr. QuiteDrive kot je omenil Tompson.

Ima kdo 640GB WD Caviar black?

kixs ::

Imam v sluzbenem in je prevec glasna okolica, da bi lahko kaj rekel.

Glej, vse imas napisano, ne vem kaj se kompliciras. Sem sem zelo obcutljiv na ne tisino in bo tebi tudi tiho. Zamenjal sem pa kar nekaj komponent, da sem prisel na tisino.

axee ::

WD Caviar Black ima glasnejši "seek", precej spominja na tisto branje starih diskov (po glasnosti).

WD Caviar Blue bo vredu samo v Quietdrive-u (jst ju mam obešenega na gumice in je zadeva super). WD Caviar Green je za zdržat. Večini najbrž neslišen.

ABX ::

Zanimivo, da nihče ne predlaga 2,5 palčnega diska :). Po tišini mu 3,5 palčni ne pridejo blizu. 500 GB pa pride okoli 90€.


Recimo:

 2.5" diski

2.5" diski



 3.5" diski

3.5" diski



Verjetno se tudi manj grejejo, je pa višja cena.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kixs ::

WD Caviar Black ima glasnejši "seek", precej spominja na tisto branje starih diskov (po glasnosti).

WD Caviar Blue bo vredu samo v Quietdrive-u (jst ju mam obešenega na gumice in je zadeva super). WD Caviar Green je za zdržat. Večini najbrž neslišen.


Mislim, da kar malo pretiravas. Pa naj ti bo :))

mnlh ::

Axee
Navedi model, ker se diski razlikujejo. Pa niso vendar vsi caviar black isti.

misek ::

Jaz imam v službi za neko testiranje na mizi preko USB adapterja WD Caviar Green WD10EADS in sem danes zjutraj moral dobro pogledati in poslušati, ali sploh deluje. Je pa res razlika glede na okolje, kot je nekdo pred mano že napisal. Ko sem ga imel doma je vseeno bil glasnejši. Ampak kljub temu izjemno tih in hladen.

caveman ::

Moderni 3,5" so v idlu tihi, ampak med seek-om se pa vsakega sliši (v kolikor imaš tih računalnik, seveda). Razlike v glasnosti na 3mm še nisem primerjal saj so ponavadi precej dlje in še v kakšnem ohišju za povrh. Je pa zanimivo da so jih primerjali samo v idlu.

Sedanji 2,5" so po hitrosti primerljivi z dvema leta starimi diski. Na robu diska (kjer imaš recimo particijo s sistemom) je hitrost prek 80 MB/s. Če imaš zraven tudi izklopljen swap postane sistem odziven tudi na veliko počasnejših diskih.

Okapi ::

Čisto tako, mimogrede, tiste meritve v tabeli so po mojem bolj ali manj BS. 3 mm od kje je merjeno - od glave, od motorja, od ležaja ...? Pri 3 mm oddaljenosti je lahko, če ne meriš povsod natančno na najglasnejšem koncu, velika razlika, odvisna samo od postavitve mikrofona, ne od dejanske glasnosti diska. Poleg tega je pomembno tudi, pri kakšnih frekvenci disk ropota. Kakšen je lahko po meritvah tišji, pa ruži pri bolj neugodni frekvenci in je to slabše kot kakšen sicer malo glasnejši.

O.

e-marko ::

Ne vem kam je izginila tema o nakupu diskov...
Menda ne bo nič narobe, če tukaj vprašam kateri disk izmed teh dveh za povprečnega, manj zahtevnega uporabnika. Zanesljivost zelo pomembna ampak tudi hitrost in finance tako da... Uporaba: brskalnik, office, pregledovanje in urejanje slik, kakšen film in včasih emule. Bo pa zraven še en starejši 250GB za backup, ki je trenutno sistemski ampak tako ropota in bremza vse skupaj, da je za znoreti.

WD 500GB SATA2, 16Mb, 7200rpm, (WD5000AAKS) ali
SEAGATE 500GB SATA2, 16MB, 7200RPM (ST3500410AS)

Garancija je menda pri obeh 3 leta.
Cena okoli 50 eur.

Kakšen nasvet, priporočilo? Mogoče Green power namesto Blue pri WD? Po hitrem preletu googla se nagibam k Seagate. Kaj pa vem...
Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

st0jko ::

WD640GB Black za okoli 60€
keks?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2,5" vs 3,5" trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
142243 (1991) KTr1sk
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533855 (14005) xyxyxyxy
»

Trdi disk kapacitete okoli 500 - 640 GB

Oddelek: Strojna oprema
131869 (1650) Desty
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910153 (6326) kmetek
»

Tih trdi disk za domači strežnik, morda najraje 2.5" notebook?

Oddelek: Kaj kupiti
191973 (1664) Fizikalko

Več podobnih tem