» »

Akasa laptop hladilniki

Akasa laptop hladilniki

tibor_09 ::

Pozdravljeni!

Uporabljam prenosnik Amilo Pi 3540, ki se v teh poletnih vročinah kar pregreva.
GPU --> 50C
CPU --> 55C
HD --> 45C

Ob bremenitvi:
GPU --> 65C
CPU --> 70C
HD --> 50C

Rešitev sem začel iskati med akasinimi hladilniki, ki so najzmoglivejši kar sem jih našel.
Tako, da sem si enega tudi kupil, natančneje akasa orion s katerim na nisem zadovoljen, saj je temperatura padla samo za stopinjo ali dve. Zanima me, če veste še za kašno bolj učinkovito metodo ohlajevanja prenosnika.

Hvala, LP

zaki08 ::

Jst mam zdej med poletjem tudi hude težave s pregrevanjem laptopa in sicer Asusa M50Vn (Največja težava je da je ozračje v sobi vroče).
Ampak so moje stopinje celzija še višje in kadar dosežejo limit (ponavad pri moji grafični Geforce 9650 GT)se na zaslonu pokažejo zelene črte in laptop se ugasne na hitro :D

GPU --> 50C
CPU --> 50C
HD --> 50 - 55C

Ob bremenitvi (Igranje bolj zahtevnih špilov):
GPU --> 70C ...
CPU --> 70C ...
HD --> 60C ...

Zato me zanima če bi mi ta hladilnik kej pomagal... http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Drgač sm pa šel na njihovo uradno stran (www.akasa.com) in sm si prebral da je tih pa še ventilatorja dosežeta hitrost 2000 R.P.M. kar bi bilo po mojem dovolj.
Prosim za odgovor !
Lp, Mitja

Mehmed ::

Tega everesta imam par tednov, zaenkrat deluje fajn.
Cisto iskreno pa ne vem niti kako pogledat temperature, da ti povem razliko, sodim samo po tem ugasa se/ne ugasa se vec. ;)

zaki08 ::

Živjo !

Mehmed, za pogledat temperaturo se nuca program EVEREST od Lavalys Inc. (Yep isto ime ma kot hladilnik :D ). In ko imaš program naložen rabiš it v programu Računalnik --> Senzorji in to je to. No če boš program dobil bi te prosil da mi poveš do kakšne temperature se največ ogreje tvoj laptop brez hladilnika in do kakšne s hladilnikom. Sej vrjetn bom pa jst kr kupu tale hladilnik, kar bo pa bo ;D

Lp, Mitja

Mehmed ::

Ko sem ugasnil ventilator je bilo 65,61,38, uro pozneje je 80,83,45.
Samo browsanje, nimam igric gor, da bi ga obremenil. Kej vec pa ne utegnem trenutno.

zaki08 ::

Super potem je razlika okoli 20 C :)
Hladilnik sem pa že naročil v enaa in upam da bo pomagal ker se mi je danes grafična segrela do 79 C kar je za moj računalnik že veliko.
Hvala za informacije, tibor 09 tebi pa svetujem da si tudi kupiš boljši Akasov hladilnik (ta ki sem ga jaz kupil je v Sloveniji najboljši in nism najdu nobene druge firme hladilnikov...http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... )
Lp, Mitja

Mehmed ::

Bolj 15 kot 20, ko bo obremenjen pa verjetno precej manjsa. Samo toliko, da ne bos prevec pricakoval. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
274806 (2467) traxxas
»

Hladilnik za laptop

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
275405 (3266) jozekuch
»

Hladilnik za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
174527 (3862) jimmy69
»

temperatura cpu in gpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91256 (1042) Riff
»

Nakup hladilnika za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
81766 (1632) Gianni88

Več podobnih tem