» »

Amazon oddaljeno briše knjige

1
2
3 4 5

Ziga Dolhar ::

sem kupil igrico katera je imela Starforce zascito pa nisem nikomur jokal. sem odstranil Starforce rootkit, downloadal Crack in sem resil zadevo.


Which is illegal. Smo te že opozorili na to.
https://dolhar.si/

Okapi ::

Upam, da niso daleč časi, ko bo policija lahko kukala v mojo spalnico.
Če je to tvoja svobodna odločitev, ni s tem popolnoma nič narobe. Vsak se ima sam pravico odločati, koliko varnosti/zasebnosti bi rad imel.

O.

mtosev ::

kupil sem zadevo. isto, ker dosti stvari kupim pa uporabljam crack da nimam not non-stop CDja.

@Dolhar

ne rabim tvojih nasvetov. vem sam mislit.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Pyr0Beast ::

To je kot da bi otroku vzel pravkar podarjeno liziko, katero si je prislužil s trdim delom in pridnostjo. Seveda da ne bo vesel :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

techfreak :) ::

kupil sem zadevo. isto, ker dosti stvari kupim pa uporabljam crack da nimam not non-stop CDja.

@Dolhar

ne rabim tvojih nasvetov. vem sam mislit.

On ti samo pomaga, ker noče, da bi imel kakšne težava zaradi uporabe crackov.

Spc ::

Še en lep primer kak se kupi luft.
 

mtosev ::

kupil sem zadevo. isto, ker dosti stvari kupim pa uporabljam crack da nimam not non-stop CDja.

@Dolhar

ne rabim tvojih nasvetov. vem sam mislit.

On ti samo pomaga, ker noče, da bi imel kakšne težava zaradi uporabe crackov.

jaz jim nimam. Starforce pa ogroza varnost mojega pcja. to ne nucam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

oemdzi ::

DRM remover FTW ;)

kuglvinkl ::

Kot da bi blo to tko trivialno... Mase so target group! Kapiš?
Your focus determines your reallity

miroB ::

mtosev:
zamisli si softwer, ki bo v flash pomnilnik v vseh krmnilnikih v tvojem pcju zapisal, da ne moreš več zagnat xy igre, ker je xy igra na tvojem pcju piratska kopija, čeprav si zanjo plačal!?!

BigWhale ::

U lej, imamo naprave, ki ze podpirajo taksne hardcore oblike DRMja. Hec je to, da so se tocno pet let nazaj ljudje na NESTu rezali na enem predavanju, ko smo ravno to napovedovali.

Remote kontrolo nad vsebinami.

"Ne, tega pa ne bo nikol, k ne bo noben hotu kupit taksnga hardware-a."

Pyr0Beast ::

(Folk bi bil presnečen nad tem, koliko naprav je DRM ready pa tega sploh ne vedo) :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

urbecar ::

Škoda, da ni med izbrisanimi tudi Fahrenheit 451.

Thomas ::

Cyber vojna vsakogar proti vsem?

Verjetno, če ne bo Cesar naredil reda z Listino pravic userjev Interneta.

Se bojim, da je Cesar mau pretupčkan.

kuglvinkl ::

Cesarju se sanja ne, kaj se sploh dogaja. In tut ko bo hotu kej naredit, mu bodo prijazni strici iz Amazona lepo razložil, da je piratstvo jeba, in da je treba to zatret in da je only solution DRM without control.

Tako to gre.
Your focus determines your reallity

Manu ::

Pač narobe razumeš. Nekdo je te knjige prodajal v Amazonovi knjigarni, ne da bi imel za to ustrezne pravice (Amazon tega ne preverja). Lastnik avtorskih pravic je to opazil in so morali knjige umaknit.

O.


Če je nekdo prodajal e-knjige, ne da bi za to imel pravice, potem bi lastnik ali Amazon morala pritisnit na njega, ne pa na kupce, ki so v dobri veri kupili e-knjigo in to preko Amazona, ki je uveljavljena spletna trgovina.



Zgleda bo treba poleg obstoječe Deklaracije človekovih pravic spisat še eno E-deklaracijo človekovih pravic...

jype ::

mtosev ::

mtosev:
zamisli si softwer, ki bo v flash pomnilnik v vseh krmnilnikih v tvojem pcju zapisal, da ne moreš več zagnat xy igre, ker je xy igra na tvojem pcju piratska kopija, čeprav si zanjo plačal!?!

nikoli vec ne bi nic kupil od tega proizvajalca. pa bi probal kaksen nacin da naredim da dela.

ce bi mi vrnili denar bi sel drugam kupit :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Thomas ::

Cesarju se sanja ne, kaj se sploh dogaja. In tut ko bo hotu kej naredit, mu bodo prijazni strici iz Amazona lepo razložil, da je piratstvo jeba, in da je treba to zatret in da je only solution DRM without control.

Tako to gre.


Vseeno bi človek mislil, da Cesar ni tko butast. Če imam doma kakšno ukradeno robo, policija brez sodnega naloga vseeno ne sme vdret k meni. Tukaj pa ne vdre policija, pač pa kar domnevno okradeni. Celo ne okradeni, ampak tisti ki so mi pomotoma nekaj prodali, česar ne bi smeli.

Cesar ni nag, Cesar je butl.

bluefish ::

mtosev:
zamisli si softwer, ki bo v flash pomnilnik v vseh krmnilnikih v tvojem pcju zapisal, da ne moreš več zagnat xy igre, ker je xy igra na tvojem pcju piratska kopija, čeprav si zanjo plačal!?!

nikoli vec ne bi nic kupil od tega proizvajalca. pa bi probal kaksen nacin da naredim da dela.

ce bi mi vrnili denar bi sel drugam kupit :D
In če bi v duhu DRM pričeli to početi prav vsi? Jok pa mami pod kiklo najbrž.

mtosev ::

vsi to ne delajo. ce ne bi delalo ne bi kupil. simple as that.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Se vidi, da ti pošteno fali slovnica. Še enkrat preberi tisti del s "če bi vsi".

mtosev ::

sem ze odgovoril.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kuglvinkl ::

Cesarju se sanja ne, kaj se sploh dogaja. In tut ko bo hotu kej naredit, mu bodo prijazni strici iz Amazona lepo razložil, da je piratstvo jeba, in da je treba to zatret in da je only solution DRM without control.

Tako to gre.


Vseeno bi človek mislil, da Cesar ni tko butast. Če imam doma kakšno ukradeno robo, policija brez sodnega naloga vseeno ne sme vdret k meni. Tukaj pa ne vdre policija, pač pa kar domnevno okradeni. Celo ne okradeni, ampak tisti ki so mi pomotoma nekaj prodali, česar ne bi smeli.

Cesar ni nag, Cesar je butl.


To, kar si opozoril, je eden od negravžnih detajlev pri "antipiratiski" gonji, ki se dogaja zadnja leta (RIAA+MPAA), ko prej navedeni organizaciji najameta podjetje, ki zbere za njih dokaze o share-anju in jih predloži sodišču.

Zdej, glede prava, so si izborili popolnoma vse, kar se je dalo zlobirat - to sem mislil to danes. Civil je bil aktualen, hkm, zadnjih 30 let, potem pa so v ta civilni zahtevek napeljali še elektriko v obliki prekrškov in kaznivih dejanj. In ne za samo kršenje pravic intelektualne lastnine, tudi za kršenje tehničnih sredstev, ki preprečujejo dostop do vsebine (in naprav).

Danes je zadeva dobila še dodatno dimenzijo - svobodno šarjenje po že sklenjnih konkraktih.

Tko da, meni ni več kristalno jasno, kdo lahko kaj vzame. In kdo je organ pregona.

Zadeva ni enaka, kot če bi oseba A od soebe B kupila avto in potem prišla ponj (tidi brez soglasja nasprotne stranke) in vrnila denar. Upoštevati je treba, da se je to zgodilo ogromnemu številku strank Amazona. To daje povsem novo dimenzijo. In močno dvomim, da ima veljavna zakonodaja odgovore na takšna vprašanja.

Sicer res lahko rečeš, take it or leave it (tko kot naivno misli mtosev), samo, kolk pa imamo content providerjev velikosti Amazona?
Your focus determines your reallity

mojca ::

Zelo mi je všeč naslov članka:
Some E-Books Are More Equal Than Others
(citat iz izbrisane knjige: "vsi so enakopravni, samo nekateri so enakopravnejši od drugih")

http://pogue.blogs.nytimes.com/2009/07/...

kuglvinkl ::

Zelo mi je všeč naslov članka:
Some E-Books Are More Equal Than Others
(citat iz izbrisane knjige: "vsi so enakopravni, samo nekateri so enakopravnejši od drugih")

http://pogue.blogs.nytimes.com/2009/07/...



Sijajno! :)
Your focus determines your reallity

Kenpachi ::

RIAA je sama izjavila, da je DRM dead.

http://torrentfreak.com/drm-is-dead-ria...
Zaraki Kenpachi.

kuglvinkl ::

To so pri polni zavesti izjavili samo, če pripravljajo kaj hujšega.
Your focus determines your reallity

Daedalus ::

Cesar ni nag, Cesar je butl.


In to tak, konkretno zabit butl.

Če je to tvoja svobodna odločitev, ni s tem popolnoma nič narobe. Vsak se ima sam pravico odločati, koliko varnosti/zasebnosti bi rad imel.


Narobe. Pravico do zasebnosti mi podeljuje zakonodaja. In če mi hoče Policija špegat v spalnico, zato potrebuje nalog. Za nalog pa potrebuje utemeljen sum, da delam kaj nezakonitega v spalnici. Povedano drugače - razčisti si osnovne pojme.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Okapi ::

In če mi hoče Policija špegat v spalnico, zato potrebuje nalog.
In kaj si hotel s tem povedati? Da ne smem imeti varnostnika v spalnici, če se tako bolje počutim?

O.

squngy ::

Zadeva ni enaka, kot če bi oseba A od soebe B kupila avto in potem prišla ponj (tidi brez soglasja nasprotne stranke) in vrnila denar. Upoštevati je treba, da se je to zgodilo ogromnemu številku strank Amazona. To daje povsem novo dimenzijo. In močno dvomim, da ima veljavna zakonodaja odgovore na takšna vprašanja.


Heh, s tem si me pa spomnil na dokumentarec "who killed the electric car".
Če se prav spomnim, je GM v okviru nekega zelenega zakona moral narediti neko količono električnih avtomobilov, potem so pa dosegli, da se je zakon umaknil.

Tisti moment so poslali kupcem "e-avtov" sporočilo "pripel nam ga nazaj če ne te tok tožmo do še zase navš vedu".
Nato pa so nazaj pridobljene avte uničili, kupcem pa seveda vrnili denar...

edit: osnutek


nekaj bistvenih delov filma





mal off topic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: squngy ()

Okapi ::

"pripel nam ga nazaj če ne te tok tožmo do še zase navš vedu".
To je pa tako, ko ljudje nekaj napol slišijo in si še to narobe zapomnijo.;((
GM tistih električnih avtov sploh ni prodajal, ampak jih je bilo mogoče dobiti samo v najem (leasing). In potem so se odločili, da to ne bodo več počeli in ko so se najemne pogodbe iztekle, jih niso več podaljševali. Avtov pa niso prodali, ker bi potem morali poskrbeti za servisno mrežo, garancije, odškodnine v primeru kakšne tovarniške napake in podobne zadeve, za kar so presodili, da se jim ne splača.

O.

poweroff ::

nikoli vec ne bi nic kupil od tega proizvajalca. pa bi probal kaksen nacin da naredim da dela.
ce bi mi vrnili denar bi sel drugam kupit :D

Misliš - mamica mi ne bi nikoli več kupila nič od tega proizvajalca?

Lepo. Kaj pa, ko bo na voljo samo en proizvajalec? Boš šel v gozd živet?
sudo poweroff

poweroff ::

Se bojim, da je Cesar mau pretupčkan.

Cesar je odločno pretupčkan. Poglej na RTV SLO 3 kaj govorijo v parlamentu. Pomembne teme so: deklaracija o totalitarizmu in njena interpretacija, a je en poslanec plonkal na izpitu, a se je en minister zlagal javnosti, a je enega tretjega na poroki varovala zasebna varnostna služba z licenco ali ne.

Avtorsko pravo, IT infrastruktura, kiberkriminal, DRM so pa non-topic.
sudo poweroff

poweroff ::

In če mi hoče Policija špegat v spalnico, zato potrebuje nalog.
In kaj si hotel s tem povedati? Da ne smem imeti varnostnika v spalnici, če se tako bolje počutim?

Seveda ga lahko imaš. Še ketne pa lisice imaš lahko v spalnici, če se tako bolje počutiš. :D

Ampak večina normalnih ljudi policije pač noče imet v spalnici. In večina normalnih ljudi tudi noče DRMja in remote šarjenja po njihovih napravah.

Vraga, če bi to naredil RandomHacker, bi ga pribili na križ! Če pa po moji napravi brska Amazon ali pa mi rootkit inštalira Sony, je pa to kao legitimna praksa???
sudo poweroff

Kenpachi ::

RIAA je sama izjavila, da je DRM dead.

http://torrentfreak.com/drm-is-dead-ria...


Holy crap, I spoke too soon.

Update July 20: Yes, it seemed to good to be true and it is. We just learned the the RIAA never used the word dead in its reply to the reporter. Lamy told TorrentFreak that he only said that there is almost no DRM on (downloaded) music anymore nowadays. In other (our) words: it's an endangered species, not extinct.

Edit: Grammaton m'steaks.
Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kenpachi ()

Looooooka ::

najboljs je pa to da zdej na vsaki kvazi racunalniski strani najdes "strokovnjake", ki majo tud po do 2 strani dolge govore o tem kako koncept operacijskega sistema umira...kako to uporabnika ne zanima vec...kako uporabnika zanima samo to da pride do podatkov in da je prihodnost nek OS na internetu.

Ko bi lahko tem genijalcem pred vrata prpelu ene 20.000 ljudi s svojimi usb kljuci...pa da mu vsak enga v glavo vrze.Ampak verjetn da bojo velik ovc z dovolj velkim oglasevanjem celo prepricali, da je prihodnost v tem, da mamo email, slike in vse osebne podatke...ce ne clo PROJEKTE pri nekem xy providerju(ala "miroljubnemu" googlu).
V to jih bo pa itak prepricala cena..."FREE".

mtosev ::

Oh na Kindelu je Linux. zdaj pa bom videl kaj bojo rekli zagovorniki open source.

vas preljubljen Linux omogoca oddaljen poseg v naprave. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Ziga Dolhar ::

Kaj ma operacijski sistem veze z aplikacijo, genij?
https://dolhar.si/

mtosev ::

Kaj ma operacijski sistem veze z aplikacijo, genij?

zame nic.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pecorin ::

vas preljubljen Linux omogoca oddaljen poseg v naprave. :D


wow..just wow...

mtosev:
ce kaksen kim jong il bere tvoje komentarje v tej temi, ze posilja svoje specialce v slo, da te ugrabijo, klonirajo in svoje prebivalstvo zamenjajo s tvojimi kopijami. taksni drzavljani so sanje vsakega diktatorja.

aljazh ::

Kaj ma operacijski sistem veze z aplikacijo, genij?

zame nic.

Selfpwn. LOL!

mtosev ::

bolj je meni zanimivo da ce bi bil gor windows bi bil kriv Microsoft. ne dvomim da bi enkateri se nasli nacin da je za to kriv Microsoft. ker pa je gor Linux pa je kriv Amazon. jasno. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

techfreak :) ::

Ja v tem primeru je kriv pisec programa. Če pa nekdo izkorišča luknje v Windowsu, pa je MS kriv.

Lastnik programa/OSa zaradi katerega lahko vdreš je kriv.

Daedalus ::

mtosev, ti si eno tako malo teslo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mtosev ::

Ja v tem primeru je kriv pisec programa. Če pa nekdo izkorišča luknje v Windowsu, pa je MS kriv.

Lastnik programa/OSa zaradi katerega lahko vdreš je kriv.

ja tu je kriv tudi OS, ker to omogoca.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dba ::

Montag> Books disturb people! They make them antisocial!


Ravno par dni nazaj je bil ta film na TV... Zanimivo časovno soupadanje :D

aljazh ::

ROFL@mtosev

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Steinkauz ::

mtosev ima itak v vsaki temi tako neumne komentarje, da te kr vse mine.

jype ::

mtosev> ja tu je kriv tudi OS, ker to omogoca.

OS ne omogoča tega. Moraš gor dat program, ki to omogoča.

Na Windows ti ga pa ni treba dat, že OS to omogoča.

Ziga Dolhar> Kaj ma operacijski sistem veze z aplikacijo, genij?
mtosev> zame nic.

A što onda ne koristiš Linux, bolan?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon je osvežil svoje Kindle

Oddelek: Novice / Android
228642 (6999) kuglvinkl
»

Koliko naj stane e-knjiga? Amazon: 10 dolarjev

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
209879 (7203) M.B.
»

V knjižnjici ni možna izposoja s Kindlom

Oddelek: Loža
173883 (3246) estons
»

Amazon popustil, pripravljen podražiti e-knjige

Oddelek: Novice / Ostale najave
247126 (6162) JanezekNovak
»

Dijak toži Amazon zaradi izbrisa knjig

Oddelek: Novice / Tožbe
486657 (4016) Ziga Dolhar

Več podobnih tem