» »

Izšla razvojna različica LiveAndroida za PC-je

Izšla razvojna različica LiveAndroida za PC-je

LiveAndroid

LiveAndroid

Slo-Tech - Na spletni strani code.google.com se je pojavila ISO slika operacijskega sistema LiveAndroid.


ISO sliko je mogoče zagnati v virtualnem stroju (npr. VirtualBox) oziroma zapeči na računalnik in iz CD-ja zagnati LiveAndroid operacijski sistem ter si ogledati kako bo izgledal Android na vašem mobilnem telefonu. Gre za razvojno različico (.02) Googlovega operacijskega sistema za mobilne telefone, ki temelji na Linuxu.



Žal iz računalnika še ni mogoče klicati...

18 komentarjev

BaToCarx ::

Super, gremo testirat. :D

cewapcic ::

heh men se zdi, da k se bo tole enkrat razvil bojo na vsakem koraku zravn reklame kokr pr youtubu jebeš pol

mtosev ::

in sistemske zahteve so?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

roli ::

Ali pa problem zaganjanja androida na računalniku rešiš z Android Emulatorjem. Ni mi jasno zakaj Android tako rinejo na PCje. Zakaj bi sploh hotel Android na PCju? Saj imamo linux distribucije namenjene za PCje. Android pa je namenjen za mobilne naprave in naj tam tudi ostane.
http://www.r00li.com

Icematxyz ::

Android pa je namenjen za mobilne naprave in naj tam tudi ostane.


Pravi kdo? To vrjamem da bo dobro delovalo z Google Chrome OS. Ni pa boljšega kot možnost zadevo stestirati kar na računalniku v virtualnem okolju. Pa še takšna poteza je kot reklama bistveno večja kot leplenje nekih slikic po forumih in debatah kako pa kaj ta zadeva deluje.

Sicer pa dvomim da bodo reklame not limali kot se špekulira.

jype ::

mtosev> in sistemske zahteve so?

Zakaj naj bi pa to bilo pomembno? Valjda nimaš slabšega računalnika, kot bo tvoj mobitel?

opeter ::

mtosev> in sistemske zahteve so?

Zakaj naj bi pa to bilo pomembno? Valjda nimaš slabšega računalnika, kot bo tvoj mobitel?


Hahaha. Dober si mu to napisal Jure!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

mtosev> in sistemske zahteve so?

Zakaj naj bi pa to bilo pomembno? Valjda nimaš slabšega računalnika, kot bo tvoj mobitel?
Da ve, če bo nov i7 s strojno virtualizacijo lahko tole poganjal v VirtualBoxu.

mtosev ::

mtosev> in sistemske zahteve so?

Zakaj naj bi pa to bilo pomembno? Valjda nimaš slabšega računalnika, kot bo tvoj mobitel?

ne nimam. ampak, ker nimam pa me ne rabi zanimat ane?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jux ::

Ali pa problem zaganjanja androida na računalniku rešiš z Android Emulatorjem. Ni mi jasno zakaj Android tako rinejo na PCje. Zakaj bi sploh hotel Android na PCju? Saj imamo linux distribucije namenjene za PCje. Android pa je namenjen za mobilne naprave in naj tam tudi ostane.


Jst tud ne štekam, zakaj za vraga ta želja po poganjanju Androida na desktop računalih. To mi je totalna uganka, še najbolj logičen razlog mi je "Stick it to the man!" argument, kao Google bo taprav konkurent windowsom.

(Sej je to tud razvidno iz komentov, kjer vlečete paralele med Androidom in GoogleOSom, pa čeprav razen tega da obadva izvirata iz linuxa nimata prav veliko skupnih stvari. Take that MS, a phone OS is comming to a netbook near you and its going to destroy you with hype.)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

Teserakt ::

Boste štekal zakaj želja poganjat Androida na PCih, ko boste kupoval nov mobil-telefon in bi radi prej dobro stestiral OS, preden kupite taka jajca, kot je npr. Symbian.

Icematxyz ::

čeprav razen tega da obadva izvirata iz linuxa nimata prav veliko skupnih stvari


No ja. Si prepričan? Glede na to da sam še o Chrome OS praktično ne vem nič a mi lahko potem poveš:

-katere stvari imata skupne
-katerih stvari nimata skupnih

Pithlit ::

Boste štekal zakaj želja poganjat Androida na PCih, ko boste kupoval nov mobil-telefon in bi radi prej dobro stestiral OS, preden kupite taka jajca, kot je npr. Symbian.


Se strinjam. S prvo polovico stavka. Symbian je meni zelo kul. Pa (pre)mnogim drugim tudi. Drugače se pač ne bi prodajal... Kolk ma že symbian tržni delež? 40%? 50%?
Life is as complicated as we make it...

Jux ::

Boste štekal zakaj želja poganjat Androida na PCih, ko boste kupoval nov mobil-telefon in bi radi prej dobro stestiral OS, preden kupite taka jajca, kot je npr. Symbian.


To si ga lahko še preden je AndroidLive obstajal.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

čeprav razen tega da obadva izvirata iz linuxa nimata prav veliko skupnih stvari


No ja. Si prepričan? Glede na to da sam še o Chrome OS praktično ne vem nič a mi lahko potem poveš:

-katere stvari imata skupne
-katerih stvari nimata skupnih


ChromeOS => Linux kernel + Webkit = OS -> aplikacije == spletne aplikacije
Android => Oropan linux kernel + JavaVM = OS -> aplikacije == javanske aplikacije

Obadva začneta zgodbo z Linuxovim jedrom, app stack nad tem se pa povsem razlikuje - no ja, tudi android lahko v svojem brskalniku prikazuje "ChromeOS aplikacije" = spletne strani.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

roli ::

Android si lahko že sedaj poganjal preko android emulatorja, ki ga dobiš z google SDKjem. S tem da emulator lahko simulira odhodne in dohodne klice in še nekaj ostalih malenkosti. Tako da izgovor kako je to za preizkušanje androida ni ravno dober. Ampak ni mi pa jasno zakaj poizkušajo tlačiti android na netbooke. Po spletu je polno novic - xxxx netbook z androidom... V čem je fora tega? Android je za mobilne naprave - namenjen je za delo z tipkami/prsti (touchscreen)/stylusom (touchscreen)... in ne z miško/trackpadom in tipkovnico. Njegove ikone in gumbi so večji... Na netbooke naj tlačijo linux in bodo stranke bolj zadovoljne in linux skupnost tudi.
http://www.r00li.com

r0ker ::

Se strinjam. S prvo polovico stavka. Symbian je meni zelo kul. Pa (pre)mnogim drugim tudi. Drugače se pač ne bi prodajal... Kolk ma že symbian tržni delež? 40%? 50%?

To ni zato ker je simbian dober ampak ker: woooo j**** htc, blackberry in j**** vse ostalo nokija je zakon woooo NOKIJA NOKIJA!!!1

jype ::

r0ker> To ni zato ker je simbian dober ampak ker: woooo j**** htc, blackberry in j**** vse ostalo nokija je zakon woooo NOKIJA NOKIJA!!!1

Tko k Windows, praktično :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Wireless Display Adapter

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
135958 (4694) PrimozR
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219126 (7732) zee
»

Googlova konferenca I/O bi bila lahko kar Android konferenca

Oddelek: Novice / Android
217068 (6099) matejdro
»

Google izvorno kodo Honeycomba zadržuje zase

Oddelek: Novice / Android
84443 (3635) 3p
»

Bo 2010 končno leto Linuxa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Android
22254057 (49304) Icematxyz

Več podobnih tem