» »

Stuff from USA

Stuff from USA

Galaxy ::

Recimo da bi en kolega šo v Ameriko. In tam bi si nakupo en kovček cotovja DC, Element, Ecko, Volkom, Kani, Circa ipd... in odstrano etikete, dal v kovček, kao da je rabljeno. (tam je en pulover 70$, pri nas pa 70€... preračunano te pride tam samo 49€)

Vprašanje: bi cariniki skužli?

Gandalfar ::

Za obleke se ne sekirajo. Za elektroniko pa kar tezijo.

Galaxy ::

Se pravi če si npr. nabavim za ene 400€ cotovja nebo problema?

bluefish ::

itak ti ne more dokazat, da so cunje nove, če so brez etiket.

Okapi ::

Za elektroniko pa kar tezijo.
Kje? Ko na Brnik priletiš iz EU, se sprehodiš čez schengenski prehod in moraš imeti težko smolo, da se ti kakšen carinik loti pregledovati vsebino kovčka.

O.

Okapi ::

Se pravi če si npr. nabavim za ene 400€ cotovja nebo problema?
Za 400 € cunj ti ne bo nihče težil, tudi če bodo še v originalni embalaži.

O.

Galaxy ::

Ej samo a ni sramotno, kako poceni imajo tam skate stvari? Mislim OMFG. No comment. Tu ena Element majca pride 35€+, tam pride em.. 22$!!! To pa je 15€. Sram naj bo tele naše uvoznike ki tako MASTNO služijo na ljudeh!!

bluefish ::

€ = $ mentaliteta.

jurre ::

@Okapi
ko smo bili mi prileteli iz ZDA (oz Svice) na Brnik sta bila 2 izhoda...eden brez prijave za carino pa eden da mas kaj za prijavit. Pa smo se napotili proti brez prijave, pa nas je carinik tam vprasal od kje smo prileteli, potem je pa samo pokazal na drugi izhod s prijavo. Tam pa dajo cisto vse kar imas skozi rentgen (tud osebno prtlago). Frenda so malo zadrzali ker je imel My Book disk med cunjami pa jim ni bilo jasno kaj je to (kupljen v zda, papirji zmetani stran) pa za laptopa, ki ga je vzel od doma (bi moral nekaj prijavit pa potem odjavit..). Na sreco se je potem dobro izteklo v parih minutah:)

Za cunje pa sigurno ne bodo tezili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Okapi ::

Saj pravim, moraš imeti smolo:P

O.

Gandalfar ::

Niti ne. Majo sezname ljudi, ki so v transferju iz ZDA pa tezijo potem.

To vidis tako, da ce prides iz Frankfurta, pa si v transferju iz ZDA se bodo tam postavili pa tocno pravim zatezili.

Ce pa npr. prletis iz Londona pa nimajo nikomur za tezit se pa niti prikazali ne bodo.

ahac ::

(tam je en pulover 70$, pri nas pa 70€... preračunano te pride tam samo 49€)


V kakšnem T.J. Maxx lahko (če imaš srečo) dobiš dobre stvari še nekajkrat ceneje. ;)
Če se prav spomnim sem dal jaz tam za Billabong hoodie 35$... pri nas sem pa videl podobnega za čez 100€. 8-O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

nejcek74 ::

mene so v kar dosti primerih ko sem prišel na Brnik iz neevropskega transferja pregledali. Še posebej kadar sem prišel iz Argentine sem se tresel da mi bojo pobrali zrezke, ki sem jih švercal :P. Kadar pa sem pristajal v Avstriji, Italiji ali Nemčiji pa se njihovi cariniki nikoli niso sekirali. Tako, da če ne letiš na Brnik, nič bat.

iNooby ::

Green stuff???
Haters gonna hate...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniške komponente na letalu

Oddelek: Strojna oprema
252701 (1979) djfixme
»

Kaj kupiti v Ameriki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510243 (7331) MTB
»

Kateri ultrabook kupiti v ZDA (L.A.) za 800$-1000$

Oddelek: Kaj kupiti
162141 (1634) dope1337
»

Kupovanje v ZDA, carina in vracilo davka

Oddelek: Kaj kupiti
146281 (3680) Invictus
»

Nakup prenosnika v ZDA

Oddelek: Pomoč in nasveti
295345 (4782) Gandalfar

Več podobnih tem