» »

Vozniške kartice

Vozniške kartice

whatever ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/od-poned...

Imho kul. Bolj enostavno za prenašat. To bi še za prometno dovoljenje moral uvest.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

svecka ::

Največja bedarija vseh časov in obiranje davkoplačevalcev...mislim zdaj bom moral pa še vsakih 10 let novo plačat...ffs

whatever ::

Če bi uvedli še za prometno to zadevo, bi blo fajn. Lažje prenašat 2 kartici v denarnici kjer je plac za to, kot 2 knjižici posebej. 17 eur na 10 let se ti res ne pozna velik... (7 pirov) vprašanje tudi, če ima sploh državna blagajna kak plus od tega, saj je v končni fazi morala tudi nekaj plačat za uvedbo takega sistema.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

pershi ::

Mogoce 17 eur res ni veliko, ko jih mora placat cela Slovenija se pa ze nekej nabere. Res je tudi, da drzava od tega obicajno nima nic. Kaksen "drobiz" pa obicajno pride do pravih ljudi z razlicnimi izvirnimi imeni podjetij ala Ultra, Electa, Maksima ipd.

Se pa strinjam, da je kartica bolj prirocna od obstojecih knjizic...skoda je le, da mi ta knjizica zdaj velja do leta 2060, s karticami pa ne bo tako.

lp, p

krho ::

Jaz jo bom šel zamenjat samo zato, ker je obstoječa knjižica prevelika za v denarnico in je potem knjižica na koncu čisto zmečkana.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

BigWhale ::

Joj, koncno ne bo vec razmazanih zigov, ko dobis novo voznisko! :>

r5r ::

Joj, koncno ne bo vec razmazanih zigov, ko dobis novo voznisko! :>

Tudi sedaj, ko je orodje in barvilo hkrati v enem ohišju, tega ni več.
And it makes me wonder.

bluefish ::

Fino. Ravno zadnjič sem se razgledoval za denarnicami, ki bi imele dovolj placa še za vozniško.

jype ::

Ja KONČNO!

svecka ::

Pozabljate da ne dobite trdne plastične kartice ampak papirnato!! In če bo taka kakor je od Prve Pomoči, ki se mi v teh 5 letih popolnima znucala bo to še en nateg.

Ziga Dolhar ::

Nateg je ze sedaj. Dokler ne misli vsaj drzavna uprava vseh 'kartic' zdruzit, se te igre ne kanim iti. Cist prevec redundance. Mater, osebna, vozniska, zdravstvena... Fetisa na kartice nimam, ima pa drzava fetis na izvajanje javnih narocil.
https://dolhar.si/

Ciklamen ::

Se mi zdi dobra ideja, glede na to, da bodo morale biti vozniške (vse) menjane do leta 2018 najdlje, se res nimamo česa bati, da tisti ki so sedaj šli menjavat imajo brez skrbi še skoraj 10 let časa da menjajo ;)

No ja, Žiga, potem pa zgubiš to kartico, pa si v veliki ne bom rekel kje ;)
- End of the Post ->

McNato ::

In zakaj na kartici ni slovenskega grba? Tisti lipov list izgleda kot šparova smrekca.

bluefish ::

Pozabljate da ne dobite trdne plastične kartice ampak papirnato!! In če bo taka kakor je od Prve Pomoči, ki se mi v teh 5 letih popolnima znucala bo to še en nateg.
Od kje to s papirnatimi?

jype ::

McNato> In zakaj na kartici ni slovenskega grba?

Nalimej si ga gor, pa bo.

svecka> Pozabljate da ne dobite trdne plastične kartice ampak papirnato!!

Ne ga srat, no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

noraguta ::

kako bo pa z uporabo te kartice v tujini? drugače pa ma dolhar prav.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Ziga Dolhar ::

Ma, Dolhar tut mal pretirava. Težava "pametnih" kartic je predvsem v tem, da je potrebna oprema za njihovo branje. Policist mora praviloma "na hitro" ugotovit, ali nekdo ima izpit ali ne, in to najlažje naredi v par sekundah s pogledom na papirnat izdelek. Sploh v tujini bi znalo bit izkazovanje z vozniškim izpitom na unificirani pametni kartici rahlo nepraktično.
https://dolhar.si/

whatever ::

Baje je to itak evropska direktiva. Pol že majo poenotene standarde.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

koyotee ::

Pa zakaj nosite vozniško dovoljenje s seboj? Jaz ga imam v avtu, če pa ga rabim ,ga preprosto vzamem ven.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tero ::

Če voziš veliko različnih avtomobilov je to problem. Poleg tega kar delaš je lahko velika napaka če ti vkradejo.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

JayKay ::

recimo britanska vozniška je takšna kot naša osebna,iste velikosti ter materiala. Takšna je že veliko let.

djordjevic ::

Če voziš veliko različnih avtomobilov je to problem. Poleg tega kar delaš je lahko velika napaka če ti vkradejo.

Ma, niti ne. Ne da zagovarjam smotrnost puščanja (delno) osebnih dokumentov v avtu, toda skrbeti te mora, če ti sunejo avto, notri pa si pustil prometno dovoljenje.

edit: typo
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

ja res, kaj jih stane da dajo še prometno zdraven...

Tero ::

Sicer sam se tudi strinjam s tem kaj je Ziga pravi da bi bilo najbolj enostavneje imeti eno kartico za vse. Ali celo boljše kakšen rfid čip pod kožo :)
Samo EU mora standarnizirat vozniške pa bo.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Keyser Soze ::

Ustrezno naj povežejo evidence med sabo, osebne pa tako ali tako že imamo. Traparija tole z 100 dokumenti.

Še večja pa ta, da morajo biti vsi podatki napisani na vidnem mestu na dokumentu. Za koji k*? Zato da policaj oz. uradna oseba lažje vidi morebitno neažurne oz. ponarejene podatke?

Kartica ala osebna, katera vsebuje enolični identifikator in na kateri je tvoja slika, ime in priimek, ter rojstni datum.

To je vse kar potrebuješ. Uradna oseba naj pa ne bo lena in naj na podlagi predloženega dokumenta vpogleda v evidenco preko terminala.
OM, F, G!

Adrijan0 ::

Glede teh veljavnih rokou mene zanima kako je s tistimi ki smo mladi vozniki. Mi bo zadeva veljala 10 let ali le 2 leti do 21?

Matek ::

Glede teh veljavnih rokou mene zanima kako je s tistimi ki smo mladi vozniki. Mi bo zadeva veljala 10 let ali le 2 leti do 21?
Ko sem jaz naredil izpit, so mi ga izdali do datuma, ko nisem bil več voznik začetnik, potem pa sem šel do novega, ki velja do takrat, ko so mi potrdili zdravstveni pregled (kar je absurdno dolgo oz. če imaš očala, kratko). Kolega pa ima veljavnost napisano tako dolgo, kot mu velja pregled, kljub temu, da je še voznik začetnik. Samo na strani z opombami mu piše "voznik začetnik do xx. xx. xxxx", kar je IMHO bolj smiselno. Njegovo vozniško sem videl še včeraj, tako da to bi znal biti relevanten podatek.

Zmanjšanje pozdravljam, sem se pa danes pošteno nasmejal, ko sem si dal delat mednarodno vozniško dovoljenje na AMZSju. Stvar je OGROMNA, približno za dve trenutni roza vozniški dovoljenji skupaj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Blum ::

Od ponedeljka bodo upravne enota začele izdajati nova, polikarbonatna vozniška dovoljenja, za katera bo treba odšteti...

Piše, da bodo polikarbonatna, to je nekje bolj blizu plastike, kot pa papirju, ane?

Adrijan0 ::

Ma vozniška za mladega voznika so veljavna do 21 leta starosti, tako je pri meni kot tudi pri prijateljih. Kar sem hotel reči je, da če grem po to novo plastično a mi bo to veljalo do 21 leta ali 10 let od pridobitve. Če mi velja samo do 21 leta, se mi ga ne splača it delat še.

Wox ::

Splača se ti v nobenem primeru ne.
Commodore 64

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Matek ::

Ma vozniška za mladega voznika so veljavna do 21 leta starosti, tako je pri meni kot tudi pri prijateljih. Kar sem hotel reči je, da če grem po to novo plastično a mi bo to veljalo do 21 leta ali 10 let od pridobitve. Če mi velja samo do 21 leta, se mi ga ne splača it delat še.
Saj pravim, jaz sem tudi tako mislil oz. sam sem to doživel. Včeraj pa sem videl vozniško, ki je bila izdana pred 21 rojstnim dnevom lastnika in je v njej v opombah pisalo "220. do xx. xx. xxxx" (do 21. rojstnega dneva), veljavna pa je bila še za par desetletij naprej.

Novo plastično dovoljenje IMHO nima kaj dosti zveze s tem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

GLAVNI ::

 
A se kej ve, če bo tud ta posel dobil Cetis?
 

T-h-o-r ::

fajn, ker svoje nimam še niti 1 leto, pa je že cela zmečkana, ker je denarnica premala :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Pyr0Beast ::

Zakaj vse te podatke in kartice ter papirje ne gre združiti na ENO osebno kartico ? Za vsako novo sposobnost dobiš novo osebno, ki bi že imela vse zdravstvene podatke zraven, tako imaš tudi vsakič svojo svežo sliko ter ostale podatke. Ista zadeva je izstaviti en drug osebni dokument ali pa osebno izkaznico.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T-h-o-r ::

zato, ker če ti vozniško ukradejo ni panike, če ti pa kartico, ki je obenem osebna, zdravstvena in po možnosti še bančna si pa kar v riti
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Pyr0Beast ::

Da, in če nosiš vozniško, zdravstveno in osebno v eni denarnici tako kot jaz in ti ukradejo kar celotno denarnico je pa kaj bolje ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fosil ::

Pa pravjo, da so ženske problem ker nosjo v torbici vse živo, ampak kot kaže nakateri deci niso nč boljši :))

A si vsak dan pri dohtarju da moraš met vedno zdravstveno s sabo?

Osebno boš pa zdej rabil samo še za čez mejo, tako da je tud ne boš rabil vedno s sabo.
Tako je!

Pyr0Beast ::

Zakaj pa jo nebi imel. Denarnice tako ali drugače skoraj nikoli ne nosim s seboj, poleg tega pa _natanko_ vem kje kartica je. Ne mislim iskati zadeve po hiši, ko (če) jo rabim.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

whatever ::

Problem zna bit sam če si fejst pijan. Drugače ne vem kak bi lahk zgubil celo denarnico.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Pyr0Beast ::

Ko si pijan ti vozniška najbrž ne koristi veliko :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

fosil> A si vsak dan pri dohtarju da moraš met vedno zdravstveno s sabo?

Ne, so pa zdravstveni delavci precej bolj veseli, če na urgenco prideš s kartico, na kateri je shranjena zgodovina tvojih alergijskih reakcij.

KaRkY ::

fosil osebno moraš vedno meti s seboj, ker če te na cesti ustavi policaj pa tudi če si peš pa nimaš osebne zraven lahko kazn plačaš.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

fosil ::

Koker vem na zdravstveni izkaznici ni nobenih zdravstvenih podatkov.

Policaj te na cesti ne sme kar tako ustavit in zahtevat osebne. Je bla pred časom že ena "afera" zaradi tega.

In pa nova vozniška bo imela tud naslov gor, tako da bo lahko nadomestila osebno (tudi npr. v bankah), edino čez mejo ne boš mogel z njo.
Tako da bo tudi za policaje dobra.

Zelo nespametno je imet vse dokumente na istem mestu. Če tako denarnico zgubiš ali ti jo ukradejo si brez popolnoma vseh dokumentov (marsikdo nima potnega lista) in boš imel kar precejšnje težave pri izdelavi novih, če nikakor ne moreš izkazat svoje identitete.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

jype ::

fosil> Koker vem na zdravstveni izkaznici ni nobenih zdravstvenih podatkov.

Ne, še vedno jih ni. We fail.

fosil> Policaj te na cesti ne sme kar tako ustavit in zahtevat osebne. Je bla pred časom že ena "afera" zaradi tega.

Žal EU pravi, da lahko. To se mi zdi narobe, zato delam na tem, da bi se takšno zakonodajo razveljavilo. Mislim, da nima nikakršnega smisla.

Loki ::

zakaj te pa nebi smel? policaj lahko identificira vsakega, ki je kakorkoli sumljiv...
sicer bo pa prometno ostalo tako kot je, tko da veliko profita pac ne bo-
I left my wallet in El Segundo

connel ::

Pač te identificira, in kaj je s tem narobe? Pa koliko se to sploh prakticira v realnosti, nikoli me še niso kar tako, samo v prometu kot voznika pri kontrolah,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predčasen potek veljavnosti stare "vozniške" (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7810720 (2773) Tidule
»

Podaljšanje vozniškega izpita

Oddelek: Loža
2919712 (7592) krneki2
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018472 (15527) Zajec123
»

Vozniški izpit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5616017 (13929) CleanPower

Več podobnih tem